Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2017., 17:28   #601
Quote:
*Aria* kaže: Pogledaj post
Ne treba te biti strah, strpi se malo da hormoni dodju u ravnotezu i da se organizam navikne i bit ce sve ok. Moja prijateljica je nakon ca stitne i vadjenja iste rodila petero zdrave djecice i imala svih pet savrseno urednih trudnoca
tako se sve brzo dogodilo, prebrzo, da su prije skuzili, ali sad je gotovo... Bar je visegodisnjim mukaam dosao kraj ma da trebam doci k sebi tek je 3 tjedna od oepracije. Jos mi se ni glas nije vratio hehe

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 17:31   #602
Quote:
mateichh kaže: Pogledaj post
Jel jos netko osjeca knedlu u grlu prilikom npr. trbusnjaka? Pocela sam intenzivnije trenirali i uzasno me zna "gusiti" pri nekim vježbama.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Ja sam osjećala čim bi počela brže hodati a kamoli potrčala ili neka aktivnost dok nije došlo do toga da i u mirovanju smeta.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 19:14   #603
Koja je bila dijagnoza kad si vadila, hiper?

Mene i dalje probada/bocka. Manje i tu i tamo, ali opet je iritantno.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 19:32   #604
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Koja je bila dijagnoza kad si vadila, hiper?

Mene i dalje probada/bocka. Manje i tu i tamo, ali opet je iritantno.
Hipo ali amtitijela s 2.000 na 4.000 tako da.mi nisu niti punkciju radili čvorova. Već je "pojedena"bila dok smo skužili od ćega mi je loše. Organizam se godinama borio još sam dobro i zdurala. A ti ju imaš?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 19:33   #605
Sad imam problem jer me guši ali kažu da je normalno ali nemam zraka...

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:01   #606
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Euth. mora natašte (i pol ure nakon ništa ne jesti) inače se ne apsorbira kako treba, onako kako u uputi piše. Ja mislim da za godinu, kad budeš sa sređenim tsh i hormonima, neće biti problema u vezi trudnoće.
Da ja ga pijem ujutro cim se probudim i popodne prije rucka nekih sat vremena. Samo da glavobolje produ i bit ce lakse a i umor. A od kose mi nista nije ostalo

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 21:02   #607
Quote:
Nicole_Lilly kaže: Pogledaj post
Koja je bila dijagnoza kad si vadila, hiper?

Mene i dalje probada/bocka. Manje i tu i tamo, ali opet je iritantno.
Tek sad vidim nisam napisala, hašimoto

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2017., 22:50   #608
Quote:
mashanina kaže: Pogledaj post
Hipo ali amtitijela s 2.000 na 4.000 tako da.mi nisu niti punkciju radili čvorova. Već je "pojedena"bila dok smo skužili od ćega mi je loše. Organizam se godinama borio još sam dobro i zdurala.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Zašto su je ustvari vadili, zbog antitijela ?
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 11:52   #609
Quote:
mashanina kaže: Pogledaj post
Ja sam osjećala čim bi počela brže hodati a kamoli potrčala ili neka aktivnost dok nije došlo do toga da i u mirovanju smeta.

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Uzasno me smeta taj osjecaj knedle i gusenja :/ ukazuje li to na nesto? Znam da imam cvorice, pa se mozda stanje pogorsava? U zadnje vrijeme mi je tesko ustati iz kreveta, razbuditi se itd. Opcenito mi je lose psiho fizicko stanje.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
mateichh is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 14:00   #610
ja isto u zadnje vrijeme stalno imam osjecaj knedle, gusenja i bocka me povremeno u vratu ...isto se jako tesko ujutro razbudit sto dosad nije bio slucaj i nemam uopce energije :/ u sri idem vadit krv pa cemo vidit, mozda mi doza premala ...a psihicki sam isto u banani :/
musta-leski is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 15:03   #611
Quote:
mashanina kaže: Pogledaj post
Hipo ali amtitijela s 2.000 na 4.000 tako da.mi nisu niti punkciju radili čvorova. Već je "pojedena"bila dok smo skužili od ćega mi je loše. Organizam se godinama borio još sam dobro i zdurala. A ti ju imaš?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
Imam Hashimoto i supkliničku hipotireozu. Recimo da su muke tek u začetku.

Malo me čudi da su ti je vadili.

Vidim da nas ovih dana više probada, pripisujem to, među ostalim, proljeću.
__________________
Čekaj me i ja ću doći, samo me čekaj dugo. Čekaj me i kad žute kiše noći ispune tugom...
Nicole_Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:22   #612
Ja svoje pripisujem naglim promjenama vremena i padom/rastom temperature. Ni zdravim se ljudima nije lako prilagoditi na nagle promjene temperatura, a kamoli bolesnom organizmu i to još kad ti šteka nešto što između ostaloga regulira i tjelesnu temperaturu. Mi svaki dan unosimo istu količinu hormona u tijelo, dok kod zdrave štitnjače ti se hormoni prilagođavaju ovisno o potrebi. Zato vam nikada na prvo odstupanje hormona od normale neće tutnuti terapiju nego se vade opet hormoni u neko doba.

Ja nabolje ovo vidim po ljeti kad izađem iz jako rashlađenog u toplo. Kako meni postane loše i krene me gušiti u vratu u dijelu di je štitnjača. Treba mi neko vrijeme da dođem k sebi.

Sretan Uskrs svima!!!
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:32   #613
Sretan Uskrs

Ja sam mislila da me gušenje/knedla u grlu upozorava da mi hormoni nisu ok, ali uvijek kad sam vadila u to vrijeme sve je bilo dobro tako da ne znam od čega to dođe
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 17:51   #614
Probaj popratiti jel neka promjena temperatura u igri. Ja isto na početku nisam mogla skontati od čega je dok nisam pokopčala da mi se počesto to poklopi sa nekom naglom promjenom temperature, obično kad sa toplog rokne temperatura za dosta stupnjeva. I ove promjene na proljeće i jesen, kad po danu bude 20 a navečer 5-6, jebote to nemreš popratiti, kontam da se organizam muči.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:35   #615
Sretan vam Uskrs, japanci.

jednom sam završila na hitnoj, laringo, zbog gušenja, rekli da je od želučane kiseline upaljeno grlo, pa zato da "guši".

Zadnje uređivanje hašismotko : 16.04.2017. at 18:49.
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:35   #616
Jedino pamtim baš da je prvi puta bilo tjedan-dva početkom lipnja, i zadnje mi bilo negdje najesen. Tako da može je i do toga.
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 18:40   #617
di je nestala "tražilica" ?
hašismotko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 20:05   #618
Pozzz,

Imam dijagnozu hashimoto pijem eutirox 25mg,
sad sam vadila ponovo hormone i nalazi su slijedeci.
Posto sam popila lijek prije vađenja krvi, jel potrebno regulirat dozu.

Tsh 2.34 (ref 0,3-3,6)
ft4 12,90 (ref 10,3-22,8)
Ft3 4,40 (ref 3,03-6,47)
jednababaroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 21:53   #619
Quote:
hašismotko kaže: Pogledaj post
Zašto su je ustvari vadili, zbog antitijela ?
Kad su vidjeli antitijela da su 2.000 i onda skočila na 4.000 rekli su da nemam kaj razmišljati. Hašimoto i to neće nikada biti dobro više. Inače se treba punkcija napravit i ako je dobročudno onda kao me ne bi operirali ali mi je baš daaaleko otišlo i rekli su da nemam kaj čekati. Meni je bilo ful loše, eutyrox sam pila i 0 bodova, tsh 20 bio, i jedna strana je bila hipo a druga hiper i pojedena je već bila i puna tkiva ožiljkastog, čvorovi, ma svašta nešto i naotekla je i gušila me. Sto stvari i nije imalo smisla da se mučim više. Eto kad su dr. ,dobro" odradili svoj posao a žalila sam se par godina na kroničan umor ali ono sam mi željezo izvadi i to je to a ja nisam imala pojma uopće da bi mogla biti štitnjača. ali dobro sad kaj je tu je

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2017., 21:58   #620
Quote:
musta-leski kaže: Pogledaj post
ja isto u zadnje vrijeme stalno imam osjecaj knedle, gusenja i bocka me povremeno u vratu ...isto se jako tesko ujutro razbudit sto dosad nije bio slucaj i nemam uopce energije :/ u sri idem vadit krv pa cemo vidit, mozda mi doza premala ...a psihicki sam isto u banani :/
Meni ti je isto tako bilo. Znači mogla sam spavati saaaatima i ujutro oći otvoriti nikako. Ne možeš se jednostavno naspavati, uvijek umorna, a nervozna i to što kažeš psihičli u banani. Tak mi je male bilo žao ja nikakva nabrijana a onda sam se osjećala loše pa si brijala da sam loša mama zbog svega, onda me psiha skršila, neki nerealni strahovi, lupanje srca i to ono kad se legnem kao da će.me strefiti infarkt, knedla gušenje a kamoli da se.l naživciram odmah steže i probada.

Raspisala sam se jer znam kako je meni bilo ali mi nije prije palo napamet doći tu potražiti savjet Uglavnom ja bi otišla svakako napraviti TSH za početak a onda ako treba i t3 t4 ne znam ni ja točno netko se možda više kuži u taj dio

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
mashanina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:07.