Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2017., 20:42   #1
Neplacanje dodatnih radnih sati

Pozdrav,

evo ovako, imam jedan problem koji se veze za dodatni rad subotom koji ne bi trebao biti placen.
Stvar je u tome da su u firmi ocijenili da su radnici duzni odraditi dodatne sate u subotu, i to neplacene, jer je navodno njihova greska te zbog toga to moraju vratiti firmi.
Nebitno cija je greska, jer je to kapitalisticka firma koja radi po normi i nista se ne gleda nego samo total proizvoda na kraju dana, a onda kad oni glavni koji bi trebali paziti da sve bude ok i to na kraju ne bude onda je to greska neke odredjene pozicije i svi moraju ispastati radi toga.

Ugl, zanima me da li je zakonski da firma moze radnicima odrediti da dodju odraditi dodatne sate u subotu koji im nece biti placeni, iako imaju ugovor na 40h tjedno, te eventulano plus 10h tjedno prekovremenih koji bi trebali biti placeni. Naime u firmi su redom ljudi od dvadesetak godina i koliko vidim pokusava se na razne nacine manipulirati njima, a cini mi se da je i ovo jedan od njih.
Hvala na svakom savjetu.
Matshapiri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 16:12   #2
pocela sam nedavno raditi kod poslodavca koji mi je izmedu ostalog rekao da je radno vrijeme svaki dan po 8 sati i svaka subota je radna...
pitala sam dali je subota placena prekovremeno??
naravno da je rekao da nije ali ako se radi u tjednu koji sat prekovremeno da ce to biti placeno...
mislim si ko tu koga, naravno on mene
i sta sada, nista ... da sam pocela sa pricom o krsenju zakona i bla bla bilo bi uzmi ili ostavi
a posao i novci mi trebaju...
ako ga prijavim inspekciji znat ce da sam to ja
jebem ti drzavu , vladu i sve po spisku
kome se obratiti??
da cujem ima li barem tko kakav savjet ili slicna iskustva??
marincezg is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:12   #3
Quote:
Matshapiri kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

evo ovako, imam jedan problem koji se veze za dodatni rad subotom koji ne bi trebao biti placen.
Stvar je u tome da su u firmi ocijenili da su radnici duzni odraditi dodatne sate u subotu, i to neplacene, jer je navodno njihova greska te zbog toga to moraju vratiti firmi.
Nebitno cija je greska, jer je to kapitalisticka firma koja radi po normi i nista se ne gleda nego samo total proizvoda na kraju dana, a onda kad oni glavni koji bi trebali paziti da sve bude ok i to na kraju ne bude onda je to greska neke odredjene pozicije i svi moraju ispastati radi toga.

Ugl, zanima me da li je zakonski da firma moze radnicima odrediti da dodju odraditi dodatne sate u subotu koji im nece biti placeni, iako imaju ugovor na 40h tjedno, te eventulano plus 10h tjedno prekovremenih koji bi trebali biti placeni. Naime u firmi su redom ljudi od dvadesetak godina i koliko vidim pokusava se na razne nacine manipulirati njima, a cini mi se da je i ovo jedan od njih.
Hvala na svakom savjetu.

Ako ti imas ugovor na 40 sati tjedno plus eventualnih 10 sati prekovremenih ,zakonski ta subota je prekovremena ako je povise 40 sati bilo odradeno u tom tjednu i( treba se isplati po unaprijed definiranom pravilniku ).
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.