Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2007., 12:11   #21
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Da li je moguca izmjena vise vrsta kalibara kao na Izraelskom Tavor-u???
Zar Tavor ima tu mogućnost?Prvi put čujem

Jedino mi je poznato nešto slično kod Steyr AUG-a koji ima kit za konverziju u 9mm.


Komplet za konverziju u 9 mm

Ovako nešto je relativno lako izvesti kod AUG-a kojem se kompletna cijev sa plinskom komorom i klipom lako promijeni u terenskim uvjetima
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 19.09.2007., 13:20   #22
Moze i Tavor prelaziti na Luger 9mm i ima brdo verzija Tavora, prikazani na site-u... http://world.guns.ru/assault/as30-e.htm

Quote:
With the use of a relatively simple conversion kit, the MTAR-21 can be converted from a 5.56mm assault rifle to a 9mm submachine gun loaded with 25-round magazines. A suppressor can also be added to the weapon without increasing its length.
MTAR-21 Tavor



MicroTavor



MicroTavor konvertiran na 9mm sa prigusicavem

Josey_Wales is offline  
Old 19.09.2007., 13:34   #23
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Moze i Tavor prelaziti na Luger 9mm i ima brdo verzija Tavora, prikazani na site-u... http://world.guns.ru/assault/as30-e.htm

nisam primjetio update podataka za Tavor
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 19.09.2007., 13:42   #24
VHS i Tavor mi se jako dopadaju odlican raspored tezine i ergonomija, sada ostaje zadnji i najtezi test, pouzdanost... Pijesak i razne torture zanima me ima li igdje torture test sa VHS-om ili Tavorom...
Josey_Wales is offline  
Old 19.09.2007., 13:55   #25
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
VHS i Tavor mi se jako dopadaju odlican raspored tezine i ergonomija, sada ostaje zadnji i najtezi test, pouzdanost... Pijesak i razne torture zanima me ima li igdje torture test sa VHS-om ili Tavorom...
Tavor je 1999 bio na operativnom ispitivanju u Hrvatskoj Vojsci.
Tavor je u biti bullpup AK47(jedina razlika nešto drukčija izvedba posudbe barutnih plinova),tako da ne bi trebalo biti problema sa pouzdanošću u terenskim uvjetima

Hrvatski Vojnik br.53 iznimno opširan članak o Tavoru(nažalost nemam skener)
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 19.09.2007., 14:46   #26
Čita sa da su indijci kupili Tavora te da su iznimno nezadovoljni tom puškom ... (ko će sad nać taj članak .. uglavnom neke indijske novine)
Konev is offline  
Old 19.09.2007., 14:59   #27
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
Čita sa da su indijci kupili Tavora te da su iznimno nezadovoljni tom puškom ... (ko će sad nać taj članak .. uglavnom neke indijske novine)
Ne znam za probleme s pouzdanošću,ali znam da su bili nezadovoljni jer s puškama nisu dobili 40 mm bacače granata
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:41.