Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2007., 00:12   #41
Zakon
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 11:10   #42
Kad bi me barem netko uveo u Loru, bilo bi puno više slika
NATO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 14:59   #43
Imas koju slikicu Illustriousa?
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 18:10   #44
Illustrisuos je staro sranje.Možda smo diskutirali o novim Queen Elisabeth nosačima,ali Invincible-class je teško,je8eno sranje!
__________________
Meine Ehre heißt Treue
Old Abe is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 18:50   #45
Po čemu je toliko sranje? Sada je star i služi kao flotni nosač, iako je građen kao ASW nosač. A i na Falklandima se pokazao dobro.
Hurin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 19:19   #46
Invincible je zakon... Moras shvatiti da je to u biti ASW brod. Harrieri su tu bili zamisljeni samo kao sredstvo za presretanje Bearova i Mayova, ruskih ASW i ELINT aviona, koji su mogli zaprijetiti NATO-vim ASW snagama i podmornicama.
Hebi ga, da nije otkazan projekt CVA-01, imali bi englezi danas vjerovatno jos uvijek 3 velika nosaca od po 50-60 000 tona. Ali otkazan je, pa su se morali snaci, i snasli su se odlicno.

U pocetku je Invincible imao load od 5 sea harriera i 9 sea king helikoptera, a u 90ima su mogli nositi(i nosili su) 8 komada Sea Harrier FRS.1/FA.2, 8 komada Harriera GR.3/GR.7, 4 Sea King AEW.2 helikoptera i 2 Sea King HAS.6 helica. U to jos ubroji 4-5 Sea Kingova koji su bili raporedjeni na eskortima. To je sve skupa
skoro 30 letjelica, sto je veoma impresivna brojka za brod od 20 000 tona i velika sila koju su nadmasivali samo americki nuklearni super-nosaci(i eventualno francuski Foch i Clemencau, ali to je vec pitanje debate).
Pa drugi put malo bolje razmisli kad kazes da je neki brod smece...
__________________
Back in BLACK
AV Fedotov is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 20:06   #47
I da je (a nije, AV Fedotov i Hurin su elaborirali zašto nije), klasa Invincible je jedino što Royal Navy ima za mahanje zastavom i power projection.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 21:20   #48
Quote:
AV Fedotov kaže: Pogledaj post
Imas koju slikicu Illustriousa?
Imam ali su loše jer je bio daleko. Na krmi, to lijevo, su dva aviona.

Ill
NATO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2007., 21:37   #49
Quote:
NATO kaže: Pogledaj post
Kad bi me barem netko uveo u Loru, bilo bi puno više slika
Čuj ja sam u Lori svaki dan, mogu te uvest, ali je osiguranje tako da ćeš najebat ako skreneš prema moru... pa ti biraj...
Piramida is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2007., 19:01   #50
Quote:
Piramida_Sunca kaže: Pogledaj post
Čuj ja sam u Lori svaki dan, mogu te uvest, ali je osiguranje tako da ćeš najebat ako skreneš prema moru... pa ti biraj...
Don`t worry, glupe cure nitko neće ganjat, a debila je najlakše odglumit zar ne?
NATO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:56.