Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2008., 11:40   #41
Aj mi sad objasnite par stvari (osobito ovi koji su za u nato):

1. ako je NATO tako dobar, zašto nečemo imati referendum o tome, pa ipak smo demokratska država (ili je to samo na papitu)

2. ako svi naši susjedi uđu u nato, a mi ne, pa ko nas onda može napast, osim ako nas sam NATO nenapadne ( od strane slovenije )

3. Troškovi ulaska u NATO če biti višestruko veći, nego bez njega. Kako?

Zaboravimo regularnu vojsku, možemo mi imati specijalne postrojbe nalik na nato-ve, naoružane ruskim naoružanjem (jurišnim puškama Nikonov, ili nečim sličnim). Mi se tako i tako nemožemo branit od neke masovne invazije, a ako nas neko i napadne, sumnjam da čeNATO riskirat velike i moćne države u europi da bi obranio bezveznu Hrvatsku.

Nama u povijesti europa nikad nije pomagala, samo nam je odmagala!

Ja sam apsolutno PROTIV!!!

*a ustvari; o čemu mi ovdje raspravljamo?? Mi smo dužni do grla kao država, i dužnost nam je ući u NATO! Zato i neče biti referenduma. A srbe su već počeli slati skupa s nama u paketu u Afganistan (ovo je samo kao usputna informacija)
UBERSOLDAT is offline  
Old 27.01.2008., 13:02   #42
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
1. ako je NATO tako dobar, zašto nečemo imati referendum o tome, pa ipak smo demokratska država (ili je to samo na papitu)
Mnogi ljudi su protiv NATO-a zbog neinformiranosti. Misle da će čim uđemo u NATO talibani počet bacat atomske bombe po nama, Ameri će našu djecu lancima tjerat u Afganistan, obalu će okupirati milioni američkih vojnika koji će silovat lokalno stanovništvo, na Plitvice će se odlagati tone nuklearnog otpada i sl.

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
2. ako svi naši susjedi uđu u nato, a mi ne, pa ko nas onda može napast, osim ako nas sam NATO nenapadne ( od strane slovenije )
Ako svi naši susjedi uđu u NATO a mi ne mislim da se i tada mogučnost napada sa njihove strane smanjuje. Ipak lokalni incidenti pa i sukobi su mogući.

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
3. Troškovi ulaska u NATO če biti višestruko veći, nego bez njega. Kako?
Što si ti sad ovdje rekao ?
Ako si možda mislio da će troškovi držanja vojske bez NATO-a biti veći, to je istina jer ćemo morati držati mnogo jaču vojsku.

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Zaboravimo regularnu vojsku, možemo mi imati specijalne postrojbe nalik na nato-ve, naoružane ruskim naoružanjem (jurišnim puškama Nikonov, ili nečim sličnim). Mi se tako i tako nemožemo branit od neke masovne invazije, a ako nas neko i napadne, sumnjam da če NATO riskirat velike i moćne države u europi da bi obranio bezveznu Hrvatsku.
Kako smo se branili 91? Uspjeli smo se obraniti od masovne invazije, ali uz velike žrtve. NATO postoji da to spriječi. I o kakvom riskiranju velikih i močnih država govoriš? Radi se jednostavno o vojnoj pomoči.

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Nama u povijesti europa nikad nije pomagala, samo nam je odmagala!
Ovo je čista demagogija. Isto kao kad kažeš da su crveni zli zato što su crveni.

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Ja sam apsolutnoPROTIV!!!
Imaš li koji argument zašto ili je to tako iz fore jer tako pišu grafiti?
Ja osobno nebi htio da ljudi iz fore na referendumu glasaju protiv NATO-a i da zbog toga za 10 godina moram u rat.
Drugim rječima, kratko i jasno, referendum netreba jer su ljudi preneinformirani (da ne kažem preglupi ) da bi odlučivali o takvim pitanjima.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Old 27.01.2008., 13:05   #43
Quote:
Legion kaže: Pogledaj post
Ukratko NATO, ZA ili PROTIV?

Ja sam apsolutno ZA. Pre mali smo i pre bijedni da bi se protiv bilo kog "ozbiljnijeg" mogli braniti... NATO-ve baze... pa one donose veliki profit lokalnoj zajednici, ili možda ne?

Slanje naših dečki svuda okolo... koliko mi je poznato članice NATO-a nisu obvezne svoje voljnike slati u razne misije ako to ne žele?

A u konačnici-onaj tko ode u profi vojsku valjda i želi neku akciju? To naravno ne znači da ih se treba slati bilo gdje i pod bilo kojim uvjetima ali stupanjem u vojsku pristali su na to da, ako im tako narede, idu gdje je frka...
NATO je relikt hladnog rata i tako ocito americka lutka na koncu.
buducnost hr je u europskim okvirima a to NATO nije. EU i EUROCORPS je buducnost. ne pricaj gluposti o nato bazama jer ih nitko nece otvarati ovdje.
napad na jednu clanicu je napad na NATO a znamo tko stalno ratuje i/ili izaziva ratove i to ti sve govori kome je nato najkorisniji.
slanje nasih deckiju? kamo? slati vojsku na strani teritorij? sjeti se kak su srbi poslali vojsku na nas teritorij i kako smo se mi tad osjecali. uzivali smo jel? nasi decki su OKUPATORI u afganistanu a kome to nije jasno....njemu je mozak ispran americkom propagandom o beskrajno pravednoj misiji sirenja mira i demokracije po svemiru...

NE NATOu!!!
Or7 is offline  
Old 27.01.2008., 13:08   #44
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Imaš li koji argument zašto ili je to tako iz fore jer tako pišu grafiti?
Ja osobno nebi htio da ljudi iz fore na referendumu glasaju protiv NATO-a i da zbog toga za 10 godina moram u rat.
Drugim rječima, kratko i jasno, referendum netreba jer su ljudi preneinformirani (da ne kažem preglupi ) da bi odlučivali o takvim pitanjima.
radije u rat za 10 godina nego odmah ratovati uz NATO za ciljeve koji nisu u hrvatskom interesu
Or7 is offline  
Old 27.01.2008., 13:10   #45
Quote:
Davor71 kaže: Pogledaj post
NATO je relikt hladnog rata i tako ocito americka lutka na koncu.
buducnost hr je u europskim okvirima a to NATO nije. EU i EUROCORPS je buducnost.
tako je! nema ratnika do eu ratnika! a medju njima hrvatski ratnici na celu s djurdjom adlesic su najkrvolocniji i najubojitiji!
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Old 27.01.2008., 13:11   #46
Quote:
Konev kaže: Pogledaj post
ZA nato. Jednostavno zato jer si nemožemo dopustit tihu izolaciju od strane najmoćnije države na svijetu. Milanović je nedavno izjavia da bi referendum pa mu je otkazan posjet u SAD... tako se ne vodi država (iako mu je ideja dobra treba ju je plasirat u javnost na nešta suptilniji način) ... kakav je to državnik i država kojemu su sva vrata zatvorena ..

jel mislis da je bolje biti dobar sa susjedima u ulici ili sa sumnjivom ekipom iz druge drzave?
Or7 is offline  
Old 27.01.2008., 13:12   #47
Ovo je za politiku, tamo ima dovoljno tema o NATO-u. Ovdje se raspravlja s argumentima a ne emocijama.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:23.