Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 16:07   #1
Lijecenje duse

Citajuci Svjetlost naletio sam na ovaj vrlo interesantni clanak, koji se odlicno poklopio s nekim mojim razmisljanjima, koja su mi trenutacno vrlo zanimljiva i bitna, a sam dio clanaka je:

Quote:
Svjetlost, br.79, stranica 44 kaže:

Objasni ti mojoj zeni da sam vise s tobom nego s njom. Primjetio sam da mi odmazes jer mi ne pomazes da sto prije objavim ovo cime si me i rokovima obvezala?

Ako ti nisi shvatio sto sam vec rekla, kako ce drugi razumjeti? Ne mogu utjecati na zlo. Ako ti se zlo dogada prepusten si sam sebi, samo ga ti mozes pobijediti

Ali toliko zlih ljudi oko mene, u drzavi, u svijetu, svuda...

Pa onda im konacno to sve reci.

A ovi racuni, dugovi, krediti...

Ostavi se trivijalnosti, molim te, slusaj sad ovo sto ti nikada do sada nisam rekla pa ti zakljuci da li cemo raditi ili ne?

Iznenadi me...

SAMO ZLI MOGU POBIJEDITI ZLO!

(ovdje sam ja stao s citanjem i pomislio sam kako ustvari svatko moze promijeniti samo sebe, ne i druge, pa samim time, ako je netko zao, tj. ponasa se tako, on sam i moze pobijediti zlo u sebi, u svom ponasanju i postati nesto drugo, tj. dobro. Ali, pazite sada sto slijedi dalje u tekstu: )

Pa to onda znaci da opravdavas osvetu, ubijanje?

Mala ljudska budalo. Odmah je u tebi proradilo zlo. Odmah si pomislio na osvetu, znaci pretpostavio si da ti je netko vec ucinio zlo i da si ti reagirao zlim. Tipican primjer razmisljanja vaseg zlocinackog uma. A ova recenica znaci da onaj tko je zao, ako pobijedi u sebi zlo postaje pobjednik.

To bi se moglo reci i drukcije onda, razumljivije...

SPOZNAJA ZLA JE POBJEDA DOBRA

E bas je razumljivije... Pa ja sam vec odavno shvatio gdje je zlo...

Gdje je najvece?

Ne znam ni sam. U crkvi, u politici, u bankarstvu, u vojsci, u policiji, novinarstvu, umjetnosti, o cemu god pomislim uzas, uzas...

A ja ti stalno zelim objasniti da je najvece zlo u samom tebi... u svima vama. Kako je moj sin rekao: "Neka baci kamen na mene onaj tko je bez grijeha?" I nista vam nije bilo jasno. Ucinio je da pobijede zlo u sebi i da ucine dobro - ne bace kamen. Vi to stalno tumacite kao da je Isus pobijedio zlo, zato jer potaknuti zlim trazite porazenog i pobjednika. Reci cete i da ih je Isus ponizio. Ne, pomogao im je da se uzdignu! Da pobijede! U ovoj su prici svi pobjednici. Isus im je samo pomogao da pobijede. Onog trenutka kada ovako shvatite tu poruku na putu ste ozdravljenja.
Vec sam prije pisao o tome sto je meni postalo najinteresantnije nakon sto sam naisao na MMS (ovo nije poziv na koristenje MMSa, njega koristim samo kao primjer da shvatite kako i o cemu razmisljam), kada sam se izlijecio, kada je i ljudima oko mene bilo jasno da je meni bolje, a oni i sami, koji me znaju, a imaju neke probleme koji bi mogli biti rijeseni MMSom, ne uzimaju MMS.

Shvatio sam da se mi moramo promijeniti, nasa dusa, nasa svijest o samima sebi, a samim time i svijest o svijetu oko nas, mora postati drugacija. A kada se to desi, lijek, ma koji on to bio (uopce to ne mora biti MMS, on uopce nije vazan u prici o ozdravljenju duse, lijekova ima tisuce, za svaku bolest) ce doci sam, jer smo mi sada drugaciji, svijet je sada drugaciji i kako dok se nismo promijenili nije bilo lijeka, sada kada se jesmo promijenili lijekova ima za svaku bolest tijela.

Ali, prvo trebamo naci lijek za dusu, promijeniti sebe, promijeniti svijet, tj. nas pogled na svijet. I promijeniti sami sebe, ne druge, jer mi mozemo promijeniti samo sebe. Svatko samog sebe i tada je sve drugacije, za svakog pojedinca pojedinacno. Ali kada se dovoljno pojedinaca promijeni, svijet je drugaciji i za sve druge.

Taj proces nije lagan. Sjecam se sebe, kada sam saznao da imam Crohnovu bolest, kada sam procitao da lijeka za nju nema, pomislio sam da se nikada necu izlijeciti. Srecom po mene, moje zdravstveno stanje je bilo sve gore i gore, bio sam u sve vise bolova, zivot je postajao sve gori, dok na kraju nisam doslovno svaki dan, cijeli dan pio tablete protiv bolova.

Iz cistog ocaja sam se okrenuo alternativi, shvatio sam da bilo sto vrijedi pokusati, jer zivot kakav sam vodio nije imao smisla, bilo je odvise gadno za zivjeti, to i nije bio zivot, vec prolongirana patnja. I kako sam krenuo u alternativu, srecom sam dosao u ruke dobrog bioenergeticara (po Zdenku Domancicu), koji mi je pomogao. Ali ne samo da su bolovi postali manji, pomogao je on meni i na druge nacine.

Tada sam shvatio da lijeka ima. Da moje stanje moze biti bolje. I ja sam krenuo dalje, tragati za lijekom, osjecao sam da lijeka ima. I da sada ne tupim o lijeku koji je meni pomogao, ima tema o tome, ono sto je bitno, ustvari najbitnije, puno vazniji je bio taj lijek duse, gdje sam spoznao da lijek postoji.

Kada sam spoznao da lijek postoji, a prije toga sam vjerovao alopatskoj medicini da je moja bolest neizljeciva, ja sam se promijenio, moj svijet, moja svijest, moja dusa, ja, sve se promijenilo. Ta promjena je ono sto je omogucilo da trazim, da i dalje mijenjam sebe i ja sada nisam onaj od prije. Ovo jesam ja, ali drugaciji ja, promijenjeni ja.

A najvaznija lekcija, koja razlikuje mene sada od onog prije, moja je izlijecena dusa.

Poslovica kaze u zdravom tijelu zdrav duh. I to je istina, ali samo djelomicno. Tijelo i duh su neraskidivo povezani. Mi, iako stalno osjecamo neki rascjep, dualnost, musko-zensko, ljubav-mrznju, bolestan-zdrav, ja-drugi, unutar mene-vanjski svijet, smo jedno! Jedna cjelina, koju nas razum, koji je samo jedan dio nas, koji smo cjelina, vidi kroz svoje intelektualiziranje kao nesto razlicito i odvojeno, podijeljeno.

Kada se spojimo i postanemo jedno, cjelina razuma i osjecaja, nasa dusa je opet zdrava, a sa zdravom dusom i tijelo moze postati zdravo i to postaje.

Nadam se da ce ova tema pomoci da se i vase duse izlijece, da i vas razum postane jedno s vasim osjecajima, da opet pocnete misliti svojom glavom i osjecati svojim srcem, da vas kroz zivot vode vase odluke.

Ima puno nacina koji mogu dovesti do ozdravljenja duse. Mene je na to natjerao ocaj. Sto je bilo kod Vas? Sto je s Vasom dusom?
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 17:00   #2
Zanimljiva tema. Možda bi prikladniji termin bio ucjeljenje nego izlječenje. Ljudi se boje promjena jer negdje intuitivno znaju da promjenama umiru dijelovi njih samih, a to je daleko gore od fizičkih boli. Jer vodi u transformaciju i ako dovoljno daleko zagaze, nema povratka jer na određenom nivou svijest postaje samokorektivna. S druge strane, kroz procese transformacije zapravo osvješćuju dijelove duše kojih su se nekada( možda i davno) odrekli , a nisu toga bili svjesni.
__________________
Anđele moj mili, svojom snagom me zakrili.
albaharija is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:50   #3
cool no to za mene nije nikakva novost

dusa je zapravo nasa svijest

problem je koji ljudi nezele shvatiti niti znanstvenici niti obicni ljudi da postoji visa i niza svijest ili kako bi popularno rekli svijestan ili nesvijestan, sto najcesce gururi sa istoka tupe citav svoj zivot da treba raditi na podizanje svijesti... zasto ?!

zato jer smo vecinom zivota nesvijesni npr. vrlo lako se razbijesnimo, vrlo lako se posvadimo, vrlo lako se potucemo itd. i onda kad shvatimo sto smo uradili bude nam zao, a razlog je tomu sto nismo imali kontrolu nad samim sobom odnosno u tom trenutku je dijelovao instiktivno nesvijest primjeri nasi refleksi na koje neutijecemo ili vozimo auto i pritom mislimo na sasvim druge probleme itd.

e sad ima hrpa institucija vjerski fanatici, psiholozi, psihijatri, drustvo itd. koje krivo vode kad kazu da moramo truditi druge promjeniti, a to jasno nemozes druge mijenjati, ako se ta osoba sama punom odlukom neodluci se promjeniti, i zato postoji ona poslovica da je najteze promjeniti sebe pa ako u tome uspijes tada mos pokusati promjeniti druge
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 17:11   #4
Quote:
albaharija kaže: Pogledaj post
Ljudi se boje promjena jer negdje intuitivno znaju da promjenama umiru dijelovi njih samih, a to je daleko gore od fizičkih boli. Jer vodi u transformaciju i ako dovoljno daleko zagaze, nema povratka jer na određenom nivou svijest postaje samokorektivna.
Iako je tema prebacena u sasvim druge vode, gdje joj nije mjesto, stoji da je za izlijecenje potrebna promjena. Osoba koja je dovela do bolesti, ne moze dovesti do zdravlja. To mora postati druga osoba, osoba koja nije problem (bolest) vec koja je rjesenje (lijek, zdravlje).

Slazem se da ljudi ne vole da se mijenjaju, ali je to nuzno potrebno. Sto vodi problemima, ne moze voditi rjesenjima. Osoba koja stvara bolest mora postati druga osoba, koja stvara zdravlje.
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:18.