Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2013., 17:09   #401
Quote:
Bosniac1 kaže: Pogledaj post
Pozz!
Kakvo te vjersko iskustvo ,barmen, zanima s moje strane!?
Čuj, neznam baš dal me zanima, ali ako misliš da bi to bilo korisno, onda ću te poput voltera podržati da to što znaš (voliš) kažeš, makar mi to bilo i strano. Želiš li mi nešto ispričati? Samo naprijed...

Pozdrav
__________________
Σύμφωνα με τον Ιησού Χριστό, τον Ηλία
barmen jitro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 06:53   #402
Pozz
Nekako guglajuc naleti na ovu temu, pa ajd reko da se prikljucim iako nisam vecinu ni procitao, ali eto ponesto sam uhvatio ko sta pise...

Ja kao musliman ne vjerujem u Isusa nit u bibliju, vec u Isa a.s. i Indzil. Odma da kazem ovo nije jedno te isto. Zasto? Za bibliju opce poznata cinjenica, kontradiktorni stvari ima koliko hoces, naravno ko hoce da trazi. U samoj bibliji se nemoze skontati vise dal govori jel Isus bog, il je sin boziji ili nesto trece. Isto tako koliko znam postoje razlicitosti medju biblijama (mnozina)... Kako su se vremena mjenjala, tako je i biblija, pisalo se onako kako je pasalo tadasnjim vladarima, carevima ili sta vec. Uglavnom da ne nabrajam puno, nesto extra me nikad to nije zanimalo, jer sam sve odgovore dobio u svojoj vjeri. Razlika izmedju Isusa i Isa a.s. (isti je to covjek naravno), je sto krscani vjeruju u njega kao sina bozijeg (Bog koji je svemocan, nije rodio i rodjen nije, ne ovisi ni o kom itd itd da ima sina?) a muslimani da je on boziji poslanik.

Nesto se pisalo da je Isus stvoren pa ga to cini sinom bozijim, pa me nesto zanima kako smo to mi nastali, koliko ja znam i po svoj mogucoj logici svi su morali biti stvoreni, pa jel to znaci da smo svi bozija djeca? Oh usput sjetih se onog vaseg, Bog je stvarao 6 dana pa se onda umorio pa se sedmog dana odmorio? Bilo ko, ko vjeruje u Boga jednog jedinog moze se malo zapitati dal je moguce da se neko ko je svemocan, ko postoji oduvijek i zauvijek, koji kaze budi i ono bude da se umori???? Sve stvoreno u takvoj perfekciji sve funkcionira perfektno (ljudi su ti koji su pokvareni, da neko ne postavi glupo pitanje), u savrsenom skladu, sve moguce sile, nauke itd itd da se umori?

Procitah negdje kako pise u Kuranu da ce krscani u dzenet ili raj kako kazete. Istina je pise i za krscane i jevreje, ali pise PRAVI krscani i jevreji oni koji vjeruju u jednog boga, oni koji su vjerovali u onu objavu u to vrijeme (iako po nekom mom misljenju moguce i ovi u nasem vremenu da ce ako vjeruju da je jedan Bog, bez obzira koje vjere su, ali treba prije toga kaznu odsluziti koja vjerovatno mala nece biti, ni za muslimane, ni krscane, ni jevreje itd).

Sad za Kuran i Islam poneku rijec.
U Kuranu kontradiktornosti nema, nit u Islamu ima nasilja, nit je Muhammed a.s. tjerao nekog na neke grozote kako tamo neki ispisa sa W~ . Sakupljeni Kuran i danas postoji, u muzeju nekom (na zahtjev cu i proguglati gdje), isti je kao i ovaj danas, nema razlike, nema promjene... Hadisi kojih se je W~ dotakao nisu vjerodostojni (a zna se kako se utvrdjuju). U Kuranu prije 1400 i kusur godina stoje stvari koje danasnja nauka tek spoznaje i dolazi do objasnjenja. I to ukoliko nekog zanima mogu da postavim i pojasnim, nije lose za razmisliti kako je moguce da to neko ko je nepismen zna...

Kazu Islam zagovara terorizam bilo bi isto da ja kazem da Krscanstvo zagovara pedofiliju? Isto sto mi je pomalo smijesno (izvinjavam se ako vrijedjam), istim tim ljudima gdje je svako treci pedofil krscani idu govoriti svoju intimu i traziti od njih oprost ili da oni traze za njih oprost od Boga, Isusa, Duha svetog, Djevice Marije ni sam ne znam preko kogaa sve to ide. Kako mozes ici kod popa traziti oprost koji je mozda u gorim grijesima od tebe (ti to ne mozes znati, niko osim Boga ne zna), to mi je pomalo nejasno zasto ljudi to rade. A Bog i njima dao mogucnost govora pa da sami zatraze oprost za sebe.

Uglavnom za prvo javljanje dosta, veselim se diskusiji :D.

Zadnje uređivanje Kenoo22 : 04.10.2013. at 07:09.
Kenoo22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 07:50   #403
Quote:
Kenoo22 kaže: Pogledaj post
Pozz
Nekako guglajuc naleti na ovu temu, pa ajd reko da se prikljucim iako nisam vecinu ni procitao, ali eto ponesto sam uhvatio ko sta pise...

Ja kao musliman ne vjerujem u Isusa nit u bibliju, vec u Isa a.s. i Indzil. Odma da kazem ovo nije jedno te isto. Zasto? Za bibliju opce poznata cinjenica, kontradiktorni stvari ima koliko hoces, naravno ko hoce da trazi. U samoj bibliji se nemoze skontati vise dal govori jel Isus bog, il je sin boziji ili nesto trece. Isto tako koliko znam postoje razlicitosti medju biblijama (mnozina)... Kako su se vremena mjenjala, tako je i biblija, pisalo se onako kako je pasalo tadasnjim vladarima, carevima ili sta vec. Uglavnom da ne nabrajam puno, nesto extra me nikad to nije zanimalo, jer sam sve odgovore dobio u svojoj vjeri. Razlika izmedju Isusa i Isa a.s. (isti je to covjek naravno), je sto krscani vjeruju u njega kao sina bozijeg (Bog koji je svemocan, nije rodio i rodjen nije, ne ovisi ni o kom itd itd da ima sina?) a muslimani da je on boziji poslanik.

Nesto se pisalo da je Isus stvoren pa ga to cini sinom bozijim, pa me nesto zanima kako smo to mi nastali, koliko ja znam i po svoj mogucoj logici svi su morali biti stvoreni, pa jel to znaci da smo svi bozija djeca? Oh usput sjetih se onog vaseg, Bog je stvarao 6 dana pa se onda umorio pa se sedmog dana odmorio? Bilo ko, ko vjeruje u Boga jednog jedinog moze se malo zapitati dal je moguce da se neko ko je svemocan, ko postoji oduvijek i zauvijek, koji kaze budi i ono bude da se umori???? Sve stvoreno u takvoj perfekciji sve funkcionira perfektno (ljudi su ti koji su pokvareni, da neko ne postavi glupo pitanje), u savrsenom skladu, sve moguce sile, nauke itd itd da se umori?

Procitah negdje kako pise u Kuranu da ce krscani u dzenet ili raj kako kazete. Istina je pise i za krscane i jevreje, ali pise PRAVI krscani i jevreji oni koji vjeruju u jednog boga, oni koji su vjerovali u onu objavu u to vrijeme (iako po nekom mom misljenju moguce i ovi u nasem vremenu da ce ako vjeruju da je jedan Bog, bez obzira koje vjere su, ali treba prije toga kaznu odsluziti koja vjerovatno mala nece biti, ni za muslimane, ni krscane, ni jevreje itd).

Sad za Kuran i Islam poneku rijec.
U Kuranu kontradiktornosti nema, nit u Islamu ima nasilja, nit je Muhammed a.s. tjerao nekog na neke grozote kako tamo neki ispisa sa W~ . Sakupljeni Kuran i danas postoji, u muzeju nekom (na zahtjev cu i proguglati gdje), isti je kao i ovaj danas, nema razlike, nema promjene... Hadisi kojih se je W~ dotakao nisu vjerodostojni (a zna se kako se utvrdjuju). U Kuranu prije 1400 i kusur godina stoje stvari koje danasnja nauka tek spoznaje i dolazi do objasnjenja. I to ukoliko nekog zanima mogu da postavim i pojasnim, nije lose za razmisliti kako je moguce da to neko ko je nepismen zna...

Kazu Islam zagovara terorizam bilo bi isto da ja kazem da Krscanstvo zagovara pedofiliju? Isto sto mi je pomalo smijesno (izvinjavam se ako vrijedjam), istim tim ljudima gdje je svako treci pedofil krscani idu govoriti svoju intimu i traziti od njih oprost ili da oni traze za njih oprost od Boga, Isusa, Duha svetog, Djevice Marije ni sam ne znam preko kogaa sve to ide. Kako mozes ici kod popa traziti oprost koji je mozda u gorim grijesima od tebe (ti to ne mozes znati, niko osim Boga ne zna), to mi je pomalo nejasno zasto ljudi to rade. A Bog i njima dao mogucnost govora pa da sami zatraze oprost za sebe.

Uglavnom za prvo javljanje dosta, veselim se diskusiji .
eto jarane, ovako rano nabasa na ovaj tvoj post. Oni koji me poznaju, znaju koliko volim takve poznavatelje (sveznalice) o Bogu, a to ste uglavnom vi Muslimani ođe. Evo vako; naslov je krivo napisan. Vi Muslimani ne tajite da ne vjerujete u pravog Isusa Krista i Bibliju neg u krivotvorenog iz s brda s dola sastavljene knjizice (u odnosu na Sv. Bibliju ) Kuran zvane. I to je pošteno od vas. Et, zemljače jarane, ovo ti je za početak.. Neznam, iako mi sečiniš, onako, ogodan, puno napričat.., aj Bog i Hr...ma Bok! Idem kahvu priturit na šporet. Lijep pozdrav jarane!...evo vodu stavio pa se sjetih još što si pito; idemo popu na ispovjed, poslije na pričešćenje jerbo smo ukinuli kamenovanje, bičevanje, ono, osjeci prisjeci u ime...evo vrije. Pozdrav !

Zadnje uređivanje dominik01 : 04.10.2013. at 07:58.
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 04.10.2013., 17:52   #404
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
eto jarane, ovako rano nabasa na ovaj tvoj post. Oni koji me poznaju, znaju koliko volim takve poznavatelje (sveznalice) o Bogu, a to ste uglavnom vi Muslimani ođe. Evo vako; naslov je krivo napisan. Vi Muslimani ne tajite da ne vjerujete u pravog Isusa Krista i Bibliju neg u krivotvorenog iz s brda s dola sastavljene knjizice (u odnosu na Sv. Bibliju ) Kuran zvane. I to je pošteno od vas. Et, zemljače jarane, ovo ti je za početak.. Neznam, iako mi sečiniš, onako, ogodan, puno napričat.., aj Bog i Hr...ma Bok! Idem kahvu priturit na šporet. Lijep pozdrav jarane!...evo vodu stavio pa se sjetih još što si pito; idemo popu na ispovjed, poslije na pričešćenje jerbo smo ukinuli kamenovanje, bičevanje, ono, osjeci prisjeci u ime...evo vrije. Pozdrav !

Najlakse se praviti pametan glupim odgovorm bez argumenata. Ko sto sam rekao, ja vjerujem u svoje, ti vjeruj u svoje, samo za razliku od tebe ja sam svoj post iznio uz argumente, spreman saslusati i tvoje naravno ako ih imas...
Tvoje neznanje objasnjava zadnja recenica, iako sam ti u postu ako si uspio popamtiti sve sto si procitao objasnio da su ljudi ti koji su iskrivljeni, oni provode zakone a ne Onaj gore. Ono o cemu pricas se desava kod siita koji imaju jako jako iskirvljenu vjeru i rigorozan sistem. A ako cemo o kamenovanju i bicevanju kod sunita npr Saudijska Arabija (gdje se isto ne slazem sa nekim stvarima jer opet ponavljam ljudi sprovode zakon na zemlji ne Bog), pogledaj malo statistiku zastupljenosti kriminala kod njih pa uporedi sa nekom drugom drzavom koja koristi druge zakone i kazne . Da se razumijemo sveznalica nisam, takav koji sve zna ne hoda zemljom. I da ta kako ti kazes nasa "knjizica" je toliko sveta da malo veci genijalci od tebe nisu uspjeli u njoj da pronadju kontradiktornu stvar, cak sto vise potkrepljuju rijeci napisane ondje sa naukom... Pronadjes li ti ijednu, bit ces prvi, moguce i poznat da ces postati s obzirom da rusis najmnogobrojniju religiju u svijetu sa tim. Pa bujrum "barabo". Mozda i koju pametnu kazes drugi put. A kod tvoje knjige? Najmanje je ima od Isusa, sve su vam neki svetci pisali. Volio bih tvoj odgovor na moj prethodni post dobiti uz neke cinjenice a ne da pises u prazno.

PS. Nadji dobrog popa, da ne naletis na pedofila ;/.
Kenoo22 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 01.11.2013., 16:49   #405
Quote:
Kenoo22 kaže: Pogledaj post
Pozz
Ja kao musliman ne vjerujem u Isusa nit u bibliju, vec u Isa a.s. i Indzil. Odma da kazem ovo nije jedno te isto. Zasto? Za bibliju opce poznata cinjenica, kontradiktorni stvari ima koliko hoces, naravno ko hoce da trazi. U samoj bibliji se nemoze skontati vise dal govori jel Isus bog, il je sin boziji ili nesto trece. Isto tako koliko znam postoje razlicitosti medju biblijama (mnozina)... Kako su se vremena mjenjala, tako je i biblija, pisalo se onako kako je pasalo tadasnjim vladarima, carevima ili sta vec. Uglavnom da ne nabrajam puno, nesto extra me nikad to nije zanimalo, jer sam sve odgovore dobio u svojoj vjeri.
Kur'an ima svoje redakcije, pa to nije na diku. Uostalom, kroz islamski svijet stvara se pogled kao da (navodno) nekontradiktorno djelo znači odmah i Božju objavu (klasično farizjersko matematičko poimanje religijske istine). Ja u stripu Alana Forda ne mogu naći nijednu kontradikciju, pa ne znači da je nadnaravan.
S druge strane, otkriven je nedavno od strane arheologa Kur'an koji je drugačiji od prvog otkrivenog, tako da toliko o tome.

Biblija je jasna - potpuno je drugačija od islamske verzije, dijametralno - samo je neki apologeti islama pokušavaju izjednačiti da bi sami sebi stvorili opravdanje za Muhameda, koji je svoju vjeru temeljio upravo prema starim objavama.

No taj nauk je itekako različit:

Ivan 6, 52
Židovi se nato među sobom prepirahu: "Kako nam ovaj može dati tijelo svoje za jelo?"
53 Reče im stoga Isus: "Zaista, zaista, kažem vam: ako ne jedete tijela Sina Čovječjega i ne pijete krvi njegove, nemate života u sebi!
54 Tko blaguje tijelo moje i pije krv moju, ima život vječni; i ja ću ga uskrisiti u posljednji dan.
55 Tijelo je moje jelo istinsko, krv je moja piće istinsko.

Cilj se dakle ukazati da se ne može licemjerno gledati na Pismo: govoriti da je Isus rekao na križu "Allah, Allah, zašto si me ostavio", a na drugom mjestu tvrditi da je Juda razapet umjesto Isusa - drugim riječima kako vjetar puhne koristiti tekstove.

Tako se ni ne može vidjeti istinsko otajstvo Isusa, koji govori čak nakon 3 godine bivanja sa učenicima "još ne možete sve primiti".

God bless
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2014., 23:57   #406
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
bolime briga kako se piše. Jaka uzrečic "Alah je najveći". Koja mudrost. Nego, istina je istina. Puni su hadisi Muhamedovog zla. Isto tako stoji i u njegovoj biografiji od Ibn Isaqa... Utipkaj Muhamedovi zločini, pa ćitaj. Vi bi sad kozmetiku na Muhameda da Isusu liči. E nemere kad mu je dunjaluk bio mio.
Ako uzrečica "Alah je najveći" znači da je Bog najveći,a to je ujedno Jahve ili Gospodin,kako ga se još naziva,zajednički Bog i Židova i kršćana i muslimana,naravno da je ne jaka nego prejaka stvar.Jer u knjizi proroka Izaije piše da nema drugog Boga osim njega.
Što se tiče zločina,šta je sa križarima?
Nemojmo generalizirati,jer ako je neka grupa činila zločine,ne može se sve pripadnike te zajednice,bilo vjerske bilo nacionalne,smatrati zločincima.A fundamentalista svih vrsta i boja bilo je i biti će sve dok Bog ne napravi konačni red na ovoj Zemlji ogrezloj u zlu i krvi.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 00:05   #407
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Što je tu rečeno? Baš ništa.
Ropstvo je bilo dozvoljeno u Bibliji u vremenima kad je to bio dio socijalno-ekonomskog stanja, ali ne za bludne svrhe a ja govorim o robinjama sa kojima se u islamu dozvoljeno čini preljub.

Dobro da je citirano to iz Ponovljenog zakona; ako ti je promaklo:

"niti s njom postupiti kao s ropkinjom jer ti je bila žena."

Dakle što imamo tu:
a) govori se o ljudima koje netko zarobi tokom bitke
b) ako netko od Židova zagleda zgodnu ženu, smije ju uzeti za ženu
c) mora je dakle uzeti za ženu, a ne za seksualnu ropkinju bez braka (što je bludništvo), kako to islam dopušta
d) mora ju urediti prema pravilima judaizma
d) mjesec dana joj se mora u domu tog muškarca dopustiti da oplakuje roditelje
e) tek nakon svega toga - joj može pristupiti kao muškarac - ali ne u bludništvu, nego da mu postane žena:
"Poslije toga možeš joj pristupiti kao muž i neka ti postane ženom."

Prema Ponovljenom Zakonu 21, 15 također ako koji čovjek ima dvije žene, to nije bilo bludništvo tada budući da je bilo dijelom tadašnjeg Zakona (koji se mijenja Božjom odredbom zbog nepokornosti ljudi Heb 7,12, Heb 7,19), što je Isus svojim dolaskom jasno označio kao nevažeće nakon njegovog dolaska ("Mojsije vam dadne otpusno pismo").

Matej 19, 7 Kažu mu: "Zašto onda Mojsije zapovjedi dati otpusno pismo i - otpustiti?"
8 Odgovori im: "Zbog tvrdoće srca vašega dopusti vam Mojsije otpustiti žene, ali od početka ne bijaše tako.
9 A ja vam kažem: Tko otpusti svoju ženu - osim zbog bludništva - pa se oženi drugom, čini preljub."

Dakle o čemu mi to pričamo.
O Židovskoj vjeri koja je u svojom socijalno-ekonomskim pogledima imala ropstvo (dapače, neki su svojevoljno htjeli raditi kao robovi, imamo u Knjizi Postanka još), i ropstva u islamu - ali i seksualnog ropstva u islamu. Dapače, sve je robovanje u islamu; i Bogu, i muškarcu pogotovu. To je sastavio dio vaše religije koji vi sad obacujete.

Muhamed je itekako imao više žena - on, koji je jako dobro mogao znati Isusove riječi, se nije nimalo na njih obazirao, nego je bio svjesni bludnik.

Bog islama je retrogardan - to staro što je bilo u Zakonu nesavršeno, što je Isus usavršio i pokazao ljudima Boga u Novom, milosrdnom licu - islam vraća na staro.
A Bog itekako nije retrogardan, da postavi jedno, pa pokaže na novo, pa se opet vrati na staro, i to iskrivljeno.

No vas ne zanimaju oni video uratci što vam ih naveo a jasno te stvari stoje u Kura'nu, jel?
Toliko o iskrenoj vjeri.
Koliko ja Salomon imao žena,odnosno priležnica?
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 00:22   #408
Quote:
IWWY kaže: Pogledaj post
robstvo ima u starom zavjetu koje je pisano za zidove,tj objavljeno njima.za krscane je n.zavjet.
U prvoj poslanici Korinćanima u glavi 7 Pavao govori da svatko živi onako kako je živio kada je bio pozvan,tj prihvatio vjeru u Kristovo poslanje,pa tako neka ROB ostane ROB (redak 21 ).
Međutim,rob je rob samo fizički,dok se njegova sloboda očituje na duhovnom aspektu.Dakle,robova je bilo i u vrijeme n.zavjeta.

Kološani 3,22 : robovi,pokoravajte se u svemu svojim gospodarima.
E pa sad,ako je gospodar imao i robinju,koja mu se u svemu mora pokoravati,kako veli Pavao,hm...
Dalje u tom retku stoji da se ne pokoravaju onako kao oni koji se ljudima žele svidjeti,nego bojeći se Gospodina,tj vjerujući u Boga.Dakle,Bog dopušta da budu i seksualno zlostavljani.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 01:13   #409
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Križarski ratovi su pokrenuti ničim drugim negoli uzrokom - uzrok je gle čuda, bila islamska okupacija Jeruzalema i Svete zemlje. Za mene je tu kraj priče, to je oslobodilački rat kojeg su okupirali oni kojima Bog nikada nije namijenio tu zemlju u posjed.

Može netko Allaha nazivati milostivim, i Muhamedom, drugima to ne mora ništa značiti kad vide plodove drugih muslimana kako se međusobno ubijaju zbog tog istog koji im to navodno nije rekao.
Može prva rečenica govoriti o milosti, dok druge govore o nasilju - a očito nije samo uvodne rečenice taj vrlo uvaženi imam prošlog stoljeća čitao.




Moja namjera nije nikoga povrijediti. Ja samo čitam i ono što također stoji. U vašim spisima, ponavljam.
Lp
Kada je Krist pozivao na križarske ratove i na uporabu sile i oružja?Šta je rekao Petru koji je mačem odsjekao uho jednom od vojnika koji su ga došli uhapsiti?
Kaže jedan sudionik tog prvog križarskog pohoda da je krvi koja je tekla ulicama Jeruzalema bilo do gležanja.A tu je sigurno bilo krvi djece,žena i drugih neboraca.A šta misliš da li su ti dobri kršćani pribjegli i silovanjima,koja su dio torture i dokazivanja moći nad nejakima?
Znaš li da su za račun Veneciji koja im je dala brodove križari KRŠĆANI osvojili i opljačkali KRŠĆANSKI Zadar,a 1204. su opljačkali i Konstantinopol vidjevši njegovo bogatstvo i sjaj,također KRŠĆANSKI grad u to vrijeme?
Jadan razlog prvog križarskog rata oslobađanje groba Krista koji je uskrsao i uzašao k Ocu tisuću godina ranije!Da li je temelj kršćanstva kristovo uskrsnuće ili grob?Naravno da je umrijevši bio sahranjen u grob,ali da li treba slaviti uskrslog Krista ili ginuti za prazan grob?
Osim toga,križarski ratovi su bili pljačkaški pohodi.
Koliko je ratova vođeno poslije toga u kojima su se međusobno klale kršćanske države,svaka se pozivajući na Boga i Krista,sve do današnjih dana?
P.S. protv sam bilo kakvog nasilja s bilo koje strane,vjerujem u Boga i Krista otkupitelja i spasitelja i u to da će jednoga dana doći i učiniti kraj zlima koja su mnogi počinili,i čine,u njegovo ime.
Amen.

Zadnje uređivanje micantorban : 01.09.2014. at 01:21.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 16:02   #410
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
Koliko ja Salomon imao žena,odnosno priležnica?
Ravno 1 000, kao nikad nitko otkako je ljudi, koje su ga odvele isto tako ravno u ropstvo da malo za promjenu Salamon robuje drugima umjesto drugi njemu.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 17:43   #411
Quote:
Pravi Život kaže: Pogledaj post
Ravno 1 000, kao nikad nitko otkako je ljudi, koje su ga odvele isto tako ravno u ropstvo da malo za promjenu Salamon robuje drugima umjesto drugi njemu.
Eto,ipak se na kraju ne isplati biti zločest.
micantorban is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2014., 18:17   #412
Quote:
micantorban kaže: Pogledaj post
Eto,ipak se na kraju ne isplati biti zločest.
Isplata se pretvori u uplatu, a što vjerujem da je Salamon na koncu skontao, on onako rođen u blagostanju podaren velikom mudrošću i znanjem, da bi pred konac uprsko pohlepnošću, da ne velim krajnjom samoljubljošću...

No, kako bilo da bilo... pokajao se od srca i vratio iz roblja, ne samo sebe nego i narod koji se poveo za njim onako zamalo pa sveznajućim.
Iza sebe je ostavio naraštaje koji su na njegovom primjeru učili o duhovnostima i nedostacima istih, prošlo je par tisuća a eto se još uvijek uči na tom "primjeru", neki bi rekli u svakom zlu ima nešto dobrog, pa ako ima što da se nauči onda nek se uči.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:30.