Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2015., 15:45   #61
Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Meni isto ovo nije jasno.

Pa da sam se ja čudnovato izliječila od teške bolesti, posvuda bih to razglasila, gdje god bih mogla, dala svu pismenu dokumentaciju, liječničke prognoze... ako se stvarno tako zbilo, zašto bih to na neki način skrivala?

Ti pišeš o izlječenju, a u biti promoviraš isto samo putem svoje riječi.
Treba to malo drugačije.
Nije baš tako, obično radi skepse i da će ispasti malo "ludi" ljudi o ovakvim stvarima rijetko govore, a oni koji nisu skloni povjerovati u ovakve slučajeve neće ni nakon svih dokaza... jer ustvari možda je samo placebo efekt ili psiha, katarza, hipnoza npr...
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:26   #62
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Misliš kao na primjer mome ocu koji 8 godina živi sa progresivnim rakom kostiju(80 posto zahvačeno) za koji lijeka nema,za koji od dijagnoze doktori daju 1 do 2 godine života,koji sve te godine Boga nije odbacio i koji nekim "čudom" živi sve ove godine.Da imao bih to hrabrosti reći jer svaka bolest je bolest i svaki čovjek trpi bolest.Znam da ti neču pružiti veliku utjehu i iskreno mi je žao radi te osobe bio to ti ili netko iz tvoje okoline(obitelji),ja ču se pomoliti za tu osobu i zamoliti Boga da joj pomogne,značilo to tebi nešto ili ne. BTB.
Teologija za sve ima odgovor. Ako nema, onda ima "nedokučivi su putevi Gospodnji" !!
Primjer: https://www.forum.hr/showthread.php?t=771516

Evo, dobro znam jednog bivšeg svećenika koji se davno skinuo i oženio. I sada umire od raka , a nema još 70 godina.

Quote:
Meadow kaže: Pogledaj post
Meni isto ovo nije jasno.

Pa da sam se ja čudnovato izliječila od teške bolesti, posvuda bih to razglasila, gdje god bih mogla, dala svu pismenu dokumentaciju, liječničke prognoze... ako se stvarno tako zbilo, zašto bih to na neki način skrivala?

Ti pišeš o izlječenju, a u biti promoviraš isto samo putem svoje riječi.
Treba to malo drugačije.


Moja je priajteljica to rastrubila. ali u svojoj Pentekostnoj crkvi.

Zadnje uređivanje krena : 07.05.2015. at 16:42.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:43   #63
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
zar otac ne učini sve što može da izliječi svoje dijete,tako i čovjek kad "iskreno i iz srca" zavapi Bože trebaš mi,pomozi mi,vjeruj mi, on na to ne ostaje gluh.
Bog u kojeg ti vjeruješ mnogima nije pomogo iako su zavapili da im pomogne.

Toliko nasilja i patnje u svijetu, a on ništa ne pomaže unesrećenima.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 16:54   #64
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Pa tocno, ali on se cudi sto ljudi ne zele povjerovati na rijec tj. slovo.
Nigdje nisam rekao da morate vjerovati,nije namjenjeno ljudima koji ne vjeruju već onima koji vjeruju ali ih bol natjera da posumnjaju,kad čovjek na forumu, a vidio sam mnogo puta ispriča nekakvu dogodovštinu iz života nigdje nisam vidio da ga neko traži dokaze za to i nitko ne sumnja u to ali kad je vjera u pitanju,tada se udruže svi doktori,znanstvenici... ne bi li opovrgli sve iako ti isti nisu bili u koži te određene osobe.

Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Mene to ne cudi, a obzirom da je katolik zelio sam mu ukazati kako mu ni vlastita crkva ne bi povjerovala na rijec.
Crkva itekako vjeruje u izlječenja od strane molitve,dakle i od Boga,stvar je u tome da se i u Crkvi nalaze poneki slabi i grešni ljudi koji nisu spremni prihvatiti sve darove koje nam Bog daje,pa stoga i ne čudi da potreba ljudi za darovima Duha Svetoga se traži među narodom umjesto kod Crkvenih otaca.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:15   #65
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Bog u kojeg ti vjeruješ mnogima nije pomogo iako su zavapili da im pomogne.

Toliko nasilja i patnje u svijetu, a on ništa ne pomaže unesrećenima.
Ako na spasenje gledaš kao spas od smrti u ovom životu tada možeš reći da nije nikome pomogao,ako pomisliš da sadašnje tijelo je možebitna blijeda kopija pravog tijela koje se rađa nakon smrti tada je spasenje nešto posve drugo,čovjek koji je spreman vječno negirati Božju ruku u životu čovjeka teško da može i prihvatiti i shvatiti ono što sam ja napisao u uvodnoj temi.
Ali ja sam siguran da je Božja providnost jača od svega pa tako i da mnogima daje šansu i zadnje sekunde života.
Ti se ljutiš na Boga zapravo zbog smrti a ne zbog teme koju sam ja postavio a ta je izlječenje molitvom,jer bol i patnju bi čovjek podnio ako zna da ne mora umrijet.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:18   #66
Zoki ovo je jedno divno iskustvo o snazi vjere i molitve, koje si podijelio sa nama.
Vrlo inspirativno !

Ima jako puno ljudi koji su se izliječili zdravstveno, emocionalno i duhovno zahvaljujući Božjoj milosti, koju su dobili zbog svoje molitve, molitve iz srca.
U skoro, medicinsko gledano, bezizlaznim situacijama.
Mnogi preko molitve i zagovora blaženicima.
Naravno da postoji dokumentacija o tome.

http://www.katolicki-tjednik.com/vijest.asp?n_UID=3015

pozitivax is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 17:34   #67
Quote:
zoki0307 kaže:
Crkva itekako vjeruje u izlječenja od strane molitve,dakle i od Boga,stvar je u tome da se i u Crkvi nalaze poneki slabi i grešni ljudi koji nisu spremni prihvatiti sve darove koje nam Bog daje,pa stoga i ne čudi da potreba ljudi za darovima Duha Svetoga se traži među narodom umjesto kod Crkvenih otaca.
Crkva vjeruje,ali ne na rijec. Sto se tice cuda, crkva je vrlo oprezna.
Priznata cudesna ozdravljenja, ona iz Lourdesa ili Fatime su od ljecnika potvrdena kao medicinski nerazrjesiva. Nije se uzimalo zdravo za gotovo cak ni kada je rijec o priznatim svetistima vec se, gle cuda ( kad vec o cudima ) trazilo misljenje medicine.
Prema tome nemoj se izvlaciti jer nije ni malo neuobicajeno da se takve stvari provjeravaju i to ne znaci da je rijec o slaboj vjeri.
Osobno nemam stav o tvom ozdravljenju jer ne znam dovoljno, osim da mi je drago sto si sada ok...
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 18:18   #68
iscjeljenja kao Božja reklama

Metoda uvjeravanja sa svjedočenjem o "čudesnom iscjeljenju" ide ovako:

Neki vjernik odjednom se riješi svojih simptoma/iscijeli psihičku ili nejasnu fizičku bolest.

On na sva usta razglašava radosnu vijest o tom "čudu".

"Čudo" se ne sastoji u masovnosti, jer Bog niti ne želi da izliječi svu djecu od užasnih bolesti, nego da se tek tu i tamo, "izliječi" (?) samo izvanredno malen broj ljudi, i da ti ljudi onda svjedoče tu religijsku id(e)ologiju, kako bi što više ljudi uzviknulo: "Hallelujah!" i pohrlilo u neku od Crkava, da se preda Bogu i tako spasi od daleko veće opasnosti nego što je puka smrtonosna boleština ili iskrivljenje kičme - da se SPASU OD PAKLENIH MUKA vječitih.

Ta što je to malo trpljenja nepodnošljivih bolova, ako iza toga bude život vječni u blaženstvu super raja? Pa i Isus je trpio, pa se suobražavamo s Njime, a on je rekao neka bude volja tvoja Bože. "Tako i mi ne smijemo moliti za čudesa radi ovog prolaznog smrtnog tijela. Kao da bismo molili za puno para. "

Da, napisao sam to pomalo ironično.

Dakle iscjeljenja uopće nemaju medicinsku namjenu, jer bi bila masovnija, nego ih Bog obavlja izuzetno rijetko, u svrhu propagande REKLAME svoje istinske religije (jedne od mnoštva).

Skeptici bi rekli da sva ta rijetka čudesa zapravo potpadaju u rijetka samoiscjeljenja, pa tako nisu uopće čudesa, kao što nije čudo da netko dobije glavni zgoditak na lutriji, a za njega jest.

U religijskim krugovima, puko tjelesno izlječenje je praktički bezvrjedno. Ono ima svrhu isključivo kao hvalospjev Bogu, a ne kao olakšanje od nekakvih fizičkih bolova, kad je tijelo prolazno, a duša vječita i neuništiva.

Religijskim ljudima je sasvim nebitna komponenta izliječenja, ali oni time mašu okolo kako bi privukli sebi poklonike. Poklonici su bitni, a ne izliječenja.
Jer oni se spašavaju za život vječni, pa su povremena čudesa (ako to uopće jesu) namijenjena isključivo kao dokaz i poziv u svoj vjerski tabor.

Bog na kapaljku daje "čudesna" izliječenja, samo u svrhu propagande.
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 18:22   #69
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ako prihvatiš dobro prihvati i zlo,ako prihvatiš zdravlje prihvati i bolest,ako prihvatiš život prihvati i smrt,takav je život nas smrtnika,jadan i težak, i svi idemo istim putem,znam da te tako nešto ljuti i pobuđuje ti mržnju prema Bogu ,ali znaj da ljutnja i mržnja stvaraju samo veču ljutnju i mržnju,kamo to vodi čovjeka,osim samo k tome da naudi drugom čovjeku.BTB
ne mrzim ja nista, samo je logicno iz primjera onda da bog ne postoji
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 18:23   #70
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Ako na spasenje gledaš kao spas od smrti u ovom životu tada možeš reći da nije nikome pomogao,ako pomisliš da sadašnje tijelo je možebitna blijeda kopija pravog tijela koje se rađa nakon smrti tada je spasenje nešto posve drugo
Ja bih želio dobiti pravo tijelo koje se rađa nakon smrti, ali bez boli i patnje.

Nisam ja nikog tražio da patim.

Quote:
Ti se ljutiš na Boga zapravo zbog smrti a ne zbog teme koju sam ja postavio a ta je izlječenje molitvom,jer bol i patnju bi čovjek podnio ako zna da ne mora umrijet.
Ti nemaš nijedan dokaz da si izliječen molitvom.
Neki ljudi se izliječe bez molitve, a neki ljudi mole pa se ne izliječe. shvaćaš?

I krivo si shvatio da se ja ljutim na Boga, ja samo službeno kršćanstvo smatram pogrešnom vjerom i obmanom.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 18:27   #71
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post

Bog na kapaljku daje "čudesna" izliječenja, samo u svrhu propagande.
Da, a vjera sama po sebi od pamtivjeka ne traži nikakve dokaze, dok čudesna izliječenja se uvijek grabi kao dokaz za nečim, - poput dokazom za postojanja boga - ali ipak dokazi nisu potrebni ili jesu ?
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 19:03   #72
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Zar da zadovoljim pojedincu dokazima koji će kao što su rekli moji doktori za um čovjeka biti nedokazivi jer graniče s stvarnošču i kada bi ljudi kao ti i NOD14 pokušali shvatit da iznošenje mojeg svjedočanstva ne predstavlja nešto šta bi ljudski um mogao lako prihvatiti, več samo da srce govori istinu da ipak postoji nešto "više" što djeluje na nas od nas samih.Znaš moj slučaj nije jedinstven,ima ih mnogo, ali svi ti slučajevi su za znanost i znanstvenike ,neznanstveni i zbog toga neprihvačeni.
Dok god čovjeka vidite samo kao materiju ,ništa više osim materije vam ni neče biti bitno pa tako ni shvaćanje da ozdravljenje duha čini i ozdravljenje materije.
Dokaz je bitan čovjeku na sudu,pa eto nadam se da se meni još uvijek ne sudi ali kad mi se bude sudilo ja ču ga prikazati.
Ja ne tražim dokaz da je tebe izliječio Bog čudom. Znam da nije, jedino što bi me uvjerilo jest kad bi nekome narasla ruka ili izgubljeno oko. Čudesna ozdravljenja ne postoje, postoje samo ona koja su bila malo ili puno vjerojatna i za koja postoji fiziološka mogućnost da se dese - znana ili hipotetska.

Dakle, vjeruj ti da je tebe Bog ozdravio, nije me briga. Stvar je u tome da tvoja priča o iznimno iskrivljenoj kralježnici par dana prije teške operacije upitnog oporavka, koja se isključivo čudom "ispravila na 100%" prije same operacije, nimalo ne drži vodu i poprilično sam siguran da je izmišljena ili drastično uljepšana sa svrhom misionarenja.

Tvoje ozdravljenje kralježnice je stvar činjenične točnosti koju možeš jednostavno dokazati slikom ili scanom nalaza prije i poslije ozdravljenja ukoliko ga je bilo. Privatni podaci ne bi trebali biti izlika jer ih možeš najjednostavnije sakriti.
__________________
I think we're like fire and water, I think we're like the wind and sea, you're burning up, I'm cooling down, you're up, I'm down, you're blind, I see...
NOD14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:00   #73
Postavlja se još jedno neugodno pitanje.

Ako su vrlo rijetka iscjeljenja upitne čudesnosti namijenjena nečem mnogo važnijem od tjelesnog zdravlja, a to je vjerska propaganda da se što više ljudi spasi vjerom u Isusa (neke vjere), od PAKLA, zar ne bi bilo moralno opravdano i malo lažirati ili napuhati stvar, da se što više ljudi spasi, "malenim poticajem"?

Ta što je malecna benigna laž u usporedbi s daleko većim postignutim dobrom, a to je vječni spas za one koji prihvate Krista Boga?
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:09   #74
žrtvovanje zdravog razuma na oltaru vjere

Quote:
john newman kaže: Pogledaj post
Da, a vjera sama po sebi od pamtivjeka ne traži nikakve dokaze, dok čudesna izliječenja se uvijek grabi kao dokaz za nečim, - poput dokazom za postojanja boga - ali ipak dokazi nisu potrebni ili jesu ?
Izgleda da se traži površno hitno oduševljenje, kako bi se izazvale euforične emocije, uzdizanje ruku i oteo uzvik: "Hallelujah!", te prihvatilo Isusa s veseljem, bez traženja dokaza, jer tek onda se radi o vjeri u Boga ove ili one vjere.

Jer ako imaš dokaze za Boga (i njegovo čudo), onda te je logika (dokazi) dovela k Bogu, pa nisi zaslužio raj.

Moraš nekako emotivno, naslijepo povjerovat, koliko god to apsurdno zvučalo. Čini mi se da se traži žrtvovanje zdravog razuma, na oltaru vjere, kao dragovoljna žrtva povjerenja naslijepo, i očekivanje goleme prekogrobne nagrade za to.

Mislim, ono ....
__________________
Muhamed ženomrzac: "...ja sam vidio da ste vi (žene) većina stanovnika pakla."
"Nisam vidio da itko ima manje inteligencije i manje vjere u sebi od vas."
Sahih al-Bukhari 304
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:16   #75
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Postavlja se još jedno neugodno pitanje.

Ako su vrlo rijetka iscjeljenja upitne čudesnosti namijenjena nečem mnogo važnijem od tjelesnog zdravlja, a to je vjerska propaganda da se što više ljudi spasi vjerom u Isusa (neke vjere), od PAKLA, zar ne bi bilo moralno opravdano i malo lažirati ili napuhati stvar, da se što više ljudi spasi, "malenim poticajem"?

Ta što je malecna benigna laž u usporedbi s daleko većim postignutim dobrom, a to je vječni spas za one koji prihvate Krista Boga?
kolega, zaplićeš se u vlastite kontradikcije....
__________________
Tražio sam Gospodina i on me usliša, izbavi me od straha svakoga....
jedrilicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 23:37   #76
Jako mi je drago zbog tebe Zoki!
Salix is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 00:06   #77
Quote:
pozitivax kaže: Pogledaj post
Zoki ovo je jedno divno iskustvo o snazi vjere i molitve, koje si podijelio sa nama.
Vrlo inspirativno !

Ima jako puno ljudi koji su se izliječili zdravstveno, emocionalno i duhovno zahvaljujući Božjoj milosti, koju su dobili zbog svoje molitve, molitve iz srca.
U skoro, medicinsko gledano, bezizlaznim situacijama.
Mnogi preko molitve i zagovora blaženicima.
Naravno da postoji dokumentacija o tome.

http://www.katolicki-tjednik.com/vijest.asp?n_UID=3015

Hvala,iako, ako i samo jedna osoba nađe utjehu u ovome i vjeru da Bog čini sve ne bi li nas spasio i kad je najteže ,biti će mi utoliko draže nego što je mene izliječio .Bog s tobom.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 00:07   #78
Quote:
Salix kaže: Pogledaj post
Jako mi je drago zbog tebe Zoki!
Hvala,mir s tobom.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 08:35   #79
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
kad čovjek na forumu, a vidio sam mnogo puta ispriča nekakvu dogodovštinu iz života nigdje nisam vidio da ga neko traži dokaze za to i nitko ne sumnja u to ali kad je vjera u pitanju,tada se udruže svi doktori,znanstvenici... ne bi li opovrgli sve iako ti isti nisu bili u koži te određene osobe.
Da, samo postoji značajna razlika. Nisu sve dogodovštine jednake.
Naime, ti tvrdiš nešto izvanredno nevjerojatno, a nevjerojatne tvrdnje ipak zahtjevaju dokaze.

Druga stvar, ova tvoja tema i priča nisu pitanje vjere, jer ti tvrdiš da imaš pisane medicinske dokaze. Time prestaje potreba za vjerovanjem u tvoje tvrdnje.
DarthZly is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 08:37   #80
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ja bih želio dobiti pravo tijelo koje se rađa nakon smrti, ali bez boli i patnje.
Naravno u slučaju da zamoliš Boga za to, pa se baš to dogodi,sumnja bi nestala?

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nisam ja nikog tražio da patim.
Ni ja,ali sam zamolio Boga da ozdravim pa se to dogodilo

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ti nemaš nijedan dokaz da si izliječen molitvom.
Neki ljudi se izliječe bez molitve, a neki ljudi mole pa se ne izliječe. shvaćaš?
Ja imam sve potrebne dokaze,ali dokazi meni nisu potrebni,znaš svaki čovjek sam za sebe traži dokaze,ja ne tražim da mi drugi dokazuju sebe.
Dokaz sebi ćeš najlakše naći ako si spreman sebe poniziti da bi prvom do sebe pomogao.

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
I krivo si shvatio da se ja ljutim na Boga, ja samo službeno kršćanstvo smatram pogrešnom vjerom i obmanom.
Naravno ti se ljutiš na mene, jer sam ja ozdravio Božjom milosti,a ako jesam tada bi se tvoje vjerovanje tj. nevjerovanje u kršćanstvo sasvim moralo promjeniti.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.