Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li je potrebno ponovo otvoriti temu o Nibiru?
Da 19 51.35%
Ne 18 48.65%
Glasovatelji: 37. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2016., 10:34   #101
Quote:
r.o.c.k.y.007 kaže: Pogledaj post
Ako si znanstvenik, tvojim sistemom isključivosti umjetnici su po tebi glupi?

I na kraju konkretan primjer sinergije dvaju "glupana":
Znanstvenik upita umjetnika da li može napraviti video simulaciju njegove znanstvene teorije - jer on to ne može i ne zna.
Umjetnik odgovara - jesi glup - znaš da mogu - daj mi blueprint.

i na kraju da parafraziram tvoje pitanje - tko je tu glup i zašto je pitanje glupo?
Zato što je offtopic. I izazivanje svađe umjesto konstruktivne rasprave. I to radiš na svakoj temi na koju dođeš.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 16:33   #102
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Kod astronomije nema mjesta vjerovanju. Postoje proračuni i simulacije (što je u originalnom radu jasno dano do znanja, samo se u medijima nakon igre pokvarenog telefona to poprilično izvrne), a postoje i astronomska opažanja i mjerenja koja su gole činjenice.

Ovo nema nikakve veze sa Stichinom, čak naprotiv, jasno je da su sva njegova pisanja obična trkeljanja. Potencijalni deveti planet ima orbitu dulju od 10 000 godina i u svojoj najbližoj točki Suncu još uvijek je 100x udaljeniji od Sunca nego što je Neptun, dosadašnji najudaljeniji poznati planet.
Simpa moderatorice krivo si procjenila, moje prvo pitanje uz slikovite prikaze je trebalo potaknuti raspravu na tragu ovoga što je uvaženi gore napisao.
Ako smatrate moje pitanje offtopic i informacije koje nam je astrobobo naveo u svezi orbite potencijalnog devetog planeta Sunčeva sustava tada odustajem.
cmokić.
__________________
NRZ THX Lucas "Fanatici probijaju iz pink noise "
r.o.c.k.y.007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 22:05   #103
"Glup" nije ekzaktan pojam već je stvar osobne percepciji. I ako ti netko kaže da pitanje glupo, nema smisla pitati "zašto?". Osim ako nije namjera pitanja izazivanje svađe.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2019., 21:25   #104
Hoćemo temu o Nibiru-u. Neka se opet otvori ta tema.
DoWhile is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2019., 09:41   #105
Quote:
DoWhile kaže: Pogledaj post
Hoćemo temu o Nibiru-u. Neka se opet otvori ta tema.
Diskusija o tom brodu nije bitna za naš sadašnji razvoj, ali i on će biti otkriven kada dođe vrijeme da se vanzemaljci otvoreno pojavljuju u javnosti i u medijima, manifestirani u oblicima koje je lako razlikovati od ljudskog. Brod je u orbiti, ali on je samo jedan od mnogih.
LLSkylights is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2019., 11:08   #106
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
... Brod je u orbiti, ali on je samo jedan od mnogih.
Yep, U ORBITI je već. U O-R-B-I-T-I (pa si vi sad mislite)!

Ali... iako je i gornji eufemizam (orbita) dovoljno rječit, treba ljudima direktno otvoriti oči:
Brod je na POLOŽAJU!!! NA P-O-L-O-Ž-A-J-U!!! I nije sam. I N-I-J-E S-A-M!!!
adelon is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2019., 12:21   #107
Quote:
DoWhile kaže: Pogledaj post
Hoćemo temu o Nibiru-u. Neka se opet otvori ta tema.
Quote:
LLSkylights kaže: Pogledaj post
Diskusija o tom brodu nije bitna za naš sadašnji razvoj, ali i on će biti otkriven kada dođe vrijeme da se vanzemaljci otvoreno pojavljuju u javnosti i u medijima, manifestirani u oblicima koje je lako razlikovati od ljudskog. Brod je u orbiti, ali on je samo jedan od mnogih.
Imate na Psihijatriji i teleskop?
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 04:46   #108
Znas ti uopce sto je to?
__________________
Ž
GnuUjnineStrine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2019., 10:40   #109
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Imate na Psihijatriji i teleskop?


mozda su koristili metode poboljsanja vida od ibre nadrilekara i gurua?
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 12:04   #110
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Po mojim istraživanjima neotkriveni hipotetski planet Sunčevog sustava , kojeg sam nazvao Elementum , bi se sada njegova projekcija na ekliptiku mogla nalaziti na oko 107° ekliptičke longitude , ali mi latituda nije poznata , inaće neki astronomi još ranje su ga računski pretpostavili s imenom Hades .
Za ovog objekta o kojem je tema i linkovi pri Alpha Centauri ćini mi se da nije planet nego ili brown dwarf ili planetoid . Međutim oni su uz predpostavku da je u Sunćevom sistemu s dva podatka mjerenja mogli definirati elipsu tako da predpostave da je treća toćka vrlo blizu središta Sunca gdje je barycenter . Da li neko zna gdje se mogu naći ta dva podatka mjerenja da ja pokušam s mojim matematičkim izazima izračunati kolika mu je masa ?
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2019., 20:54   #111
Quote:
sandgeorge kaže: Pogledaj post
Po mojim istraživanjima neotkriveni hipotetski planet Sunčevog sustava , kojeg sam nazvao Elementum , bi se sada njegova projekcija na ekliptiku mogla nalaziti na oko 107° ekliptičke longitude , ali mi latituda nije poznata , inaće neki astronomi još ranje su ga računski pretpostavili s imenom Hades .
Za ovog objekta o kojem je tema i linkovi pri Alpha Centauri ćini mi se da nije planet nego ili brown dwarf ili planetoid . Međutim oni su uz predpostavku da je u Sunćevom sistemu s dva podatka mjerenja mogli definirati elipsu tako da predpostave da je treća toćka vrlo blizu središta Sunca gdje je barycenter . Da li neko zna gdje se mogu naći ta dva podatka mjerenja da ja pokušam s mojim matematičkim izazima izračunati kolika mu je masa ?
Dotegljen je od strane dronova i ne bez razloga baš u trenutku pomrčine Mjeseca. Zato bi mu najbolje pristajalo ime "Dronex"....njegova silueta se ocrtava kada je Jupiter u konjunkciji sa Merkurom. Ako ćemo uzeti u obzir da se pri pomrčini Mjeseca na Zemlji ocrtala i njegova sjena, ta činjenica upozorava na to da je ustvari onda ne tako malih dimenzija ali puno manje mase nego bi se to moglo očekivati od nečega njegove veličine, da je teži, dronovi bi imali velikih problema sa njegovim dovlačenjem. I ta problematika je zaslužila malo detaljniju analizu.
bonecrusher is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 16:21   #112
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post


mozda su koristili metode poboljsanja vida od ibre nadrilekara i gurua?
Kakav je osjećaj sam odgovarati na svoje postove?
Žena kao i kolege iz SDP-a su sigurno ponosni na tebe.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 16:24   #113
Kuš, nakon par mjeseci čoek se malo ohrabri i počne sam odgovarati na postove svog klona...
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 08:08   #114
Kažu da je prema najnovijim informacijama zapravo taj deveti planet primordijalna mini crna rupa.
__________________
No God, know fear. Know God, no fear.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 16:39   #115
Quote:
auto182 kaže: Pogledaj post
Kažu da je prema najnovijim informacijama zapravo taj deveti planet primordijalna mini crna rupa.
Gdje, u birtiji? Na misi?
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 17:08   #116
Članak u 24 sata.
karlo r is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 17:50   #117
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Gdje, u birtiji? Na misi?
U birtiji su otprilike i nastale sve te svemirske budalaštine.
__________________
Evo, pobijedi Lav iz plemena Judina, Korijen Davidov, on će otvoriti knjigu i sedam pečata njezinih
Alatnicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2019., 21:38   #118
Quote:
Al dente kaže: Pogledaj post
Gdje, u birtiji? Na misi?
https://www.forbes.com/sites/brianko.../#30540d956e6a
__________________
No God, know fear. Know God, no fear.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2019., 00:33   #119
Naslov članka, a i općenito stanje stvari: "It Is Unlikely That Planet Nine Is A Black Hole, But Not Impossible".
Tvoj prijevod: "Kažu da je prema najnovijim informacijama zapravo taj deveti planet primordijalna mini crna rupa."

Ti si "vjerojano nije" preveo kao "jest"
Al dente is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2019., 22:53   #120
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
U birtiji su otprilike i nastale sve te svemirske budalaštine.
D:
sandgeorge is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.