Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2016., 21:32   #1
Korištenje magnetizma za warp pogon ili za transport golemih blokova

Ako gledamo magnetsko polje- tj. njegove silnice koje se prostiru linijama polja - i na njega primjenimo ono što nas je iz gravitacije naučio einstein - tj. da je "sila" u biti samo zakrivljenje prostora - što iz toga možemo zaključiti?

Da očito da magnetične tvari prostor osjećaju drugačije nego nemagnetične -tj. da atomi u njima taj prostor vide drugačijim nego mi (ovo "mi" je u biti električna slia . mi smo bića koja koriste električnu , a ne mag. silu za opipavanje stavrnosti - točnije paulijev princip isključenja je taj koji definira našu "materijalnu" realnost,)

Dakle očito da su magnetske linije u biti udoline namreškanog prostora u nekoj drugoj dimenziji, koju dakle osjećaju samo magnetični materijali, i da je njihov položaj u našem prostoru samo presjek (projekcija) tog višedimenz.prostora na našu običnu 3d ravninu.


Dakle ako očito da izvori magnetske energije izobličuju taj višedimenzionalni prostor u kom je magnetizam samo jedna dodatna dimenzija, to po meni otvara nove mogućnosti - za savijanje prostora i warp pogon..

stvar je samo u snazi magneta - a jednom kad dostignemo supravodiče i beskonačnu jakost struje u vodiču bez otpora , to nebi trebalo bit nikakav problem - mogli bi dobiti magnetsku crnu rupu, i izobličavati cijele prostore svemirskih dimenzija , naravno te alternativne magn. prostore,.

Nakon toga mogli bi npr. na neki način inducirati magnetizaciju nekog teškog predmeta ili bića (npr. jakom promjenjljivom el. silom, ili nekim kvantnim procesom na razini makroobjekta ), nakon toga taj objekt će potpasti pod djelovanje bilo kakvog vanjskog narivenog magn. polja - tj. magn. prostorne zakrivljenosti - čime možemo recimo pokušati pomicati ogromne blokove (kao npr. one iz Balbeka itd.) , koristiti za trenutna međuzvj. putovanja ili sl.

Doduše to zakrivljenje i dalje bi neki njutnovac mogao nazivati "magnetska privlačna sila",i time oduzeti svu mistiku..
Što vi mislite o tome, i kad bi to najranije moglo zaživjeti?
__________________
Never believe anything until it has been officially denied.

Zadnje uređivanje sirovina : 07.03.2016. at 21:58.
sirovina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2016., 22:17   #2
Magnetizam jest veoma zanimljiv i lako moguce da ga shvatimo ako i ne u potpunosti, mnogo bolje, dalo bi se svasta nesto stime.

Zna se da se za neke ljude lepi svasta nesto tj da su kao namagnetisani a i da su neki u sposobnosti mislima pomerati stvari tj. nekom energijom (magnetnom..tzv telekineza) koja iz njih izlazi dok se koncentrisu.

Pretpostavka je fenomenalna mada u sve to nebi mesao nikakve dimenzije..sve je to tu i sad samo smo mi slepi uglavnom za mnoge stvari a da se takvo nesto koristi vec je lako moguce samo sto mi obicni smrtnici ne znamo o tome skoro pa nista .
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 16:54   #3
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Zna se da se za neke ljude lepi svasta nesto tj da su kao namagnetisani
Ili bar kao da se ne peru precesto

__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 21:20   #4

------
@ sirovina
držim kako si malko neobično shvatio slojevitost magnetskih silnica. Itinerere određuje permeabilnost materije u okruženju.
Fero, feri, dija i para, a ne masa koja je povezana sa gravitacijom.
Morao bih i ja malo razmisliti o tvojoj tezi jer u graničnim uvjetima se doista može očekivati svašta, pa čak i magnetski monopol možda.
__________________
I would call it
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 19:04   #5
Quote:
sirovina kaže: Pogledaj post
Dakle očito da su magnetske linije u biti udoline namreškanog prostora u nekoj drugoj dimenziji, koju dakle osjećaju samo magnetični materijali
Kaluza Kleinova teorija

To je teorija koja kaže da je elektromagnetna sila zapravo zakrivljenje prostora, baš kao gravitaciona. Ali je potrebno da prostor ima minimalno 4 dimenzije, Kaluza Kleinova teorija je prethodnik teorije struna

Elektromagnetizam je opisan kvantnom elektrodinamikom, nije se potrebno baviti klasičnim teorijama zakrivljenja prostora, ako ne "rade" na kvantnom nivou...

Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ili bar kao da se ne peru precesto
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:04.