Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.11.2017., 14:33   #1041
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Znam u potpunosti cijene radova, u uzoj obitelji smo upravo to i napravili pred 10-15 godina...

Jednostavno ne mislim da dugoročno može biti dobrog mjesta na obali za ono što tražim - praktički sve je devastirano.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Ako govorimo investicijski postoji vise mjesta na obali gdje se trenutno jakko isplati graditi naravno modernu kucu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 21:34   #1042
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Otoci su ti iznimno skupi prilikom gradnje,racunaj troskovnik minimalno 15 do 20% veci od kopna,zemljista na otocima bas i neidu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Ta mi je problematika jako poznata. Na mome otoku se isto prodaje zemlja za 100 eura po m2, ali samo ona uz more. Najčešće kupuju rijetki zaljubljenici u naš otok.
Ovi su na našem susjednom otoku imali velike planove. Ali je nakon 15 godina sve otišlo u vjetar :
http://www.057info.hr/vijesti/2016-0...-dvorac-i-otok
Dvorac na prodaju, na jednom od nenastanjenih otoka. Moguće je kupiti dvorac sa 50 000 m2 zemljišta na jednoj od najljepših lokacija na Jadranu, tako je oglašena agencijska prodaja nekretnine na Škardi, otočiću koji spada pod Grad Zadar.
Vlasnik kule u uvali Griparica je tvrtka Škarda iz Pule, koja je početkom siječnja otišla u stečaj.


Ovdje je gradnja skuplja barem 30 %. Jer nema pristaništa za brod veći od 8 metara.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2017., 22:07   #1043
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ta mi je problematika jako poznata. Na mome otoku se isto prodaje zemlja za 100 eura po m2, ali samo ona uz more. Najčešće kupuju rijetki zaljubljenici u naš otok.
Ovi su na našem susjednom otoku imali velike planove. Ali je nakon 15 godina sve otišlo u vjetar :
http://www.057info.hr/vijesti/2016-0...-dvorac-i-otok
Dvorac na prodaju, na jednom od nenastanjenih otoka. Moguće je kupiti dvorac sa 50 000 m2 zemljišta na jednoj od najljepših lokacija na Jadranu, tako je oglašena agencijska prodaja nekretnine na Škardi, otočiću koji spada pod Grad Zadar.
Vlasnik kule u uvali Griparica je tvrtka Škarda iz Pule, koja je početkom siječnja otišla u stečaj.


Ovdje je gradnja skuplja barem 30 %. Jer nema pristaništa za brod veći od 8 metara.
koja cijena ,ko to prodaje.
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 01:37   #1044
Quote:
crazysplico kaže: Pogledaj post
Ako govorimo investicijski postoji vise mjesta na obali gdje se trenutno jakko isplati graditi naravno modernu kucu

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
Investicijski me nikad neće zanimati, vikendicu u grob nosim

Od cijele hrvatske obale, nisam jedino bio od Primoštena do Trogira - možda su baš tamo ta mjesta

Ostalo je preizgrađeno i prenatrpano...

P.S. Da, ostaje komad od Senja do Starigrada (ako izbacimo Karlobag) - ali to mi i nije tako zanimljivo...
z_k is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:11   #1045
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Ta mi je problematika jako poznata. Na mome otoku se isto prodaje zemlja za 100 eura po m2, ali samo ona uz more. Najčešće kupuju rijetki zaljubljenici u naš otok.
Ovi su na našem susjednom otoku imali velike planove. Ali je nakon 15 godina sve otišlo u vjetar :
http://www.057info.hr/vijesti/2016-0...-dvorac-i-otok
Dvorac na prodaju, na jednom od nenastanjenih otoka. Moguće je kupiti dvorac sa 50 000 m2 zemljišta na jednoj od najljepših lokacija na Jadranu, tako je oglašena agencijska prodaja nekretnine na Škardi, otočiću koji spada pod Grad Zadar.
Vlasnik kule u uvali Griparica je tvrtka Škarda iz Pule, koja je početkom siječnja otišla u stečaj.


Ovdje je gradnja skuplja barem 30 %. Jer nema pristaništa za brod veći od 8 metara.
Investicijski ulaganje na otok je opasan rulet i nebi ulazio u to.Tocno to moras cekati zaljubljenika u otok za prodaju a turizam traje dosta krace nego na kopnu,plus bez trajekta/katamarana nemozes nista

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:12   #1046
Quote:
z_k kaže: Pogledaj post
Investicijski me nikad neće zanimati, vikendicu u grob nosim

Od cijele hrvatske obale, nisam jedino bio od Primoštena do Trogira - možda su baš tamo ta mjesta

Ostalo je preizgrađeno i prenatrpano...

P.S. Da, ostaje komad od Senja do Starigrada (ako izbacimo Karlobag) - ali to mi i nije tako zanimljivo...
Imas puno parcela povise Jadranske magistrale koje su odlicne,ovo sve ispod pa cak i prvi red uz more je devastirano i upitne vrijednosti na vecini lokacija.

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:16   #1047
Dvorac na Škardi.

Quote:
more kaže: Pogledaj post
koja cijena ,ko to prodaje.

http://www.adriatic-homes.com/prodaj...-redu-uz-more/
Prodaje se dvorac iz 1864 godine u prvom redu uz more u privatnoj uvali na jednom Hrvatskom otoku!

Otok – dvorac ​​s koncesijom za sidrenje do 100 vezova na prodaju. Može se pretvoriti u luksuzan Yacht Club; Beach bar-restoran, objekt koji nadopunjuje turističku ponudu i za zabavu ili jednostavno dvorac za jednog vlasnika s privatnom zaljevu. Površina zemljišta koje pripada ovom dvorcu je 30.000 m2.
Dvorac ima 600 m2 stambene površine te se dozvoljava dogradnja do 1000 m2 uz korištenje ekološki prihvatljivih materijala.
Svi planovi i projekti imaju osnovu po pozitivnim zakonima Republike Hrvatske, te u važećim prostornim planovima razvoja.
Otok je potpuno je sačuvan od bilo koje vrste devastacije s očuvanom prekrasnim raznovrsnom vegetacijom, prirodnim plažama, zbog čega je to svakako jedinstveni otok na Jadranu i Sredozemlju.
Vlasništvo uredno!
1 950 000 EUR


P.S.

Ja prodajem 32 000 m2 na 2 kilometara dalje od toga dvorca za 120 000 eura. Mora se napraviti tkz OPG imanje. Mislim da investitora ne bi koštalo više od milion eura gradnja 400 m2 objekta u 3 etaže. Dakle, došlo bi puno jeftinije negoli kupnja ovog dvorca od 2 miliona eura.
Za 50-tak tisuća eura može napraviti bijeli put (1 km) do svoje parcele i dovesti kamionima sav građevinski materijal. Struja na 1 km.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:25   #1048
Ukopana vila je gotova !

Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Možda je za nekoga to loše, ali je dobila prvu nagradu:
http://m.tportal.hr/404172/Visko-cud...Dalmacije.html
Prestižna arhitektonska nagrada koja je iz Singapura stigla na adresu zagrebačkog studija PROARH, odnosno njegova osnivača i projektanta Davora Metekovića, veliki je kompliment i reklama za hrvatsku arhitekturu. Svojim inovativnim, futurističkim projektom 'Issa Grottto Hill House' (u slobodnom prijevodu 'Viška špiljska kuća na brdu'), koji će mnoge ostaviti bez teksta, Mateković je osvojio i međunarodnu stručni žiri



Voda se dobiva iz velike cisterne (kišnica) , bazen se reciklira, struja je iz sunca.
A tu je i dodatni diesel-agragat automatski spojen u sistem: https://www.millennium-nekretnine.hr...ucnica-30000m2

Opis nekretnine
Samostojeća pasivna kuća na zemljištu od 30.000m2 na kojem je aktivna dozvola za izgradnju još jedne prizemnice od 80m2.
Kuća posjeduje certifikat energetske učinkovitosti razred A+, solari s fotonaponskim sustavom Off Gread - vlastita proizvodnja struje 4,5kW/h, akumulator 48V, šterna 20m3, geotermalno polje (sonda 3 metra).
Stambeni dio je novouređen, vrlo moderan i ekstravagantan interijer industrijskog stila, novitet na ovim područjima.
Kuća na najbolji mogući način koristi postojeće klimatske okolnosti i konfiguraciju tla. Projektirana je kao prizemna građevina ukopana s tri strane u zemlju, kako zbog visinske razlike tako i zbog uštede energije. Funkcionira bez direktnog povezivanja na komunalne sustave i zato mora sama sebi biti dovoljna, samoodrživa.
Na vrhu parcele smješten je ogromni bazen koji je namijenjen navodnjavanju maslina, a kuća se snabdijeva vodom iz šterne kapaciteta 20m3 koja prikuplja kišnicu s površine ravnog, zelenog krova. Na „zelenom“ krovu nalaze se foto-naponski paneli iz kojih se dobiva struja koja se pohranjuje u solarne baterije. Solari su u ljetnom razdoblju dostatni za opskrbu kuće električnom energijom, a dodatna količina energije osigurana je generatorom. Generatorom se primarno osigurava grijanje i hlađenje preko klima uređaja s inverterom spojenog na rekuperator. Cijevi ventilacije, grijanja i hlađenja zakopane su dva u zemlju i koriste stalnu temparaturu zemlje koja je stalna pod 15 stupnjeva Cezijevih.


p.s.

Meni je ovakav zakon o 3 hektara za OPG čisto muljanje. Jer te vile nemaju veze sa poljoprivredom.
Te masline oko vile su samo dekoracija a ne poljoprivreda.




Tamo nešto ću napraviti ako ne prodam cijeli terena za neku povoljnu cijenu.
Samo što ovaj moj teren ne može biti sa maslinama jer se radi o ljutom kršu sa malo makije okrenut na buru (sjeveroistok). Ako ne mogu masline, može jedno stado od desetak koza.
https://www.google.com/maps/@44.2754...1!1e3?hl=hr-HR
Evo te ukopane OPG vile na otoku Visu :
https://vizkultura.hr/wp-content/upl.../Matekovic.jpg

(meni ovo što je poravnano ne sliči na masline, nego više na namjerno ostavljenu makiju)
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 22:37   #1049
Meni sve to sliči na 3D, negdje vrhunski, negdje full amaterski.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 09:42   #1050
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Meni sve to sliči na 3D, negdje vrhunski, negdje full amaterski.
katastrofa, samo arhitekt koji je obrazovan u komunizmu može nacrtati nešto tako.

izgleda kao vojna baza

http://edition.cnn.com/style/article...ces/index.html
Kaksikaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 20:49   #1051
Quote:
dsvbo kaže: Pogledaj post
Sto se mora tice, po meni su vrhunske lokacije uz samo more, a odlicne lokacije max. 200-300 metara do mora. I to je to.
Naravno da se radi i o drugim parametrima, ali ako cemo samo o udaljenosti do mora/plaze mislim da je to otprilike tako, nacelno govoreci.
Dobro, evo mi smo oko 450 m od mora u rovinju i da se zaraditi bez problema...
croat1991 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2017., 01:01   #1052
Kako se kreću ostvarene/realizirane cijene poljopvrivrednog zemljišta na otocima, od-do?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 05:13   #1053
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Kako se kreću ostvarene/realizirane cijene poljopvrivrednog zemljišta na otocima, od-do?
Nema tu puno realuzacije ako kupujes mozes rusiti cijenu jako sve preko 20EUR po kvadratu je puno,a nije ni to malo.Ako prodajes tesko ces naci kupca interes je izrazito mali pogotovo na otocima,eventualno ako imas srece da ti je susjedu zanimljivo

Sent from my LG-H870 using Tapatalk
crazysplico is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 17:05   #1054
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Kako se kreću ostvarene/realizirane cijene poljopvrivrednog zemljišta na otocima, od-do?
Nemoguće je to tako generalno odrediti, za većinu ne bi dao ni 1 eur/m2, ali isto tako neke ne bi prodao ni za 30.

Trenutno imam kupca za 3000m2 zemljišta koje nije čak ni poljoprivredno već čista zelena zona, pa se nećkam da li mu prodati po 30 eur ili ne. Nisam siguran zato jer netko tko voli riskirati i šetati po rubu zakona tu može mnogo dobiti, staviš nekoliko kamp kućica i imaš business. S druge strane ja ne volim šetati po rubu zakona pa mi ta parcela stoji bezveze.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 05:47   #1055
A o čemu ovisi to da za neko takvo zemljište ne bi dao niti 1 eur/m2 a da neko ne bi prodao niti za 30eur/m2? Razlika je nemalih 30x odnosno 3000%.

Da li imaš kakvih godišnjih davanja/poreza na takvo zemljište koje stoji?

Za što se danas uopće može poljoprivredno zemljište koristiti, osim poljoprivredne namjene, koje bi sve to bile aktivnosti na rubu zakona, a koje 100% zakonski čiste?

Da li na takvom zemljištu mogu legalno otvoriti kamp?
Da li se svako takvo zemljište može iznajmljivati kamperima, ili opet to zemljište mora ispunjavati nekakve uvjete ako ga želim iznajmljivati kamperima?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:26   #1056
Mora biti namjenjeno za kamp po upu, mislim da je T3, ali možda i griješim.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 16:31   #1057
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Kako se kreću ostvarene/realizirane cijene poljopvrivrednog zemljišta na otocima, od-do?
Ja tražio 20 eura , parcela 1600 m2 prvi red do mora, pored nje je betonirani put 2 m širine. Mana je groblje na 100 m. Mogao sam prodati za 15 eura ali sam odustao.

Parcela od 2200 m2 , do mora 400 m , bijela cesta 150 m , cijena 10 eura.
Nitko se nije javio.

Parcela za izgradnju OPG vile od 200 m2 tlocrta, na 3 etaže, površine 40 000 m2 , cijena 60 000 eura. Prvi red uz more , ali nema ni puta ni lučice. Javili su se neki bezveznjaci jer su mislili da se tu može napraviti naselje od 20 vila.
Odustali smo od prodaje , ako se bude prodavalo cijena će biti 3 eura po m2.
To su nam sugerirali na agenciji. Jer je ta parcela praktično kao da se prodaje nenaseljeni otok od 4 hektara sa mogućnošću gradnje jednog velikog objekta.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 03:37   #1058
Za što se može koristiti ta zadnja najveća parcela koju spominješ osim za izradu tog OPG objekta od 200 m2? Je li se može tamo kakav kamp sredit ili za neku drugu namjenu iskoristiti, bar za ispašu ovaca ako nije goli kamen? Na kojem je to uopće otoku? (može i u inbox).

Koliko dugo prodaješ ta zemljišta?

Nije mi jasan ovaj dio uz cijene koje navodiš, ako sam dobro shvatio nisi mogao prodati parcelu 40.000 m2 za 60.000 € (1,5 eur/m2), ali misliš da ćeš dobiti 3 eur/m2 tj. 120.000€?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 03:45   #1059
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Mora biti namjenjeno za kamp po upu, mislim da je T3, ali možda i griješim.
Da li ti je možda poznato, uz uvjet da je zemljište namijenjeno za kamp, postoji li ikakav šansa napraviti kamp bez ikakve infrastrukture, struje, vode, wc-a i sl., znači nekakav totalno robinzonski tip kampa?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:33   #1060
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Da li ti je možda poznato, uz uvjet da je zemljište namijenjeno za kamp, postoji li ikakav šansa napraviti kamp bez ikakve infrastrukture, struje, vode, wc-a i sl., znači nekakav totalno robinzonski tip kampa?
Ne
__________________
Životu nemožeš dodati ni jedan dan, ali danu više života možeš
more is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:38.