Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.12.2017., 11:43   #2601
Quote:
frosty840 kaže: Pogledaj post
Da ih sad najave, do Uskrsa bi moooozda sjele pare na racun prodavatelja. Tak da odgovor je jasan na pitanje o kupovini do Travnja.
slažem se.
melodies moon is offline  
Old 06.12.2017., 11:21   #2602
Da li vama u ugovorima o kreditu piše bilo što o dodatnom subvencioniranju kredita? Zbunjuje me ovaj članak iz Zakona: Članak 13.
Ako se obitelj korisnika kredita poveća rođenjem ili posvojenjem djeteta u roku iz članka 11. stavka 1. ovoga Zakona, dodatno se subvencionira kredit za dvije godine po svakom živorođenom ili posvojenom djetetu, a prema uvjetima iz zaključenog ugovora o subvencioniranom kreditu.
angel3107 is offline  
Old 07.12.2017., 11:06   #2603
Quote:
angel3107 kaže: Pogledaj post
Da li vama u ugovorima o kreditu piše bilo što o dodatnom subvencioniranju kredita? Zbunjuje me ovaj članak iz Zakona: Članak 13.
Ako se obitelj korisnika kredita poveća rođenjem ili posvojenjem djeteta u roku iz članka 11. stavka 1. ovoga Zakona, dodatno se subvencionira kredit za dvije godine po svakom živorođenom ili posvojenom djetetu, a prema uvjetima iz zaključenog ugovora o subvencioniranom kreditu.
Što te tu zbunjuje, pa jasno su komunicirali da se subvencija produžuje za dvije godine za svako novo dijete.
littlebluelamb is offline  
Old 07.12.2017., 16:21   #2604
Quote:
littlebluelamb kaže: Pogledaj post
Što te tu zbunjuje, pa jasno su komunicirali da se subvencija produžuje za dvije godine za svako novo dijete.
Prema kakvim uvjetima iz ugovora o kreditu? U ugovoru o kreditu ni rijeci o dodatnom subvencioniranju.
angel3107 is offline  
Old 08.12.2017., 08:08   #2605
Kredit isplaćen, ključevi u mojim rukama, upis u gruntovnicu obavljen. Kratko pitanje vezano za rokove - obzirom da mi se sve toliko rasteglo da više nemam živaca listati tisuću papira i ugovora -

U kojem roku imam obvezu izvaditi novu osobnu i slati scan u APN? Je li dovoljno samo mailom ili..?
I imam li još koju obavezu prema banci/APN-u? (osim plaćati ratu kredita )
__________________
bolje se roditi bez kurca nego bez sreće. ako je sreće, narast će.
Ali G is offline  
Old 10.12.2017., 09:40   #2606
ja i dalje čekam rješenje za porez, već 3 mjeseca skoro...
melodies moon is offline  
Old 11.12.2017., 10:34   #2607
Quote:
Ali G kaže: Pogledaj post
Kredit isplaćen, ključevi u mojim rukama, upis u gruntovnicu obavljen. Kratko pitanje vezano za rokove - obzirom da mi se sve toliko rasteglo da više nemam živaca listati tisuću papira i ugovora -

U kojem roku imam obvezu izvaditi novu osobnu i slati scan u APN? Je li dovoljno samo mailom ili..?
I imam li još koju obavezu prema banci/APN-u? (osim plaćati ratu kredita )
Evo ja sam danas zvala. Scan uvjerenja o prebivalištu poslati na mail [email protected], najkasnije 30 dana od stupanja u posjed nekretnine (u posjed se obično ulazi s uplatom cjelokupnog iznosa prodavatelju).
lordančica is offline  
Old 12.12.2017., 17:02   #2608
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
ja i dalje čekam rješenje za porez, već 3 mjeseca skoro...
Također ni meni, ZG. Poslao sam upit na poreznu moram li što poduzeti po tom pitanju te su mi odgovorili da trebam pisati neku požurnicu. Da nebi...
dinodi is offline  
Old 12.12.2017., 17:03   #2609
Quote:
melodies moon kaže: Pogledaj post
ja i dalje čekam rješenje za porez, već 3 mjeseca skoro...
ma da?

meni došlo nakon tri tjedna valjda... a sjećam se da nam je nekako u isto vrijeme bila isplata...
__________________
"I don't weigh anything! I'm like a cloud!" Mindy L.
SitnaRiba is offline  
Old 13.12.2017., 15:33   #2610
Bio je Štromar u studiju 4, najavio je slične mjere i iduće godine.
trener morskih pasa is offline  
Old 13.12.2017., 22:39   #2611
na koju adresu treba slat potvrdu promjena prebivališta, imamo za sada samo onaj kartončić?
kapincanka is offline  
Old 17.12.2017., 12:50   #2612
Quote:
trener morskih pasa kaže: Pogledaj post
Bio je Štromar u studiju 4, najavio je slične mjere i iduće godine.
A kada će se znati što i kako?
Anita2507 is offline  
Old 19.12.2017., 11:54   #2613
da, kada će se znati nacrt novog plana i početak realizacije?

stvarno me više nervira ova država gdje se tako bitne odluke donose u zadnji čas i ne možeš si ništa unaprijed planirati nego biti kao tempirana bomba i točno u tom trenutku kad krene imati sve spremno u ladici. mah...
nix1989 is offline  
Old 22.12.2017., 17:32   #2614
https://lider.media/aktualno/biznis-...2330-obitelji/

Na pitanje novinara hoće li i iduće godine biti tog projekta, Štromar je kazao da je proračun za 2018. već donesen, u njemu za njega nisu osigurana sredstva, ali to ne znači da neće tijekom godine.

što god to značilo...
monkica24 is offline  
Old 24.12.2017., 03:26   #2615
Pozdrav svima, kakva je procedura nakon isteka perioda od 4god tj. Kada zavrsi subvencija, jel imate vec ponudjen nacin otplate ili to ce te tek tada saznati?Tj da li je fiksna ili promjenjiva kamata?
marjanVu is offline  
Old 29.12.2017., 16:58   #2616
Quote:
SitnaRiba kaže: Pogledaj post
ma da?

meni došlo nakon tri tjedna valjda... a sjećam se da nam je nekako u isto vrijeme bila isplata...
Može li se na kraju taj porez platiti u ratama?
*lydia deitz* is offline  
Old 29.12.2017., 16:58   #2617
Quote:
marjanVu kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, kakva je procedura nakon isteka perioda od 4god tj. Kada zavrsi subvencija, jel imate vec ponudjen nacin otplate ili to ce te tek tada saznati?Tj da li je fiksna ili promjenjiva kamata?
Ja sam dogovarala s bankom daljnje uvjete..

Na kredit od 20 godina, fiksna kamata 15 i onda promijenjiva...

Valjda
*lydia deitz* is offline  
Old 02.01.2018., 00:34   #2618
Ja se nisam prijavio na novu adresu.
Jos nisam preselio.
To netko provjerava?
Sankcije?
tajkun1 is offline  
Old 03.01.2018., 07:47   #2619
Pretpostavljam da vas ima još koji ste poput mene mislili da se dodatno subvencioniranje odnosi na cijelo vrijeme subvencioniranja, recimo nakon tri godine subvencije dobiješ dijete pa ti se produži za 2 godine i onda nakon 2 godine od toga (5 od početka subvencioniranja) dobiješ drugo dijete i imaš još dvije godine subvencija, ukupno osam. Međutim, to nije tako nego se te 2 godine dobiju samo za djecu rođenu unutar 4 godine od potpisa ugovora o subvencioniranju. Ta informacija dobivena je iz APN-a, odgovorili su kolegi na mail u kojem ih je to pitao, prvo su izbjegli direktan odgovor, ali bio je uporan i onda su mu napisali da se odnosi samo na 4 godine.
martic90 is offline  
Old 03.01.2018., 10:29   #2620
Quote:
martic90 kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da vas ima još koji ste poput mene mislili da se dodatno subvencioniranje odnosi na cijelo vrijeme subvencioniranja, recimo nakon tri godine subvencije dobiješ dijete pa ti se produži za 2 godine i onda nakon 2 godine od toga (5 od početka subvencioniranja) dobiješ drugo dijete i imaš još dvije godine subvencija, ukupno osam. Međutim, to nije tako nego se te 2 godine dobiju samo za djecu rođenu unutar 4 godine od potpisa ugovora o subvencioniranju. Ta informacija dobivena je iz APN-a, odgovorili su kolegi na mail u kojem ih je to pitao, prvo su izbjegli direktan odgovor, ali bio je uporan i onda su mu napisali da se odnosi samo na 4 godine.
Pa to je jasno bilo napisano u zakonu, nikakva novost. Nada je jedno, ali i ovo je sasvim ok poticaj, koji nije bio prekriven niti zatajen.
tipkaz is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.