Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2006., 14:02   #41
Quote:
Aphex kaže:
kažeš da relativno siguran znači da imaš svjedoke, informacije iz druge ruke i iz senzacionalističkog štiva. care

ako to razina tvog argumentiranja, stvarno ne znam šta ovdje radiš.
relativno znaci to, zato jer ti svjedoci mogu lagati a i nemoraju.
I di bi naso tako nesto ako ne iz senzacionalizma, akd mari sve kupuju i nedaju proboj na trziste, i kad si budem napravio onaj stroj imat cu informacije iz prve ruke.
Njorthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 14:34   #42
Quote:
Njorthr kaže:
gledaj zato se i zovu skeptici
jebote skeptici su zato jer sumnjaju. neki vise, neki manje. i kad im se nesto tvrdi, onda ne uzimaju to zdravo za gotovo nego malo promisle. to je u svakom slucaju bolje nego bit budala i virovat svakoj budali i varalici na kojeg naiđes.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2006., 14:35   #43
takozvani truth-seekers su jebivjetri koji neznaju nista, a puno i glasno pricaju.
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 02:51   #44
Quote:
crazyGauss kaže:
takozvani truth-seekers su jebivjetri koji neznaju nista, a puno i glasno pricaju.
sad si mene s 47 GB dokumentacije i jako puno istraživanja prozvao jebivjetrom , ah baš ti hvala , ali ipak si malo pogriješio, ali rekoh stotine puta, istina je u umu pojedinca, ovisi o percepciji onoga koji promatra.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 11:29   #45
Quote:
GameDeveloper kaže:
sad si mene s 47 GB dokumentacije i jako puno istraživanja prozvao jebivjetrom , ah baš ti hvala , ali ipak si malo pogriješio, ali rekoh stotine puta, istina je u umu pojedinca, ovisi o percepciji onoga koji promatra.
dok god pričaš u prazno, nisi ništa drugo nego jebivjetar, bez uvrede. iz kojeg razloga bi itko vjerovao u priče bez pokrića?

Njorthr, čini se da bi ti malo više (pinkicu) skepticizma pomoglo sretno sa uređajem.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 13:17   #46
HAHAHHAHHHAHA aphex, pa sad ti ispadaš jebivjetar, zašto, zato jer sam ja dao priču s pokrićem, a to šta ti nisi provjerio validnost te priče nije moj problem.
Ja na kompu iman 400 MB dokumentacije o slobodnoj energiji, čak i o energiji nulte točke, ima nacrta i objašnjenja kako napravit, samo treba imat volje, vremena i spretnosti za to napraviti.
Ako ti se radi, bum ti ja poslal tu dokumentaciju poštom na cd-u pa eto ima bi šansu da glumiš skeptika sa kojih 4000 fajlova u toj dokumentaciji.
GameDeveloper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2006., 16:40   #47
Ti aphex si sam sebi kontraran, jedna osobina koju nebi volio imati.
Iako mi koji put pobjegne, obicno kad lazem.
Njorthr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 14:56   #48
Quote:
GameDeveloper kaže:
HAHAHHAHHHAHA aphex, pa sad ti ispadaš jebivjetar, zašto, zato jer sam ja dao priču s pokrićem, a to šta ti nisi provjerio validnost te priče nije moj problem.
Ja na kompu iman 400 MB dokumentacije o slobodnoj energiji, čak i o energiji nulte točke, ima nacrta i objašnjenja kako napravit, samo treba imat volje, vremena i spretnosti za to napraviti.
Ako ti se radi, bum ti ja poslal tu dokumentaciju poštom na cd-u pa eto ima bi šansu da glumiš skeptika sa kojih 4000 fajlova u toj dokumentaciji.

pokriće je bila tvoja riječ kojoj ja mogu vjerovati ili ne, jednako kao i ti meni. Agrumenti "ja znam, ali neću (ne smijem, ne mogu) reći".

što se tiče dokumentacije - imaš PM.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 14:58   #49
Quote:
Njorthr kaže:
Ti aphex si sam sebi kontraran, jedna osobina koju nebi volio imati.
Iako mi koji put pobjegne, obicno kad lazem.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2006., 15:24   #50
Nema kruha. Free energy ne postoji.
To sto vi gledate NA rubu znanosti gdje se skupi par 'entuzijasta' citaj guglera koji iznose neke polucinjenice.
Naime svi znaju da stroj postoji ali nitko ga nije replicirao.
No, da postoje bolji i ucinkovitiji nacini iskoristavanja energije s manje gubitaka itd. Sigurno.
No oni su preskupi i nebi se nikad isplatili. Tipa fuzija i supravodljivost.

Pa pogledaj ovaj fuzijski reaktor vec grade i 'racunaju' decenijama. I nista.
__________________
Just look them out there all those little figures dissolving in light. Rather like fairy land, except for smell of gasoline and burning flesh.
Hmmm is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 11:17   #51
Quote:
Hmmm kaže:
Free energy ne postoji.
MOLIM?????? Kako ne postoji????? Prikopčaš se prije mjernog sata kao 10 % rvata i voila!!!! Hrvati su našli nešto što ne postoji! Takvi smo mi rvati.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2006., 12:12   #52
Samo mrvicu da se uključim...

Začetnik teme kaže da je u US edwin gray dobio patent na svoje uređaje. ISTINA. Ono što se ne da pročitati iz posta jest sljedeće. Ameri su onomad pa sve do nedavno patentno pravo davali na sve i sva, ne propitujući pritome osnovne činjenice pojedinog izuma, kao na primjer tehničke karakteristike koje su NENADJEBIVI ZAKON u području patenata. Skinuo sam oba patenta sa neta i mogu reći da to ne bi nikako prošlo u većini razvijenih zemalja kao patentna prijava a kamoli kao patentno pravo. Upravo zbog problematike kojom se dokumenti bave teško bi dobio patent na ono što se kosi sa priznatim zakonitostima fizike (čitaj termodinamika). Zato patent nije niti zaživio kao prijava u zemljama kao npr. države EU osobito Njemačka (ako prođe tamo onda to šljaka), tj zemlje koje imaju u suštini drugačije zakone i pravilnike o patentima.
U konačnici to što je dobio patent u US nije DOKAZ da je to izvedivo (ponovljivo)...
sibi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 01:10   #53
OK, slazem se da je kod njih bilo moguce patentirati gotovo sve. Ljudi patentiraju IDEJU bez da to ikada naprave i kad neki jadnik to napravi da funkcionira, onda konju placa za patent. Ali toga vise nema.
Glede free energy slozio bi se da tu nesto ima, ali je to jos klimavo.
Procitao sam u jednom postu da Tesla nije vrsio prijenos na daljinu. Hm, pouzdano se zna da je na 30-ak km u obliznjem gradu, nedaleko od svog laboratorija popalio svu vanjsku rasvjetu u pol bijelog dana. Da nije uspio prenijeti energiju transkontinentalno, to je istina, ali tu se dolazi do onog dijela gdje FBI i ostali petljaju svoje ruke, kada vide na im je ugrozena njihova famozna Unutrasnja sigurnost.
Index is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 14:53   #54
re

ovako, istina da u americi patentni zakoni su kompletno drukciji i sto se tice toga tu si kompletno u pravua ali taj patent je napravljen NAKON toga sto je napravljen izum tj covjek kolko znam je to patentirao nakon sto je utvrdio ispravnost stroja i zato je vjerojatno dobio pravo na patent. isto tako dobio je zbog toga sto je to emprijiski dokazao. sto se tice termodinamike zavrsio sam strojarsu srednju i znam osnovne zakone da je perpetum mobile prve vrste nemoguc i da dizalice topbline bla blabla bla su nemoguce ali sve je to zavoreno. cak i najveci strucnjaci su rekli da je termodinamika disciplina fizike u kojoj su znanstvenici zarobljeni u svojim iluzijama svijeta i opcenito idejama kojima je lakse uzezete jer su se cinile najjednostavnijima. ocu reci da princip termodinamike je dokazan znanstvena disciplina ali isto tako u toj grani znanstvenici su zarobljeni u svojim vlastitim idejama i najprihvatljivijim znanstvenim rijesenjima svog crno-bijelog svijeta; nemaju maste a niti zelje za daljnim istrazivanjem tog podrucije jer su to prihvatili zdravo za gotovo.
kad bi covjek reko nekom visoko obrazovanom fizicaru koji je specializitao termodinamiku da je napravio stroj koji crpi beskonacnu energiju odnosno perpetum mobile ovaj bi rekao da je to nemoguce ali kad bi to taj covjek dokazao ovaj bi bleuo. znate sta znaci da covjek dokaze to? to znaci da je taj covjek koji se cjeli zivot skolovao potratio zivot na necemu sto je totalna laz odnoso termodinamika bi se srusila ko kula od karata. paralelu bi povukao sa vjerom kad bi se ustvrdilo da je kovceg zavjeta laz nastala bi masovna histerija itd. isto to bi se desilo i tada. zato ljudi si daju prividnu istinu kako bi njihov ziot ostao onakav kakav i do danas znamo. uff malo sam otisao u offtopic.
ocu reci da se nebi trebalo zadrzavati na termodinamici kao temelji fizike vec bi trebalo to malo u dubinu istraziti.. a posto znamo da je dansasnji covjek ljen.....

u vezi ovog edwinovog stroja problem je iako kad bi ga uspio neko napraviti u praksi bi se susreo sa problemom kako modulirati takvu struju koja bi odgovarala nasoj struji i napajala ostale uređaje...
Mistyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2006., 17:29   #55
Quote:
Mistyk kaže:
kad bi covjek reko nekom visoko obrazovanom fizicaru koji je specializitao termodinamiku da je napravio stroj koji crpi beskonacnu energiju odnosno perpetum mobile ovaj bi rekao da je to nemoguce ali kad bi to taj covjek dokazao ovaj bi bleuo. znate sta znaci da covjek dokaze to? to znaci da je taj covjek koji se cjeli zivot skolovao potratio zivot na necemu sto je totalna laz odnoso termodinamika bi se srusila ko kula od karata. paralelu bi povukao sa vjerom kad bi se ustvrdilo da je kovceg zavjeta laz nastala bi masovna histerija itd. isto to bi se desilo i tada. zato ljudi si daju prividnu istinu kako bi njihov ziot ostao onakav kakav i do danas znamo. uff malo sam otisao u offtopic.
ocu reci da se nebi trebalo zadrzavati na termodinamici kao temelji fizike vec bi trebalo to malo u dubinu istraziti.. a posto znamo da je dansasnji covjek ljen.....
.
Ovaj dio je više nego dovoljan pokazatelj potpunog nerazumijevanja termodinamike i njenih zakona. Nadam se samo da nigdje javno nečeš reći koja je to škola jer sumljam da te profesor učio ovako nečemu. Ovakav šmarn neznanja i posljedično bahatog dociranja nekome tko je neuporedivo kompetentniji (kao hipotetski visoko-obrazovani fizičar) me podsjeća na onu staru narodnu "Kamo pametan čovjek niti ne gleda budala trči."
Idi i uči elementarnu termodinamiku.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 00:03   #56
re

znao sam da ce tako neko doci i pocet pljuvat...
e ajde ili nemoj postati ili nemoj pljuvati ovako po necemu sto nerazumijes i spammati.

ak si ti akav zagovornik termodinamike i mislis da se njome moze objasniti sve na ovom svijetu... ja nekazem da termodinamika ne vrijedi ali je previse ogranicena.
kojem god fizicaru da pokusas objasniti da perpetum mobile prve vrste moze funkcionirat samo sto oni nisu u stanju to shvatiti doci ce isto tako neki idiot koji ce reci da je to nemoguce jer tako nalaze termodinamika. e pa ako ti mislis da cijeli svijet stoji na tako ogranicenom dijelu fizike onda je to tvoj problem ko sto su tvrdili da je prije tisucu god da je zemlja ravna ploca pa se ustvrdilo da je ipak okrugla ja kazem da ce u sljedecem tisucljecu barem jedna trecina tremodinamike biti pobijena. samo cu ti quotati jednu recenicu so ju je jedan pametan covjek rekao :" A true "perpetual motion machine" is impossible, but a machine which taps an unknown energy source is not. "
sto se tice toga znaci da ipak neke zakone termodinamike moramo postivati ali sto se tice toga da fiziku jos nismo do kraja istrazili to je druga stvar.

eh da btw sto se tice moje skole da nisi spominjao vise, jer nemas pojma kolko sam upucen u to i kolko sam ucio i dali jos ucim fiziku zato stay out of this. i malo se vise informiraj ako ides napadati tako i pljuvati po drugima jer da sam htio sad bi ti na nos nabio tolko ljudi koji radili na tome ,samo bi ostao ...

tolko od mene
Mistyk is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 01:06   #57
Quote:
Mistyk kaže:
znao sam da ce tako neko doci i pocet pljuvat...
e ajde ili nemoj postati ili nemoj pljuvati ovako po necemu sto nerazumijes i spammati.

ak si ti akav zagovornik termodinamike i mislis da se njome moze objasniti sve na ovom svijetu... ja nekazem da termodinamika ne vrijedi ali je previse ogranicena.
kojem god fizicaru da pokusas objasniti da perpetum mobile prve vrste moze funkcionirat samo sto oni nisu u stanju to shvatiti doci ce isto tako neki idiot koji ce reci da je to nemoguce jer tako nalaze termodinamika. e pa ako ti mislis da cijeli svijet stoji na tako ogranicenom dijelu fizike onda je to tvoj problem ko sto su tvrdili da je prije tisucu god da je zemlja ravna ploca pa se ustvrdilo da je ipak okrugla ja kazem da ce u sljedecem tisucljecu barem jedna trecina tremodinamike biti pobijena. samo cu ti quotati jednu recenicu so ju je jedan pametan covjek rekao :" A true "perpetual motion machine" is impossible, but a machine which taps an unknown energy source is not. "
sto se tice toga znaci da ipak neke zakone termodinamike moramo postivati ali sto se tice toga da fiziku jos nismo do kraja istrazili to je druga stvar.

eh da btw sto se tice moje skole da nisi spominjao vise, jer nemas pojma kolko sam upucen u to i kolko sam ucio i dali jos ucim fiziku zato stay out of this. i malo se vise informiraj ako ides napadati tako i pljuvati po drugima jer da sam htio sad bi ti na nos nabio tolko ljudi koji radili na tome ,samo bi ostao ...

tolko od mene
vidi se kud ciljaš, ali si ga nasrao okolo. očito nisi išao na debatni klub

nitko tu ne poriče da možda postoje izvori energije koje trenutno ne poznajemo i/ili ne možemo iskoristiti (subatomski? razna zračenja?), ali još uvijek nije nitko dao nikakav razlog da povjerujemo da zaista postoji uređaj koji crpi neku takvu energiju. ajmo, slike, šeme, upute, načela rada.. bilo šta da nije suhi tekst koji kaže postojalo je to, ali su uništili, ubili čovjeka, čito ja negdje.

vjerojatno je zato ova tema na "na rubu", a ne na prirodnim znanostima...
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2006., 11:55   #58
Quote:
Mistyk kaže:
znao sam da ce tako neko doci i pocet pljuvat...
e ajde ili nemoj postati ili nemoj pljuvati ovako po necemu sto nerazumijes i spammati.

ak si ti akav zagovornik termodinamike i mislis da se njome moze objasniti sve na ovom svijetu... ja nekazem da termodinamika ne vrijedi ali je previse ogranicena.
kojem god fizicaru da pokusas objasniti da perpetum mobile prve vrste moze funkcionirat samo sto oni nisu u stanju to shvatiti doci ce isto tako neki idiot koji ce reci da je to nemoguce jer tako nalaze termodinamika. e pa ako ti mislis da cijeli svijet stoji na tako ogranicenom dijelu fizike onda je to tvoj problem ko sto su tvrdili da je prije tisucu god da je zemlja ravna ploca pa se ustvrdilo da je ipak okrugla ja kazem da ce u sljedecem tisucljecu barem jedna trecina tremodinamike biti pobijena. samo cu ti quotati jednu recenicu so ju je jedan pametan covjek rekao :" A true "perpetual motion machine" is impossible, but a machine which taps an unknown energy source is not. "
sto se tice toga znaci da ipak neke zakone termodinamike moramo postivati ali sto se tice toga da fiziku jos nismo do kraja istrazili to je druga stvar.

eh da btw sto se tice moje skole da nisi spominjao vise, jer nemas pojma kolko sam upucen u to i kolko sam ucio i dali jos ucim fiziku zato stay out of this. i malo se vise informiraj ako ides napadati tako i pljuvati po drugima jer da sam htio sad bi ti na nos nabio tolko ljudi koji radili na tome ,samo bi ostao ...

tolko od mene
Daj čovječe božji ne lupetaj i za početak idi i nešto uči prije nego kaj ikaj dalje nastaviš. Svaka tvoja rečenica pokazuje dubinsko neznanje ne samo termodinamike nego i bilo kakvog sustavnog promišljanja, Termodinamički zakoni su iskustveni zakoni i do sada niti jedan pokus nije pokazao da ne vrijede. Ali to je manje važno. Prtljaš se u stvari koje ne razumiješ i iz toga još izvlačiš dalekosežne zaključke. Tvoju školi si sam spomenuo pa je spominjem i ja, ali ne treba meni tvoja škola, tvoji upisi pokazuju da ništ o termodinamici ne znaš a htio bi proglasiti kraj termodinamike.

Evo za primjer: "ja kazem da ce u sljedecem tisucljecu barem jedna trecina tremodinamike biti pobijena."
Ovo je apoteoza tvoje bahatosti i neznanja, o termodinamici ništ ne znaš niti kaj bi to bila trečina termodinamike a tvrdiš da će se pobiti. Nevjerojatno.

:" A true "perpetual motion machine" is impossible, but a machine which taps an unknown energy source is not. "

Točno, taj pametan čovjek je pametno rekao ali da tebe malo podsjetim na tvoju rečenicu
"kad bi covjek reko nekom visoko obrazovanom fizicaru koji je specializitao termodinamiku da je napravio stroj koji crpi beskonacnu energiju odnosno perpetum mobile."
To kaj ti tvrdiš je točno suprotno od onog kaj onaj pametan čovjek tvrdi odnosno ti tvrdiš da je perpetumobile ono kaj pametan čovjek tvrdi da nije.
Idi u školu i uči.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 00:38   #59
Dobro ljudi, nemojmo se svadjati.
Da ima nekih stvari koje su iz temelja postavljene kako nebi trebale-ima, i to je prihvaceno kao normalno i sve oko nas (mehanika, termodinamika, fizika i sl.) funkcionira po tim nacelima. Danasnja tehnika i razvoj su pobile neke od tih stvari, ali se jos uvijek na fakultetima i u skolama uci ono "dobro staro".
Govorili su da i Einsteinova teorija relativnosti ne pije vodu i da PI nije valjan, ali je sve ostalo na pustim naklapanjima.
Index is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2006., 10:50   #60
Quote:
Index kaže:
Dobro ljudi, nemojmo se svadjati.
Da ima nekih stvari koje su iz temelja postavljene kako nebi trebale-ima, i to je prihvaceno kao normalno i sve oko nas (mehanika, termodinamika, fizika i sl.) funkcionira po tim nacelima. Danasnja tehnika i razvoj su pobile neke od tih stvari, ali se jos uvijek na fakultetima i u skolama uci ono "dobro staro".
Govorili su da i Einsteinova teorija relativnosti ne pije vodu i da PI nije valjan, ali je sve ostalo na pustim naklapanjima.
Tko je govorio da teroija relativiteta nije u redu i to onda još stavio u škole?
I to baš mehanika i termodinamika i to još iz temelja nisu postavljene kako treba???????? Da si nekaj drugo naveo ajde ali baš ovo dvoje. Daj molim te reci koje se to stvari iz mehanike i termodinamike uče a da su pobijene "tehnikom i razvojem".
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.