Natrag   Forum.hr > Društvo > Seniori

Seniori O ljubavi i seksu, životu i smrti. Ne preporučuje se mlađima od 50. Ali su dobrodošli.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2008., 17:05   #21
A to je bice privatni. Meni treba nesto do 3000kn,ne vise od toga,zato i pitam za drzavne jer su jeftiniji.
I zaboravih napisati,u splitu il okolici.
ul7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2008., 19:42   #22
Nije privatni, državni je, ali u Zagrebu. Unatoč visokim cijenama dobiti mjesto u bilo kojem domu je jackpot.
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2008., 14:42   #23
Kako doći do informacije?

Dobar dan, svima koji ste vjerni posjetitelji Foruma.hr !!!

Skroz sam svjeze meso ovdje i nepoznanica, ali cu svjedno odmah prijeci na the pitanje, a drugi put malo vise razglabati o necem drugom

Zna li tko da li je netko od nasih knjizevnika smjesten u nekom starackom domu u Zagrebu, okolici ili u bilo gdje drugdje?

Te se informacije jako tesko pronalaze! Pokusala sam sa slanjem mejlova na kontakte pojedninih domova i vecina mi se mejlova vraca, a i domisljato mi pade na um da bi nasi ljudi na formu mogli znati
Điđi Biđi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2009., 22:12   #24
Bok!
Imate li koji privatni u Zagrebu za preporučiti?Moramo baku sto prije smjestiti.
kismo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:56   #25
Question Staracki dom Delnice

Hi,

Zanima me ako netko zna nesto o Starackom domu Buskulic na Cavlima i u Delnicama?? Moj tata je tesko bolestan i nasli smo mu mjestu u Delnicama ali neznam nikoga tko je tamo imao nekoga pa nisam sigurna
ako je to dobra ideja?? Za ovaj na Cavlima sam cula sve najbolje pa se nadam da je i ovaj drugi U Delnicama ok??

Hvala unapred
Eda
eda1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 18:37   #26
Quote:
eda1972 kaže: Pogledaj post
Hi,

Zanima me ako netko zna nesto o Starackom domu Buskulic na Cavlima i u Delnicama?? Moj tata je tesko bolestan i nasli smo mu mjestu u Delnicama ali neznam nikoga tko je tamo imao nekoga pa nisam sigurna
ako je to dobra ideja?? Za ovaj na Cavlima sam cula sve najbolje pa se nadam da je i ovaj drugi U Delnicama ok??

Hvala unapred
Eda
starački dom na čavlima je ok.za delnice ne znam. ima odličan starački dom u fužinama. za privatnim staračkim domovima u rijeci nemam pohvale.
galeb41 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2009., 17:06   #27
Staracki Dom Buskulic-delnice

Poslali smo tatu u Dom Buskulic u Delnice i za manje od 24 sata isli po njega! Mjesto je katastrofa, prljavo, smrdljivo i nitko mu nije dao ni jesti niti tablete 24 sata!
Sramota da takvo nesto postoji. Nemogu vjerovati kako negi ljudi mogu biti pohlepni i naplacivati brigu o starijima 4000kn mjesecno a samo zaposliti 3 osobe na 50 pacijenata. nema sanse da ista stignu napraviti.
Stvarno mi je zao ljudi koji su tamo. Katastrofa.
eda1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:03   #28
Pozdrav svima!

Podižem ovu temu jer mi se čini kako je najbliža mojem pitanju.
Naime, imam jednu stariju osobu koja u zadnje vrijeme sve manje i manje hoda, skoro pa sama ne može na wc i svjesna je toga - kako koji dan. Jedan dan kaže da želi u dom, mi se raspitamo, dogovorimo itd., a drugi dan kaže da ne želi da želi njegovateljicu koja će biti s njom u jutarnjoj smjeni (u popodnevnoj kaže da se neće ni dizati iz kreveta) i da ne želi u dom.

Ima li tko iskustva u ovom problemu te kako ste našli rješenje da nekog ne strpate u dom na silu, nego da pojedinac shvati da je to najbolje rješenje?
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:15   #29
Quote:
lucas07 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Podižem ovu temu jer mi se čini kako je najbliža mojem pitanju.
Naime, imam jednu stariju osobu koja u zadnje vrijeme sve manje i manje hoda, skoro pa sama ne može na wc i svjesna je toga - kako koji dan. Jedan dan kaže da želi u dom, mi se raspitamo, dogovorimo itd., a drugi dan kaže da ne želi da želi njegovateljicu koja će biti s njom u jutarnjoj smjeni (u popodnevnoj kaže da se neće ni dizati iz kreveta) i da ne želi u dom.

Ima li tko iskustva u ovom problemu te kako ste našli rješenje da nekog ne strpate u dom na silu, nego da pojedinac shvati da je to najbolje rješenje?

moja baka je isto tako radila. ima glaukom i ništa ne vidi i još jedva hoda, jedan dan bi u dom, a drugi ne bi. užasno su je bolile oči i vikala je da hoće u dom, bolnicu bilo gdje. našli smo privat dom i smjestili je, jer u bolnici ne primaju ako nekog bole oči od glaukoma, tj. dr.tvrdi da je to psihički i da nju ne boli. mi ju smjestili i ona kad se oporavila, tvrdi da smo ju strpali u ludnicu da je se hoćemo riješiti itd. i na kraju je došla doma a jedva hoda, mora stalno neko biti s njom, kapati oči i to je dosta teško organizirati.
teško je sa starim ljudima, tako da ako joj nađete dom, možete očekivati da će se brzo predomisliti ili ju smjestiti u dom gdje joj je neka poznata osoba od rodbine, prijateljica i sl. moja je htjela u dom gdje joj je sestra, ali nije bilo mjesta, a dam se kladiti da bi nakon nekog vremena rekla i za taj dom da je ludnica.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:25   #30
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
moja baka je isto tako radila. ima glaukom i ništa ne vidi i još jedva hoda, jedan dan bi u dom, a drugi ne bi. užasno su je bolile oči i vikala je da hoće u dom, bolnicu bilo gdje. našli smo privat dom i smjestili je, jer u bolnici ne primaju ako nekog bole oči od glaukoma, tj. dr.tvrdi da je to psihički i da nju ne boli. mi ju smjestili i ona kad se oporavila, tvrdi da smo ju strpali u ludnicu da je se hoćemo riješiti itd. i na kraju je došla doma a jedva hoda, mora stalno neko biti s njom, kapati oči i to je dosta teško organizirati.
teško je sa starim ljudima, tako da ako joj nađete dom, možete očekivati da će se brzo predomisliti ili ju smjestiti u dom gdje joj je neka poznata osoba od rodbine, prijateljica i sl. moja je htjela u dom gdje joj je sestra, ali nije bilo mjesta, a dam se kladiti da bi nakon nekog vremena rekla i za taj dom da je ludnica.
I šta napraviti? Vaša baka je sad s vama?
Ja sam mislila pustit nju da fantazira svoje i kad više ne bude mogle hodati, morat će otići jer je mi ne možemo nositi, niti joj mijenjati pelene. Ne pada mi na pamet.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 15:39   #31
živi s ujakom i on se brine o njoj, zna se ukakati i popišati, ali to joj snaha čisti. možeš misliti kak im je. ovisi kakvog je karaktera baka, ako je teška onda ne znam kaj da vam kažem. probajte nabaviti njegovateljicu, to je jeftinije, pa nek dolazi par sati doma. pitajte u nekom domu, većina njih hoće si dodatno zaraditi. bakin dom je koštao 5500 kn mjesečno i stvarno je super, čist, uredan, sestre dobre, doktor uvijek dostupan, ali šta ćeš kad ona misli da je u vrapču -ludnici. kad stvarno bude nepokretna opet će ići u dom i to smo joj rekli, rekla je da može, ali ako se predomisli neće imati izbora jer ju već sada nitko ne može dignuti.
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 16:32   #32
Nije problem u novcima, nego što ona te domove doživljava kao one od pred 50 godina! Njoj će morati doći njegovateljica pa neka se zabavljaju, ali i ta njegovateljica neće moći biti s njom 24h. Ali ako misli da je to ok kombinacija, neka proba. Mazo, to što ti kažeš "stvarno nepokretna" što to znači? Da se ne diže iz kreveta? Pa opet joj netko može promijeniti pelenu... Zato se bojim da ovu naša svojevoljno nikad neće otići. Pa makar s prljavom pelenom čekala njegovateljicu do drugog dana.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 22:39   #33
pozdrav svima, evo da se i ja malo ukljucim s obzirom da mi je ovo trenutno aktualna tema doma... naime baka mi je bolesna i smjestili smo je u ovaj dom. tamo je vec par dana, kosta nekih 5000kn.

ona je (oduvijek) htijela tamo zivjeti/u dom jer je bolja klima u rovinju a ljudi su pristupacni i sestre su stvarno super i s obzirom na gore procitano, tamo ih je oko 2 ili 3 u smjeni na cca 20 njih (osim sto je jedna preko noci, ili ja barem tako mislim).

ljepa kucica sa cvijecem u dvoristu i sve sto bi neki penzic mogao pozeljet, more je jako blizu, 2 min hoda

starci buju putovali tamo jedanput do dva puta u mjesecu, ali to je zato sto ih ona ne prepoznaje , ima i ljudi iz slavonije tamo.

ovim postom samo hocu rec da nemorate svi trazit tu po ZGu jer je blizu.
U priobalju ili jos bolje u nekom gorskom kotaru starcima sigurno moze biti bolje nego u smrdljivom zagrebu.
__________________
a ti si ta koja ispunjava unutrasnjost moga prista
zubich is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2009., 22:53   #34
Quote:
zubich kaže: Pogledaj post
pozdrav svima, evo da se i ja malo ukljucim s obzirom da mi je ovo trenutno aktualna tema doma... naime baka mi je bolesna i smjestili smo je u ovaj dom. tamo je vec par dana, kosta nekih 5000kn.

ona je (oduvijek) htijela tamo zivjeti/u dom jer je bolja klima u rovinju a ljudi su pristupacni i sestre su stvarno super i s obzirom na gore procitano, tamo ih je oko 2 ili 3 u smjeni na cca 20 njih (osim sto je jedna preko noci, ili ja barem tako mislim).

ljepa kucica sa cvijecem u dvoristu i sve sto bi neki penzic mogao pozeljet, more je jako blizu, 2 min hoda

starci buju putovali tamo jedanput do dva puta u mjesecu, ali to je zato sto ih ona ne prepoznaje , ima i ljudi iz slavonije tamo.

ovim postom samo hocu rec da nemorate svi trazit tu po ZGu jer je blizu.
U priobalju ili jos bolje u nekom gorskom kotaru starcima sigurno moze biti bolje nego u smrdljivom zagrebu.
Ma, naravno da ima mjesta za smjestiti starce u dom, ima ih zbilja na super lokacijama. Za one penziće koji kuže da im je bolje tamo i da će im biti lakše uz stručnu pomoć.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:21   #35
Dom za starije i nemoćne osobe

pozdrav; molim vas pomoc ljudi... Trazimo za tatu dobar staracki dom.
Nepokretan je, psihicki bolestan, tako da mu se raspolozenje mijenja od galame do normalnog ponasanja. Ako netko ima, ili zna nekog tko zivi ili ima nekog u domu..ili ste samo culi preko nekog da je neki dom dobar..Napisite , molim vas. Velik je izbor domova, svi oni preko slika izgedaju isto, relativno dobro, ali tko zna kakvi su odnosi prema pacijentima.
ivaxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 09:55   #36
Jesi li iz ZG?
Ima dosta dobrih domova, ali znam da su skupi, i duge su im liste čekanja - Iblerov trg, Klaićeva, Nemetova, Ravnice... Kad je riječ o privatnima, ima ih svakakvih, pa treba biti oprezan...
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 11:14   #37
da, iz Zgb-a sam. Znam da je za socijalne lista duga, tako da smo od toga i odustali. Nisam bila dovoljno detaljna u otvaranju teme, i mislila sam na iskustva za privatne domove. Spremni smo izdvojiti cca 5000 kn., toliko im se otprilike i krecu cijene koliko sam se uspjela informirat. Ali bas kao sto si rekla, ima ih jako puno a iz opisa se ne moze vidjet ono najvaznije - kakvi su odnosi prema pacijentima. Zbog toga bi mi jako puno pomoglo iskustva ljudi koji imaju nekog ili su dali nekog u neki dom.
ivaxxxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 12:15   #38
Ovo je provjereno , bila moja baka...
http://www.domtolic.hr/
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:27   #39
http://www.dom-velikosrce.hr/
ovo ti je jako dobar i provjeren dom.Zaista imaju odlično osoblje i dobar smještaj
__________________
PETRA, PAULA, MATEJ
geberita is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2009., 15:35   #40
Quote:
ivaxxxxx kaže: Pogledaj post
da, iz Zgb-a sam. Znam da je za socijalne lista duga, tako da smo od toga i odustali. Nisam bila dovoljno detaljna u otvaranju teme, i mislila sam na iskustva za privatne domove. Spremni smo izdvojiti cca 5000 kn., toliko im se otprilike i krecu cijene koliko sam se uspjela informirat. Ali bas kao sto si rekla, ima ih jako puno a iz opisa se ne moze vidjet ono najvaznije - kakvi su odnosi prema pacijentima. Zbog toga bi mi jako puno pomoglo iskustva ljudi koji imaju nekog ili su dali nekog u neki dom.
moje iskustvo je vjerojatno najfriškije
tata mi je umro pred 3tj,Alzheimer...zadnje mjesece je proveo ovdje http://www.domovi-za-starije.com/hr/...uka/index.html i da se mene jednog dana pita,ja bih zaista rado tu provela zadnje dane...onoliko ljubavi i brige koje sam vidla da pružaju i mom tati i drugim štićenicima doma,to je neopisivo
...ako te zanima bilo kaj drugo,slobodno pitaj...i sretno...
__________________
......nogom vrit i glavu gore...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:52.