Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.08.2008., 20:14   #181
Ukrajina-Hrvatska

Ja nemam devizni račun u Zagrebačkoj banci a uvijek sam platio kešom. Inače ako banka traži da se otvori devizni račun za takvu transakciju to nije zakonito, mislim da ipak nešto znam o tome jer mi je to struka.
A sad o tekmi. Odakle informacija (Loreb) da se igra u Kharkivu ili Harkovu, kako već...
Naime koliko ja poznajem Ukrajinu u tom gradu žive etnički rusi, nisam siguran da bi ukrajinska repka imala tamo podršku. Sljedeće je pitanje koji tamo stadioni uopće odgovaraju uvjetima Fife za igranje takvih utakmica...hm, možda Donjeck. A vidim da se protiv Poljske igralo u Lvivu, a na web siteu ukrajinske nogometne federacije ima podatak da kvalifikcije protiv Bjelorusije igraju također u Lvivu...tako da mi je nekako Lviv najrealnija opcija. Tamo su "pravi" ukrajinci i tamo će navijati za svoje...O Hrvatskoj ni riječi na webu...Dakle ne sumnjam u informaciju samo me zanima izvor...jer treba polako pripremati teren za put...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 01:03   #182
Dosta ukrajinaca mi je reklo za Harkiv, tako da je vrlo lako moguce. Stadion nije olimpijski, ali je dosta velik. Igralo se i superkup na tom stadionu (ili finale Kupa... nisam 100% zicer)
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 20:16   #183
Igra se ipak u Harkivu...provjereno u HNS, evo udruga navijača hrvatske repke organizira čarter za 2500 kuna za svoje članove...www.uvijekvjerni.com..
ispričavam se što sam posumnjao u info...a sad pripreme za put...
Rezervirao sam povratnu za Kiev iz Zagreba Malevom za 400 eura a do Harkiva ću vlakom (mislim da je cca 500 km vlakom)..i karte za tekmu sam rezervirao.
Inače direktan let za Harkiv ima iz Beča za cca 570 eura, ai čini mi se da su dugo čeka u Beču...a i do Beča treba doći...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 22:51   #184
Quote:
Explorer kaže: Pogledaj post
Igra se ipak u Harkivu...provjereno u HNS, evo udruga navijača hrvatske repke organizira čarter za 2500 kuna za svoje članove...www.uvijekvjerni.com..
ispričavam se što sam posumnjao u info...a sad pripreme za put...
Rezervirao sam povratnu za Kiev iz Zagreba Malevom za 400 eura a do Harkiva ću vlakom (mislim da je cca 500 km vlakom)..i karte za tekmu sam rezervirao.
Inače direktan let za Harkiv ima iz Beča za cca 570 eura, ai čini mi se da su dugo čeka u Beču...a i do Beča treba doći...
ako bude mista u autu, i ako budem tako isao, mozda te mogu povest...
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 04:21   #185
Thanks...javio sam ti se na privat...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 18:37   #186
jel imate iskustva sa plaćanjem karticom? ja bih rezervirao apartman i traži me kreditnu karticu. hvala
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 20:17   #187
Jel se to radi o privatnom aranzmanu? i traze te broj kreditne kartice? ako te traze broj, to tesko da bi dao.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:21   #188
no way! sem ako je hotel ili neka reputable agencija.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 21:39   #189
sta se tice kreditne kartice, to ti neznam, Inace je gore platezno sredstvo kes...
A za vizu ce ti trebat vaucer, pa se pobrini da i to dobijes.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 13:26   #190
gotovo, platio apartman karticom, svejedno HVALA. dalje, za vizu, jel oni meni šalju taj vaučer pa ga ja nosim ili u njihovu ambasadu u zagrebu?
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 14:30   #191
Quote:
miccek kaže: Pogledaj post
gotovo, platio apartman karticom, svejedno HVALA. dalje, za vizu, jel oni meni šalju taj vaučer pa ga ja nosim ili u njihovu ambasadu u zagrebu?
neka tebi posalju, ali mislim da moze i u ambasadu.
Mislim da tebi salju reda radi, pitaj explorera, on ti zna bolje.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2008., 22:58   #192
Za turističku vizu treba vaučer i potvrda o osiguranom smeštaju, dakle 2 dokumenta koji se dobiju mailom ili poštom. to se nosi u ambasadu gdje se popunjava formular i predaje slika. treba paziti kako izgledaju ti dokumenti, Naime ako je vaučer od privatne agencije na njemu treba biti neki broj (da li porezni broj ili broj registracije kod Registarskog suda nisam siguran). Privatni iznajmljivači u pravilu nemaju taj broj (to sam ja imao problema - vidi prethodne postove). Čak u ambasadi radije primaju vaučere hrvatskih agencija uz potvrdu o smještaju od ukrajinskog hotela ili agencije sa adresom i nazivom sještaju i vremenom (datumima) smještaja. U biti u ambasadi su jako ljubazni i stvarno pomažu koliko mogu...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 09:16   #193
ne znam kakva su vaš iskustva sa rezervacijom, al moja su užas. prvo, nitko ne želi iznajmiti ispod tri dana (tražimo apartman), poslao sam jedno 40-50 mailova/formulara. ako i odgovore, nakon prvog maila prekidaju komunikaciju.

kad sam napokon uspio naći, prvo sam popunio formular pa su tražili broj kartice, da bi mi drugi dan poslali mail da nemaju pojma koji dani mi trebaju i koji apartman sam uzeo (a to sam uredno popunio u formularu). ponovno sam poslao te informacije, dobio mail da mi je rezervacija potvrđena i nakon dva dana drugi mail da taj apartman ipak nije slobodan, da se ispričavaju i da mi neće teretiti karticu
konkretno, radi se o ovmi apartmanima:
www.UARent.com
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 08:52   #194
Quote:
miccek kaže: Pogledaj post
ne znam kakva su vaš iskustva sa rezervacijom, al moja su užas. prvo, nitko ne želi iznajmiti ispod tri dana (tražimo apartman), poslao sam jedno 40-50 mailova/formulara. ako i odgovore, nakon prvog maila prekidaju komunikaciju.

kad sam napokon uspio naći, prvo sam popunio formular pa su tražili broj kartice, da bi mi drugi dan poslali mail da nemaju pojma koji dani mi trebaju i koji apartman sam uzeo (a to sam uredno popunio u formularu). ponovno sam poslao te informacije, dobio mail da mi je rezervacija potvrđena i nakon dva dana drugi mail da taj apartman ipak nije slobodan, da se ispričavaju i da mi neće teretiti karticu
konkretno, radi se o ovmi apartmanima:
www.UARent.com
novo iznenađenje, teretili su mi karticu... nastavak uskoro
miccek is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 11:57   #195
Svi oni koji imaju karte, neka nazovu ambasadu, i neka popricaju sa njima. Oni ce im dat najbolji i najbrzi nacin do vize. Mozda karta ne igra ulogu, ali moguce da je nesto specificnija situacija.
Inace, u Harkivu su organiziranana 4 hotela za hrvatske navijace, da ne dodje do sukoba. Zato treba nazvat ambasadu i vidit sa njima.
Ocekuje se oko 3500 hrvatskih navijaca.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 20:40   #196
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Svi oni koji imaju karte, neka nazovu ambasadu, i neka popricaju sa njima. Oni ce im dat najbolji i najbrzi nacin do vize. Mozda karta ne igra ulogu, ali moguce da je nesto specificnija situacija.
Inace, u Harkivu su organiziranana 4 hotela za hrvatske navijace, da ne dodje do sukoba. Zato treba nazvat ambasadu i vidit sa njima.
Ocekuje se oko 3500 hrvatskih navijaca.
Prijatelju, isplati li se otići u Charkov na utakmicu Ukrajina-Hrvatska vlastitim autom.Vidio sam na karti da je taj grad na granici s Rusijom, oko 3000 km od Dalmacije do tamo.Imam jako auto, ali me zanimaju prohodnost puteva, jer izgleda da tamo nema autocesta, a čuo sam od prijatelja pomoraca koji su bili u Odesi da zna biti gadno na granici.Sigurno je isplativo što se tiče troškova, ali vrijedi li se ispatiti ili platiti malo više pa avionom?!
ratep is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2008., 23:53   #197
Evo Micek je izgleda naletio na bagericu...ja valjda imam sreće, nisam imao takvih neugodnih iskustava, ili možda traveler iskustvo..a najvjerojatnije kombinirano...Evo nekih linkova agencija s kojima imam pozitivna iskustva:[email protected], [email protected], Ganez Odesa,[email protected] (samo za za smještaj ne izdaju vaucher). Možda sam neku agenciju krivo napisao ali guglajte malo. ali na kraju mislim da je najbolje naći neku domaću agenciju, reći želje pa neka se angažira i sve organizira i plati se tu u Hrvatskoj. Ili više njih pa se izabere aranžman koji najviše odgovara. Ali svakako je dobra ideja nazvati ambasadu i malo se raspitati. Netko je spomenuo hotele u Harkovu za hrvatske navijače...Imena hotela molim amo je moguće, traže mi smještaj u Harkovu ali je teško naći za termin utakmice...
__________________
Ako plačem lakše mi je plakati u rols rojsu nego na autobusnoj stanici.
Explorer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2008., 09:58   #198
Quote:
ratep kaže: Pogledaj post
Prijatelju, isplati li se otići u Charkov na utakmicu Ukrajina-Hrvatska vlastitim autom.Vidio sam na karti da je taj grad na granici s Rusijom, oko 3000 km od Dalmacije do tamo.Imam jako auto, ali me zanimaju prohodnost puteva, jer izgleda da tamo nema autocesta, a čuo sam od prijatelja pomoraca koji su bili u Odesi da zna biti gadno na granici.Sigurno je isplativo što se tiče troškova, ali vrijedi li se ispatiti ili platiti malo više pa avionom?!
pa ja putujem autom, i to bez problema. Na granici ako imas dokumente, pregledat ce te, naravno, pogotovo kad budes isa iz UA, ali nece ti bit nekih problema. Ja kad sam isao za Kiev, pregledalo me nije, ali kad sam isa iz UA prema budimpesti, pregledalo me skroz.
Avion direktan nemas, imas preko budimpeste/praga, za kiev, pa moras vlakom. Inace, ja sam isa za dalmaciju takodjer. Split-Kiev je 1950km, do Harkiva je jos 500 km.Ako vas ima barem 2 za vozit, ja preporucam auto, ako vas je 3. unutra, jos bolje!
Racunaj, Dalmacija - Kiev ti je oko 3500-4000 kuna povratno! Sa autocestama, benzinom. Karta do Kieva ti je povratna iz zagreba minimalno ~2800 kuna povratna. Isto si na putu pola dana + do Harkiva.
Ja obozavam putovat i vozit, pa svaku priliku idem autom. A ti vidi sam kako ti pase. Do granice sa UA cesta je fenomenalna, ali poslije se pripremi ko da vozis prema rijeci jer preko Karpata ima zavoja, pa ako idete, idite taj dio po danu! a posli ravno, ali cesta nije bas bajna..
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 12:06   #199
Quote:
aircanada kaže: Pogledaj post
Jel se to radi o privatnom aranzmanu? i traze te broj kreditne kartice? ako te traze broj, to tesko da bi dao.
zašto ne ? ja uvijek dam broj kartice, može ti samo rezervirati novce, bez tvog potpisa se ne može provesti transakcija.....
mali_tomica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2008., 07:48   #200
Quote:
mali_tomica kaže: Pogledaj post
zašto ne ? ja uvijek dam broj kartice, može ti samo rezervirati novce, bez tvog potpisa se ne može provesti transakcija.....
zato sta ti vjerojatno imas pozivno pismo fizicke/pravne osobe, u smislu da ti vaucer ne treba, jer tesko koja privatna osoba koja iznajmljuje apartmane da ce moc dat vaucer za vizu. a samim time ti propadaju pare, jer je velika gnjavaza da ti to sve vrate.
I to bez potpisa ima smisla jedino ako ti oni "fizicki" naplacuju, ali mislim da te neki terete i putem neta.
aircanada is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:52.