Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 21:23   #21
curici
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 18:15   #22
onda se vjerovatno radi o uobičajenom problemu - dijete opet prolazi kroz proces adaptacije, jer je u novoj grupi, nova teta i sl..takve su situacije uobičajene kad se spajaju grupe i sl. Evo, moj bratić nije htio ići u vrtić cijeli rujan jer je većina njegovih prijatelja otišla u školu a teta je bila na bolovanju. sada je sve OK kada se adaptirao
ninich22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 18:56   #23
Sad kad je već prošlo par dana mislim da, kao prvo sa sigurnošću mogu reći da se nešto definitivno dogodilo u vrtiću tijekom razdoblja praznika. Što je točno bilo do sada nismo mogli odgonetnuti niti mi niti njene standardne tete u vrtiću. Svaki dan je cendrava kada ju ostavljamo, ali iz dana u dan to za nijansu popušta. Mislim da sada jedino ostaje pitanje koliko će dugo trajati ponovna adaptacija; tjedan, dva ili dulje. Hvala svima na odgovorima
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:01   #24
Quote:
eisenfaust kaže:
Hm, nešto slično mi već palo na pamet, ali ne mogu izdvojiti niti jedan događaj ili sl. koji bi možda bili "okidač" za takvo ponašanje. Ali svakako ćemo se igrati detektiva. Zaista neće škoditi
Jedino što bi mogao izdvojiti, onako na prvu loptu, jest situaciju u vrtiću gdje su zbog praznika bilo spojeno više grupa i zamjena s tetama sa kojima ona nije toliko često. No ipak čini mi se da to nije toliki stres jer ponekada je znala imati "scene" oko odlaska u vrtić, ali to nikada nije bilo popraćeno višednevnim promjenama u ponašanju.
Bolest smo isključili jer da je to bio uvod u nešto već bi se nakon par dana manifestiralo. Nikakva temperatura, bolovi, itd.
Samo bih napomenuo još da se stanje potištenosti ponekada naglo promjeni u veselje koje traje desetak minuta i onda se iz nekog trivijalnog razloga sve vraća u depru.
Thx Satya
hm.
moguce je da ima problema u vrticu.
s druge strane, promjene raspolozenja koje spominjes mogu imati veze samo s vasim obiteljskim obrascima ponasanja.
nisam bas dobro upucena u faze odrastanja djeteta, al mozda je mala u fazi kad odradjuje 'narcisoidnost', odnosno kad joj je potrebno puno paznje i podrske i iskrenog divljenja roditelja.
s druge strane, mozda ga ne dobiva dovoljno, odnosno mozda vase (roditeljsko) ponasanje prema njoj nije uravnotezeno.
mislim da to sto neocekivano prelazi iz veselja u depresiju ima veze s njenim odnosom s vama.
u svakom slucaju, mislim da bi vam dobro dosao savjet strucne osobe, jer bi se stanje moglo zakomplicirati.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:21   #25
I područje "narcisoidnosti" nam isto tako palo na pamet. Izgleda da ona otkriva i nova raspoloženja i našu reakciju na njih. Često puta izgleda kao da lagano "ucjenjuje" ako se tako mogu izraziti. A pažnje zaista dobiva puno i možda se i malo previše stvari vrti oko nje. A što ćeš, tatina princeza
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:27   #26
Quote:
eisenfaust kaže:
I područje "narcisoidnosti" nam isto tako palo na pamet. Izgleda da ona otkriva i nova raspoloženja i našu reakciju na njih. Često puta izgleda kao da lagano "ucjenjuje" ako se tako mogu izraziti. A pažnje zaista dobiva puno i možda se i malo previše stvari vrti oko nje. A što ćeš, tatina princeza
da, mozda je samo malo razmazena.
a reci mi, ima li brace?
mozda se bori za paznju?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:50   #27
Ma jok, solerica je
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 19:57   #28
Quote:
eisenfaust kaže:
Tada su krenule suze, a u samom vrtiću uobičajene scene skoro do pred samog bacanja po podu.
hm, histerija.
cuj, vjerojatno je dosad bila prezasticena u poznatoj okolini.
nekako je prihvatila vrtic, ali sad kad su joj spojili grupe, to je fakat prevelika promjena za malu princezu, koja je navikla da je sve po njenom i da joj svi titraju.
cuj, mala mora proci socijalizaciju. provjerite da nema problema s nekim djetetom i ne dopustite da ju maltretiraju.
ali mora se naviknuti da nije stalno u centru paznje.
predlazem da ju pomalo upoznajete i s nekim drugim grupama djece i ljudi, mozda nagodinu vec i na neki sport.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 20:52   #29
Pa sličnog smo i mi razmišljanja.
Mora naučiti da se svemir ne okreće oko nje...
__________________
Nisam ti ja za te điđe-baje.
eisenfaust is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2007., 00:45   #30
Quote:
Natch kaže:
hm.
moguce je da ima problema u vrticu.
s druge strane, promjene raspolozenja koje spominjes mogu imati veze samo s vasim obiteljskim obrascima ponasanja.
nisam bas dobro upucena u faze odrastanja djeteta, al mozda je mala u fazi kad odradjuje 'narcisoidnost', odnosno kad joj je potrebno puno paznje i podrske i iskrenog divljenja roditelja.
s druge strane, mozda ga ne dobiva dovoljno, odnosno mozda vase (roditeljsko) ponasanje prema njoj nije uravnotezeno.
mislim da to sto neocekivano prelazi iz veselja u depresiju ima veze s njenim odnosom s vama.
u svakom slucaju, mislim da bi vam dobro dosao savjet strucne osobe, jer bi se stanje moglo zakomplicirati.


inače ti se to zove tzv.MALI PUBERTET, koji je upravo karakterističan za trogodišnjake
ninich22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2007., 13:10   #31
Quote:
ninich22 kaže:
inače ti se to zove tzv.MALI PUBERTET, koji je upravo karakterističan za trogodišnjake
daa
u razvojnoj psihologiji poznato kao faza negativizma..
traje od 6mj- 18mj..
treba strpljenja za to preživjeti
labellina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.