Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.07.2007., 21:01   #61
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
mi nosimo: toplomjer, lupocet za mamu i dijete , jedno vrijeme sam nosila i rinolan. zati nosimo pelene, vlažne maramice i obleku. i igračku koja mu je trenutno fetiš.sad su to grabljice
zadnji put se u moru kupao sa viledinom žutom spužvom, nije ju ispuštao iz ruke daklem i spužvu nosimo

: Za spuzvicu naravno!

Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
mi zapravo ljetujemo u mjestu blizu šibenika, tako da, ak nekaj bude, jurimo u bolnicu. i to mi je nekakva sigurnost. jednom smo bili u nedjelju kod dežurne pedijatrice i vadili krv i ja bila zadovoljna..
na otok ne bi išla, još je mali i ne bi bila smirena da znam da bolnica nije blizu..
Mislim da malo pretjerujes. Da li su tebe starci vodili samo negdje gdje ima bolnica? Vjerojatno nisu. Ak ima ambulanta, i ak mozes do nekog veceg centra doci za sat-dva mislim da je to dovoljno.
Inace mi idemo na Losinj (to je otok) i ima bolnicu



Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
i moram kupiti neku antihistaminsku mast, za svaki slučaj ako ga opet izbodu komarci. i da, nešto što tjera komarce, nekakav aparatić..
Preporucujem VAPE tabletice. Ne smrde i provjereno djeluju... vec 20 godina!
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 21:04   #62
ne, išla sam na rab
VAPE tbl... nisam čula. antihistaminik? kaj za malu djecu? ma nemrem ja njemu uvaliti tableticu ni pod razno
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 21:14   #63
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
ne, išla sam na rab
Pa Lošinj je preko puta, i ima bolnicu..
Nadam se da nikada nece trebati!


Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
VAPE tbl... nisam čula. antihistaminik? kaj za malu djecu? ma nemrem ja njemu uvaliti tableticu ni pod razno
Pise na kutiji vako...Bioallethrin 93%,Pyperonyl Butixide 30 mg.
Pokazem ti kak izgleda ak hoces...
Koristili odkako sam ja bio klinac. Nego onaj ultrazvucni sto je netko spomenuo mi super zvuci, ali treba vidjeti kak djeluje i kak pesi na to djeluju...
__________________
"Odgoj djece jednim dijelom je najveće zadovoljstvo,
a drugim gerilsko ratovanje!" by Bill Cosby
PalmaSutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 22:39   #64
Quote:
PalmaSutra kaže: Pogledaj post
Pa Lošinj je preko puta, i ima bolnicu..
Nadam se da nikada nece trebati!

Pise na kutiji vako...Bioallethrin 93%,Pyperonyl Butixide 30 mg.
Pokazem ti kak izgleda ak hoces...
Koristili odkako sam ja bio klinac. Nego onaj ultrazvucni sto je netko spomenuo mi super zvuci, ali treba vidjeti kak djeluje i kak pesi na to djeluju...
ps, reci zeni da mislis na tjeranje komaraca a ne tablete za jest
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:40   #65
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
ps, reci zeni da mislis na tjeranje komaraca a ne tablete za jest
ajme, koja sam tuka

ajme, a cijelo vrijeme si brijem kak proizvode tbl za malu djecu, pa kak to možeš djetetu uvaliti da ne skuži

na to ide smajlićkojisecrveniiobećajedadanasvišenebumpisala ništa
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:54   #66
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
ajme, koja sam tuka

nije bitno kad shvatiš, bitno da shvatiš
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2007., 23:55   #67
Quote:
Tija kaže: Pogledaj post
nije bitno kad shvatiš, bitno da shvatiš
ovo mi je zadnji post danas, obećajem



idem na modu, za tam ne treba mozak
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2007., 15:05   #68
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
ovo mi je zadnji post danas, obećajem



idem na modu, za tam ne treba mozak
joj trax, naj se opterecivat, i meni je trebalo neko vrijeme da skuzim ... i nisam bila sigurna da sam dobro skuzila (a cak nemam malo dijete kao objasnjenje )
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2007., 08:49   #69
Quote:
kocul kaže: Pogledaj post
Jedna velika stvar koju vidim da ne spominjete - termosica. Da bi imali prokuhane vode za kikiča na plaži ( tko zna kakva je na tuševima, nama dobra...)
I mene je uvijek mučila ta voda na tuševima, pa smo na plažu nosili Janu u bočici. Dobra je i za najmanje klince jer ju ne treba prokuhavati.
Tiger Lilly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2007., 14:20   #70
Quote:
VeNTiL kaže: Pogledaj post
ako može pomoć oko toga koja je najbolja plaža za ići s bebačem od 14 mjeseci...
A šta imaš neko za koje ja ne znam??? (dijete tj. bebača kako kažeš)

Na bistrinačku plažu, najbolje

Na Krku je lijepo, mirno, obiteljsko okruženje...
A gdje god odeš bolje je nego ovdje...
ivanchica1709 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 10:50   #71
a sta mislis tko mi u firmi ima bebaca takog malog.. samo svi koriste moje sifre jer su automacki upisane
VeNTiL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 10:56   #72
Quote:
VeNTiL kaže: Pogledaj post
samo svi koriste moje sifre jer su automacki upisane

ljudi, el ima u dm-u taj uzv aparatić za tjeranje komaraca?
one tablete pretpostavljam da su iz apoteke...

što se tiče plaža, kaj ja znam..brijem da su dobre sve osim baš stijena..mi idemo u srimu, tamo je sitno kamenje i nama je okej...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2007., 21:23   #73
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Komarce u zatvorenom prostoru odlično tjera chichov ultrazvučni aparatić koji se u šteka u šalter. Emitira ultrazvučne valove koji tjeraju komarce, a ne utječe na ljude i druge beštije.
Ja sam ga kupila prošle godine i vrlo sam zadovoljna. Nisam htjela kupiti aparatić na tabletice jer istini za volju nemam pojma što je u njima.
e ovaj aparatić sam danas tražila u dm-u i u apoteci, ali ga nemaju. sad sam vidjela na netu,ima za online kupovinu.
znači chicho ima isto. super informacija, idem sutra u njihov dućan vidjeti el ga imaju.
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 10:37   #74
Quote:
traxdata kaže: Pogledaj post
e ovaj aparatić sam danas tražila u dm-u i u apoteci, ali ga nemaju. sad sam vidjela na netu,ima za online kupovinu.
znači chicho ima isto. super informacija, idem sutra u njihov dućan vidjeti el ga imaju.
nemoj me drzati za rijec ali nejasno se sjecam da sam taj aparatic (ne znam jel chiccov) vidjela u jednom el. ducanu kraj kike (mislim da je euronix il tak nesto). sorry sto je tak smotana informacija, al bilo je to prije par mjeseci a sjecam se da sam bas zagledala nesto takvo (sta's mene takve stvari zanimaju iako je bebo tek u planu ).
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:17   #75
bumo danas išli u zagreb, pa ću prošnjofati. mislim da je dućan euronics...da, tak nekako...imaju oni svoje stranice, bum nazvala pa pitala. hvala ti
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 12:22   #76
mi stavili mrežice na prozore i nema komaraca.....

jel zna itko u blizini Senja gdje ima plaža koja bi bila ok za dijete?...onak pješčana sa punooo hlada....

meni je super što Miha samo doji pa nam za plažu što se njega tiče ne treba ništa...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:03   #77
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
mi stavili mrežice na prozore i nema komaraca.....

jel zna itko u blizini Senja gdje ima plaža koja bi bila ok za dijete?...onak pješčana sa punooo hlada....

meni je super što Miha samo doji pa nam za plažu što se njega tiče ne treba ništa...
ja sam ti prije ljetovala u smokvici (kraj klenovice), tako da smo se vozikali od senja do tamo. mislim da ima plaza u sibinju, i da ima nesto drveca, al nemoj me uzet za rijec, vec godinama nisam bila tamo. inace, mislim da u klenovici isto ima sljunka i drveca. ja sam vecinu vremena provodila u samoj smokvici (al tamo su stijene, pa nije za bebu; iako su nasi prvi susjedi obje klinke tamo vodali od godine i nesto, mozda i prije) tako da ne znam bas dobro, al nagadjam. ako imate auto, provozajte se prema novom, mozda snimite neku putem.

jedino kaj je oko senja malo nezgodno je to sto ima puno vrulja i cim puhne bura, odmah se ta hladna voda umijesa u ostalu, al nadam se da cete imati srece s vremenom

i, hura za more, sigurno ce mu se svidjet
__________________
Bože molim cuvaj nase klince
To love and be loved is to feel sun on both sides. D.V.
tough_cookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 13:13   #78
i mi smo prije 3 godine bili u Smokvici ...sa autom smo pa ćemo tražit...hvala na info
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 15:58   #79
klenovica....puuuunooo hlada....
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2007., 17:56   #80
evo i c/p s neta

Quote:

Na put s bebom
Bočice, pelene, rezervna robica, hrana, kolica – neizostavan su dio svakodnevnog repertoara, ma kuda god makli. Pa ipak, uz dobru organizaciju možda nekoliko trenutaka posvetite i – samo sebi.


Da biste to postigli ključna je pravovremena i promišljena priprema.

Bilo da je ovo vašoj bebi prvo putovanje ili već iza sebe ima pristojnu 'kilometražu', sigurno će vam dobro doći nekoliko savjeta. U ovom ćemo se dijelu zadržati na savjetima za putovanje osobnim automobilom, koji su većim dijelom primjenjivi i na druge oblike prijevoza (npr. avion, vlak, autobus. ..), kako piše PLIVAzdravlje - uz neke specifičnosti.

Planiranje putovanja
Odluku o vrsti prijevoznog sredstva, datumu i točnom vremenu polaska donesite dovoljno rano da se stignete pripremiti za sve očekivane i neočekivane događaje na putovanju.

U žurbi, koja gotovo uvijek prethodi putovanju, stvari se često odvijaju nimalo nalik onom kako ste planirali. Zbog toga budite pravovremeni i aktivni u planiranju putovanja. Odluku o vrsti prijevoznog sredstva, datumu i točnom vremenu polaska donesite dovoljno rano da se stignete pripremiti za sve očekivane i neočekivane događaje na putovanju.

Automobil opremite dovoljnom količinom papirnatih i vlažnih maramica, papirnatih ručnika, sredstvima za čišćenje automobila i osvježivačima zraka, te sjenilima za stakla kao zaštitu od sunca.

Odluka o vremenu polaska je, iako se vjerojatno čini jednostavna i nevažna, možda čak i najvažnija koju ćete donijeti. Ukoliko već od prije znate da vaše dijete nema problema sa spavanjem tijekom duljih vožnji u automobilu, planirajte da se vrijeme vašeg putovanja podudara s vremenom spavanja vašeg djeteta. Ako to nije slučaj, na put krenite ujutro odmah nakon buđenja.

Je li nužno da put 'odradite' u jednom komadu ili si možete priuštiti nekoliko zaustavljanja? Što dulje je dijete smješteno u autosjedalici, to je veća vjerojatnost da će postati nervozno i nemirno. Nekoliko kraćih stanki dobro će doći svima. Preporuča se stajati barem po 10 minuta svaka 2 sata.

"Eksplozija" pelene ili dvadesetominutno neutješno plakanje zbog kojih svakako morate stati?

Pri planiranju uvijek očekujte neočekivano, a i s time produženje trajanja puta. Pri putovanju s malim djetetom takvi su događaji više pravilo nego iznimka.

Što ponijeti?
Iako su dojenčad i mala djeca najčešće relativno nezahtjevni putnici koji prespavaju dobar dio puta, svejedno zahtijevaju puno stvari da bi ostali sretni i da bi im bilo udobno. Ovdje ćemo spomenuti samo dio stvari bez kojih se nikako ne smijete zaputiti na dulje putovanje s djetetom.

Nikuda bez autosjedalice!
Osim što je protivno zakonu, vrlo je i opasno voziti dijete na bilo koji drugi način osim u ispravnoj i pravilno postavljenoj autosjedalici na stražnjem sjedištu automobila. Samo zapamtite da nevezano dijete u sudaru pri brzini od 60 km/h udara o objekt unutar ili van vozila istom jačinom kao što bi udarilo o tlo da je palo s petog kata.

Pelene, dekice, ručnici...
Ponesite barem jednu pelenu za svakih sat vremena koji ćete provesti na putu i mislite na neočekivana produljenja puta. Dekica je, vjerojatno uz švicarski nož, jedan od najkorisnijih predmeta poznatih čovječanstvu, pa bi vjerojatno bilo pametno ponijeti više od jedne računajući na mogućnost prljanja. U slučaju "nesreće" dobro je pri ruci imati rezervnu odjeću za dijete, ali i za roditelje. I naravno prazne plastične vrećice za prljave pelene i ostali otpad.

Uz sjenila na staklima automobila, za zaštitu vašeg djeteta od sunca pametno je ponijeti i kapu ili šeširić, te kremu za sunčanje s visokim zaštitnim faktorom.

Dječja hrana, grickalice, voda i ostali napici
Opet - ponesite i više nego što je potrebno. Nikada ne znate koliko se put može odužiti, a i hrana tokom putovanja ima iznenađujuće smirujući učinak. Kako na vas tako i na vaše dijete. U brizi oko djeteta ne zaboravite na sebe, pa i za sebe ponesite hrane, grickalica i napitaka.

Igračke
Automobil dobro opremite različitim igračkama. Dajte si za zadatak da od svog limenog ljubimca napravite pokretni zabavni centar za vašeg mališana. Nove ili stare, već pomalo zaboravljene igračke, kazete ili CD-ovi sa sadržajima za djecu, šarene slike i fotografije zalijepljene u smjeru gdje će vaše dijete gledati. ...

Fotoaparat
Iako će vam se put s malim djetetom na trenutke činiti kao loša ideja i/ili gnjavaža, to je idealna prilika za napraviti dobre i zanimljive fotografije uz koje ćete se kasnije rado nasmijati.

Noć prije putovanja dobro se naspavajte, a sve potrebno unaprijed pripremite i stavite u auto ili blizu vrata doma ne bi li ujutro izbjegli nepotrebnu žurbu i nervozu.

Na putu
Ako s djetetom u automobilu putuje dvoje odraslih, smatrajte se sretnim. Neka jedno od vas sjedi s djetetom na stražnjem sjedalu. Čitanje knjiga jedan je od najboljih načina kako smiriti i uspavati nemirno dijete. Ukoliko ste sami s djetetom u autu, morat ćete se pobrinuti za kreativnije uređenje automobila i češća zaustavljanja.

Vješanje igračaka oko djetetove sjedalice dobra je ideja, piše PLIVAzdravlje. Ukoliko dijete postane nemirno i/ili počne plakati, zaustavite auto da ga smirite ili nastavite voziti koncentrirani na cestu (što može biti teško). Nipošto ne pokušavajte oboje istovremeno
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:42.