Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2017., 18:55   #2641
Da. Uveli/digli su naknade u PBZ zato što opet padaju kamate na kredite.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 13:56   #2642
Odobrenje koje amex kartice??

Pozdrav,

Ovako idem probat poslati pristupnicu za amex karticu:

1) za koju da pošaljem a da ce je odobriti, zelenu, sa srcem ili neku revolving

2) radim vec godinu dana u istoj firmi na određeno, produljuju mi ugovor svaka 3 mj.

Ima tko iskustva u ovakvoj situaciji?

hvala...
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:04   #2643
Prebaci se u pbz i pričekaj 3,4 mjeseca. Meni su ju automatski bili ponudili
klavkalas is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 14:07   #2644
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,



Ovako idem probat poslati pristupnicu za amex karticu:



1) za koju da pošaljem a da ce je odobriti, zelenu, sa srcem ili neku revolving



2) radim vec godinu dana u istoj firmi na određeno, produljuju mi ugovor svaka 3 mj.



Ima tko iskustva u ovakvoj situaciji?



hvala...


Sve kartice odobrava ista komisija. Nitko ti ne brani poslati pristupnice istovremeno za više kartica. Moj savjet bi bio da si nađeš dugogodišnjeg korisnika Amex kartice da ti bude preporuka.

Sretno!


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2017., 22:09   #2645
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Ovako idem probat poslati pristupnicu za amex karticu:

1) za koju da pošaljem a da ce je odobriti, zelenu, sa srcem ili neku revolving

2) radim vec godinu dana u istoj firmi na određeno, produljuju mi ugovor svaka 3 mj.

Ima tko iskustva u ovakvoj situaciji?

hvala...
Po trenutnim uvjetima, ugovor ti mora biti na neodređeno, u suprotnom će ti odbiti zahtjev i opet možeš tražiti nakon godinu dana. Ali ukoliko želiš naravno da možeš poslati zahtjev.
Probaj diners, oni daju zaposlenima na određeno.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 16:53   #2646
Evo i meni odobren Amex, Blue sam tražila i to nakon što sam prije 2 godine morala vratiti Karticu sa srcem zbog kašnjenja u plaćanju, a prošle godine mi je odbijena zelena i CA.

😁😁😁😁😁

Radim u vrtiću (privatnom) na neodređeno 6 i pol godina, plaća nakon odbitka rate kredita cca 4800 (prije odbitka 6500), imala sam preporuku sestrične koja je dugogodišnji uredni član.
Eto ako koga zanima koje sam uvjete imala.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 18:49   #2647
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Evo i meni odobren Amex, Blue sam tražila i to nakon što sam prije 2 godine morala vratiti Karticu sa srcem zbog kašnjenja u plaćanju, a prošle godine mi je odbijena zelena i CA.

😁😁😁😁😁

Radim u vrtiću (privatnom) na neodređeno 6 i pol godina, plaća nakon odbitka rate kredita cca 4800 (prije odbitka 6500), imala sam preporuku sestrične koja je dugogodišnji uredni član.
Eto ako koga zanima koje sam uvjete imala.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

A kakve limite si dobila po kartici, jel su slali u firmu kakve upite vezano za pristupnicu? Da ti firma šta ovjeri i slično?
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:10   #2648
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
A kakve limite si dobila po kartici, jel su slali u firmu kakve upite vezano za pristupnicu? Da ti firma šta ovjeri i slično?
meni nisu ništa tražili, samo sam poslao zadnju platnu listu (običnu, neovjerenu) i kopiju osobne. limit ne znam, nisam nikad potrošio više od 500€, a provjeravali nisu nikad ništa.
PabloN is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 19:18   #2649
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
A kakve limite si dobila po kartici, jel su slali u firmu kakve upite vezano za pristupnicu? Da ti firma šta ovjeri i slično?
Bok,

E to je dobro pitanje.
Za početak su mi dali minimalni limit za tu karticu (6000 kn) što mi je zasad ok jer ni ne planiram trošiti više od jedne svoje plaće, a i razumijem da su vjerojatno tako postupili i radi ranijeg opoziva kartice.
Plan mi je sada bildati kredibilitet i biti super uredna u sljedećih godinu dana (naravno i kasnije) i pokušati zatražiti nakon toga ili povećanje limita ili charge karticu.

Nisu zvali poslodavca niti išta dodatno tražili ili pitali.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:55   #2650
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Bok,

E to je dobro pitanje.
Za početak su mi dali minimalni limit za tu karticu (6000 kn) što mi je zasad ok jer ni ne planiram trošiti više od jedne svoje plaće, a i razumijem da su vjerojatno tako postupili i radi ranijeg opoziva kartice.
Plan mi je sada bildati kredibilitet i biti super uredna u sljedećih godinu dana (naravno i kasnije) i pokušati zatražiti nakon toga ili povećanje limita ili charge karticu.

Nisu zvali poslodavca niti išta dodatno tražili ili pitali.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
Onda po tome bi izgledalo da je najlakše dobiti Blue karticu, jer kao ima to ograničenje limitom, za razliku od zelene kartice..

A ništa, za prvi puta cu poslati zahtjev za Blue karticu, pa valjda odobre...jel si dugo čekala na odgovor?
Valjda neće biti problem to što nemam koga da me preporuči za karticu..
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2017., 22:58   #2651
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Bok,

E to je dobro pitanje.
Za početak su mi dali minimalni limit za tu karticu (6000 kn) što mi je zasad ok jer ni ne planiram trošiti više od jedne svoje plaće, a i razumijem da su vjerojatno tako postupili i radi ranijeg opoziva kartice.
Plan mi je sada bildati kredibilitet i biti super uredna u sljedećih godinu dana (naravno i kasnije) i pokušati zatražiti nakon toga ili povećanje limita ili charge karticu.

Nisu zvali poslodavca niti išta dodatno tražili ili pitali.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
E da još da te pitam, na platnoj listi ti piše administrativna zabrana za kredit, rata kredita?
zac1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 06:45   #2652
Quote:
zac1980 kaže: Pogledaj post
Onda po tome bi izgledalo da je najlakše dobiti Blue karticu, jer kao ima to ograničenje limitom, za razliku od zelene kartice..

A ništa, za prvi puta cu poslati zahtjev za Blue karticu, pa valjda odobre...jel si dugo čekala na odgovor?
Valjda neće biti problem to što nemam koga da me preporuči za karticu..
Ovak, bili su jako brzi koliko vidim, 1.6.sam ispunila online pristupnicu, 2.6.sam dobila mailom potvrdu i upute što poslati, u ponedjeljak ujutro sam poslala potpisanu pristupnicu s platnom listom i kopijom osobne prioritetnom poštom, u utorak su dakle oni to dobili (ako ne i isti dan).
U srijedu popodne sam već vidjela karticu na m-pbz! Tamo mi piše i limit.

Dakle poštu doma još nisam dobila.

Nemam plaću u PBZ ali imam tamo još uvijek tekući račun i mobilno bankarstvo pa sam išla provjeriti vidi li se što pod "karticama". Znači za par dana bi trebala kartica stići doma.

Da, kredit mi je vidljiv na platnoj listi.
Ja sam pretpostavila da će biti lakše za početak dobiti revolving karticu zbog načina otplate i limita, i mislim da su ti tu Blue i zelena kreditna iste, obje imaju minimalni limit 6000 dok CA revolving ima minimalni limit 10000.

Pokušaj tako pa vidi.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:17   #2653
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Ovak, bili su jako brzi koliko vidim, 1.6.sam ispunila online pristupnicu, 2.6.sam dobila mailom potvrdu i upute što poslati, u ponedjeljak ujutro sam poslala potpisanu pristupnicu s platnom listom i kopijom osobne prioritetnom poštom, u utorak su dakle oni to dobili (ako ne i isti dan).
U srijedu popodne sam već vidjela karticu na m-pbz! Tamo mi piše i limit.

Dakle poštu doma još nisam dobila.

Nemam plaću u PBZ ali imam tamo još uvijek tekući račun i mobilno bankarstvo pa sam išla provjeriti vidi li se što pod "karticama". Znači za par dana bi trebala kartica stići doma.

Da, kredit mi je vidljiv na platnoj listi.
Ja sam pretpostavila da će biti lakše za početak dobiti revolving karticu zbog načina otplate i limita, i mislim da su ti tu Blue i zelena kreditna iste, obje imaju minimalni limit 6000 dok CA revolving ima minimalni limit 10000.

Pokušaj tako pa vidi.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

Revolving kartice Vam je najlakše dobiti jer imaju određen limit koji je u početku mali, a za razliku od charge kartice, revolving kartice su bliže nekom konvencionalnom kreditiranju - godišnja kamatna stopa na Blue vam je skoro 10%.

Dakle, ukoliko se uredno koriste charge kartice, PBZ card na Vaš račun jedino zarađuje preko godišnjih članarina, dok kod Blue kartice plaćate velike kamate na nedospjelu glavnicu - kamata je veća nego na recimo neki nenamjenski kredit.

Čestitam na novoj kartici, pametno ju koristi. Moj savjet bi ti bio da revolving karticu koristiš samo za jednu kupnju, a drugu naraviš tek kad si prvu otplatila, inače nema smisla. :-)

Ukoliko karticu misliš koristiti za neke manje kupnje, preporučam da otplatiš troškove u cijelosti sljedeći mjesec i na taj način izbjegneš kamate. LP!
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 12:56   #2654
Hvala,

Tako sam i mislila, koristiti ju kao charge. 😁

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:09   #2655
par pitanja , dobijam ugovore ,3,4,6mj vec dvije i pol godine ,placa mi je malo ispod 4 (odnosno imam iznad ali imam sindikalni kredit pa mi odmah skida) ,jel ima smisla slati zahtjev za amex ? Zanima me također nakon kupnje (vecinom bi koristio 6 rata ) kako se amex naplati sam direkt preko mojeg tekuceg ili moram ja slati ? Ako mi placa sjeda prije 15. da stavim datum dospjeca placanja 16.-31. u mjesecu ili se to bas odnosi kad mi stize placa ,glupo pitanje ali nisam bas siguran
loky4i4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:22   #2656
Za kolege/kolegice forumaše koji misle da AMEX i ostale kartične kuće "žive" samo od članarine klijenata-veliko NE!!!
Glavni izvor prihoda je postotak koji se naplaćuje od svake kupovine, a postotak ide i do 7% od iznosa kupovine. Članarina služi za trošak poštarine.
ZAGIMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 18:42   #2657
Quote:
loky4i4 kaže: Pogledaj post
par pitanja , dobijam ugovore ,3,4,6mj vec dvije i pol godine ,placa mi je malo ispod 4 (odnosno imam iznad ali imam sindikalni kredit pa mi odmah skida) ,jel ima smisla slati zahtjev za amex ? Zanima me također nakon kupnje (vecinom bi koristio 6 rata ) kako se amex naplati sam direkt preko mojeg tekuceg ili moram ja slati ? Ako mi placa sjeda prije 15. da stavim datum dospjeca placanja 16.-31. u mjesecu ili se to bas odnosi kad mi stize placa ,glupo pitanje ali nisam bas siguran
Za zelenu charge karticu trenutni uvjet je minimalna neto plaća u iznosu od 3600 kn i ugovor na neodređeno.
Ako primaš plaću u pbz možeš uzeti amex debitnu gdje ti se dugovanje jednom mjesečno skida automatski sa tekućeg, a ako uzmeš običnu računi ti dolaze doma pa onda platiš.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 19:08   #2658
Amex

Quote:
ZAGIMAN kaže: Pogledaj post
Za kolege/kolegice forumaše koji misle da AMEX i ostale kartične kuće "žive" samo od članarine klijenata-veliko NE!!!
Glavni izvor prihoda je postotak koji se naplaćuje od svake kupovine, a postotak ide i do 7% od iznosa kupovine. Članarina služi za trošak poštarine.


Jasno nam je, ergo nastavak 'na Vaš račun' jer je to jedini način na koji zarađuju od korisnika charge kartica koji uredno posluju - te naknade o kojima zboriš plaćaju poduzeća koja prihvaćaju kartice. Ukoliko cijena nije veća za plaćanje karticama (a u najviše slučajeva nije), trošak direktno snosi samo prodavač, a ukoliko je veća trošak tek indirektno snosi kupac. Razgovarali smo iz perspektive korisnika kartica. Lp!



Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
mavuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:43   #2659
evo vidio sam sad preko internet bankarstva pise kao broj kartice, stanje 0kn, to je odobreno onda? samo, nisam dobio nikakav mail da im treba slati neke papire kao sto su ostali forumasi
loky4i4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 16:44   #2660
Znači da je kartica odobrena i poslana na izradu. Očekujte je uskoro na kućnu adresu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:11.