Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2015., 21:32   #2981
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
znaci 7 mj. nakon poroda nisi mogla ni skuhati ni nikud otici ni nista obaviti? i sve samo zbog dojenja i izdajanja?
zalosno.
ajde, nadam se da sad nakon tog mracnog perioda napokon sve stignes.
Majko mila, ovdje gluh sa slijepim razgovara...

Ne da mi se sa trollovima natezat
Corra Noire is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 13:53   #2982
Pozdrav svima!

Nova sam na ovoj temi ali i općenito u svijetu trudnoće (tek sam na početku)
Čitam sve i svašta po forumima i pomalo se informiram itd...

Možda sam još skroz neuka u ovom polju (vjerovatno), ali zanima me zašto majke imaju toliki osjećaj grižnje savjeti ako ne mogu dojiti svoje dijete iz xy razloga i zašto ih se gleda kao nemajke ako djetetu daju adaptirano mlijeko ili se pak izdajaju i ne daju mlijeko isključivo putem dojenja

Da li je u pitanju propaganda koja majke bombardira sa raznim potencijalno lošim stranama ne dojenja ili su žene same sebi to nametnule

Gledano iz sadašnje svoje perspektive, mislim da ću pokušati s dojenjem ali ako to neće ići, ne znam zašto bi samu sebe izluđivala, ako se situacija krene razvijati u suprotom smjeru.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:34   #2983
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Nova sam na ovoj temi ali i općenito u svijetu trudnoće (tek sam na početku)
Čitam sve i svašta po forumima i pomalo se informiram itd...

Možda sam još skroz neuka u ovom polju (vjerovatno), ali zanima me zašto majke imaju toliki osjećaj grižnje savjeti ako ne mogu dojiti svoje dijete iz xy razloga i zašto ih se gleda kao nemajke ako djetetu daju adaptirano mlijeko ili se pak izdajaju i ne daju mlijeko isključivo putem dojenja

Da li je u pitanju propaganda koja majke bombardira sa raznim potencijalno lošim stranama ne dojenja ili su žene same sebi to nametnule

Gledano iz sadašnje svoje perspektive, mislim da ću pokušati s dojenjem ali ako to neće ići, ne znam zašto bi samu sebe izluđivala, ako se situacija krene razvijati u suprotom smjeru.

Upravo to kaj si rekla kako napreduje medicina, istražuje se i o dojenju i danas znamo da je dojenje najzdravije za bebu dobiva hranu, bliskost s mamom, antitijela...

Ono što vjerujem dosta ljudi živcira, a to je da većina mama odustane nakon tjedan dana "jer im ne ide". Potrebno je ipak malo truda dok se nauči pravilno dojiti, a ako zašteka - postoji savjetovalište za dojenje, telefoni, rodine savjetnice. Mnoge mame odustanu čim ne ide.


Ako usprkos svom trudu ne ide ili iz nekih drugih razloga se ne doji dijete, odmah će biti - A ZAŠTO NE, JA JESAM SVOJE DO 3 GODINE i slično, jednostavno ignoriraš tak sam barem ja ili kažem, naravno, dojim je
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 15:53   #2984
Ja osobno dojim vec preko godinu i pol dana pa nemam osobno iskustvo, ali planiram uskoro prekinuti i nije mi svejedno, tako da mogu pretpostaviti kako je tek mamama koje to prekidaju na samom pocetku. Dojenje je prirodan poriv i djeteta i majke i protiv te biologije ne mozemo, koliko god si razumski objasnimo neke stvari. Iz tog razloga mislim da je to uvijek teska tema. A sto se tice generalne kampanje za dojenje, moram priznati da mi nije bila jasna dok sama nisam zatrudnila/rodila. Moja mama nas je sve dojila, kao i sve moje najblize prijateljice koje su rodile i mislila sam da je tako vecinom i da je ad za neke iznimne slucajeve. A onda kad sam pocela proucavati tu temu i pripremati se prije poroda,te pocela primjecivati te stvari oko sebe, shvatila sam koliko u biti zena odustane vecinom iz neznanja. I to je stvarno velika steta, ne samo zbog djece, nego i samopouzdanja majki. Tek sam tada shvatila da se generalno gleda na dojenje kao lutriju, hocu li ili necu li imati mlijeka, da npr. puno zena odustane nakon samo par dana dojenja jer misli da nema mlijeka jer beba place i ona nista ne moze izdojitu. A ne zna npr. da kolicina izdojenog mlijeka ne mora biti nikakav pokazatelj. Iskreno mene bas briga da li ce netko koga ne poznajem dojiti ili ne, ali sam generalno za promicanje dojenja , razbijanja predrasuda i edukaciju. Dojenje nije uvijek lako i na neki je nacin "zrtva" i razumijem da nekima bude pretesko i odustanu i to mi je ok, njihov izbor. Jedino mi je zao kad odustanu majke cisto iz neznanja i nedostatka samopouzdanja jer eto jako puno zena ne moze dojiti pa sam ja vjerojatno samo jedna od njih. Zato dobro sve prouci, educiraj se i bit ces puna samopouzdanja, sa stavom da dojenje uopce nije upitno. Sretno!

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
glupipalac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2017., 16:37   #2985
BACARDI - zato što nas ubiju hormoni

Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post

Gledano iz sadašnje svoje perspektive, mislim da ću pokušati s dojenjem ali ako to neće ići, ne znam zašto bi samu sebe izluđivala, ako se situacija krene razvijati u suprotom smjeru.
Ja sam tako isto govorila, kupila ad, bočice, ali bila spremna dojiti, sve što treba.
Nije išlo, mučenje, za mene, za njega, pad kilaže, nije kakao, ma svašta nešto. Plakala sam kad sam mu prvu bočicu spremala a prije poroda sam bila više zen i mislila da mene to ništa neće smetati, pa što, glavno da je nahranjen.
Mučila sam se dugo s kombinacijom dojenja i ad, i sad kad gledam više ne bih tako - ili jedno, ili drugo. No lako biti general nakon bitke

Uglavnom, drugo bih opet htjela dojiti. Dulje, bez ad-a, zato jer je jednostavnije, jeftinije, ono prirodnije i te spike

Možda još više grižnje savjesti nabijaju razna pitanja "jel dojiš, zašto ne, ja sam tako, trebaš ovo"
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 06:55   #2986
Ja uopce nisam uzivala u dojenju i brzo smo presli na AD.... To mi je vise odgovaralo.....sudeci po svojoj djeci i okolini imunitet nema veze s dojenjem, a meni je to dojenje bas tlaka....
Mislim - probat cu sad i s ovom bejbi dojenje, ali al nebu islo nebum se ni zivcirala.....

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 07:07   #2987
Glupipalac potpis od do na sve.
Koliko su ljudi "teski" oko objasnjavanja.
Ja sam se trudila.pomoci nekim ali valjda to njima ude pa izade. Ljudi su u neznanju i svi misle jedno. Nema mlijeka.
Onda budi stava odmah necu dojiti i amen. Ili se trudi. Tu fakat treba truda dati ako zelis.
Meni ne smeta niti jedno od toga ni dojenje ni ad.

Poslano sa mog SM-J320F koristeći Tapatalk
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 09:52   #2988
Ja sam bila u velikoj zabludi, misleci kako je dojenje najnormalnija stvar i da ide ko po loju.
AD mi nije ni bila opcija jer je to "za zene koje ne zele dojit". Nisam ni slutila da se moze pojavit mali milijun problema oko istoga.
Dok nisam rodila

Bilo mi je uzasno tesko na pocetku, bas sam pala psihicki, mama mi je govorila ako ne ide da dam bocu i gotovo. Ali streber u meni nije odustajao, tako da sam se pomucila i uspila.
Kasnije mi je bilo neizmjerno drago da je tako ispalo jer je bilo za nju bolje a meni lakse

Ustvari, malo zamjeram zenama oko mene sto me nisu upozorile na sve lose sto se moze dogodit.

Ali zato me ovaj podforum spasio
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2017., 15:01   #2989
Recimo ja nisam uopce kupila flasice i ad, jer sam bila sigurna da cu dojiti, iako mi je bili jako tesko na pocetku, imala sam krvave rane na bradavicama, i plakala sam svaki podoj, uzasno me bolilo, listovi na nogama su mi se grcili od boli, ali uspjeli smo, i drago mi je zbog toga. Spavala je s menom i kad bi se probudila samo sam joj dala da klopa... prvih dva-tri mjeseca sam ionako bila premorena, ne znam kak bi se dizala po noci i radila ad.
bela-12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2017., 21:35   #2990
Mene samo živcira što na adaptirano mlijeko broj 1 ne može ići akcija,popust dok na 2,3 može.S tim ništa nisu postigli,tko silno želi dojiti dojiti će, tko će preći na adaptirano preći će koliko god da košta i kupovati ga.Bezveze
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 07:34   #2991
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Mene samo živcira što na adaptirano mlijeko broj 1 ne može ići akcija,popust dok na 2,3 može.S tim ništa nisu postigli,tko silno želi dojiti dojiti će, tko će preći na adaptirano preći će koliko god da košta i kupovati ga.Bezveze
Slazem se. Totalno nefer!
mimi_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2017., 09:33   #2992
Divno je da de doji ko moze. Ako imaš tu mogućnost, doji, bravo, čestitam.

Ja ne mogu dojit, nisam mogla s prvim djetetom i njemu ništa ne fali. Dapače vrlo jak imunitet ima.
Sad mi opet ne ide dojenje baš najbolje.
Ne zeli sisu, ne moze povući ne zna.. I na AD-u je i napreduje i znam koliko pojede.

Meni je AD puno pomogao da se napokon naspavam.
Recimo noćas sam cijelu noć spavala jer je muz oba puta dao maloj.

Ženama treba povećat svjest o tezini dojenja i o tomr da nisu krive ako ne mogu ili ne zele.

Ja bi jezike kidala zenama koje idu nabijat komplekse bilo kakve novim mladim majkama
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 21:53   #2993
U slucajevima kada majka ne doji i daje adaptirano mlijeko, predpostavljam da patronazna sestra kod tih prvih posjeta ispituje zasto? kako? trebali bi.. morali bi..
Kako su nastrojene prema ne dojiljama? Ili prema majkama koje daju svoje izdojeno mlijeko?
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:25   #2994
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
U slucajevima kada majka ne doji i daje adaptirano mlijeko, predpostavljam da patronazna sestra kod tih prvih posjeta ispituje zasto? kako? trebali bi.. morali bi..
Kako su nastrojene prema ne dojiljama? Ili prema majkama koje daju svoje izdojeno mlijeko?
Moj je imao frenulum lingue, pa nije mogao uhvatiti dojku, ali nismo znali razlog dok patronazna nije promatrala kako pokusavamo dojiti pa je to primijetila. Cudno da to nisu u rodilistu napomenuli. Uglavnom, zahvaljujuci njoj sam malog dojila do 2 god.
A jedna druga patronazna je odmah panicarila preko telefona i rekla neka dam bocu. Tako da ih ima svakakvih.

Uglavnom, kako nije mogao primiti sisu, davala sam mu izdojeno mlijeko na bocu. Kada je imao cca 20 dana smo isli da mu cvaknu frenulum i vec popodne je ulovio sisu i to je bilo to, bocica otisla u zaborav.

A izdajanje je pravo mucenje, frustrirajuce.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:46   #2995
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Moj je imao frenulum lingue, pa nije mogao uhvatiti dojku, ali nismo znali razlog dok patronazna nije promatrala kako pokusavamo dojiti pa je to primijetila. Cudno da to nisu u rodilistu napomenuli. Uglavnom, zahvaljujuci njoj sam malog dojila do 2 god.
A jedna druga patronazna je odmah panicarila preko telefona i rekla neka dam bocu. Tako da ih ima svakakvih.

Uglavnom, kako nije mogao primiti sisu, davala sam mu izdojeno mlijeko na bocu. Kada je imao cca 20 dana smo isli da mu cvaknu frenulum i vec popodne je ulovio sisu i to je bilo to, bocica otisla u zaborav.

A izdajanje je pravo mucenje, frustrirajuce.
Nevjerovatno da to nisu primjetili u rodilistu

A meni kao pravo mucenje izgleda rucno izdajanje, ono sa elektiricnom izdajalicom mi se bas cini ok .. mislim spojis se, kliknes "on" i dec it..

Pojma nemam, lupam.. jos nisam rodila, tek cu vidjet sta me ceka
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 22:54   #2996
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
Nevjerovatno da to nisu primjetili u rodilistu

A meni kao pravo mucenje izgleda rucno izdajanje, ono sa elektiricnom izdajalicom mi se bas cini ok .. mislim spojis se, kliknes "on" i dec it..

Pojma nemam, lupam.. jos nisam rodila, tek cu vidjet sta me ceka
Nije to bas tako. Cak je nekada rucno lakse, jer bolje ulovis pa vise ide
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 23:04   #2997
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
Nije to bas tako. Cak je nekada rucno lakse, jer bolje ulovis pa vise ide :)
Zvuči bolno pri samoj pomisli.
__________________
I believe in myself
BACARDI is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 00:21   #2998
U rodilistima uopce ne gledaju frenulum i dobro je da patronazna to primijeti, a ne primijete sve jer ni one cesto ne gledaju.
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 06:31   #2999
Quote:
BACARDI kaže: Pogledaj post
...
A meni kao pravo mucenje izgleda rucno izdajanje, ono sa elektiricnom izdajalicom mi se bas cini ok .. mislim spojis se, kliknes "on" i dec it..

Pojma nemam, lupam.. jos nisam rodila, tek cu vidjet sta me ceka
Treba se informirati o dojenju ako mislis uspjeti u slucaju nekih problema. Da je izdajanje tako lako ne bi tolike zene imale probleme. Prouci malo sto je let down (refleks otpustanja mlijeka) i kako se dodje do mjega. Zene u tom smislu ipak nisu krave da se prikljuce na izdajalicu i rijeseno.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 09:08   #3000
Pročitala sam prvih par postova na ovoj temi koji potječu od prije 10 godina!
Tamo žene zamjeraju rodama da se ne zalažu dovoljno za savjetovališta i poboljšanje uvjeta u rodilištima.
Sretna sam koliko su rode u ovih deset godina napravile za hrvatske rodilje, natjerale rodilišta da postanu humanija i natjerale društvo da razmišlja više o dojenju i autosjedalicama

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:50.