Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2013., 18:00   #6481
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
M.B.ti si isla na tecaj u vinogradasku?U kojem tjednu?Kakva je procedura za tecaj?
da, išla sam u početku 6. mjeseca trudnoće. bila sam tam trudnica s najmanjim trbuhom. a nazoveš i rezerviraš termin koji je slobodan. obično treba mjesec i pol prije zvati, a tečajevi su prvi tjedan u mjesecu. Meni su na telefon rekli da ih još jednom nazovem da potvrdim i onda su mi rekli da dođem jedan dan prije početka tečaja platiti. To ti je 300 kn i ideš na šalter kod trudničke ambulante, dobiš račun koji čuvaš da pokažeš na tečaju kada te budu pitali. nas nije nitko pitao za račun. u grupi nas je bilo oko 12, s tim da nisu svi dolazili svaki dan. tečaj traje 5 dana od pon. do petka od 18 do 20 sati.
Quote:
::Lost:: kaže: Pogledaj post
M.B., Dea - divne ste, puuuno hvala na odgovorima

Sigurno ću imati još pitanja, pa se nadam da ćete obje još koji puta škicnuti na topic...
a samo pitaj, tu smo da si pomognemo.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 15:29   #6482
Curke koje ste svjeze rodile u Vinogradskoj sta stvarno ne puste ni stariju djecu u posjetu?O.k. Mi je da samo jedna osoba moze uci s obzirom da su posjete u sobama,ali mi je glupo da mi klinac od 12 godina ne moze uci vidjeti mene i bebu?
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 16:37   #6483
mene zanima jel u VInogradskoj djeca budu s rodiljama ili ne, i može li se to uopće u bolnicama birati?
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 17:13   #6484
U Vinogradskoj su po novom s mamama,na Sv.Duhu isto.Za ostale ne znam.Mislim da mozes traziti da ti ih odnesu ako imas neki problem,ali koliko sam cula nije im praksa da uzimaju bebe,cak ni za vrijeme posjeta.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 17:45   #6485
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
U Vinogradskoj su po novom s mamama,na Sv.Duhu isto.Za ostale ne znam.Mislim da mozes traziti da ti ih odnesu ako imas neki problem,ali koliko sam cula nije im praksa da uzimaju bebe,cak ni za vrijeme posjeta.
ajooj, ja bi rado negdje gdje beba nije samnom...mislim znam da zvučim kao nemajka al mislim da ću dovoljno vremena biti s bebom doma, pa samo da se ta tri dana bar odmorim...

morat ću se raspitati kako je u ostalim...
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 18:13   #6486
Meni beba nije smetala 1.put.....A i bez bebe ti je poprilicno prometno.
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 18:34   #6487
srećom, imam još dosta vremena pa ću se dobro raspitati, al opet se nekako bojim da mi možda i neće smetati moja beba, al tuđe u sobi, pa plač...sigurno bebe nisu usklađene da isto spavaju, jedu i ostalo...

joj, ne znam, baš sam sva zbunjena po tom pitanju..
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 19:32   #6488
zara01 da djeci nisu dopuštene posjete u sobu. probaj još pitati na odjelu, nešto je pisalo u kućnom redu da se odnosi na djecu do 10 godina.

monika33 u zagrebu koliko znam jedino petrova nema rooming in, ako ti se ne sviđa opcija da je beba s tobom uvijek možeš tamo.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 19:37   #6489
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post

monika33 u zagrebu koliko znam jedino petrova nema rooming in, ako ti se ne sviđa opcija da je beba s tobom uvijek možeš tamo.
Petrova mi je zapravo i najbliža i imam jednu poznatu babicu pa mi se sve nekako čini da će tako i biti! Hvala na informaciji!
monika33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 20:24   #6490
Tnx Roly i ja sam procitala negdje da do 10 god.ne smiju.Pitat cu na tecaju....
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 22:23   #6491
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Tnx Roly i ja sam procitala negdje da do 10 god.ne smiju.Pitat cu na tecaju....
ja sam to pročitala na kućnom redu koji visi tamo kod čajne kuhinje. pitaj onda tako ćeš najbolje znati.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 10:20   #6492
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
Tnx Roly i ja sam procitala negdje da do 10 god.ne smiju.Pitat cu na tecaju....
ubijte me ako znam koja je razlika u djetetu od 3godine i onog od 10-11.
mislim, ak je bolesno je bolesno, ne vodiš ni jedno ni drugo.
ko garantira da mužek ili mamica (baka) ili ko god da dođe ima zdravog razuma pa ne dođe virozan, gripozan i tak to?
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:05   #6493
meni je uopce nehumano da dijete bilo koje dobi ne moze vidjeti mamu,pogotovo malo kojemu je ionak vjerojatno tesko....a sto se tice bolestina ionak izademo nakon3 dana pa nekima doma od pocetka dolazi hrpa ljudi,mali idu u vrtic,veliki u skolu....o.k. Mi je da ulazi jedna osoba,ali s djetetom .
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:12   #6494
Quote:
zara01 kaže: Pogledaj post
meni je uopce nehumano da dijete bilo koje dobi ne moze vidjeti mamu,pogotovo malo kojemu je ionak vjerojatno tesko....a sto se tice bolestina ionak izademo nakon3 dana pa nekima doma od pocetka dolazi hrpa ljudi,mali idu u vrtic,veliki u skolu....o.k. Mi je da ulazi jedna osoba,ali s djetetom .
a vjerojatno se žele ograditi da bebe ništ ne pokupe u bolnici, a doma je ionako samo tvoja odgovornost. iako slažem se da ako možda pokupiti od malog djeteta, može i od odraslog čovjeka. možda nije stvar u tome da se ne zarazi, nego su neka djeca neodgojena i glasna pa dosađuju svim bebama/mama u sobi, pa su se druge mama bunile
mislim da bi trebali dozvoliti da dođe i dijete u posjetu, pa nek se vide ispred sobe u hodniku. ako smo mi s tečaja mogli u grupi od 6 hodati tim hodnikom ne znam zašto ne bi mogle i posjete tako.
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 11:26   #6495
Pitat cu jaA ste se tice zivahne djece-al sam fiiina to bi svaki roditelj trebao znati.....
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 13:41   #6496
pozdrav cure,nova sam ovdje,ali vas pratim.
zanima me dali se u bolnicu trebaju nositi stvari za bebu.za pelene i maramice pretpostavljam da da,a robica?
hvala
beauty4you is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:55   #6497
ej, u bolnici imaju pelene za bebe koje su namazane kremom, i oni tamo daju bebama svoje benkice, ja sam samo uzela maramice vlažne.
yana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 16:56   #6498
jedino kad ideš van iz bolnice onda onaj tko dođe po tebe donese stvari i za bebu!
yana13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 14:08   #6499
žene, ak sam naručena na pregled na dan za kad je (za sada) zakazan štrajk i na moj upit mailom da mi premjeste pregled oni odgovore da sam naručena na taj da, znači li to da se trudnička ambulanta izuzima iz štrajka?
 
Odgovori s citatom
Old 06.09.2013., 22:41   #6500
posjete zbilja kratko traju, iakoj je službeno 1h ne bude ni 45min.

a za stariju djecu...

mogu doć tamo naprijed i vi izađete. al razmislite koliko je to pametno ako je riječ o manjem djetetu. Vidjet će vas na kratko, možda ćete biti umorne, iscrpljene, ne ona mama na koju je dijete naviklo. Vidjet će vas 10min i onda opet rastanak, mama ga ostavlja da bi bila s drugom bebom. Mislim da je to malom mozgiću jako teško za probavit, da prevladaju emocije a ne razum i logika i da im može ispast stresnije nego da vas ne vide 3 dana. Svatko pozna svoje dijete najbolje al mojima niš nije falilo s bakama tih 2,5 dana, dapače bilo im je super zanimljivo jer je sve bilo van rutine i neobično. Više su one meni falile.

sestre su super i dođu bezbroj puta ako ih se zove, pomažu kolko mogu i stignu (naravno da ih je premalo al nisu one krive). meni je rooming in bio baš lijepo iskustvo iako sam se bojala na šta će ličiti.


lehaha mislim da bi malo previše života bilo ugroženo da idu preskakat trudnice, ne ispalti im se tužbu riskirat ako ih već moral ne vodi.
__________________
Dramatična pčelicaZvrkasta pčelicaBrbljavi bumbarNajmanji bumbar ♥ I anđeli nekad zalutaju....
Mrs.B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.