Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 20:51   #801
Ja sam 2 tj nakon poroda bila fizički previše u komi da bih primala ikog. Mm je uzeo bolovanje i radio sve. Kad mi je bilo bolje su mogli doći tko je htio.
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2014., 19:08   #802
Nakon prvog poroda nisam poznavala nikog, pa mi niko nije ni dosao. Nakon drugog poroda dosla mi je mama (tjedan dana prije nego sam rodila) jer je sad vec bila u mirovini, a ostali su bili dobrodosli od cc-a drugog tjedna... ali niko nije dolazio, svima se cinilo prerano Samo jedna curka koja je i sama rodila tjedan dana prije mene
Ovisi puno o tome koliko je zena sama spremna i voljna primati posjete... ja nisam mogla docekati da mi neko dodje da malo procavrljam posteno
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 19:20   #803
ja svaki tren trebam roditi i defintiivno ne mislim nakuhavat niti peci za goste.sok se dobiti,kavu ak piju, eventualno neke kekse i to je to.
kad budem imala snage za goste nek dodju al prije toga no way
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:30   #804
meni tko god je dosao u posjet ponio je sa sobom i alkoholno za nazdravit s dragim, meni neki sok, coksu, bonbonijeru i jos poklon za dijete-tak da u kuci dobrih mjesec dva nisam nista imala od svojega, sve sta su ljudi donosili to bi trosili.
Super je bilo to sto se mali rodio u 5mj, imamo vrt s stolom i stolicama,vni lijepo vrijeme, tak da ak je meni dopizdilo ja bi se samo povukla i otisla u kucu ili obratno, ovisno gdje smo se nalazili.
I nitko nije prigovarao sto zasto, kako, jednostavno ja i beba smo bili lideri, sve je bilo podredeno po nama
Kobila Suzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 08:52   #805
Čitajući ovakve teme prije prvog poroda i ja sam mislila da će mi svi i sve ići na živce prvih mjerec dana, ali nije bilo tako.
Nakon poroda sam se brzo oporavljala i godile su mi posjete. Zapravo, jedna sam čekala da krenu i bliže prijatelje sam sama zvala nakon 10-tak dana da dođu i da ne moraju čekati. Imali smo pripremljenih narezaka i sira u frižideru i to bi samo složili kada netko dođe. Obično sam zamutila i muffine na brzaka. Ali ja sam se stvarno dobro osjećala i bebe su bile spavalice pa sam mogla, da nisam ne bi bio nikakav problem staviti kekse i gotovo.
Mama mi je dolazila prijepodne čistiti i skuhati, ali iskreno govoreći meni to nije trebalo, više mi je bilo žao njoj reći da mi ne treba i odgurati ju od sebe i unuka. S druge strane mi je pasalo popiti kavu i popričati s njom dok mm ne dođe da ne samujem.
Da mi se netko useli na tjedan dva pod krinkom pomaganja bi poludjela.
Elinga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 09:46   #806
Prvi porod je bio malo tezi i komplicirani tako da smo duze bili u bolnici.
Kad smo se vratili muz je kuhao, a počidtit bi došla moja maćeha. I sveki i mater su bile povriđene kao. Al njih dvije bi me samo nazivcirale.

Sto se tiče dolazaka, dan nakon izlaska, moj tata i njegova supruga, i svekići i djever. Mislim unuče im se rodilo normalno mi da dođu.
Iza i moja braća i njihove obitelji.
To je bilo prvih tjedan il dva

Drugi su tek iza mjesec dva.
Nekako imali su obzira da je ipak bilo komplikacija.
Al ja sam se osjećala super.
I drušrvo mi falilo.
E da muzev i sinov kum su došli isti dan al oni au mi navika.

Imala sam pršut sir i to u hladnjaku kolača bi mi donjela maćeha ili bratova zena pa je bilo i tog.

A da samkuhala i to nisam.

Moj dragi je nazdravio sa svima tri dana prije izlaska iz bolnice.
__________________
"Sve što je javno štampano treba biti i javno kritizirano." M.K.
lee anabell is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 10:57   #807
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Čitajući ovakve teme prije prvog poroda i ja sam mislila da će mi svi i sve ići na živce prvih mjerec dana, ali nije bilo tako.
Nakon poroda sam se brzo oporavljala i godile su mi posjete. Zapravo, jedna sam čekala da krenu i bliže prijatelje sam sama zvala nakon 10-tak dana da dođu i da ne moraju čekati. Imali smo pripremljenih narezaka i sira u frižideru i to bi samo složili kada netko dođe. Obično sam zamutila i muffine na brzaka. Ali ja sam se stvarno dobro osjećala i bebe su bile spavalice pa sam mogla, da nisam ne bi bio nikakav problem staviti kekse i gotovo.
Mama mi je dolazila prijepodne čistiti i skuhati, ali iskreno govoreći meni to nije trebalo, više mi je bilo žao njoj reći da mi ne treba i odgurati ju od sebe i unuka. S druge strane mi je pasalo popiti kavu i popričati s njom dok mm ne dođe da ne samujem.
Da mi se netko useli na tjedan dva pod krinkom pomaganja bi poludjela.
Tak i meni......ja zvala frendicu da dodje na kavu cim sam dosla doma (a rodila na carski - blizance)....
Meni je isto godilo da mi svaki dan netko dodje od ekipe.....
Rodbina mi je isla na zivce kad god da dosli
Ali frendici od mene i mm-a su mogli doci kad god....
I isto.....naresci, cuga.....mama mi je spekla nekih kolaca (ionak je bio Bozic)

To je sve individualno....kako kome pase

Poslano sa mog NOA_E1 koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2017., 15:21   #808
Svima, koji nisu uza obitelj, sam rekla da mi ne dolaze bar misec dana.

I nakon misec su mi posjete isle na nerve, ali izdrzala sam.
Kad bi mi dosadilo bit (sama) doma, izasla bi u setnju s njom, nije mi se dalo skupljat ljude po kuci
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2017., 10:27   #809
Ja nisam dala da mi itko dolazi u bolnicu osim MM-a.

Nakon tjedan dana bolnice kad sam došla doma, sutradan su došli moji i njegovi starci, par dana iza moja sestra i njen dečko te njegov brat i njegova cura. Rodbinu smo rješili tako da su oni došli kod mojih staraca pa smo mi otišli tamo i to tek kad je napunila 4 mjeseca
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2017., 12:59   #810
Quote:
Elinga kaže: Pogledaj post
Čitajući ovakve teme prije prvog poroda i ja sam mislila da će mi svi i sve ići na živce prvih mjerec dana, ali nije bilo tako.

Mama mi je dolazila prijepodne čistiti i skuhati, ali iskreno govoreći meni to nije trebalo, više mi je bilo žao njoj reći da mi ne treba i odgurati ju od sebe i unuka. S druge strane mi je pasalo popiti kavu i popričati s njom dok mm ne dođe da ne samujem.
Da mi se netko useli na tjedan dva pod krinkom pomaganja bi poludjela.
ista stvar, osim što sam se ja fizički duže oporavljala. ali pošto je mm bio na godišnjem, on je potezao po kući, a ja sam se družila. pasalo mi je i još mi paše društvo. pošto je mali rođen polovicom 12., već smo za Badnjak okupili cijelu obitelj s moje strane na ručku. nakon što je prošlo to praznično ludilo počela sam primati i prijatelje i sve zainteresirane
ne pada mi napamet kuhati išta posebno, ali na kavu i kekse su svi dobrodošli.

mama isto dođe puna elana da nešto napravi, ali samo joj uvalim unuka i kažem da može tu doći uživati i družiti se, ali da mi nije sluškinja i da ću je direktno tražiti pomoć kad je budem trebala. i jesam par puta pa bude sretna
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 11:53   #811
Curee žene..ne znam gdje pitati moje glupo pitanje a nema veze sa bebama ali..kad vam dolaze prve dane u posjetu,nakon babinja rodbina i to...pripremate li sta veće za klopu i castite ili samo mozda kolač, ,i nesto za nazdraviti? Muz i ja sami potpuno u svemu i rado bi pripremila malo bolje nesto ali nemamo kada ja sama on radi...kako rješavate to vi koji nemate pomoć u kući osim vas i partnera??što poslužiti?
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 12:42   #812
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Curee žene..ne znam gdje pitati moje glupo pitanje a nema veze sa bebama ali..kad vam dolaze prve dane u posjetu,nakon babinja rodbina i to...pripremate li sta veće za klopu i castite ili samo mozda kolač, ,i nesto za nazdraviti? Muz i ja sami potpuno u svemu i rado bi pripremila malo bolje nesto ali nemamo kada ja sama on radi...kako rješavate to vi koji nemate pomoć u kući osim vas i partnera??što poslužiti?
Tintinila, nama su prave babine počele tek nakon 3 i po/4 mjeseca....

Dotad su dolazili najbliži, naša braća,sestre, roditelji, nitko posebno sad nije dolazio ni smetao, bilo je kave, kolačića, keksića, sokova, ništa posebno nismo pripremali u tom periodu, kupite pršuta i sira eventualno da imate u frižideru i to je to...
Nepoznata007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 12:52   #813
Mi nismo primali nikakve goste prvih mjesec dana. Prvo jer sam ja bila totalno u depri, bili su samo starci,, sestra i muzevi starci.
Oni su svi bili kao doma i ne sjecam se da sam nesto nuckala kao domacica.
I to me ni priblizno ne dira, i ovako sam relativno mizantropski nastrojena, pogotovo u zadnje vrijeme. Umor i obaveze su to jos istaknuli kod mene nazalost.
Nostalgic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 13:10   #814
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Curee žene..ne znam gdje pitati moje glupo pitanje a nema veze sa bebama ali..kad vam dolaze prve dane u posjetu,nakon babinja rodbina i to...pripremate li sta veće za klopu i castite ili samo mozda kolač, ,i nesto za nazdraviti? Muz i ja sami potpuno u svemu i rado bi pripremila malo bolje nesto ali nemamo kada ja sama on radi...kako rješavate to vi koji nemate pomoć u kući osim vas i partnera??što poslužiti?
Ma daj.

Kupite kolače u Konzumu, imaju Mlinarove zapakirane miješane kolače. Ono, naručite pizzu. Ili platu. Ili ništa.

Ja sam doduše vrag i kod mene nema čašćenja. Ak dolaziš tak rano u babinje onda lijepo donesi sam kolače novim roditeljima, šta ću ja ili muž radit.

Al nama bude gušt počastiti pa onda uzmemo gotove kolače i grickalice. Ak netko očekuje žderačinu, ne mora ni doć. To je moj stav.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 13:10   #815
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Curee žene..ne znam gdje pitati moje glupo pitanje a nema veze sa bebama ali..kad vam dolaze prve dane u posjetu,nakon babinja rodbina i to...pripremate li sta veće za klopu i castite ili samo mozda kolač, ,i nesto za nazdraviti? Muz i ja sami potpuno u svemu i rado bi pripremila malo bolje nesto ali nemamo kada ja sama on radi...kako rješavate to vi koji nemate pomoć u kući osim vas i partnera??što poslužiti?
kao što neko reče, pripremi nareske da imaš za svaki slučaj, neke keksiće ili grickalice i tak to, u biti ti sama znaš svoju familiju i prijatelje, ne treba pretjerivati, i niko razuman nebu došo prvih mjesec dana, osim naravno roditelja i braće
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 13:38   #816
Cure hvala na odgovorima...ok onda cu i ja tako..naresci i dovidjenja...mozda napravim 1 kolač ...ah kod mene su borbe za posjete ,ne mozemo ih se rijesiti nitko nema razumijevanja,da vam pricam ne biste vjerovale koje su to borbe..nadam se da ne ocekuju cascenja ...ali da,nitko ne razumije sto je mala beba..kao da djecu nisu imali...ma......HVALA VAM PUNO!!.
__________________
sutra je novi dan...misliti cu o tome sutra!
Tintinila79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 16:58   #817
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Cure hvala na odgovorima...ok onda cu i ja tako..naresci i dovidjenja...mozda napravim 1 kolač ...ah kod mene su borbe za posjete ,ne mozemo ih se rijesiti nitko nema razumijevanja,da vam pricam ne biste vjerovale koje su to borbe..nadam se da ne ocekuju cascenja ...ali da,nitko ne razumije sto je mala beba..kao da djecu nisu imali...ma......HVALA VAM PUNO!!.
A mozes li im reci da ti ne odgovara.da jos dolaze?
Ljudi su tako bezobzirni nekad, a ja se uvik iznova cudim takvim primjercima.

Ja sam rekla svima koji su me pitali da ne dolaze bar misec dana. To se prolongiralo na skoro 2 mj, a i tad se radilo o najblizim prijateljima. S posla su mi dolazili jos kasnije

Sto se hrane tice, pripremila bi svima isto: prsuta, sira i kupovnih kolaca.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 21:54   #818
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Cure hvala na odgovorima...ok onda cu i ja tako..naresci i dovidjenja...mozda napravim 1 kolač ...ah kod mene su borbe za posjete ,ne mozemo ih se rijesiti nitko nema razumijevanja,da vam pricam ne biste vjerovale koje su to borbe..nadam se da ne ocekuju cascenja ...ali da,nitko ne razumije sto je mala beba..kao da djecu nisu imali...ma......HVALA VAM PUNO!!.
i kolač možeš kupit ak ne stigneš napravit

a gle, ja sam svojoj strani familije rekla još prije poroda da tek nakon mjesec dana mogu dolazit, a i razumni su pa su prije nazvali i pitali da dođu, oni koje su mi svekići naručili njih sam ostavila svekićima, lijepo došla s malim pozdravit i reć da idemo dalje na spavanac/hranjenje/kupanje/kaj god, komu pravo komu krivo, nisu moj problem (da nebi bilo zabune, poslije sam dobila po nosu radi toga ali kao što rekoh, većinu tih ljudi nit ne poznam nit ih vidim i zapravo ne vidim razlog zakaj su uopće dolazili)
__________________
...pronađi me osmijehom...
mala nemirna is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2019., 01:14   #819
Mm i ja smo se dogovorili da prvih 6 tjedana nećemo nikoga primiti, uključujući i familiju. Na kraju je to bilo 8 tjedana jer su se svi našli uvrijeđenima pa kao još nisu htjeli ni doći. Ja sam stvarno imala težak oporavak, krvarila sam 10 tjedana, mm me znao naći u sobi u 17h kad dođe s posla tamo gdje me i ostavio u 6 ujutro��
Mislim da je taj prvi period jako bitan za novu obitelj i uopće tu nema govora o sebičnosti. Mama i beba su najbitnije, ima vremena cijeli život da se druži s bebom ili što god već netko želio.
Ta odluka koju smo donijeli mm i ja mi je stvarno bila nešto najbolje moguće u tom trenutku i apsolutno podržavam istu.
arsan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2019., 20:28   #820
Quote:
Tintinila79 kaže: Pogledaj post
Cure hvala na odgovorima...ok onda cu i ja tako..naresci i dovidjenja...mozda napravim 1 kolač ...ah kod mene su borbe za posjete ,ne mozemo ih se rijesiti nitko nema razumijevanja,da vam pricam ne biste vjerovale koje su to borbe..nadam se da ne ocekuju cascenja ...ali da,nitko ne razumije sto je mala beba..kao da djecu nisu imali...ma......HVALA VAM PUNO!!.
Svakome tko dolazi reci što od hrane i pića da kupi ili pripremi i donese sa sobom, i reci da baš lijepo što su došli jer bi trebalo oprati podove ili kupaonu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.