Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2009., 22:32   #1061
ako rodiš vaginalno tj. ako ostaješ 3 dana 10 -15 pelena uvrh glave, sa tim da sam ja još i cimericama posuđivala! Vlažne maramice su ti bitne!
lucifer25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:49   #1062
Quote:
lucifer25 kaže: Pogledaj post
ako rodiš vaginalno tj. ako ostaješ 3 dana 10 -15 pelena uvrh glave, sa tim da sam ja još i cimericama posuđivala! Vlažne maramice su ti bitne!
da uzmem pampers sensitive vlažne maramice? neće mu kožu nadražiti?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 22:56   #1063
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
da uzmem pampers sensitive vlažne maramice? neće mu kožu nadražiti?
svejedno je. ja ti osobno preporučam niveine proizvode.

Johnonsove proizvode ne preporučam jer sam zbog njih završila kod dermatologa, toliko ih reklamiraju, a privatni dermatolozi trljaju ruke od posla!
lucifer25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 02:31   #1064
Quote:
lucifer25 kaže: Pogledaj post
ako rodiš vaginalno tj. ako ostaješ 3 dana 10 -15 pelena uvrh glave, sa tim da sam ja još i cimericama posuđivala! Vlažne maramice su ti bitne!
Ovo sa maramicama me zbunjuje...nama patronažna rekla nek se mi prvo probamo brisati s njima pa nek onda odlučimo hoćemo li bebu jer navodno nijedne nisu alchocol free i sve peku bebice...preporučila bebi ulje i pamučnu vatu umjesto njih , i naravno običnu vodu i gazu....
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 02:36   #1065
Quote:
RazmaŽena kaže: Pogledaj post
može li mi netko reći kojim danom je koji doktor u trudničkoj ambulanti, kakav je koji, koliko se unaprijed treba naručiti i na koji broj telefona????
Ne znam kad je koji na rasporedu, al znam da kad se narucujes te prvo sestra pita gdje stanujes...i trebala bi se ti naruciti sto prije da ti ne rade probleme a i imaju veliku guzvu. A broj ima na stranicama Sv. Duha.
__________________
somewhere over the rainbow
Ciklama is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 08:43   #1066
Srijedom je dr.Matijevic (). Mislim I dr.Ujevic.. Nisam za njega ziher..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:55   #1067
Quote:
Ciklama kaže: Pogledaj post
Ovo sa maramicama me zbunjuje...nama patronažna rekla nek se mi prvo probamo brisati s njima pa nek onda odlučimo hoćemo li bebu jer navodno nijedne nisu alchocol free i sve peku bebice...preporučila bebi ulje i pamučnu vatu umjesto njih , i naravno običnu vodu i gazu....
Da, doma prvih mjesec dana sa vaticom i vodom, al u bolnici ti trebaju maramice, pa i sestre kad ti dođu motat bebicu, traže te maramice! Di ćeš ti nabavit prokuhanu vodu...? A vlažne maramice ti uvijek trebaju, pa kad negdi ideš, opet od kud ti voda?
lucifer25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 09:57   #1068
Quote:
lucifer25 kaže: Pogledaj post
Da, doma prvih mjesec dana sa vaticom i vodom, al u bolnici ti trebaju maramice, pa i sestre kad ti dođu motat bebicu, traže te maramice! Di ćeš ti nabavit prokuhanu vodu...? A vlažne maramice ti uvijek trebaju, pa kad negdi ideš, opet od kud ti voda?
da, istina. ni meni ne pada na pamet nikakva druga solucija u rodilištu osim vlažnih maramica.

nego, zašto ti je nick lucifer?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:01   #1069
neznam, to mi je prvo palo na pamet (a bilo slobodno), a i valjda kak iz milja zovem kćer! Zašto?

Zadnje uređivanje Tashi : 03.08.2011. at 18:15.
lucifer25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:29   #1070
ja fakat neznam kako bi praktičnije prala osim sa ovim krpicama koje ima u apotekama http://images.baby-center.si/07/0018...cle_164687.jpg (veličine su ko vlažne maramice) namočenim u malo vode
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:33   #1071
@lucifer-ma fora mi je nick.

@hany-aha.... pa kužim... možeš mu Janom prati guzu, kaj ne?
pa u rodilištu imaš bocu Jane i natopiš te maramice njome i super. kaj ne?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:40   #1072
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
@lucifer-ma fora mi je nick.

@hany-aha.... pa kužim... možeš mu Janom prati guzu, kaj ne?
pa u rodilištu imaš bocu Jane i natopiš te maramice njome i super. kaj ne?
ne treba komplicirati di netreba! Ništa se neće desiti ako maramicama obrišete guzu! Nećete biti praktično janom prati guzu u bolnici, vidjet ćete i same!
lucifer25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:42   #1073
ja sam curki brisala guzu vodom i vaticom, a sinu od prvog dana maramicama (rodila prije 2 mjeseca) i ništa se nije desilo, ni osip ni ništa drugo, stavim kremicu poslije i to je to!
lucifer25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 10:46   #1074
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Srijedom je dr.Matijevic (). Mislim I dr.Ujevic.. Nisam za njega ziher..
znači ti si njima zadovoljna?
jel dovoljno da se naručujem tjedan dana unaprijed, ako pripadam sv duhu po prebivalištu i ako se naručujem za pregled u 38 tjednu?
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:19   #1075
Mislim da sam se ja narucivala 2 tjedna prije.. Sve ovisi o guzvi.
Prvi puta se naruci dosta prije, a poslije kako ces dolaziti tamo, tako odmah dogovoris sa sestrom za slijedeci put.

Dr. (Tj.docent) Matijevic je super. Topla preporuka..
Kod dr.Ujevica cu ici ovaj put I to samo radi neke spage.. Inace bi ponovo kod dr.Matijevica

Mi smo se prva 2-3mj cistili sa mokrim maramicama I vaticom I vodom.
Sada cu samo mokrim maramicama.. Bezveze sam se zezala prosli put toliko s tim..
I kakve su to gluposti o prokuhanoj vodi, jani I sl.. pa ne dajes mu tu vodu da pije, vec mu brises guzicu od govana!..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 11:28   #1076
stvar je u tome što je sada prekasno da se naručim 2 tjedna prije, jer sam već idući tjedan 37 tjedan...
RazmaŽena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 12:25   #1077
Probaj se naruciti sada.. Ako zelis kod dr.matijevica, slazi da si vec bila kod njega
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 21:40   #1078
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
@lucifer-ma fora mi je nick.

@hany-aha.... pa kužim... možeš mu Janom prati guzu, kaj ne?
pa u rodilištu imaš bocu Jane i natopiš te maramice njome i super. kaj ne?
iskreno u rodilištu su ga presvlačili tri puta (možda i više) i ja ga tamo ni nisam presvlačila nego sam samo dala vlažne maramice svaki put...

doma sam ga s ovim baby soft krpicama, a danas ga najčešće s vlažnim maramicama, najobičnijim iz dm-a i pavlovićeva krema uvijek

evo mog popisa za sv.duh pregledanog prethodno od patronažne..a i ostale stvari usput-higijena i to

(POPIS KOZM. I HIG.STVARI ZA MAMU I BEBU općenito za kupiti bez robice:

-gaze za brisanje sline (40x40-20-ak, 20x40-20-ak), tetra pelene 20-30 kom, švedske pelene 5 kom, jednokratne pelene (piše na popisu sa tečaja 4 (2 po patronažnoj) platnene pamučne pelene za bolnicu i 1 pelena Pampers)-patronažna kaže Babylove, prašak za veš-DREFT, lanolinska mast-pavlovićeva krema, dječje ulje, prirodno, bebi sapun.. ili najbolje prati samo vodom sa malo masl.ulja?, češalj-četkica za kosu, škarice sa tupim vrhom, vlažne maramice …one za bebu: ne za doma, nego kad ideš negdje, dude, vata, ručnik i 2 trljačice za kupanje

-izdajalica..običan toplomjer…nepropusna plahta… čepići za sniženje temperature (lupocet ili plicet)… termometar za vodu…bebi štapići..

-silikonska žličica-za D vitamin..sisaljka za nos-NUK- pumpica za odčepljivanje nosa da može disati…kapaljka- ako je nos začepljen kupiti korjen bijelog sljeza i 1 žličicu staviti u 1 dcl vode da stoji 2 h .Poslije malo zagrijati i nakapati u nosić

njega pupka: sterilne komprese 2x10 kom,alkohol, bivacin prašak, mrežica za pupak

za mamu: higijenski ulošci (vir 80), jastučići za grudnjak, toaletni pribor, grudnjaci za dojenje, jednokr.gaćice, pumpica za vodu koju koristite u rađaoni (uz limun) kao i melem za suha usta, eventualno steznik i tablete, vlažne maramice za lice i intimu, maramice za dezinfekciju, mast za bradavice, 2 papuče (jedne papuče-japanke za tuširanje, druge obične))




Ponijeti u rodilište:

-medicinsku dokumentaciju, toaletni papir, papirnate maramice, vlazne maramice za lice, za intimnu njegu sebe i bebe, maramice za dezinfekciju, pavlovićeva krema, nekoliko pelena (sa tečaja: 4 platnene pelene i 1 Pampers), mast za bradavice, cesalj, mali i veliki rucnik, spavacicu-nisam koristila svoju, cetkica i pasta za zube, gel za tusiranje, obicne uloske, ulosci ( VIR 80 )-milijon, gace za jednokratnu upotrebu-milijon, grudnjak za dojenje, pumpica, kucni ogrtac, carape, jednokratni jastucici za dojenje (10kom), sapun, deo, nesto sitne gotovine, vrecica za spremanje prljavog rublja , punjac za mobitel negaziranu vodu, fotoaparat, gumica za kosu, gumene natikace za tusiranje, labello, carape, mobitel, nešto za jesti, tablete, steznik-isto kupila u hospitaliji tek doma nosila, pumpica za vodu –termalna voda u spreju-špricalica za rađaonu za osvježiti se, ima u apotekama, pl.čaše, izdajalica, male rukavice za bebu,

-ako beba ima problema u podr.genitalija-pavlovićeva krema sa peruanskim balzamom..

Zadnje uređivanje hany : 04.07.2009. at 21:52.
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2009., 23:59   #1079
ujevic je srijedom... i petkom je super doktorica (ona na m), za nju sam cula samo dobre stvari ( u usporedbi s ujevicem).
sto se tice kakanja, bas nista se ne cuje u sobe, prvo su vrata od sobe, pa vrata od wc-a, tak da stvarno nije bed... a ja sam kakila vec drugo jutro rodila u 8 navecer, a bila na wc-u u 10 ujutro... al ja imam takvu probavu, idem 15.puta dnevno na wc, pa to nije cudno...
a za trudnicku su meni rekli min 14 dana prije... a sad im je stvarno guzva, opasno plodan mjesec
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2009., 12:14   #1080
Quote:
Picek21 kaže: Pogledaj post
ujevic je srijedom... i petkom je super doktorica (ona na m), za nju sam cula samo dobre stvari ( u usporedbi s ujevicem).
a sto si cula za ujevica?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:53.