Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.06.2010., 15:43   #81
ja isto ne mrem ostaviti bebu da plače pogotovo zato što je inače dobra ko kruh pa ak plače ima neki razlog
moja beba uopće ne voli se nositi, ona je najsretnija kad se legneš pored nje i igraš s njom, zapravo se ne moraš ni igrati, ona se sirota sama zabavlja, a vidite meni to baš ide na živce
i ne voli baš da ju se previše dira, mazi i slično
i po meni to je još gore nego da imaš dijete koje moraš stalno nositi, ja bi isto htjela malo ju držati na sebi i uživati s njom, a nju to užasno iritira
nikad, pazite ovo, nikad nije zaspala na meni, ili ne do bog dok sam ju nosila

možda je takva po prirodi, a možda ima veze ovo gore što je lotus napisala, moja beba nije bila u inkubatoru, ali je zato prvih mjesec dana spavala cca 20 sati dnevno i nije baš bilo puno vremena za nanašanje, grčeve nismo imali, zapravo plakala je samo kad je gladna (sad više ni to)
i tako se valjda naviknula
tak da sve to ima dobre i loše strane
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 15:57   #82
Pa normalno da je nećeš ostaviti da plače ak je plakala samo kad je gladna. Ili posrana. Ili ima grčeve.
Nisam ni ja svoju ostavljala da plače kad je gladna/žedna/posrana/pošišana/ima grčeve/rastu joj zubi itd itd.

Ali da, ostavljala sam je da se dernja nakon što mi je bila satima na rukama jer joj je dosadno sve ostalo, da se odem posrati. Ili si napravit sendvič jer ručak nisam mogla od nje.
__________________
03/2009 Pišulja
09/2010 Pišonja
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:09   #83
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post

Ali da, ostavljala sam je da se dernja nakon što mi je bila satima na rukama jer joj je dosadno sve ostalo, da se odem posrati. Ili si napravit sendvič jer ručak nisam mogla od nje.
ne, to si u pravu
nisam ja mislila da želim da mi dijete dreči, samo sam htjela ukazati da možda ne dreče jel su se tako naviknule nositi, možda jednostavno jel su sve različite
ima ovakvih ko moja koje baš ne vole fizički kontakt

al npr moja voli sjediti u krilu, još ak joj daš mobitel ili tastaturu
__________________
Budem ja
korny30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:15   #84
Ja sam moju nosala isto po cijele dane dok mi jednog dana tako kičma zabolila da sam mislila da ću umrijeti i rekla sam sad je dosta...imamo dvoja kolica, jedna su sad u kući,druga su za van,gospodičnu stavim u kolica,dam joj dudu,igračku (gleda ju,još je mala da se igra kako treba),sa mnom je dok kuham/pijem kavu/na wcu sam/peglam,samo joj stavim kolica tako da mene vidi i pričam joj cijelo vrijeme dok nešto radim i onda je mirna čim ušutim,odmah me traži pogledom i ponekad zaplače jer me ne čuje,ali sam rješila nosanje i nanosavanje satima s kolicima i pričanjem...

uzmem ja nju i nosam kad ju nešto pati ili meni za gušt,ali sad sve stignem napravit a ponekad kad nemam živaca raditi po kući,strpam ju u kolica i idemo šetati,briga me i za ručak i za kuću,navečer sve napravim što nisam stigla

to sam počela prakticirati kad je imala 2,5 mjeseca, znaći prije mjesec dana i malo je protestirala ispočetka,ali se navikla...
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:30   #85
Brzo će doći vrijeme kad više neće htjeti biti nošen pa će ti faliti...

Bebe su naučene na nosanje kad su nošene 9 mj...njima to nije ništa novo nakon što izađu van..Je da je nekad teško i ništa se ne stigne al dijete ne plače iz zlobe i inata roditeljima..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:36   #86
Moje iskustvo sa nosenjem se ne razlikuje puno od vasih..Starija,Matea koja danas ima skoro 11 godina imala je strasne kolike puna 4 mjeseca i jedino sto sam radila je to da sam je nosila i dojila(staaaaalno!!)..ta se navika nije poslije puno promijenila..kolica nije mogla smisliti,morala sam je uspavljivati i ostajati s njom u krevetu dok ne bi cvrsto zaspala a to je bilo rjetko jer bi se skoro svaki put probudila kad bi osjetila da ja idem..s njom sam ostajala u krevetu sve do njene osme godine i jedva se od toga odvikla..to je bilo mucenje za mene,ali zaista!Nista nisam mogla raditi u miru..kad ja nisam bila kod kuce sve je bilo super,cim ja dođem eto je,samnom pod tus,samnom u wc itd..sve se to zaboravi ali ipak neke vam trumice ostanu..
Danas druga malena,Gabrijela, ima mjesec ipo dana,ima grceve ali ne preceste,nosim je ali umjereno,dojim je ali ne nacicavamo se po cijeli dan,ostavim je u kreveticu da zaspe bez cicke,cista,nadojena,bez grceva,kenjka desetak minuta i zaspe..sad poznajem plac zbog boli,plac kad hoce na ruke,plac kad joj dosadi gledati u plafon i po tome se ravnam..nekad me malo zapece savjest sto place u kreveticu i taman kad bi htjela popustiti ona prestane i zaspe(bas kao sad,spava u mojoj blizini,nije sama i osjeca da sam tu..)..Mislim da ne bi mogla fizcki izdrzati tempo koji sam imala s mateom(a tada sam ruku na srce i bila mlađa)..eto,zato ne mogu i ne zelim nikome soliti pamet u stilu pustite ih da placu i sl..ja sam prosla jednu situaciju i sad prolazom drugu,razlicitu..i mislim da Gabi neutjesno satima place ne bi je mogla slusati i sigurno bih je nosala gore dole,ali ona je drukcija od svoje seke i popusti mojim zahtjevima..pametniji popusta!
__________________
Nikad ne reci nikad..ali nikad!
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:38   #87
Hvala vam,lijepo je znati da nisam jedina ha ha ha..
A ja očekivala kako će netko reći : postoji rješenje,učini to i to..uh..znači ništa,nositi ga i dalje..crknit ću.Volim ja njega nositi i guštam u tim trenucima,ali u određenim periodima u danu ne mogu i ne mogu,a on plače ti ga plače i onda moram,ajme!!!!!!!
Jedva se prisilim ustati.Valjda će s vremenom biti lakše,nadam se da kada počne sjediti vrtić će ga zanimati inače sam gotova.
Corina26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:40   #88
ajd vidim da nisam jedina koja dijete fura sa sobom na wc
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:44   #89
[QUOTE=Žabica;27096985]ajd vidim da nisam jedina koja dijete fura sa sobom na wc[/QUOTE:

Ima i to svojih prednostiMatea se nece prepasti kad dobije mengu a i tocno zna sta je za sta..jedino ako je tvoje dijete sin..onda ce shvacati svoju buducu suprugu
__________________
Nikad ne reci nikad..ali nikad!
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:46   #90
curica
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 16:49   #91
Quote:
Žabica kaže: Pogledaj post
curica
Onda se nemoj sekirati
__________________
Nikad ne reci nikad..ali nikad!
MonyB is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 19:44   #92
corina ne znam jel ti tko vec napisao ne stignem citati, ali mene je spasila pilates lopta...iznenadila sam se kako ju je prihvatila, a i citala sam da je lopta super jer imitira pokrete u trbuhu,mekane i gore dolje...pa probaj to da ne moras hodati. i ja sam padala s nogu i evo jos uvijek, a imamo skoro 8mj... idu nam zubici, pa je zlo i naopako, a kad nisu zubici onda je skok u razvoju i tak stalno nesto...
i kad proce 3-4mj. pocet ce se zanimati za igrackice pa ce ti biti lakse!
__________________
19.10.2009 :)
eberlin is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 20:04   #93
Uglavnom, vidim da se percepcija plakanja drastično promijenila od generacije naših roditelja i savjeta: pusti ih plakat. I to mi je super. Iako je moja mama bila i onda iznimka i imala mišiće na rukama k'o atletičarka od mene (onda se nitko nije sjetio djecu vezat u marame )
A da se mame kojima su klinci mali ne brinu za pitanje povratka na posao i slično- klinci jako dobro skuže da ih više ne čuva mama nosalica s kojom imaju želju i potrebu bit bliski i stisnuti i to baš i ne traže od čuvalica, jaasličkih teta i sličnih
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2010., 22:06   #94
A bome moja je naučila da kad zakmeči netko ju diže na ruke i sad se šetamo po gradu, mama nosi bebu, a tata gura prazna kolica i govori kako više neće ići s nama jer ga sramotimo. Sve se bebe lijepo voze u svojim kolicima jedino moja "zvijerka" mora sve imat' na oku
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 08:12   #95
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
A bome moja je naučila da kad zakmeči netko ju diže na ruke i sad se šetamo po gradu, mama nosi bebu, a tata gura prazna kolica i......
ovako i kod nas....
tako smo i mi malog od početka "naučili" na ruke čim je zakmečao jer ja to ne mogu baš slušati; znam da nisu sve bebe iste i on je jednostavno takav, uz to što smo ga i naučili više nego što smo trebali....

corina - ja koliko sam luda bila, ali ono ispalila na živce, zvjerala okolo ko psihopata, jbg, opet nisam mogla slušati plač. probala jesam jednom-dvaput, i kad se taj plač pretvorio u crvenilo i ono kad doslovce ne može zrak uhvatiti od plača, isto ko i ti - crknuću al idemo se nositi....

rješenje ne postoji, tj. postoje mali trikovi koje svako skuži za sebe...
kod mog je jedino palilo kad je skužio mobil e to je bilo super 10-ak minuta i tu se bacao nogicama i rukicama... tak da sam mogla na wc i sl.

a iskreno danas mi je težak i ne mogu dulje od 2-3 minute ga nositi, ali fali mi ono dok je bio mala beba i dok se nosao... sad se hoće samo nositi ko veliki dečko, dakle uspravno, ni u ludilu da bi ga polegla prema meni i držala, odmah bježi izvija se gleda šta bi dohvatio....
__________________
while we try to teach our children all about life, our children teach us what life is all about.
Irra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2010., 15:38   #96
Evo mene i na ovoj temi, i mi se dosta nosimo!! Situacija je sljedeća...imamo veliki problem s podrigivanjem i dosta problema s probavom. Za podrigivanje ga moramo nositi naravno, kada ga muče crijeva plače sa suzama i opet se moramo nositi. Imamo položaj koji mu super odgovara i naravno da ga odmah dižem tako. Međutim, ima dana kao danas npr, kad ga toliko malo muči da smo i ležali i igrali se ono malo što je bio budan, jer spava cijeeeeeli dan (naravno kad ga ništa ne muči). Tek smo sad za pravo krenuli i u šetnje, pa sam skužila da i kolica voli, nadam se da će tako i ostati. Nešto je ujutro u 8 vikao i ja ga stavim u kolica i van, do 11 je spavao na terasi nakon što sam ga malo provozala! Inače, kad imamo dane nošenja, ja ga uglavnom nosim i sjedim (naučila sam ga tako), svi ostali moraju hodati
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 09:55   #97
evo mene i na ovoj temi
tko je rekao da djeca kad propužu i prohodaju da se ne žele više nositi????

moj očito ne spada u tu skupinu

eto 17 mjeseci skoro, nosio bi se non stop. malo baulja naokolo i već diže ruke da ga se nosi
super zadovoljan je na nečijim rukama, sve promatra, sve bi u ruke uzeo
ja sam se već naviknula sve raditi s jednom rukom
ali brate mili, već mi je pretežak
na maramu se nikad nisam naviknula, znam da ćete mi to prvo savjetovati
u klokanicu ne smije (fizijatrica rekla jer smo hodali na vježbe, a ja već pikirala jednu)

stavljam ga stalno na pod, velim, malo baulja, ne interesiraju ga uopće nikakve igračke, niti stare niti nove. ja skrivam, pa opet izvlačim, da nema prevelik izbor, ali ništa ga ne zanima duže od 3 sekunde. odmah ruke u zrak, uz urlanje naravno

a sama cijeli dan s njim doma
kad mm dođe, tih 1-2 sata šta je s njim poludi, a kako je meni cijeli dan tako?

inače je puno nošen, grčevi do godine dana, nedonošće, sve mu smeta, ne daj bože prematanja, oblačenja, kupanja, urla kao lud, izrazito malo i nemirno spava, strašno nezadovoljno i cendravo dijete. puno hospitaliziran, i puno po bolnicama

znam da vele da je dijete nemoguće naučiti na ruke, ali eto moj se naviknuo, šta sad da radimo
meni ruke i kičma otpada
apsolutno je isljučeno da ga pustim da urla, to mi nemojte niti savjetovati

zaboravila sam kolica, ne voli uopće
živimo na 4. katu bez lifta, kad ga ja donesem do dolje, jedva spakiram u kolica (izvija se u nemogućim pozama, ne znam kako mu to samo uspije) onda urla po parku. kad sam tankih živaca okrenem se i idemo kući. ne mogu ići 2x dnevno van jer jednostavno nisam fizički sposobna dva puta ga vući gore dolje.
hranilicu isto mrzi, imamo 2 komada, jednu u kuhinji da me gleda dok kuham i to, nakon pola minute deračina, mora se nositi
imamo i vrtić pun onih kuglica, zanimalo ga 2 minute
imamo i onaj prijenosni krevetić, gdje može sam unutra van(ima onaj otvor koji se s ciferšlusom otvori), isto zanimljivo bilo 2 minute
ne znam ga više kako zabaviti da bude malo sam na podu, da ja bar nešto od kućanskih poslova obavim.
stavim ga u hranilicu, ja na balkon staviti ili pobrati veš, gleda me kroz prozor, ja se majmuniram da ga zabavim, dam mu nešto zanimljivo u ruke, ma nakon 5 sekundi deračina. ostane veš...

Zadnje uređivanje vlovrec : 15.03.2016. at 10:03. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 10:25   #98
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
eto 17 mjeseci skoro, nosio bi se non stop. malo baulja naokolo i već diže ruke da ga se nosi
super zadovoljan je na nečijim rukama, sve promatra, sve bi u ruke uzeo
ja sam se već naviknula sve raditi s jednom rukom
ali brate mili, već mi je pretežak
na maramu se nikad nisam naviknula, znam da ćete mi to prvo savjetovati
Ja ću te savjetovati da ga prestaneš nositi i naučiš ga da prihvati da mora hodati, puzati, sjediti i ostalo.

Budući da ima 17 mj, da je u jaslicama, koliko misliš da bi ga tete nosile?


Jedino ne znam je li njegovo zdravstveno stanje i dalje loše, tj jesi li konačno dogurala do faze da možeš dijete staviti na pod i pustiti ga da otplače svoje i prihvati da nekad ne može biti po njegovome, ili objektivno nisi još u toj fazi.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 11:44   #99
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Ja ću te savjetovati da ga prestaneš nositi i naučiš ga da prihvati da mora hodati, puzati, sjediti i ostalo.

Budući da ima 17 mj, da je u jaslicama, koliko misliš da bi ga tete nosile?


Jedino ne znam je li njegovo zdravstveno stanje i dalje loše, tj jesi li konačno dogurala do faze da možeš dijete staviti na pod i pustiti ga da otplače svoje i prihvati da nekad ne može biti po njegovome, ili objektivno nisi još u toj fazi.
slažem se. malo po malo barem. svaki put koju minutu duže. mora sam malo nauciti istraživati. probaj ga posjesti na stol ili negdje pa da proucava sto ti radis tipa u kuhinji ili da ti nesto pomogne..ako nece hranilicu mozda bi sjedio na obicnoj stolici i zaigrao se s necim..
pepka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2016., 12:32   #100
da, bilo bi puno bolje da ide u jaslice
ali ne ide jer sam ja doma i jer nema mjesta u jaslicama, pa dobro da sam doma jer ne znam šta bi s njim da moram na posao

da, zdravstveno stanje mu je sad ok
ne smije se puno naprezati samo, bar dok je rana koliko toliko svježa, ali mislim da je i to sad ok
a to da plače, nema šanse, ja ga neću pod nikakvim uvjetima ostaviti na podu "da otplače svoje", to mi je okrutno, radije ću ga nositi do škole

svaka "zaigranost" kod njega traje 2 minute, onda dalje istražujemo na rukama nečijim
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:55.