Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2015., 23:23   #61
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Ne znadem kako bi bilo, al to je nemoguče, fizički. Naime, gravitacijska sila dijeluje samo centralno, ne i u kocku, pa zato nema kockastih planeta.

Al, sve se to smanjuje unutar svemira i jednom tamo za par stotina milijardi godina čemo svi nestat. Jer se svi proporcionalno smanjujemo.

I crne rupe (tuneli - cijevi među svemirima) se smanjuju proporcionalno. Pa kad i oni nestanu, nestat če veze između našeg Svemira i ostalih Svemira i bit če samo prazna crna kocka naš Svemir.
Znam da nije tema ovdje, ali da samo spomenem. Ako je, kako kažeš svemir kocka, zašto su drevnim ljudima bio važan oblik piramidalni?
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:28   #62
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Znam da nije tema ovdje, ali da samo spomenem. Ako je, kako kažeš svemir kocka, zašto su drevnim ljudima bio važan oblik piramidalni?
Naravno da stari narodi nisu znali što mi sada znamo, da je Svemir oblika kocke. Oni su mogli samo nagađat to.

Zašto su bili opsjednuti piramidama? Eee, to je sasvim druga priča. Naime, te piramide su njima bile izvori energije. Bežični izvori energije, točnije orgonske energije koju su onda sa vrha emitirali na sve strane svjeta.

Recimo, Egipčani su to radili da bi imali bolji urod žita. Maje su to radili da im bolje rodi kukuruz itd.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:33   #63
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Naravno da stari narodi nisu znali što mi sada znamo, da je Svemir oblika kocke. Oni su mogli samo nagađat to.

Zašto su bili opsjednuti piramidama? Eee, to je sasvim druga priča. Naime, te piramide su njima bile izvori energije. Bežični izvori energije, točnije orgonske energije koju su onda sa vrha emitirali na sve strane svjeta.

Recimo, Egipčani su to radili da bi imali bolji urod žita. Maje su to radili da im bolje rodi kukuruz itd.
Ajde, valjda im je rodio kukuruz.
morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2015., 23:33   #64
Quote:
morskigolub kaže: Pogledaj post
Ajde, valjda im je rodio kukuruz.
Pa i ne baš. Šta misliš zašto su izumrli?

Al da ne skrenemo sa Svemira na kukuruz, idemo mi opet sa kukuruza na Svemir.

Dakle, zaključak je da je Svemir oblika kocke, mi svi u Svemiru se smanjujemo, Svemiri su povezani cijevima (ono šta se nama manifestira kao crna rupa u Svemiru - zapravo je ulazak u cjev)
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:09   #65
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Naravno da stari narodi nisu znali što mi sada znamo, da je Svemir oblika kocke. Oni su mogli samo nagađat to.

Zašto su bili opsjednuti piramidama? Eee, to je sasvim druga priča. Naime, te piramide su njima bile izvori energije. Bežični izvori energije, točnije orgonske energije koju su onda sa vrha emitirali na sve strane svjeta.

Recimo, Egipčani su to radili da bi imali bolji urod žita. Maje su to radili da im bolje rodi kukuruz itd.
Zar su stari narodi imali bezicni prenos energije? Kakav oblik energije?

Da to nije elektricna energija? ako jest, oni su bili kao Nikola Tesla

Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Pa i ne baš. Šta misliš zašto su izumrli?

Al da ne skrenemo sa Svemira na kukuruz, idemo mi opet sa kukuruza na Svemir.

Dakle, zaključak je da je Svemir oblika kocke, mi svi u Svemiru se smanjujemo, Svemiri su povezani cijevima (ono šta se nama manifestira kao crna rupa u Svemiru - zapravo je ulazak u cjev)


Ti upravo pricas o tijelu koje se zove Tesseract?

Ako je rijec o takozvanoj 4D Kocki, moguće je da svemir ima "skrivenu" četvrtu prostornu dimenziju, jer to zahtjeva Kaluza–Klein-ova teorija o ujedinjenju gravitacijske sile sa elektromagnetnom. Ali to neznaci da je svemir oblika kocke.
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 12:14   #66
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Zar su stari narodi imali bezicni prenos energije? Kakav oblik energije?

Da to nije elektricna energija? ako jest, oni su bili kao Nikola Tesla
Ne, to je orgoonska energija. Da bi bolje urodilo žito.

Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Ti upravo pricas o tijelu koje se zove Tesseract?

Ako je rijec o takozvanoj 4D Kocki, moguće je da svemir ima "skrivenu" četvrtu prostornu dimenziju, jer to zahtjeva Kaluza–Klein-ova teorija o ujedinjenju gravitacijske sile sa elektromagnetnom. Ali to neznaci da je svemir oblika kocke.
Ne nije Tessaract, nego kažem kako je svemir 3D kocka i oko njega su razmiješteni drugi svemiri koji imaju oblik 3D kocke, a povezani su cjevima (ulaz u cjevi su crne rupe), a sve se prividno udaljava u Svemiru jel se sve smanjuje proporcionalno osim samog Svemira.

Dakle smanjuju se atomi, molekule, stanice, ljudi, životinje, planeti, zvjezde, sve se proporcionalno smanjuje osim Svemira.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 12:22   #67
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Ne, to je orgoonska energija. Da bi bolje urodilo žito.

Ne nije Tessaract, nego kažem kako je svemir 3D kocka i oko njega su razmiješteni drugi svemiri koji imaju oblik 3D kocke, a povezani su cjevima (ulaz u cjevi su crne rupe), a sve se prividno udaljava u Svemiru jel se sve smanjuje proporcionalno osim samog Svemira.

Dakle smanjuju se atomi, molekule, stanice, ljudi, životinje, planeti, zvjezde, sve se proporcionalno smanjuje osim Svemira.
Kakva je to energija? Koje su joj osobine?

I kako si dosao do zaključka da je svemir 3D kocka? i kako si dosao do zaključka da se atomi,itd. smanjuju, a ne prostor prosiruje?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 14:24   #68
Znači svi se smanjujemo. Pa onda će za nepoznat broj godina ljudi na planeti biti patuljci. A planeta zemlja će biti veličine mjeseca.
Ili je svemir i galaksije neke standardne veličine.
Ili imaju različite veličine galaksija.

A šta reči za mikro svemir. Koji je ovo vanzemaljac ili...?

morskigolub is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 17:37   #69
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Kakva je to energija? Koje su joj osobine?
To je životna energija. Daje život svim živim bičima.

Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
I kako si dosao do zaključka da je svemir 3D kocka? i kako si dosao do zaključka da se atomi,itd. smanjuju, a ne prostor prosiruje?
Ono šta se smatra Big Bangom zapravo nema to značenje koje se misli. Naime, u početku je Svemir bio jedna ogromna kocka nabijene tvari, ali onda kada se dogodio "Big Bang" tvar se počela smanjivati (Svemir ne) i nastavila se smanjivati do dana današnjeg.

Ja bih to nazvao "Big Shrink" a ne "Big Bang".

A ideja je otud zato jel je koordinatni sustav takav, pa onda i Svemir mora biti takav. A da se prostor stvara među zvjezdama, e to ne vijerujem, izglednije je da se tvar proporcionalno smanjuje.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 17:48   #70
Kakve su ovo sad gluposti sa životnom energijom.

Koja je definicija života?
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 17:52   #71
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Kakve su ovo sad gluposti sa životnom energijom.

Koja je definicija života?
Život je svaka manifestacija orgonske energije nad mrtvom tvari. Recimo, kad čovijek izdahne onda bude olakšan za 21 gram zato jel ispari orgonska energija van
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 17:55   #72
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Život je svaka manifestacija orgonske energije nad mrtvom tvari. Recimo, kad čovijek izdahne onda bude olakšan za 21 gram zato jel ispari orgonska energija van
Imaš li neki dokaz za to?

Jer za sad je to o čemu pričaš jedna velika hrpa sranja.

http://skepdic.com/energy.html
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 17:57   #73
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Imaš li neki dokaz za to?

Jer za sad je to o čemu pričaš jedna velika hrpa sranja.

http://skepdic.com/energy.html
A imaš li ti dokaza da se Svemir uvlači u sebe?

Samo zato što osim logike koristim i duhovni pogled na svjet oko sebe, ne znači da je to bulšit.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 18:01   #74
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
A imaš li ti dokaza da se Svemir uvlači u sebe?
Ne pričamo o tome.

Quote:
Samo zato što osim logike koristim i duhovni pogled na svjet oko sebe, ne znači da je to bulšit.
Zapravo najčešće i znači.

Što je uopće "duhovnost"? Koliko sam do sada skužio to je lupetanje po svome i ignoriranje činjenica i dokaza (možda sam u krivu, ali tako je većinom u praksi).
Problem sa "duhovnosti" je taj što često daje kontradiktorne rezultate.

Dakle, odgovori na postavljena pitanja molim te lijepo.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 18:02   #75
Quote:
CelMar kaže: Pogledaj post
Ne pričamo o tome.
Ako je tako, ni ja tebi ne želim davat dokaze.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 18:12   #76
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
To je životna energija. Daje život svim živim bičima.
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Život je svaka manifestacija orgonske energije nad mrtvom tvari. Recimo, kad čovijek izdahne onda bude olakšan za 21 gram zato jel ispari orgonska energija van
Čekam dokaze ili barem neka teoretiziranja.

No, vidi vraga, stižu nam protuargumenti:
https://en.wikipedia.org/wiki/Duncan...tor)#Reception
http://rationalwiki.org/wiki/Orgone

Ne možeš bezveze sastavit neku "teoriju" i proglasit ju istinom samo tako.

Neki tip je jednom reko: "Extraordinary claims require extraordinary evidence".

Da postoji nevjerojatno mala mogućnost da nešto poput "orgona" ili sličnih stvari postoji, onda nam velik dio znanosti pada u vodu, u prvom redu fizika i zakoni termodinamike i očuvanja energije.

Budimo realni nešto tako jednostavno brzo bi se i lako moglo dokazat, osim ako zbilja nije još jedna u nizu izmišljotina.
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 18:20   #77
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Ako je tako, ni ja tebi ne želim davat dokaze.
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 21:48   #78
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
To je životna energija. Daje život svim živim bičima.



Ono šta se smatra Big Bangom zapravo nema to značenje koje se misli. Naime, u početku je Svemir bio jedna ogromna kocka nabijene tvari, ali onda kada se dogodio "Big Bang" tvar se počela smanjivati (Svemir ne) i nastavila se smanjivati do dana današnjeg.

Ja bih to nazvao "Big Shrink" a ne "Big Bang".

A ideja je otud zato jel je koordinatni sustav takav, pa onda i Svemir mora biti takav. A da se prostor stvara među zvjezdama, e to ne vijerujem, izglednije je da se tvar proporcionalno smanjuje.
Ovo Big Shrink, to "skupljanje", nazovimo to Vaxxx-ova Sila. Nebili Vaxxx-ova sila poslije odredjenog vremena nadjačala Jaku nuklearnu silu? i tako razorila svaki atom u prirodi?

A sto se tice zivorne energije, kakva je to vrsta energije? Objasni kako se prenosi, prolazi li kroz vazduh ili tako nekako?
Nije li tvoja "zivotna energija" zapravo elektricna energija koja se proizvodi u mozgu, tj el. impulsi?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 22:25   #79
Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
Ovo Big Shrink, to "skupljanje", nazovimo to Vaxxx-ova Sila. Nebili Vaxxx-ova sila poslije odredjenog vremena nadjačala Jaku nuklearnu silu? i tako razorila svaki atom u prirodi?
Nebi jel se sve smanjuje i protoni i neutroni i sve još sitnije od toga.

Quote:
ITGuy kaže: Pogledaj post
A sto se tice zivorne energije, kakva je to vrsta energije? Objasni kako se prenosi, prolazi li kroz vazduh ili tako nekako?
Nije li tvoja "zivotna energija" zapravo elektricna energija koja se proizvodi u mozgu, tj el. impulsi?
To nijesam siguran još kako se prenosi. Al električna nije.
Vaxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 01:15   #80
Quote:
Vaxxx kaže: Pogledaj post
Nebi jel se sve smanjuje i protoni i neutroni i sve još sitnije od toga.



To nijesam siguran još kako se prenosi. Al električna nije.

Pa imas li ti kakve dokaze da ta energija postoji? Imas li kakve matematicke kalkulacije o toj energiji, koja je njena mjerna jedinica, koji je njen sastav?

Koja se formula koristi za računanje te energije?
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.