Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.09.2008., 23:23   #21
Quote:
Mayul kaže: Pogledaj post
Ne treba ti škola za strane jezike. A prema tome ni novac.
Ako imaš volju i dosta vremena, na netu možeš pronaći dosta izvora za samostalno učenje. Gramatiku, rječnik i najbitnije - izvornog govornika. Naravno to zadnje kad naučiš neke osnove. Ti njega / nju naučiš hrvatski ili engleski, a on / ona tebe talijanski. Korespondencijom preko maila vježbaš konverzacijski svakodnevni jezik.
I pritom ju / ga zamoliš da ti ispravi sve greške. A ti isto činiš za njega / nju.
I malo pomalo skupiš dovoljno znanja za neke malo veće pothvate poput praćenja RAI-a ili Mediaseta. Te usput, if you are lucky, stekneš novog prijatelja ili prijateljicu. =)
Zna li netko linkove gdje bi se Njemački mogao učiti? Koju školu preporučujete za učenje Njemačkog. Vidim tečajevi su oko 2000kn, dali bi se moglo instrukcijama naučiti?
papa štrumf is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 00:57   #22
Mislim da je Njemacka gramatika teska i zahtjevna, no Njemacki je za mene jedan od najliepsih jezika na svietu. Tek sam sada shvatio koliko mi puno taj jezik znaci u zivotu ( zbog moje vlastite obitelji i koriena, cemu prije nisam pridavao vaznost uobce) i koliko sam vezan za njega. Moja baka (upravo navrsila 87 godina) prica Njemacki i Francuski,otac se sluzio Njemackim i Francuskim, dok ja pricam i pisem Hrvatski i Engleski (ne racunam dakle znanje tih jezika jer ih svakodnevno upotrebljavam, a Engleski je danas nuzan da ga se zna) i Njemacki. Moj otac je imao izvrsnu formulu, koju i ja upotrebljavam pri studiranju jezika. Kupio bi jednu knjigu na tri jezika i onda uporedo citao i studirao jezike citajuci knjigu. Znam da bi ga cesto znao vidjeti (kada je bio ziv u mojoj mladosti)kako bi uz nocnu lampu sjedio na stolu u svojoj sobi s knjigama i imao tri ili cetiri otvorene knjige uporedo. Cetvrta je obicno bila Deutsche Woerterbuch.
Talijanska gramatika je puno laksa i nije toliko zahtjevna kao Njemacka.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 01:18   #23
Quote:
lostfriends kaže: Pogledaj post
Htio sam upisati neki strani jezik, bilo koji osim njemačkog, a engleski već znam. Druga sam godina faksa i mislio sam da je vrijeme da naučim neki drugi jezik, a ionako to volim. Međutim, ništa od toga jer mi otac ne želi plaćati "talijanski". Za njega postoji samo njemački. Meni se to ne čini u redu. Zar nije normalno da obožavam strane jezike, a da mi se njemački gadi? Zašto bih ga na silu učio?
njemački jezik organski ne podnosim...
učim ga godinama a imam osjećaj da ga zinit neznam...
talijanski... go for it!
croatish7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 09:10   #24
Quote:
agent kaže: Pogledaj post
ali većinu ljudi koje pitam njemački jezik im se gadi dok im je engleski zakon!
Kako ti se može nečiji jezik "gaditi" ?
Ne razumijem.
Njemački jezik je zahtjevan na početku učenja.Traži malo više truda ,ali kad se svladaju osnove - ide lako.
Za razliku od engleskog koji ima osnove vrlo jednostavne i početak je puno lakši.Ali za samo malo višu razinu znanja traži puno truda.
Puno ljudi misli da zna engleski ,ali to je ,nažalost,zabluda.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 10:15   #25
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
ti očito ne voliš strane jezike, jer ne voliš teže jezike, mislin voliš ih,
al voliš ić linijom manjeg otpora, nisi pravi lingvist, jer pravi lingvisti znaju
baren jedan teži jezik, a talijanski može svak učit.

njemački je težak i mističan, zato ga manje ljudi vole.

al opet nije u radi to ako te otac tjera, to trebaš sam odlučit.
ovo je bez veze, pogotovo sa linijom manjego otpora...meni je francuski puno tezi od njemackog. no u isto vrijeme francuski je i puno ljepsi. talijanski je lagan, ekspresivan i melodican. zato ga ljudi vole. ovdje u francuskoj klinci u skoli zapecate svoju buducnost izborom jezika. slabiji ucenici biraju spanjolski a bolji njemacki.
sto je totalni apsurd.
ja sam u srednjoj jezicnoj ucila njemacki (5 sati tjedno) i NIKAD ga nakon srednje skole nisam imla prilike ni potrebe upotrijebiti. dok engleski, francuski i talijanski jesam.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 10:17   #26
Quote:
Moj otac je imao izvrsnu formulu, koju i ja upotrebljavam pri studiranju jezika. Kupio bi jednu knjigu na tri jezika i onda uporedo citao i studirao jezike citajuci knjigu.
to i jest najbolja formula. ja sam sve kunderine knjige procitala na hr, pa poslije ucila talijanski preko njih a kad sam dosla u francusku ponovila istu stvar na francuskom... i nekoliko na engleskom.njegove su knjige lagane, fraze se lako pamnte a rjecnik je bogat.
Keya is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 21:43   #27
šta ja znan, meni je puno lipši njemački, baš mi je
melodičan, mističan i malo ga ljudi uči.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 17:04   #28
sto ljudi, sto čudi.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 17:50   #29
Quote:
melpy kaže: Pogledaj post
šta ja znan, meni je puno lipši njemački, baš mi je
melodičan, mističan i malo ga ljudi uči.
http://www.youtube.com/watch?v=s2IaF...eature=related
pantigana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 14:00   #30
Quote:
lostfriends kaže: Pogledaj post
Htio sam upisati neki strani jezik, bilo koji osim njemačkog, a engleski već znam. Druga sam godina faksa i mislio sam da je vrijeme da naučim neki drugi jezik, a ionako to volim. Međutim, ništa od toga jer mi otac ne želi plaćati "talijanski". Za njega postoji samo njemački. Meni se to ne čini u redu. Zar nije normalno da obožavam strane jezike, a da mi se njemački gadi? Zašto bih ga na silu učio?
Kada budeš zarađivao svoj novac uvek možeš uplatiti sebi kurs jezika koji želiš da učiš. Sada ti ništa drugo ne preostaje do da se ili povinuješ očevoj volji ili da privremeno odustaneš od učenja nekog drugog jezika, ako već oca ne možeš ubediti da se tvoj ukus za jezike razlikuje od njegovog i da je podjednako dobar.

Meni je nemački jezik prelep i žao mi je što ga tako slabo znam. Učila sam ga četiri godine u srednjoj školi, a kao da nisam. Mislim da bih jedva znala složiti nekoliko najosnovnijih rečenica. Ali sam se prošle godine opremila udžbenicima i gramatikama i mislim da ove jeseni polako krenem u pohod savlađivanja tog jezika. Želela sam da upišem neki kurs, jer bih više volela da učim u društvu (već godinama jezike usavršavam sama), ali nema dobrih kurseva u mojoj okolini, a loš kurs jezika se ne isplati. Tako da mi ne preostaje drugo do da se sama prihvatim udžbenika i gramatika i savladam makar osnove.
Enchantress is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 17:33   #31
pantagana, tenks na videu!
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 21:20   #32
ucim njemacki vec 10 godina i neznam napisat posteni sastav od 1 stranice...strasno...a engleski sam ucila 4 godine i mogla bi 100 sastava napisat bez problema....joj joj
Jagod'ca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:54.