Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2011., 00:33   #181
pitanje

Vidim da se ovdje javljaju i stomatolozi, u prvom redu stiteci svoje kolege, pa molim da mi netko objasni jeli i ovaj put stomatolog bio u pravu.
Proslo ljeto mog sina zabolio je zub i suprug ga je odveo u obliznji Dom zdravlja u jednom malom mjestu gdje ljetujemo. Tamo su mu vadenje mlijecnog zuba, preciznije petice, naplatili 200 kuna naglasivsi kako je to s popustom za njega jer puna cijena je 250 kuna.
pustimodu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2011., 17:14   #182
ja kod svoje zubarice koja radi sa hzzo-om
ne placam gotovo nista
ako je bas velika bijela ispuna onda 30-40 kn
ovako ostalo nista, ni mama ni sestra

tako je bilo dok smo svi imali i dopunsko
ja sad nemam, a idem uskoro pa cu vidjet

al ove neke cifre koje vi pisete tu su mi bas O_o

i dok sam isla u Dom zdravlja, do prije 2 god, takodjer nisam nish placala, nekad neka bjelu plombu 50 kn, al vecinom kad pitam koliko, kaze imaju kvotu ovaj mj i nista ne moram

rijec je o Osijeku
__________________
It's you, it's you, it's all for you Everything I do I tell you all the time Heaven is a place on earth with you Tell me all the things you want to do...<3
~StarPrincess~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 19:18   #183
zanima me ako popravljam zub u kojem vec imam bijelu plombu, da li onda opet moram platiti bijelu plombu? ili to ovisi o zubaru?
Zagrepcanka13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2011., 13:33   #184
Moraš platiti.
Silvester1208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2011., 17:07   #185
pozdrav!
zanima me pokriva li dopunsko barem dio implantata i krunice ili bas cijeli iznos moram platiti (rijec je o gornjoj jedinici)? mislim, cifra za implantat je 500 eura plus 1200kn za krunicu!!!!! citala sam da su bijele plombe za zube do trojke besplatne pa cisto zato pitam jer nigdje ne mogu pronaci zakon u kojem se objasnjava sto dopunsko pokriva
__________________
a second on your lips, a lifetime on your hips!!! :)
sanjadjurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 12:03   #186
Quote:
sanjadjurica kaže: Pogledaj post
pozdrav!
zanima me pokriva li dopunsko barem dio implantata i krunice ili bas cijeli iznos moram platiti (rijec je o gornjoj jedinici)? mislim, cifra za implantat je 500 eura plus 1200kn za krunicu!!!!! citala sam da su bijele plombe za zube do trojke besplatne pa cisto zato pitam jer nigdje ne mogu pronaci zakon u kojem se objasnjava sto dopunsko pokriva
besplatne su. meni moja nije naplatila za popravak jedinice
zeljkooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:14   #187
Quote:
sanjadjurica kaže: Pogledaj post
pozdrav!
zanima me pokriva li dopunsko barem dio implantata i krunice ili bas cijeli iznos moram platiti (rijec je o gornjoj jedinici)? mislim, cifra za implantat je 500 eura plus 1200kn za krunicu!!!!! citala sam da su bijele plombe za zube do trojke besplatne pa cisto zato pitam jer nigdje ne mogu pronaci zakon u kojem se objasnjava sto dopunsko pokriva

Dopunsko ti kod stomatologa pokriva,tj oslobadja te placanja participacije od 5kn i učešća kad se radi proteza ne most ,a pogotovo implantat..
Bijele plombe se ne naplačuju u tvz "liniji osmijeha" od 3 do 3 i gore i dolje,al koliko sam skužio tebi stomatolog ne stavlja plombu več implantat koji ne pokriva ni osnovno ni dopunsko osiguranje...
__________________
Click
Berkut is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 22:27   #188
izgubila sam zdravstveno (na temelju nezaposlenosti) jer se nisam javila u roku od 30 dana na hzzo nakon otkaza na poslu. Zub me nedavno počeo boljeti... Nikad nisam ništa plačala kod zubara (dok sam imala to osnovno zdravstveno jel). dali sad normalno mogu otići kod svog zubara da mi liječi zub i koliko će mi on to naplatit?
_ribitza_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 13:26   #189
Quote:
Berkut kaže: Pogledaj post
Dopunsko ti kod stomatologa pokriva,tj oslobadja te placanja participacije od 5kn i učešća kad se radi proteza ne most ,a pogotovo implantat..
Bijele plombe se ne naplačuju u tvz "liniji osmijeha" od 3 do 3 i gore i dolje,al koliko sam skužio tebi stomatolog ne stavlja plombu več implantat koji ne pokriva ni osnovno ni dopunsko osiguranje...
to sam si i mislila da cu cijeli iznos morati istresti sama. katastrofa, ne znam ni zasto placam dopunsko!!! a jos nema garancije hoce li se to meni opce moci izvesti!!!
__________________
a second on your lips, a lifetime on your hips!!! :)
sanjadjurica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 19:50   #190
Pozdrav svima,

Vidim da postoje nedumice oko plaćanja stomatoloških usluga i puno lažnih informacija pa bi pokušala na dobrobit i pacijenata i struke neke stvari pojasniti.
Hrvatska komora dentane medicine izdala je pravinik o minimalnim cijenama stoamatolških usluga ispod kojih se NE SMIJE ići, u suprotnome će stomatolg biti kažnjen. Svaka ordinacija je dužna izvjesiti cjenik na vidljivom mjestu.
U slučaju da ordinacija ima ugovor sa HZZO pacijent neke zahvate ima besplatno.To su sljedeći:
1.Vađenje zuba
2.Anestezija
3.Liječenje zuba(endodoncija)
4. Ispuni (plobme) kompozitni (bijeli) na prednje zube 3-3, amalgamske (sive) na stražnje zube 4-8
5.Čišćenje kamneca 2x godišnje
Kompozitne ispune na stražnje zube pacijent sam plaća. Po najnovijem pravilniku to se smatra vanstandardnom uslugom i plaća se po cjeniku komore znači 220kn pa na dalje, ovisno o veličini ispuna. Do sada su ugovorni stomatolozi "izmišljali"nadoplate od 50, 100kn,i sl,od sad će to MORATI naplaćivati po cjeniku.
nana1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 19:46   #191
Quote:
nana1981 kaže: Pogledaj post
U slučaju da ordinacija ima ugovor sa HZZO pacijent neke zahvate ima besplatno.To su sljedeći:
Ovdje je cijeli popis - za djecu i za odrasle...

Sto sve placa HZZO
__________________
www.stomatolog.in
stara is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 19:48   #192
Quote:
stara kaže: Pogledaj post
Ovdje je cijeli popis - za djecu i za odrasle...

Sto sve placa HZZO

A šta bi ti još?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:06   #193
Ja sam potpisala kod svoje zubarice da ću bijelu plombu plaćati 70kn, ako ću anesteziju onda još 10kn. To je u redu. Dns ona meni išla popravljati jedinicu, bez anestezije jer je bilo bzvz nešt, površinski i naplatila mi 80kn. Šta to nije linija osmjeha koja je besplatna?
E i nemam dopunsko jer sam prelijena da odem na faks i uzmem potvrdu.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:22   #194
ajd da i ja nešto pitam.......naime redovni student sam imam zdravstveno i dopunsko i dosada nikad ništa nisam plaćao kod zubara....e sad je došao red da si napravim bijele plombe i kaže meni zubar da košta 150 kuna bijela plomba za svaki zub..... i čišćenje kamenca košta i više od bijele plombe a sad gore vidim da je netko napisao da bi godišnje 2 puta čišćenje kamenca trebao imat besplatno ?! WTF ?
A meni zubar da se čišćenje naplaćuje...sam mi ništa nije jasno a osim toga navodno bi i neke bijele plombe na nekim zubima trebao imat badava a zubar mi kaže da se plombe plaćaju na svim zubima isto i za sve zube gdje se stavljaju bijele plombe......tko je sad tu lud ?
agent20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2011., 21:26   #195
Pa jel to privatno ili? Ako nije, on je lud.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2011., 09:52   #196
Ja kod svoje gdje imam karton svaka anestezija 50 kn i ja se pobunim a ona meni kaze da ja imam pravo na dva popravka besplatna pa kao ja dodjem vise od 2 puta godisnje i ona meni onda to ne naplati (pregled)
inace placam svaku plombu, krunicu i sve ali dobro ali svaki put anesteziju???
ma ko je tu lud

Varaju!!!!
__________________
Kužim sve. Za sitne pare. - Ako je piti problem,problema nema
Kuzerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 14:38   #197
Question

ovak mene zanima cijena zuba konkretno gornje jedinice i dvojke.inace sam redovan student,imam zdravstveno i dopunsko i trebala sam ugraditi 2 nova zuba,jedinicu i dvojku i to mi je moja zubarica lijepo naplatila 2200 kn,,naravno bez racuna, i kad sam trazila racun rekla je da je tehnicarka prosla doma i da mi racun nemoze izdat a kao ionako su mi isli ispod cijene za taj rad...pa koliko kosta taj rad,zena nije niti privatnik vec radi u domu zdravlja??? imam osjecaj da su me dobro izvarali pa bi mi bilo jako drago da mi netko odgovori kolko to uopce kosta sve
maya_58 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2011., 16:52   #198
700 do 1000 kuna zub od toga 400 kuna dobije tehničar za oba dva ako je vrhunska keramika.
kaj10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:22   #199
Prema zakonu, stariji od 65 godina imaju dosta toga besplatno. AKo se dobro sjećam, pisalo je da tzv. gebis imaju pravo besplatno plus 2 krunice godišnje. Preko HZZO-a.

Što se tiče ovih nadoplata za bijelu plombu, na kraju ispada da me nadoplata košta (220 kn? HALO?) kao popravak zuba kod privatnika, s ispunom i uslugom, uz neki popust ili čak po redovnoj cijeni. Kakva je to nadoplata? To je onda privatna usluga i nema veze s HZZO-om.

Meni moj zubar nije želio očistit kamenac i uvjeravao je da mi to ne treba. Kad sam otišla privatno kod drugog i platila, žena je to odradila super, i još mi je rekla da je bilo stvarno vrijeme da si to napravim. A i sama znam da jest, jer su mi desni već bile počele stvarati problema. I što ja njemu mogu? Iako lijepo piše da mi 2 puta godišnje mora čistiti kamenac. aha.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 19:26   #200
Quote:
stara kaže: Pogledaj post
Ovdje je cijeli popis - za djecu i za odrasle...

Sto sve placa HZZO
Po ovome ispada da su i krunice besplatne, a to nije tako? Jel netko zna više? Na koliko krunica godišnje imamo pravo?
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:17.