Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2013., 21:26   #201
Djeca do 18 g. i stariji od 65 g. imaju pravo na 2 FASETIRANE KRUNICE po čeljusti (to nisu metalkeramičke krunice).

Ostali nemaju pravo na samostalne krunice, nego samo ako se rade u kombinaciji sa parcijalnom protezom. U tom slučaju isto imaju pravo na 2 fasetirane krunice po čeljusti.
borat&bruno is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 11:05   #202
Znači li to da punoljetna osoba ima pravo na tzv. most preko hzzo?

Fasetirana krunica je ustvari tzv. "ljuskica" za zub, samo da znamo o čemu govorimo, jel tako?

I daj mi molim te objasni to s nadoplatama za bijelu plombu? Nekidan je pisalo u novinama da je sve preko 50 kuna pljačka, a sad tu čitam da je komora odredila cjenik preko 200 kuna i da se sad mora plaćati po tom cjeniku? Vjerojatno mora, ali za one koji rade samo privatno...

Ne zna se više tko pije tko plaća.

Nerviraju me ti zubari jer fakat pljačkaju. Stavite cjenik pa nek se zna,a ne ovako.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 11:34   #203
Quote:
stara kaže: Pogledaj post
Ovdje je cijeli popis - za djecu i za odrasle...

Sto sve placa HZZO
Znači ja moram platiti 263kn (koliko piše u cjeniku) za dvoplošnu kompozitnu plombu iako sam student i imam dopunsko osiguranje??

Hvala
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 11:41   #204
Ja sam nedavno kod svog stomatologa popravljao zub i stavio mi je bijelu plombu i naplatio 50-ak kuna. Nemam dopunsko.
law_os is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2013., 22:05   #205
Moj nadoplatu za bijelu plombu (inače je ugovorni stomatolog HZZO-a) naplaćuje 100 kuna, a amalgamska je na račun HZZO-a. Pročitala sam negdje da je cijela tubica te bijele plombe oko 200 kn, tkao da mislim da je 50 kuna i previše za nadoplatu. Ja sam ljuta na svog, ali nemam izbora.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:37   #206
Kao obrazloženje za toliku cijenu je rekla da HZZO više ne odobrava plaćanje razlike između sive i bijele, već treba platiti puni iznos bijele plombe. Ne odobrava jer su stomatolozi varali sa cijenom. Pa i da su varali lakše nam je bilo platiti 100 kuna nego 263. Prije sam plaćao 70kn bijelu i mislim da je poskupljenje preveliko. Šta će mi dopunsko osiguranje ako moram plaćati jednu dvoplošnu plombu 263kn?! Kakva je to država? Ako već plaćamo toliki porez i imamo osiguranje pa onda bi trebali imati pravo na pristupačnu cijenu.
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 11:41   #207
Laže te. Ja sam bila nekidan kod svog zubara koji je privatnik i ima ugovor s HZZO-om i on je rekao da su to gluposti i naplatio mi "nadoplatu" 100 kuna. Vara i on, ali barem manje. Tog cjenika komore se moraju pridžavati samo oni koji su POTPUNO PRIVATNI STOMATOLOZI, ali nikako oni koji od HZZO-a uzimaju glavarine. Promijeni zubara ako možeš, ta te vesla.
Jesi li sigurna da ti ideš kod stomatologa koji ima ugovor s HZZO-om? Ako ima, trebao bi imati naljepnicu na vratima i to novu naljepnicu za 2013. godninu! Ili već negdje na vidljivom mjestu. Moj zubar nema, ali recimo doktorica ima.
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2013., 13:43   #208
Da, siguran sam da ima ugovor sa HZZO-om, ali na vratima piše za 2012. godinu. I to ne samo na njezinim vratima, već i na svima u hodniku. Ne znam sad mogu li se žaliti, s obzirom da mi je račun već izdan.
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 14:26   #209
Ja sam bila kod zubara i rekla mi je da mi je snimala zub, stavljala mi je neke igle u zub. Mene je to zacudilo jer nikad nisam cula da se to radi na taj nacin i rekla mi je da cu morati platiti 100 kuna. Na vratima je pisalo da se placaju dodatne usluge koje ne pokriva HZZ (zubarica radi preko HZZ) pa sam se opet zeznila jer sam vec isla do sada kod zubarice koja mi je 5 dana popravljala zub pa mi je dojadilo. Iduci zubar ce biti muskarac jer imam bolje iskustvo s muskarcima koji zub poprave za 2 dana.
Euphrasie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2013., 13:12   #210
Quote:
leap kaže: Pogledaj post
Da, siguran sam da ima ugovor sa HZZO-om, ali na vratima piše za 2012. godinu. I to ne samo na njezinim vratima, već i na svima u hodniku. Ne znam sad mogu li se žaliti, s obzirom da mi je račun već izdan.
Možeš taj račun, uz dopis, poslati na HZZO ili na Ministarstvo zdravlja. HZZO bi ti trebao refundirati sredstva, ako su nepošteno naplaćena a jesu. Na webu Ministarstva zdravlja imaš tzv. bijeli telefon za takve stvari pa nazovi i pitaj.

Što se tiče ovog rentgena i stavljanja "igala" u zub- da, to se tako radi, ne histeriziraj. Za plaćanje ne znam. Ja idem na privatni zubni rentgen obično pa mi tamo uvijek naplate. Brijem da preko HZZO-a ne bi smjeli naplaćivati ništa, osim eventualno male participacije ako nemaš dopunsko
cica2014 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2013., 00:22   #211
Kad čitam ove vaše postove, odlučih da više nikad neču iči svojoj zubarki...
Od malih nogu (a to je več više od 20 god.) idem kod svoje zubarke, koja se "brine" o mojim zubima. Ona ima ugovor sa hzzo-om, što piše na vratima ordinacije. Inače sam stalno zaposlen i imam puno zdrastveno osiguranje. Svaki put kad dođem i ako mi popravlja zub, naplati mi 150 kuna...popravak traje oko 5-6 min...bijeli ispun (plomba)...i naravno naplati mi participaciju 10 kuna...i tako godinama...i još me pita, jel trebam račun...ako tražim, onda je skuplje...Prošle godine kad sam bio, naplatila mi je popravak zuba (karijes) 200 kuna... ( a bilo je više popravaka u tih 2-3 tjedna)...i još pita ak hoču račun, 260 kuna...kažem netreba...ne želim još više plačati...
Jedino što mi radi besplatno, to je čiščenje kamenca, jednom godišnje, prilikom pregleda svih zubi (nastojim jednom godišnje otiči na pregled zubi).
Jel to tako normalno da mi naplačuje ili krši zakon? Mene najviše smeta, ako to nije po propisu, što mene, a vjerovatno i večinu takvih pacijenata, radi budalama, koje ne poznaju svoja prava...
Samsonite is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:38   #212
Quote:
cica2014 kaže: Pogledaj post
Možeš taj račun, uz dopis, poslati na HZZO ili na Ministarstvo zdravlja. HZZO bi ti trebao refundirati sredstva, ako su nepošteno naplaćena a jesu. Na webu Ministarstva zdravlja imaš tzv. bijeli telefon za takve stvari pa nazovi i pitaj.

Što se tiče ovog rentgena i stavljanja "igala" u zub- da, to se tako radi, ne histeriziraj. Za plaćanje ne znam. Ja idem na privatni zubni rentgen obično pa mi tamo uvijek naplate. Brijem da preko HZZO-a ne bi smjeli naplaćivati ništa, osim eventualno male participacije ako nemaš dopunsko
Hvala ti na savjetima. Nazvao sam bijeli telefon, međutim ništa novo mi nije rekla, osim da plaćam punu cijenu plombe i da to što imam dopunsko osiguranje nije bitno (??). Na moj odgovor da svi moji poznanici bijelu plombu plaćaju 50 do 100 kuna nisam dobio komentar. Rekla je da mogu poslati račun na HZZO ako mislim da je previše naplaćeno. Čini mi se da je to još jedina opcija, ali mislim da neću jer će moja zubarka vjerojatno dobiti taj dopis, a treba mi još jednu plombu staviti pa da mi namjerno nešto ne zezne
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2013., 16:46   #213
Quote:
leap kaže: Pogledaj post
Hvala ti na savjetima. Nazvao sam bijeli telefon, međutim ništa novo mi nije rekla, osim da plaćam punu cijenu plombe i da to što imam dopunsko osiguranje nije bitno (??). Na moj odgovor da svi moji poznanici bijelu plombu plaćaju 50 do 100 kuna nisam dobio komentar. Rekla je da mogu poslati račun na HZZO ako mislim da je previše naplaćeno. Čini mi se da je to još jedina opcija, ali mislim da neću jer će moja zubarka vjerojatno dobiti taj dopis, a treba mi još jednu plombu staviti pa da mi namjerno nešto ne zezne
A jesi kukavica. Ako joj ne vjerujes promjeni zubara. A racun posalji lijepo u Hzzo, premda sumnjam da ce oni ista napraviti s njime.
katra46 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 11:54   #214
Quote:
katra46 kaže: Pogledaj post
A jesi kukavica. Ako joj ne vjerujes promjeni zubara. A racun posalji lijepo u Hzzo, premda sumnjam da ce oni ista napraviti s njime.
ne vjerujem joj, ali ne želim promijeniti zubara
leap is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2013., 11:58   #215
Quote:
truthmaster kaže: Pogledaj post
čitam malo ovu temu i pada mi an pamet kako smo svi žrtve njihovih želja za zaradom....
u pojedinim manjim gradovima lijepe naše ne naplaćuje se ni bijela plomba ni anestezija tj. ništa osim krunica i ostale protetike a da nisu proteze.
Ovako, stomatolog koji uđe u sistem HZZo-a mjesečno za punu kvotu pacijenata dobije oko 28 000 kuna, svaki mjesec bez protetičkih radova. To je očito nekima nedovoljno pa naplaćuju neke razlike materijala!?!?!?!??! a neki lijepo godinama rade s tim novcima i dovoljno im je.
Uz kvalitetan rad pacijenti i onako moraju sami plaćati protetičke radove koji su minimalno 1000 kn po krunici, cijena tehničara je tu maksimalno 400 kn, to kukanje da od toga sve ode tehničaru je neistina...
OBIČNI IZRAČUN cca.... 10 krunica - 10000 kn ukupno, tehničaru 4000 kn, stomatologu ostaje 6000 kn (plaća sestre recimo, ili najam prostora plus režije, trošak materijala... itd....) samo s jednim radom!!!!!
materijal za rad je tehničarov,stomatolog ima trošak svrdala oko 30-60 kn komad i trošak otiska, što nije ni 50 kn..
čiste keš love osteje 100% 5000 kn!!!
cjenici su javno dostupni na stranicama komore stomatologa i tehničara!!!
To nigdje ne možeš čuti da recimo odeš po auto i salon naplaćuje skuplje 1000 kn po autu jer je prostor i oprema na kredit.... TO SU NEBULOZE!
Sve danas košta puno, a ako moraš dići kredit to nije problem kupca usluge( u ovom slučaju pacijenta)!
Nažalost događa se to da svi po uzoru na druge naplaćuju neke nadoplate i ljudi šute jer im je kao jeftinije nego kod privatnika.... ZAŠTO?
Ako se ne nalaziš u tome zašto sklapaš ugovor sa HZZO-om?!?! Zato što IM je sigurna lova svaki mjesec! ovo ostalo bez poreza strpaju u džep!!!
Kad malo pronjuškate na netu o toj opremi i materijalu....
bijela plomba- nadoplata 100 - 200 kn
jedna tuba (oko 5 grama materijala) što je dostatno za 20-40 plombi, ovisno o veličini košta od 100 -300 kn
uz raznorazne akcije od trgovaca!!!!
amalgamske plome 50 komada - 300-400 kn
U biti pacijenti nadoplaćuju za jeftiniji materijal!!!!!!!!
Anestezije- oko 50 tak kuna
materijal- 100 kom anestezija oko 120 kn, šprice 100 kom 30 tak kn, igle 15 tak kn
4 anestezije isplatile materijal za 100 pacijenata!!!!
ostala oprema je skupa, ali ne kao prije.... stolice kompletne se nađu za minimalno 50 000 kn (jedan auto manji se ne može kupiti za te novce).
Ok, pa ako želiš voziti mercedesa i imati luksuznu kuću budi privatnik i naplaćuj sve, a ako radiš preko hzzo-a daj ljudima ono što su oni platili...
Naravno da Hzzo kao večinski zakupac usluga daje manje cijene, to je svugdje normalno dati popust na količinu.
Po cjeniku HZZO-a je pregled pacijenta manji od 50 kn, kod privatnika je on minimalno 100 kn: zašto nema nadoplate za to?


Uglavnom taj popis varanja običnih ljudi se nastavlja, sve vam je dostupno na netu pa provjerite cijene i pobunite se svatko na svoj način!
Evo nije ni kod nas u Srbiji drugacija situacije. Kod nas nemas taj HZZO da placa pacijentima nego sve placaju sami bar sto se privatnih odrinacija tice.

Ali nije ti palo na pamet da sam samo pre par dana sao 1200 eura za par polovinih delova za masine (4 u ordinaciji) za koje je pitanje koliko ce dugo da rade. Novi su 1000 i vise evra po komadu. Da sam dao 2500 eur za fiziodispenzer. Da sam dao 2000 eur za kavitnore. Da sam dao 5000 za rendgen i jos 6000 za senzor za digitalno snimanje koji se kvario dva puta van garantnog roka i svaka popravka me kostala po 1300 eur. Ima li predstavu da se malo malo pa neki kolenjak pokvari, neka turbina pogotvou kada se radi, da popravka kosta 50 eur samo za ruke + jos mnogo vise ako treba neki deo.
Krecenje na svake 3 godine po 1500 eur. Tri nove masije pri zadnjem velikom renoviranju oko 20 000 eur. I nisam nabrojao sve. Ovo do sada ukupno dodje oko 38 800 eur. I nisam nabrojao sve. Kada bi ti nabrojao svu kupovinu opreme, sve zahvate na prostoru, sva krecenja i recnoviranja i sva ulaganja ti bi pao u nesvest. I ovo je samo deo kog mogu ovako napamet da se setim u zadnjih 10 godina da je ulozeno. Na sve to svaki mesec treba 5000 eur da bi ordinacija mogla da funkcionise normalno i to bez plata zaposlenih i njihovih davanja. To ti je kad podelis i saberes godisnje oko 65000 eur.

Meni od krunice cisto ostane 60 eur. Od tog CISTOG ja treba da izdvojim za sve ono sto sam ti gore nabrojao. Tj da treba da se uradi oko 1083 krunice samo da se pokrinu troskovi poslovanja GODISNJE.

Pri tome na jednu ozbiljnu ordinaicju kakva je moja porodicna recimo dodje njih 20 ne prijvljenih koji rade krnucu za 40 evra jeftinije nego kod mene jer nemaju poreze, dazbine i rade po sobicama i u ordinacijama u kojima je ne bi na svinju lecio. Ali su jeftini pa narod masovno ide kod njih. Dodje 20 prijavljenih rupa, koje izgledaju ko iz horor filmova , i koje bi bile zatvorene u bilo kojoj normalnoj zemlji sem u Srbiji, koje nam isto odvlace pacijente cenama jer nemaju ni rendgen ni potrebnu opremu koju treba da ima jedna ordinacija u 21 veku nego rade metodama po talibanima.

To sto isplacuje vas HZZO to je meni ovde struje i voda za mesec dana.
drStom is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2013., 11:48   #216
pozdrav!
totalno sam zbunjena! evo me od zubara i naplatila mi je stavljanje bijele plombe 250kn?? naime, prvi put sam kod nje, sada sam se od svoga zubara prepisala kod nje jer je moj bivši zubar bio uzasno spor i dojadilo mi je to. sadašnja, nova zubarica je preko HZZO-a, ja imam dopunsko, studentica sam...i nista mi nije jasno?? sta to nije malkac preeeskupo? zub koji mi je radila je donji desni očnjak....sad me zanima da li me je prevarila pošto sam kod nje dosla na preporuku bratića, on je rekao da njemu naplaćuje od 50-100kn bijele plombe (ima 19god on)?
zekapeka2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 00:28   #217
Vecina ovih postova je napisano od neupucenih pacijenata. Reci cu vam kako stvari stoje. Hzzo nikad nije niti ce javno reci da se nesto mora platiti osim ako se direktno u nekom odredjenom slucaju on prozove. Po njihovom svi na sve imaju pravo. Pravo stanje stvari pacijenti doznaju tek na licu mjesta i bivaju neugodno iznenadjeni. U stomatologiji konkretno nekad prije postojala je nadoplata za materijal za bijelu plombu. Zubarima nikad nije bilo receno kolika cijena mora biti i svatko je drzao svoju cijenu. Unazad par godina prestala je postojati nadoplata po pravilniku o pravima pacijenata. Postale su tada bijele plombe potpuno privatne. Usporedo s time i komora zubara donosi minimalne cijene usluga. Po pravilnicima svaka bijela plomba iza ocnjaka je potpuno privatna usluga (poput krunice) i treba se naplatiti minimalno po komorskom cjeniku kako za odrasle tako i za djecu. Bili vi kod privatnog ili vaseg odabranog hzzo zubara, najjeftinija plomba bi vas kostala nesto vise od 200 kn. Ta pravila donosi hzzo, a ne zubari. Jos jedna stvar vezana je za obvezbu fiskalizaciju zubara od 1. 4., a to je da ce te manje od 200 kuna placati jedino ako ne budete trazili racun i to kod onih zubara koji se uopce usude naplatiti bez racuna. Znaci bit ce veceg reda ali ce pacosi fasovati po dzepu. Biti ce manje prica tipa meni je naplatio 100 kn a njoj njezin 50. Ide se ka jedinstvenim cijenama, ali zato paprenima. A bit ce manje frizurica, kava i cigareta. koliko vam kosta frizura i koliko ona traje.?!?! bilo u zagrebu ili negdje na periferiji hrv. plomba ispada s obzirom na vijek trajanja puuuuno jeftinija. A vi guske koje mislite da lijecenje zuba od 3 mjeseca da bi vam ostao u kljovama ne zasluzuje 200 kn, ubite se. Naucite da se zubi kvare zbog ne pranja, a ne zbog ovakvog ili onakvog zubara ili cijene plombe. U ovom slucaju preventiva ima visestruke koristi. I za kraj uvijek nam ostaju dobre stare crne plombe.
__________________
.
madoxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 08:50   #218
Quote:
zekapeka2007 kaže: Pogledaj post
pozdrav!
totalno sam zbunjena! evo me od zubara i naplatila mi je stavljanje bijele plombe 250kn?? naime, prvi put sam kod nje, sada sam se od svoga zubara prepisala kod nje jer je moj bivši zubar bio uzasno spor i dojadilo mi je to. sadašnja, nova zubarica je preko HZZO-a, ja imam dopunsko, studentica sam...i nista mi nije jasno?? sta to nije malkac preeeskupo? zub koji mi je radila je donji desni očnjak....sad me zanima da li me je prevarila pošto sam kod nje dosla na preporuku bratića, on je rekao da njemu naplaćuje od 50-100kn bijele plombe (ima 19god on)?
Po cjeniku Stomatološke komore to je minimalna cijena za taj posao.U slučaju da stomatolog naplati manje od 250 kuna zapravo niti ne može izdati račun za tu uslugu jer bi snosio sankcije Komore koje mogu biti rigorozne.Ne zaboravite da Stomatološka komora svakih nekoliko godina produžuje licence doktorima dentalne medicine (svima).U slučaju da im licenca ne bude produžena gube pravo na rad u struci.
toksikolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2013., 08:59   #219
CJENIK STOMATOLOŠKIH USLUGA


Hrvatska stomatološka komora je 1998. godine donijela Nomenklaturu stomatoloških usluga te utvrdila vrijednost boda. Nomenklatura je obnovljena 1999., 2000., 2001. i 2002. godine. Nomenklatura je 1998. godine izdana u formi knjižice, a 2002. otisnuta na CD te distribuirana svim članovima Komore kao prilog Hrvatskom stomatološkom vjesniku. Nomenklatura je dostupna i na web stranici Komore [email protected].

Sukladno članku 34. Zakona o stomatološkoj djelatnosti („Narodne novine“ br. 121/03 i 117/08) te članku 9. alineji 8. Statuta Komore, Hrvatska stomatološka komora donosi jedinstveni Cjenik usluga stomatološke djelatnosti, kojim je definirana najniža cijena stomatološke usluge.

Uvažavajući prijedloge doktora stomatologije, na temelju važeće Nomenklature i vrijednosti boda od 4,00 kn, pri Komori smo izradili Cjenik stomatoloških usluga na kojem se nalazi popis najčešćih stomatoloških usluga iz područja interdisciplinarnih usluga, restorativne stomatologije, endodoncije, individualne profilakse parodontnih bolesti i oralne kirurgije. Cjenik je prihvaćen na posljednjoj sjednici Skupštine Komore koja je održana u Vukovaru 13. i 14. ožujka 2009. godine.

Cjenik sadrži popis usluga s pripadajućim brojem bodova iz Nomenklature te najnižu cijenu izraženu u kunama.

S obzirom da se radi o najnižim cijenama koje propisuje Komora, svaki doktor stomatologije može izraditi svoj cjenik u kojem cijene pojedinih stomatoloških usluga NE smiju biti niže od propisanih, ali mogu biti iste ili više od propisanih od strane Komore.

Cijene iz Cjenika koriste se za naplatu:

1/ stomatoloških usluga pacijentima koji ne ostvaruju pravo na zdravstvenu zaštitu iz obveznog zdravstvenog osiguranja;

2/ izvanstandardnih usluga;

Kod naplate izvanstandarnih usluga Komora i Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje trebaju prethodno dogovoriti da li se treba naplaćivati potpuno nova usluga ili samo nadoplata materijala. O rezultatu dogovora naknadno ćemo vas izvijestiti pismenim putem. No bez obzira na navedeno, u oba slučaja potrebno je koristiti Nomenklaturu te ishoditi suglasnost pacijenta.

Vezano uz korištenje stomatološke zaštite u okviru obveznog zdravstvenog osiguranja, izabrani doktori stomatologije moraju u svojim ordinacijama imati presliku standarda postupaka i usluga u djelatnosti zdravstvene (polivalentne) zaštite – tkz. „košaricu stomatoloških usluga“ propisanu člankom 18. Pravilnika o standardima i normativima prava na zdravstvenu zaštitu iz obveznog zdravstvenog osiguranja („Narodne novine“ br. 142/06, 11/07, 80/07, 134/07, 34/08, 133/08, 2/09, 7/09 – košarica je objavljena u broju 2/09).

U prilogu vam dostavljamo Cjenik minimalnih cijena stomatoloških usluga, uz napomenu da ukoliko želite u svojim ordinacijama primjenjivati najniže cijene propisane u tom Cjeniku, isti možete naći i ispisati sa web stranice Komore. Napominjemo da u navedenom slučaju nakon ispisa Cjenika u isti trebate u gornjem lijevom uglu navesti naziv i adresu vaše stomatološke ordinacije, a ispod cijena datum te vaš potpis i žig.

Prema odluci vijećnika donesenoj na posljednjoj sjednici Skupštine Komore, od 1. svibnja 2009. godine obavljati će se pojačani nadzor nad primjenom najnižih cijena u naplaćivanju stomatoloških usluga u vašim ordinacijama. Postupati će se na temelju zaprimljenih pritužbi pacijenata i vaših kolega te obavljajući redovan, odnosno izvanredan stručni nadzor nad radom doktora stomatologije. Ovom prilikom vam želimo ponovno ukazati na odredbe Pravilnika o nadležnosti, ustrojstvu i načinu djelovanja Časnog suda pri Hrvatskoj stomatološkoj komori, gdje se u članku 10. točka 8. Pravilnika, „pružanje stomatološke usluge po cijeni koja je niža od najniže propisane cijene u Nomenklaturi stomatoloških usluga“ smatra težom povredom pravila ponašanja u obavljanju stomatološke djelatnosti. Ako se u postupku koji se provodi pred nadležnim Časnim sudom utvrdi da je doktor stomatologije počinio naprijed navedenu težu povredu pravila ponašanja, mogu mu se izreći slijedeće sankcije: ukor, javni ukor koji se objavljuje u glasilu Komore, novčana kazna te privremena (od šest mjeseci do godinu dana) ili trajna zabrana obavljanja stomatološke djelatnosti.

Ovim putem pozivam sve kolege – članove Hrvatske stomatološke komore, da našim radom zaštitimo ugled i dignitet stomatološke struke, u čemu je jedan od najvažnijih elemenata upravo rad s odgovarajućim cijenama, čiju najnižu razinu temeljem Zakona i Statuta propisuje Komora.

S poštovanjem

PREDSJEDNIK KOMORE

Hrvoje Pezo, dr. stom.
toksikolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2013., 13:25   #220
CJENIK

!Može li mi tko odgovorit što mora sadržavati cjenik stomatologa.
Moja draga zubarka je držala jedan cjenik na zidu svoje ordinacije, a drugi( skuplji!!) na svojoj web stranici. I nakon šta mi je uručila račun po cijeni sa neta(naravno većoj) zalila sam joj se da joj na cjeniku na zidu pise manja cijena, zahvalila mi je sta sam je upozorila na to, i rekla da je ona "odavno" digla cijene svojih usluga al eto nije stigla prominit ih, tj.izvisit (A MORA PO ZAKONU)!!
Idući put sam vidila da je izvisila novi cjenik al bez potpisa i pečata!!
S tim da na svojim RIJETKIM racunima uvik samo piše PRIVAT.STOM.USLUGA!
Znaci bez specifikacija sto sam tocno platila!!
Jel moze ko komentirat ovo?!!
Hvala:-D
Rosita18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.