Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2009., 13:19   #1
Energija - rasprava

Okej, napisah ogroman post i pukla mi veza taman kad sam ga slao i izgubio se
Tak da ću skratit malo sad, heh.

Zašto svi dijele energiju na pozitivnu i negativnu?
Pošto je energija val, kako bi ona trebala izgledati ako je pozitivna ili negativna?
Kako bi izgledala interferencija energije?

Evo ukratko pitanja koja sam postavio na kraju svakog odlomka.
Najviše me u principu zanima zašto se energiju dijeli na 2 djela kad postoji samo jedna energija koja nosi i svjetlost i tamu u sebi, i dobro i zlo, izbalansirano.
Nebih znao kak da npr napravim val bez dolova na površini vode (al meni fizika nije baš najjače područje xD)

Pa da čujem vaša mišljenja/stavove/znanja o ovome.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 13:33   #2
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Okej, napisah ogroman post i pukla mi veza taman kad sam ga slao i izgubio se
Tak da ću skratit malo sad, heh.

Zašto svi dijele energiju na pozitivnu i negativnu?
Pošto je energija val, kako bi ona trebala izgledati ako je pozitivna ili negativna?
Kako bi izgledala interferencija energije?

Evo ukratko pitanja koja sam postavio na kraju svakog odlomka.
Najviše me u principu zanima zašto se energiju dijeli na 2 djela kad postoji samo jedna energija koja nosi i svjetlost i tamu u sebi, i dobro i zlo, izbalansirano.
Nebih znao kak da npr napravim val bez dolova na površini vode (al meni fizika nije baš najjače područje xD)

Pa da čujem vaša mišljenja/stavove/znanja o ovome.
Znaš onaj vrtlog svijesti...? zmija gore i dole...jin i yang...prema tome se dijeli..

Defekt u DNA...ljudi popadaju, umiru imaju bolesti, Zmije nisu u skladu, zavojnice se međusobno ne podudaraju , bolesti tijela se rađaju...

Ako uzmemo tonove u obzir imamo najniži i najviši ton...najniži je negativan a najviši je pozitivan...

Imamo pretpostavku da postoji u nekom spoju neki element, koristimo indikator i na kraju dobijemo dali jer rezultat pozitivan ili negativan, to se odvija na misaonom polju, znati ili neznati... u svijesti sve je jedno u jednoj točki beskrajnoj
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 16:04   #3
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Okej, napisah ogroman post i pukla mi veza taman kad sam ga slao i izgubio se
Tak da ću skratit malo sad, heh.

Zašto svi dijele energiju na pozitivnu i negativnu?
Pošto je energija val, kako bi ona trebala izgledati ako je pozitivna ili negativna?
Kako bi izgledala interferencija energije?

Evo ukratko pitanja koja sam postavio na kraju svakog odlomka.
Najviše me u principu zanima zašto se energiju dijeli na 2 djela kad postoji samo jedna energija koja nosi i svjetlost i tamu u sebi, i dobro i zlo, izbalansirano.
Nebih znao kak da npr napravim val bez dolova na površini vode (al meni fizika nije baš najjače područje xD)

Pa da čujem vaša mišljenja/stavove/znanja o ovome.
Ne postoji pozitivna i negativna energija!
Postoje samo POTROŠAČI koji u svom sistemu pokazuju vrijednosti Pozitivnosti ili Negativnosti.
__________________
Kako oblikovati potpise?
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 16:09   #4
samo energija, i potrosaci su energija
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 16:53   #5
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Ne postoji pozitivna i negativna energija!
Postoje samo POTROŠAČI koji u svom sistemu pokazuju vrijednosti Pozitivnosti ili Negativnosti.
Da točno, nema takvih energija...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:35   #6
Sad ću ja malo da kontriram
Ja baš mislim da postoji pozitivna i negativna energija.
Jeste sve je to energija,ali se razlikuju po vibraciji i frekvenciji.
To je isto kao kad bi rekli da nepostoji slatki i gorki ukus i da je to sve isto.
Ili je to isto kao kad bi rekli da vaga pokazuje 10kg nečega,ali nije važno čega jer je to 10kg.A na vagi može biti 10kg peska,a može biti i 10kg leda.Kad se led otopi dobiješ šipak,a ne 10kg .
Prema tome svi koje tvrde suprotno od mene su totalne neznalice i neosećaju energiju,a magijsko znanje im je na nivou Harrija Pottera iz prvog dela filma.
Dejjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:37   #7
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Pošto je energija val, kako bi ona trebala izgledati ako je pozitivna ili negativna?
Kako bi izgledala interferencija energije?
Energija nije val. Valovi mogu prenositi energiju, ali to nije isto.

Quote:
Najviše me u principu zanima zašto se energiju dijeli na 2 djela kad postoji samo jedna energija koja nosi i svjetlost i tamu u sebi, i dobro i zlo, izbalansirano.
Zato što se u duhovnosti sve neopipljivo naziva "energija". No zapravo, to uopće nisu energije.

Quote:
Pa da čujem vaša mišljenja/stavove/znanja o ovome.
Uz loše koncepte, ne možeš ni ispravno misliti. Promijeni čitavu koncepciju i razumijevanje pojma energije.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 17:52   #8
Quote:
Bandridge kaže: Pogledaj post
Energija nije val. Valovi mogu prenositi energiju, ali to nije isto.

Zato što se u duhovnosti sve neopipljivo naziva "energija". No zapravo, to uopće nisu energije.

Uz loše koncepte, ne možeš ni ispravno misliti. Promijeni čitavu koncepciju i razumijevanje pojma energije.
Hm, zaintrigiran sam. Pa bilo bi lijepo da daš neku dubinu svojim tvrdnjama i neke primjere, linkove il tako nešto.
Volim razmišljat al nisi baš zagrabil dovoljno materjala o kom bi se dalo mislit.
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2009., 18:04   #9
postoje ženska i muška energije. ženska je energija ona koji proizvodi silu koja sabija (npr. gravitacija), a muška energija prizvodi silu koja ekspandira (npr. toplina)

pozitivni aspekt je kad koristimo žensku energiju za uništenje malignih konstrukcija, a mušku koristimo za konstruiranje dobrog

negativni aspekt je kad koristimo mušku energiju za udruživanje zla, a žensku za razbijanje dobra
__________________
this is the dawning of the age of aquarious
kaktus-car is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 02:56   #10
Quote:
kaktus-car kaže: Pogledaj post
postoje ženska i muška energije. ženska je energija ona koji proizvodi silu koja sabija (npr. gravitacija), a muška energija prizvodi silu koja ekspandira (npr. toplina)
Gravitacija nije energija. Toplina jest.
Bandridge is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 11:16   #11
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Hm, zaintrigiran sam. Pa bilo bi lijepo da daš neku dubinu svojim tvrdnjama i neke primjere, linkove il tako nešto.
Volim razmišljat al nisi baš zagrabil dovoljno materjala o kom bi se dalo mislit.
Kaj bi bila energija? Potencijal? Mjera za nešto što se troši pri nekom radu?

Al da, Bandridge je u pravu kad je rekao da energija nije val. Zaribo sam.
Hm. A kaj bi onda bila svjetlost? Val koji nosi energiju?
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 12:08   #12
Quote:
Dejjan kaže: Pogledaj post
Sad ću ja malo da kontriram
Ja baš mislim da postoji pozitivna i negativna energija.
Jeste sve je to energija,ali se razlikuju po vibraciji i frekvenciji.
To je isto kao kad bi rekli da nepostoji slatki i gorki ukus i da je to sve isto.
Ili je to isto kao kad bi rekli da vaga pokazuje 10kg nečega,ali nije važno čega jer je to 10kg.A na vagi može biti 10kg peska,a može biti i 10kg leda.Kad se led otopi dobiješ šipak,a ne 10kg .
Prema tome svi koje tvrde suprotno od mene su totalne neznalice i neosećaju energiju,a magijsko znanje im je na nivou Harrija Pottera iz prvog dela filma.
sam kazes: Jeste sve je to energija

i ti i ja i svatko drugi je samo dio te energije i razlikujemo se po vibraciji i frekvenciji, ali smo svejedno dio je jedne Energije
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 12:43   #13
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Kaj bi bila energija? Potencijal? Mjera za nešto što se troši pri nekom radu?

Al da, Bandridge je u pravu kad je rekao da energija nije val. Zaribo sam.
Hm. A kaj bi onda bila svjetlost? Val koji nosi energiju?
Kad atom emitira energiju, u kakvom stanju se ta energija prenosi? Jel ju nosi neki val? Koji val?

Kaj bi bile vibracije i frekvencije energije ak ona nije val?
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:04   #14
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Kad atom emitira energiju, u kakvom stanju se ta energija prenosi? Jel ju nosi neki val? Koji val?

Kaj bi bile vibracije i frekvencije energije ak ona nije val?
sve vibrira, nista nije kruto stanje, mi kruto stanje dozivljavamo samo zbog nase prve (zemljane) cakre ili energetskog centra, najvisa frekvencija vibracije je ljubav, a ljubav nema granicu, tako kad kazemo najvisa, usporedjujemo je s ostalim frekvencijama, najvisa nepostoji
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:32   #15
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
sve vibrira, nista nije kruto stanje, mi kruto stanje dozivljavamo samo zbog nase prve (zemljane) cakre ili energetskog centra, najvisa frekvencija vibracije je ljubav, a ljubav nema granicu, tako kad kazemo najvisa, usporedjujemo je s ostalim frekvencijama, najvisa nepostoji
ma očem pričaš vučino!, kakva prva čakra, ti tu tvrdiš nešto za što samo sanjaš da je možda točno.... kruto stanje je materija a meko ili fino je duh, al su jedno te isto...
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:35   #16
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
sve vibrira, nista nije kruto stanje, mi kruto stanje dozivljavamo samo zbog nase prve (zemljane) cakre ili energetskog centra, najvisa frekvencija vibracije je ljubav, a ljubav nema granicu, tako kad kazemo najvisa, usporedjujemo je s ostalim frekvencijama, najvisa nepostoji
Hm. Najviša frekvencija vibracije? Kaj bi bila vibracija točno?
Mislim, razumijem kaj si htio reči al bi rado da to malo više obrazložiš.
I da, ljubav nebi bila dobra riječ. Prije bi odgovaralo Tao ili Zen.

Na ovom topicu pokušavam spojit znanost i alternativu. Oni i jesu povezani, sam kaj se to treba izbrusit i istražit do kraja.
Fizika i kemija imaju dokaze o energiji i o različitim oblicima energije.
Alternativa zna za bioenergiju i manipulaciju iste.

I sad, bilo bi lijepo povezati nešto do čega se došlo intuicijom i znanjem s nečim do čega se došlo dokazima i eksperimentima. Zato tolko pitanja postavljam..

Uf, nije laka tema
__________________
▲▲▲
apollo. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:37   #17
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
ma očem pričaš vučino!, kakva prva čakra, ti tu tvrdiš nešto za što samo sanjaš da je možda točno.... kruto stanje je materija a meko ili fino je duh, al su jedno te isto...
mili moj reci mi kako ako su sve atomi ti sebe i sve oko sebe dozivljavas kao materiju?

je li i atom materija?

vuf
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 13:59   #18
Quote:
apollo. kaže: Pogledaj post
Hm. Najviša frekvencija vibracije? Kaj bi bila vibracija točno?
Mislim, razumijem kaj si htio reči al bi rado da to malo više obrazložiš.
I da, ljubav nebi bila dobra riječ. Prije bi odgovaralo Tao ili Zen.

Na ovom topicu pokušavam spojit znanost i alternativu. Oni i jesu povezani, sam kaj se to treba izbrusit i istražit do kraja.
Fizika i kemija imaju dokaze o energiji i o različitim oblicima energije.
Alternativa zna za bioenergiju i manipulaciju iste.

I sad, bilo bi lijepo povezati nešto do čega se došlo intuicijom i znanjem s nečim do čega se došlo dokazima i eksperimentima. Zato tolko pitanja postavljam..

Uf, nije laka tema
tema nemoze biti bolja

najniza frekvencija energije je 'materija', a najvisa frekvencija vibracije je nebo, Bog, Otac, Sve sto jest, Tao, Zen, koji god sustav vjerovanja imas (individualan je), ono vjecno iznad nas (dusa u nama), sto nema kraja ni pocetka, ljubav je osjecaj 'vjecnog', a rijec Istina

iz nebeske perspektive sve je jedno, dakle i znanost i alternativa, govore o istome ali na malo drugaciji nacin, 'ono vjecno' se zeli manifestirati na sto vise nacina, zato ima toliko religija, da ne bi bilo dosadno a sve se svedu na ljubav i istinu

nasa PAZNJA (osobna energija) stvara krutost, koja se mijenja s nasim iskustvom, kruto je samo ono na sto mi obracamo paznju, inace ne postoji,

u sumi pukne grana, ako nema koga (s mogucnoscu svjesti, dakle s ljudskim umom) da TO cuje ili vidi, da li se to zapravo i dogodilo? NIJE.

u ovom pogledu sve su elektromagnetski signali, taj elektromagnetski signal je necije uho trebalo pretvoriti u zvuk, oko u prizor

sve je iluzija koju svatko sebi stvara, i sve je jedno, energija
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:14   #19
Quote:
*kmik* kaže: Pogledaj post
mili moj reci mi kako ako su sve atomi ti sebe i sve oko sebe dozivljavas kao materiju?

je li i atom materija?

vuf
neznam
Ramzes13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2009., 14:17   #20
Quote:
Ramzes13 kaže: Pogledaj post
neznam
sad znas
__________________
promatrate li kad svoje misli?
*kmik* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:31.