Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2015., 12:44   #261
A ispadne isto samo zato jer je spread za dolare ogroman u mjenjacnicama.

Ali po meni je najbolje placat u inozemstvu preko kunskog tekućeg.
sebastijan72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2015., 13:42   #262
Quote:
sebastijan72 kaže: Pogledaj post
A ispadne isto samo zato jer je spread za dolare ogroman u mjenjacnicama.

Ali po meni je najbolje placat u inozemstvu preko kunskog tekućeg.
Istina, Maestro se najviše isplati, a možeš plaćati svugdje. Čak i u "egzotičnim" državama poput npr. Moldavije i Albanije, gdje se dosta često dogodi da neke kreditne kartice ne primaju.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 10:11   #263
Tata bi mi trebao primiti neku uplatu iz inozemstva, i u Zabi i u PBZ-u su mu rekli da mora otvoriti devizni račun, ali da prilikom podizanja novca s računa, ne može podići eure, nego da mora podići kune, jer je u Hrvatskoj platežno sredstvo kuna. To meni stvarno nije jasno, je li to točno ili ga muljaju ? Je li tako u svakoj banci ? Znači tebi na devizni račun sjedne određeni iznos eura koji ti banka onda isplati u kunama, pa ako želiš opet kupiti isti iznos eura, to moraš platiti više kuna nego što si dobio prilikom isplate Pa ko tu koga j... ?
wiberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2015., 11:13   #264
Sa deviznog računa se normalno mogu podizati devize (samo u poslovnici, ne na bankomatu)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2015., 12:46   #265
Molim, odgovor. Zanima me mogu li prenijeti sredstva sa deviznog računa iz jedne u drugu banku, bez problema sa poreznom upravom? Naime, visina kamatne stope na oročena devizna sredstva koja imam u banci nikako mi se ne sviđa, pa bih rado devize prenijelu u banku u kojoj je kamata viša. Mogu li to učiniti, bez problema, vezano za porez, porijeklo deviza i tako to. Thx
finkinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2016., 10:30   #266
Quote:
finkinja kaže: Pogledaj post
Molim, odgovor. Zanima me mogu li prenijeti sredstva sa deviznog računa iz jedne u drugu banku, bez problema sa poreznom upravom? Naime, visina kamatne stope na oročena devizna sredstva koja imam u banci nikako mi se ne sviđa, pa bih rado devize prenijelu u banku u kojoj je kamata viša. Mogu li to učiniti, bez problema, vezano za porez, porijeklo deviza i tako to. Thx
možes i ja sam nedavno to napravio.samo napravi fizicki jer prijenos novca s banke na banku je malo skuplje.do 200000 kn možes bez provjere porjekla novca barem je nekad bilo
pandorum999 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2016., 08:47   #267
unutar hrvatske je moguć samo promet u kunama.
podignes pare i odeš u drugu banku, a što se porijekla tiče, imaš potvrdu da si podigao novac sa druge banke i to je dovoljno
mendi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 00:23   #268
imam par pitanja pa ak ima neki dobrovoljac da proba pomoći

da li kod svih banaka devizna kartica VISA?
pokušavam se registrirat na jednu američku stranicu, ali na popisu država nema hrvatske nego ima slovenija. da li bi ja mogao u neekoj slovenskoj banci otvorit devizni račun,tj dal oni preko broja kartice vide odakle sam.
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 08:39   #269
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
imam par pitanja pa ak ima neki dobrovoljac da proba pomoći

da li kod svih banaka devizna kartica VISA?
pokušavam se registrirat na jednu američku stranicu, ali na popisu država nema hrvatske nego ima slovenija. da li bi ja mogao u neekoj slovenskoj banci otvorit devizni račun,tj dal oni preko broja kartice vide odakle sam.
Govorimo o Visa kreditnoj kartici ili debitnoj kartici? Račun možeš otvoriti u Sloveniji i dobiti ćeš Visa debitnu karticu.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 14:44   #270
ovo oni meni odgovore kad sam pitao zašto se ne mogu registrirat.



Unfortunately at this time the supporter membership is not available for your country.

e sad mene interesira, ako ja imam preko slovenske banke karticu da li će oni mislit da sam ja iz slovenije
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 16:47   #271
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
e sad mene interesira, ako ja imam preko slovenske banke karticu da li će oni mislit da sam ja iz slovenije
Trebalo bi ali... O kojoj se stranici radi?
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2016., 23:43   #272
znači oni preko broja kartice vide iz koje sam države??
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 10:04   #273
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
znači oni preko broja kartice vide iz koje sam države??
Nešto vide a dali je to država ili mogućnosti kartice nemam pojma Pretpostavljam da je ovo drugo.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 13:08   #274
Quote:
finkinja kaže: Pogledaj post
Molim, odgovor. Zanima me mogu li prenijeti sredstva sa deviznog računa iz jedne u drugu banku, bez problema sa poreznom upravom? Naime, visina kamatne stope na oročena devizna sredstva koja imam u banci nikako mi se ne sviđa, pa bih rado devize prenijelu u banku u kojoj je kamata viša. Mogu li to učiniti, bez problema, vezano za porez, porijeklo deviza i tako to. Thx
Hmm, da. I mene baš isto zanima. Probao sam jednom to odraditi.
100€, erste tekući devizni --> zaba tekući devizni.
Totalna katastrofa.
Ne da nisu stigli euri, nego nje stiglo ništa.
Pa zovi, pa neka neraspoređena sredstva u zabi, pa traži povrat. pa se vratile neke kune. Strašno.

Ne kužim zašto je tako i u čemu je problem. Pa baš preko takve transakcije se vidi trag novca, a oni tebe sile da u jednoj banci digneš i u drugu položiš devize.

A kako recimo ide ako želim sa svog tekućeg deviznog prebaciti eure npr. u Sloveniju na nečiji tekući račun?

Je li dovoljno samo pripaziti na IBAN primatelja ili i ta transakcija podliježe zakonima atomske fizike?
freepepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 13:53   #275
Unutar Hrvatske se devize mogu prebacivati između banaka samo ako je vlasnik oba računa isti (ali to košta isto kao i prijenos deviza u inozemstvo).
Ako ide preko granice, onda nema nikakvih ograničenja.
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 17:26   #276
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Nešto vide a dali je to država ili mogućnosti kartice nemam pojma Pretpostavljam da je ovo drugo.
http://www.hypo-alpe-adria.si/sl/con...cno-poslovanje

ak ti nije problem pogledat ovaj link i reći koju karticu bi ja trebao zatražit.

jel uopće moguće doći u stranu zemlju i otvorit račun kod njih??
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 18:03   #277
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
http://www.hypo-alpe-adria.si/sl/con...cno-poslovanje

ak ti nije problem pogledat ovaj link i reći koju karticu bi ja trebao zatražit.

jel uopće moguće doći u stranu zemlju i otvorit račun kod njih??
Pričao si o Visi, ni jedna od tih nije Visa. Možeš zatražiti npr. ovu Visu:

http://www.banka-koper.si/Inspire

U Sloveniji možeš otvoriti račun samo prije moraš izvaditi slovenski porezni broj na njihovoj poreznoj.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2016., 23:13   #278
hvala ti na pomoći.

al nisam ja tražio da bude VISA, znači kod hypo bi trebao zatražit debitna maestro kartica??
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2016., 08:43   #279
Quote:
alkatraz123 kaže: Pogledaj post
hvala ti na pomoći.

al nisam ja tražio da bude VISA, znači kod hypo bi trebao zatražit debitna maestro kartica??
Debitnu jedino i možeš dobiti s obzirom da nemaš primanja u Sloveniji.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2016., 12:07   #280
idem uplatiti deviznu doznaku preko sb internet bankarstva od 203 eura, a na računu imam 220 i ne uspije. nekoliko puta pokušavam kliknuti slanje, ali nikako, bez ikakve obavijesti. sve uredno popunjeno.

ok kažem sutra ću ih nazvati, ulazim danas na internet bankarstvo, uzeto mi 12 eura.

zovem ih, kaže mi da je vrlo vjervoatno da mi je kupovina sa paypala od prije 3 tjedna nije u potpunosti isplaćena (na ebayu sam kupovao laptop).

pa me zanima kako je to moguće, djeluje mi suludo da ja dobijem laptop od preko 1000 eura a da on nije isplaćen.

meni se čini prije da je zbog lošeg sistema meni povečena naknada za deviznu doznaku koja nije obavljena.

jel imao netko slična iskustva?
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:42.