Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2011., 16:10   #1061
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
gle... ako je zemlja suplja.. onda je njen presjek prsten.. jel tako?

ako gledas taj prsten i imas neko tijelo na povrsini prstena... gravitacijska sila koja djeluje na taj prsten je: F=(Gxm1xm2)/r^2

pri tome, posto masa u tom prstenu nije koncentrirana u jednoj tocki niti se moze tako aproksimirati jer je prsten, se udaljenost razlicitih segmenata tog prstena od tog tijela mijenja... znaci, dio mase prstena koji se nalazi na suprotnoj strani prstena u odnosu na tijelo je dalje nego dio mase prstena koji se nalazi, recimo u podrucju ekvatora.. znaci, posto su im razlicite udaljenosti, razlicito pridonose ukupnoj sili gravitacije...

kod koncentrirane mase, kao sto je kod modela pune Zemlje, ta udaljenost ostaje ista.. sto znaci da vecina mase (jezgra + unutarnji plast) JEDNAKO doprinosi gravitacijskoj sili na svim mjestima na povrsini zemlje, bez obzira gdje se tijelo nalazi...
naravno da na ovaj način proračun ne paše.

zaboravio si u ovu jednadžbu ubaciti gravitaciju sunca koje je u sredini (u malo eliptičnoj putanji, jelte) šuplje zemlje.
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 16:11   #1062
Molim aktivnog moderatora/moderatoricu na temi da izbriše i sve preostale moje upise.

Hvala.
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:09   #1063
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
evo pa racunaj sam, kad sam ja za tebe neobrazovan
f= GMm/(4Rr^2) S( 1 + ( r^2 - R^2) / s^2 ) ds
R je radijus zemlje a s udaljenost m od povrsine zemlje, r udaljenost od centra

ovo nije znanstvena rasprava prestani pilat, kazem ti da je svejedno je li suplja ili nije, pusti nas vise da raspravljamo o zemlji
ok.. jos ti fali dm u toj formuli umjesto M.. jer ti masa nije koncentrirana nego je u obliku prstena... ako vec mislis koristiti postojece formule, pogledaj u kojem se slucaju koristi... ds ti je diferencijal puta odnosno udaljenosti tijela od zemlje...

cekaj, ako nije znanstvena rasprava, kakva je rasprava onda?

ako mislite da se samo prica ovdje o bajci koja se zove suplja Zemlja, bez ikakve primjese znanosti, onda nek moderatorica prebaci temu na SF.. jer, po tome to tamo spada...
Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:13   #1064
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
pa je li itko tvrdio da se zemlja ne rotira

ne bi, bitna je ukupna masa, sastav je nebitan, barem tako kaze newton
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
dajte znanstvenici, neka mu netko objasni, ovo je stvarno smjesno, pa ti neznas ni osnove, za gravitaciju je sve jedno je li ispunjena ili ne, tako kaze newton, proracun je dosta kompliciran medutim sa tim se barem svi slazu
Nije bitna samo ukupna masa. Bitno je kako je ta masa raspoređena(zato imaš varijacije jačine gravitacije).

1) Kako se šuplja Zemlja formirala kako je masa od 6*10^24 kg šuplja i šta ju drži takvu odn. zašto se ne kolapsira.

2) Provedena su razna mjerenja i poprilično točno znamo sastav Zemlje i to nije napravila nekakva elita koja sakriva podatke nego su to 1000 ljudi mjerili svatko za sebe. Sastav Zemlje se nije otkrio preko noći nego se otkrivao godinama i obično je jedan čovjek zaslužan za otkriće jednog sloja.

3) Magnetsko polje Zemlje. Ako je šuplja šta stvara magnetsko polje. Danas se zna da ga stvara rotirajuća rastaljena masa željeza i nikla.

4) Kako objašnjavaš vulkane. Odakle ne samo rastaljeno kamenje nego odakle onaj silni pritisak koji izbacuje magmu?

5) Nevidim nikakva mjerenja provedena koja ukazuju na šupljost Zemlje. nevidim niti nikakve točnije podatke npr. na kojoj dubini počinje šupljina i čime je ona popunjena.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 18:30   #1065
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
Nije bitna samo ukupna masa. Bitno je kako je ta masa raspoređena(zato imaš varijacije jačine gravitacije).
da radi spljostenosti, medutim dukkai-u nije jasno da je gravitacija simetricne suplje kugle jednaka ispunjenoj, a po njegovom bahatom nastupu iz proslih postova bi se reklo da ima barem 2 doktorata
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
1) Kako se šuplja Zemlja formirala kako je masa od 6*10^24 kg šuplja i šta ju drži takvu odn. zašto se ne kolapsira.
to je glavno pitanje, na to nema sluzbenog odgovora osim slabasnog objasnjenja sa centrifugalnom silom, medutim moje rjesenje je jednostavno, da bi suplja zemlja imala smisla treba biti barem jednaka sila teze sa druge strane kako bi bili povoljni zivotni uvjeti inace nema koristi od supljine, ako je to ispunjeno nece kolapsirati, i da znam da je gravitacija zemlje nula u unutrasnjosti, sila mora dolaziti od drugdje i ne smatram uopce da bi trebalo sve nastati prirodnim putem
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
2) Provedena su razna mjerenja i poprilično točno znamo sastav Zemlje i to nije napravila nekakva elita koja sakriva podatke nego su to 1000 ljudi mjerili svatko za sebe. Sastav Zemlje se nije otkrio preko noći nego se otkrivao godinama i obično je jedan čovjek zaslužan za otkriće jednog sloja.
ne mozes nikome vjerovati u danasnje vrijeme, pogledaj samo sistem kako funkcionira
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
3) Magnetsko polje Zemlje. Ako je šuplja šta stvara magnetsko polje. Danas se zna da ga stvara rotirajuća rastaljena masa željeza i nikla.
moze ga stvarati i unutarnje sunce
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
4) Kako objašnjavaš vulkane. Odakle ne samo rastaljeno kamenje nego odakle onaj silni pritisak koji izbacuje magmu?
imas 1300 km magme u plastu
Quote:
srki kaže: Pogledaj post
5) Nevidim nikakva mjerenja provedena koja ukazuju na šupljost Zemlje. nevidim niti nikakve točnije podatke npr. na kojoj dubini počinje šupljina i čime je ona popunjena.
oko 1300 km je plast, pola volumena je prazno prema teoriji
nema dokaza samo istrazivanja generala byrd-a i istrazivanaja njemaca na tibetu to je najbolji dio

Zadnje uređivanje skybyte : 18.02.2011. at 18:38.
skybyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:18   #1066
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
to je glavno pitanje, na to nema sluzbenog odgovora osim slabasnog objasnjenja sa centrifugalnom silom, medutim moje rjesenje je jednostavno, da bi suplja zemlja imala smisla treba biti barem jednaka sila teze sa druge strane kako bi bili povoljni zivotni uvjeti inace nema koristi od supljine, ako je to ispunjeno nece kolapsirati, i da znam da je gravitacija zemlje nula u unutrasnjosti, sila mora dolaziti od drugdje i ne smatram uopce da bi trebalo sve nastati prirodnim putem
Centrifugu sam već objasnio(ona će spljoštiti planet u disk).

Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
ne mozes nikome vjerovati u danasnje vrijeme, pogledaj samo sistem kako funkcionira
Kako onda možeš vjerovati ljudima koji su iznjeli hipotezu o šupljoj Zemlji.
Inače sustav funkcionira super. Ako netko krivotvori rezulate mjerenja 100 drugi znanstvenika će ponoviti mjerenja i ustanoviti kriovtvorenje. Ako nije krivotvoreno onda će ga potvrditi ili opovrgnuti. Pogledaj kak je Bohrov model atoma pao. Ljudi su otkrili da za niti jedan atom osim vodika ne daje točne rezultate i on je zamjenjen boljim.
I molim te da više ne iznosiš takve teze. Znaš li koliko glupo zvuči argument koji pretpostavalj da su svi na planetu korumpirani?

Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
moze ga stvarati i unutarnje sunce
Sunce takvo malo ne može postojati(Da ne može Jupiter ti je smeđi patuljak i to jedan od manjih) i kao drugo kako ćeš ga staviti tamo? Zračenje te zvijezde bi otpirilo planet. Još bi ta zvijezda rastalila planet čak i pretvorila u paru.

Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
oko 1300 km je plast, pola volumena je prazno prema teoriji
nema dokaza samo istrazivanja generala byrd-a i istrazivanaja njemaca na tibetu to je najbolji dio
Znači nemaš nikakvih dokaza?
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 19:55   #1067
nisu svi korumpirani ali jesu izmanipulirani
centrifugu treba zanemariti
nema dokaza, samo teorija

Zadnje uređivanje skybyte : 18.02.2011. at 20:17.
skybyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:20   #1068
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
nisu svi korumpirani ali jesu izmanipulirani
centrifugu treba zanemariti
nema dokaza, samo teorija
Teorija bez dokaza je kurac , a ne teorija.

To moze biti nekakva hipoteza ili tako nekaj.
Iako ... ovo je prebedasto i za hipotezu.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 21:58   #1069
dobro, hipoteza kad vec zelis inzistirati na terminologiji, osjecam se ovdje kao na sudu
ne ocekuj od mene da dam odgovore na sva pitanja, ali model suplje zemlje funkcionira
skybyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 22:43   #1070
Quote:
Nakirija kaže: Pogledaj post
u alternativi također mora bit logike, problem sa nekim komentarima ovdje je što u njima nema nikakve logike.

Mislim čepovi, zemlja kao balon, ispušta zrak, povratak dinosaura.

Ja stvarno ne znam jel se to neko šali ili stvarno misli ozbiljno
Mislio sam ozbiljno
BRZII is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 01:20   #1071
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
nisu svi korumpirani ali jesu izmanipulirani
centrifugu treba zanemariti
Svejedno ti je glup argument.

Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
dobro, hipoteza kad vec zelis inzistirati na terminologiji, osjecam se ovdje kao na sudu
ne ocekuj od mene da dam odgovore na sva pitanja, ali model suplje zemlje funkcionira
Ne funkcionira. Sam si rekao da nema dokaza. Taj model ne funkcionira jer nemože objasniti puno stvari.
srki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 10:23   #1072
Quote:
skybyte kaže: Pogledaj post
da radi spljostenosti, medutim dukkai-u nije jasno da je gravitacija simetricne suplje kugle jednaka ispunjenoj, a po njegovom bahatom nastupu iz proslih postova bi se reklo da ima barem 2 doktorata
moj bahati nastup ipak dolazi iz cinjenice da nesto i znam i kad pricam o necemu, znam o cemu pricam, ne laprdam bezveze...

uglavnom, imas tu skicu kako bi to funkcioniralo kada bi bila Zemlja suplja, odnosno da bi "dalji" segmenti prstena manje pridonosili ukupnoj gravitacijskoj sili za razliku od slucaja gdje je vecina mase u srediste i jednako pridonose, bez obzira na polozaj tijela na povrsini Zemlje...

Dukkai is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 10:38   #1073
Dukkai, ne i dalje ne znaš što pričaš jer masa zemlje kakvog god oblika bila nije koncentrirana u 1 točki nego svaki atom neke mase privlači svaki drugi atom. zbog toga ako ideš ispod zemlje u tunelu gubiš na težini jer te privlači i masa zemlje koja je iznad sve do teoretskog središta zemlje gdje više nemaš nikakvu težinu i gdje je zbroj gravitacijskog utjecaja zemlje 0. ALI, bila ona šuplja ili puna svi ti vektori sila se MOGU predstaviti kao jedan jedini vektor. daj malo razmisli kada sam te toliko puta već upozorio. podjeli svoju punu zemlju na 2 polovice iznad kojih stojiš ti. sada razmisli koja te polovica više privlači, ona dalja ili ona bliža, a obje imaju jednaku masu. stvarno pišeš gluposti.

@skaybyte, po nikakvoj i ničijoj teoriji ne postoji 1300 km magme u plaštu.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 10:47   #1074
A sada ako možeš zamisliti središte pune kugle u kojem nema nikakvog utjecaja gravitacije, a postoji jedna druga sila (fiktivna), centrifugalna, ja mogu zamisliti kako ona razbacuje tvar iz središta prema obodu koliko god ta sila mala bila. Ako unutra nije vakuum iz nekog razloga i ne stvara se podtlak, a ne mora biti jer će unutra biti lakši plinovi sva masa koja je vani neće se urušavati jer je opet u svakoj točki te unutarnje šupljine zbroj utjecaja sile gravitacije 0.

Ja to tako zamišljam i mislim da se nikakav fizikalni zakon ne kosi sa time.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 10:56   #1075
Quote:
Dukkai kaže: Pogledaj post
moj bahati nastup ipak dolazi iz cinjenice da nesto i znam i kad pricam o necemu, znam o cemu pricam, ne laprdam bezveze...

uglavnom, imas tu skicu kako bi to funkcioniralo kada bi bila Zemlja suplja, odnosno da bi "dalji" segmenti prstena manje pridonosili ukupnoj gravitacijskoj sili za razliku od slucaja gdje je vecina mase u srediste i jednako pridonose, bez obzira na polozaj tijela na povrsini Zemlje...
potpuno pogresno, neznas osnove, procitaj sta je tezulja napisao vektorima ili rjesi integral pa ce ti biti jasno

@tezulja
moja teorija je nesto drukcija, ali nema veze, bitno je da je suplja

Zadnje uređivanje skybyte : 19.02.2011. at 11:11.
skybyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:25   #1076
Možda je već prije napisano, ali mene samo zanima kakvo bi to sunce bilo koje se nalazi unutar Zemlje. Jel to zvijezda u klasičnom smislu ili nešto posve drugo i s čime poznatim bi se to sunce moglo usporediti? Jednostavno mi nema smisla da postoji zvijezda tako malih proporcija koja bi stala unutar Zemlje i tako slabog sjaja da ne sprži kompletnu unutrašnjost i spriječi bilokakav život.
Rockerion is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 19:45   #1077
to je najveci problem
ne moze biti zvijezda nikako radi mase, ali ne bi imalo smisla da je vjecni mrak,
znaci da nesto treba svjetlit, prema teoriji u unutrasnjosti bi trebao vladati stalni sumrak
skybyte is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:06   #1078
Ma lako za to sto je tako mala zvijezda nemoguca.
Postoje jos veci problemi.

Zvijezde su gadne. Zajebane. Zvijezde su olicenje pakla.

Sunce je na ljudima nezamislivoj udaljenosti pa i dalje ima strahovit utjecaj.
Zvijezda u sredistu Zemlje, na udaljenosti par tisuca kilometara bi naprosto satrla Zemlju ko beba zvecku.
__________________
Makefile not war !
Bjesomar_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:11   #1079
Quote:
Rockerion kaže: Pogledaj post
Možda je već prije napisano, ali mene samo zanima kakvo bi to sunce bilo koje se nalazi unutar Zemlje. Jel to zvijezda u klasičnom smislu ili nešto posve drugo i s čime poznatim bi se to sunce moglo usporediti? Jednostavno mi nema smisla da postoji zvijezda tako malih proporcija koja bi stala unutar Zemlje i tako slabog sjaja da ne sprži kompletnu unutrašnjost i spriječi bilokakav život.
... čekaj, sad ćeš dobiti teoriju u dvije-tri riječi/rečenice koja pobija cjelokupnu fiziku elementarnih čestica, kao i ostatak astrofizike (tj. ono što je još ostalo)...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 20:16   #1080
"neki" kažu da to u sredini nije klasična zvijezda nego kristal, no što znači "klasična zvijezda", a što znači "kristal" ja stvarno nemam pojma (niti kako bi sve to funkcioniralo) jer isto tako ti "neki" se ne slažu sa opisom zvijezda i pretpostavkama o izvoru njihove energije. Sada bi bilo zgodno da se u raspravu uključe ljudi koji nisu sputani indoktrinacijom.
tezulja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.