Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2007., 19:11   #121
Quote:
ubojica_mekog_tuljca kaže: Pogledaj post
Stoga se neću smijati teoriji da je zemlja šuplja. Premda na prvi pogled djeluje komično, ali ne i nemoguće. Ipak, sjetite se da ljudi rabe svega par postotaka mozga i da ne mogu uvidjeti sve što je u biti vrlo realno i istinito.
Pazi, taj zakon o uprotrebi mozga je retroaktivan - vrijedi i za tebe. Tako da je jednaka šansa da su "šupljani" u krivu kao i "punjani"
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2007., 21:13   #122
Quote:
ubojica_mekog_tuljca kaže: Pogledaj post
Žalosno je upravo to što smo mi ljudi - ograničeni.

Fizički i psihički. Nemamo niti sposobnosti niti volje za istraživanjem i novim saznanjima. Držimo se uvriježenih činjenica kao pijan plota. Bojimo se svega novoga i dokazujemo samima sebi koliko smo ustvari - mali.


Vidite, uzet ću za primjer Teslu. U njegovo doba čvrsto se vjerovalo da neke stvari nisu moguće ni pod razno zato jer to zakoni fizike nisu dopuštali. Ali, eto, čovjek nadnaravnih mogućnosti (u odnosu na običnog čovjeka) je u biti svima njima dao jednu intelektualnu pljusku i pokazao nam koliko smo mali i primitivni.

Fizika (pa tako i ostale znanosti) se stalno razvija. Doći će vrijeme (i to uskoro) kada će osnovna načela fizike (poput gravitacije i sl.) pasti u vodu.

Stoga se neću smijati teoriji da je zemlja šuplja. Premda na prvi pogled djeluje komično, ali ne i nemoguće. Ipak, sjetite se da ljudi rabe svega par postotaka mozga i da ne mogu uvidjeti sve što je u biti vrlo realno i istinito.


Netko je rekao "Samo mijena stalna jest". Ta tvrdnja je točna i čvrsto sam uvjeren da će jednog dana svi temelji znanosti na kojoj živimo i o njoj ovisimo, biti uzdrmani i promijenjeni, a neki novi Tesla će postati spasitelj čovječanstva i tako ukrug.


Inače, iskreno, ne vjerujem u te pizdarije kaj piskarate jer pola vas u biti ne zna o čemu priča (čast iznimkama koje se ističu), i priznajem da sam neznalica i zatucan jer vjerujem u sve ono što me uče.

Ali znam da će za 10ak godina situacija biti malo drugačija i da će se svi smijati zaključcima koje smo ovih dana donosili....
kad netko spomene Teslu, znam, znam iz iskustva da će početi gluposti. Zašto mučite tog ispaćenog čovjeka, zašto?
Nije Tesla pobijao nikakve zakone fizike. Samo je donio nova saznanja iz elektromagnetizma. To je sve.
Osnovna načela fizike NEĆE pasti u vodu. Gravitacija neće pasti u vodu.
Ljudi ne rabe par postotaka mozga, u funkciji je cijeli mozak. Sve koristimo.

Tipično je kako se UVIJEK ponavljaju jedne te iste stvari. Svima su uvijek puna usta Tesle, svima su glupe hipoteze odlične, samo treba vremena da sve legne, itd. itd., a zar je tako jebeno teško naučiti, pa onda reći nešto?
Znanost zapraov nije dogmatska, ali hvala bogu na tome što ponekad u praksi je, jer da nije, brzo bi se dogodila njena degradacija.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 00:45   #123
E jeste neki ovdje stvarno smješni.
Pa zar ne znate da su Axel i profesor Otto Lidenbrock, predavač mineralogije na sveučilištu Johannaeum u Hamburgu, već obavili put u središte Zemlje.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 08:15   #124
Hmm, no zar nebi "šuplja" zemlja implicirala da smo pogriješili u procjeni gustoće našeg planeta, tj. i u procjeni njegove mase. Što dalje implicira da fizikalni zakoni (od newtonove gravitacije pa do o.t. relativnosti) uopće nisu točni jer zemlja u tom slučaju nemože zadržati ovakvu putanju u sunčevu sustavu?

No ipak, sva se mjerenja poklapaju, zemlja ima stabilnu orbitu oko sunca->zemljina masa je dobro pogođena->znamo joj veličinu pa i gustoću->nemože bit šuplja?
Gurth is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 09:40   #125
[QUOTE=Gurth;7194908
No ipak, sva se mjerenja poklapaju, zemlja ima stabilnu orbitu oko sunca->zemljina masa je dobro pogođena->znamo joj veličinu pa i gustoću->nemože bit šuplja?[/QUOTE]

Ali zato mogu necije glave...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 09:42   #126
Quote:
Gurth kaže: Pogledaj post
Hmm, no zar nebi "šuplja" zemlja implicirala da smo pogriješili u procjeni gustoće našeg planeta, tj. i u procjeni njegove mase. Što dalje implicira da fizikalni zakoni (od newtonove gravitacije pa do o.t. relativnosti) uopće nisu točni jer zemlja u tom slučaju nemože zadržati ovakvu putanju u sunčevu sustavu?

No ipak, sva se mjerenja poklapaju, zemlja ima stabilnu orbitu oko sunca->zemljina masa je dobro pogođena->znamo joj veličinu pa i gustoću->nemože bit šuplja?
Gurth!

Ako si sluzio vojsku, morao bi znati koliko je komplicirano; stajati na (gornjem) krevetu i ujedno ga namjestiti tako da te podoficir , visekratno, ne bi zajebavao. Isto ti je sa nasom planetom sa kojom smo sazivljeni u toj mjeri da sve moramo racunati i mjeriti u odnosu na nju, pa su tako svi proracuni i izvedeni na pretpostavkama vezanim za planetu, te se nista ne mijenja njenim oblikom, jedino nas njen oblik (shupalj) obavezuje na pretpostavku da su i sva ostala nebeska tijela istog oblika, tojest - shuplja.

Idi i pogledaj snimke Jupiterovih satelita, gdje ces, na povrsini njegovog satelita Ganymeda, moci zapaziti nesumnjive znake nadimanja, vec diskutovanih u naucnim krugovima ali sa istom nesigurnoscu kao i u pogledu nase planete, koja bi, po nepriznatoj hipotezi P. Jordana trebalo da je dvostruko narasla ali otkuda onda 8-struki prirast mase...?

time se, sam od sebe, namece jedan jedini zakljucak; da je takvo nadimanje jedino moguce ako je jedno takvo tijelo shuplje i dovoljno elasticno...

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 09:57   #127
Jos ako planete pocnu prditi di ce nam biti kraj...
pizda is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:29   #128
Quote:
pizda kaže: Pogledaj post
Jos ako planete pocnu prditi di ce nam biti kraj...
Brži si, to sam ja htio primjetiti
Već sad mi se diže kosa na glavi od smrada koji nadolazi.
__________________
Greenov zakon o raspravi:
"Sve je moguće, ako ne znate o čemu govorite."
El Ninho is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 10:34   #129
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Brži si, to sam ja htio primjetiti
Već sad mi se diže kosa na glavi od smrada koji nadolazi.

Zemlja je Majka i njen Prdež je Anđeoski Miomiris za Njena stvorenja.
Tomislav B is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 11:23   #130
Quote:
El Ninho kaže: Pogledaj post
Brži si, to sam ja htio primjetiti
Već sad mi se diže kosa na glavi od smrada koji nadolazi.
kad ste vec u tolikoj mjeri istomisljenici, mogao bi, iz puke solidarnost, barem uzeti Nickname - SHUPAK - i time izraziti tvoji nesumnjivu (ne samo anatomsku) bliskost sa - PIZDOM - koja se stvarno trudi uciniti cast svome imenu...
Aferim!

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 13:12   #131
Here's one fora ya' :

U Zemlju je prije par milijuna godina udarila jedna mrcina od kometa.
Kad bi Zemlja bila šuplja, zar ne bi udar kometa napravio jedn MASIVNU rupu u njenoj "čahuri", tj. doslovno probio Zemlju ? (što od samog udara, što od urušavanja i potresa nastalih tako)....

Things that make you go hmmmmm
Aerial_51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 13:52   #132
Quote:
metuzalem* kaže: Pogledaj post
Gurth!

Ako si sluzio vojsku, morao bi znati koliko je komplicirano; stajati na (gornjem) krevetu i ujedno ga namjestiti tako da te podoficir , visekratno, ne bi zajebavao. Isto ti je sa nasom planetom sa kojom smo sazivljeni u toj mjeri da sve moramo racunati i mjeriti u odnosu na nju, pa su tako svi proracuni i izvedeni na pretpostavkama vezanim za planetu, te se nista ne mijenja njenim oblikom, jedino nas njen oblik (shupalj) obavezuje na pretpostavku da su i sva ostala nebeska tijela istog oblika, tojest - shuplja.

Idi i pogledaj snimke Jupiterovih satelita, gdje ces, na povrsini njegovog satelita Ganymeda, moci zapaziti nesumnjive znake nadimanja, vec diskutovanih u naucnim krugovima ali sa istom nesigurnoscu kao i u pogledu nase planete, koja bi, po nepriznatoj hipotezi P. Jordana trebalo da je dvostruko narasla ali otkuda onda 8-struki prirast mase...?

time se, sam od sebe, namece jedan jedini zakljucak; da je takvo nadimanje jedino moguce ako je jedno takvo tijelo shuplje i dovoljno elasticno...

- M -
gurth se ne javlja, a meni se tresu ruke i ljut sam
dakle, nebeska tijela nisu šuplja. ali, mogu biti šupljikava. recimo manji asteroidi koji se sastoje od gromada koje su se lagano skupile uslijed slabo elastičnog sudara i sad jezde prostorom. Velike strukture koje imaju veliku gravitaciju će kolabirati i stisnuti se, popuniti prostor između.
šuplji planet je energetski izrazito nepovoljna struktura. jednostavno ne može nastati, a i da ga se stvori onako, abrakadabra, kolabirao bi.
što se tiče plinskih divova, nemam blage kako itko može i doći do ideje da masivna kugla plina i tekućine može biti šuplja, to je nešto izvan pameti. fluidi toliko ogromni da na javnu scenu stupa gravitacija će se skupiti. nema šupljina.

Što je sa Suncem? zar i njega smatraš šupljim? one pjege, to su otvori na fotosferi, a ispod su bića svjetlosti?
malo smo zabrazdili u stare ideje, ha, metuzalem?

Ganimed je sav raspucan zbog plimnih sila, kao uostalom i Kalipso i Europa. Štoviše, to je najveći satelit u našem sustavu.
Okreće se oko Jupitera koji ga stišće i lagano mu krcka stijene i led na površini. Ganimed je dovoljno ogroman da bude kuglast. Stalno mu se lagano lomi kora, i stalno zacjeljuje, doduše sporije od ledom prekrivene Europe. I k tome je pun kratera.

Nemaš nikakvog dokaza za hipotezu o šupljim planetima i satelitima, a svaki pokušaj se kosi s posljedicama prirodnih zakona.


a aerial_51 nice one
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2007., 14:08   #133
Zemlja je zapravo malo zapuštena Borgova kugla...
freudrick is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 11:17   #134
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post

Što je sa Suncem? zar i njega smatraš šupljim? one pjege, to su otvori na fotosferi, a ispod su bića svjetlosti?
malo smo zabrazdili u stare ideje, ha, metuzalem?



Nemaš nikakvog dokaza za hipotezu o šupljim planetima i satelitima, a svaki pokušaj se kosi s posljedicama prirodnih zakona.
:
Endi17!

posto si jedan od onih, ne samo dobro odgojenih vec solidno naobrazovanih i izuzetno pametnih momaka, posebno mi je drago sa tobom uci u (nadam se: plodonosnu) diskusiju po ovoj temi... Zato cu ti, sada, navesti jedan veoma zanimljiv podatak iz knjge "Slika Svijeta Velike Umjetnosti", koju je napisao, u javnosti skoro nepoznat autor V. St. KINJO:

" ...U traganjima za smislom, ljudi nijesu pokazali samo raznovrsnost ideja i pogleda na svijet, vec su ispoljili i osvjedocenu raznovrsnost naravi. Dok su jedni mnogo stosta zrtvovali da druge ubijede u svoju ideju, drugi su nudili dosta velike nagrade da ih neko ubijedi da nijesu u pravu. Tako je, diplomirani inzenjer iz Osnabrücka, Gotfried Büren, 1949 godine raspisao nagradu od 25.000 (ondasnjih) maraka onome ko dokaze:

1.) "Da Sunce nije naseljeno ili - naseljivo!"
2.) "Da rema danasnjoj Edingtonovoj teoriji u unutrasnjosti Sunca i zvijezde Sirijusa, vladaju temperature od vise miliona stepeni (Celsius) i pritisci od miliona, odnosno biliona atmosfera...."

Sam Büren je bio misljenja, da je Sunce u svojoj unutrasnjosti hladnije nego li na povrsini a da mi vidimo sam njeov omotac koji zraci svjetlost. Büren nije prvi koji je dosao na ovu ideju. Najpoznatiji zastupnik ove ideje, bio je njegov zemljak dr Herrmann Fricke. Sto se astronoma tice, u novije vrijeme niti jedan nije pomenuo jednu takvu mogucnost.

Doprinos ovoj ideji, Büren je dao kroz misljenje da su mrljr na Suncu u stvari rupe u svjetlecemomotacu, kroz koje se vidi njegovo tamnije jezgro koje bi moglo biti nastanjeno. Na ovaj "nagradni" konkurs neodlucnog unzenjera, javilo se "Astronomsko drustvo" sa prof. Biermannom (covjek od piva) i prof. Siedentopfom (u hm, u prijevodu: Lonac koji kuha!) kao predstavnicima. U komisiji su bili, po Bürenovoj zelji, poznati fizicar Heisenberg i prof. Schäfer, kao i jurist prof. Fischer.

Ova komisija je, nakon uspjesnog izlaganja nemogucnosti po prvom pitanju, nagradu od 25.000 maraka, dodijelila "Astronomskom drustvu", dok su nagradu po drugom pitanju morali isplatiti nasljednici, u medjuvremenu preminulog inzenjera Bürena."

Svaka cast navedenim naucnim autoritetima ali Meni ipak cini da ovaj "dokazni postupak" mnogo manje vrijedi nego sto je bio placen...

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 12:34   #135
ma dobro, ali ne daješ dokaze, nego stalno skrećeš s teme pišući o nekim zgodama i nezgodama, peripetijama, anegdotama itd.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:28   #136
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
ma dobro, ali ne daješ dokaze, nego stalno skrećeš s teme pišući o nekim zgodama i nezgodama, peripetijama, anegdotama itd.
Pa, pravo da ti recem, niti imam dokaza niti su mi oni toliko bitni a osim toga jedva i sebi mogu dokazati da sam ziv... Pa zar i nas narod nije, svoje sumnje u stvarnost, sazeo u (fatalistickoj?) tvrdnji, da smo:

- "Duze mrtvi nego sto smo zivi...!"

No, imas pravo sto trazis dokaze, jer niti jedna misao ili ideja ne mogu baez izvjesnog misaonog pokrica...

Dakle!

Dovoljno ti je zamisliti historijsku scenu, kada Galilej treba, pred sudom Svete Inkvizicije, ne da odbrani svoju geografsku istinu o okretanju planete Zemlje vec da, kao djavolski nagovor, jednostavno - odbaci! Djordanu Brunu to nije uspjelo te je skoncao na lomachi i to po presudi istoga suda koji ga je osudio na smrtnu kaznu "bez prolivanja krvi...!?"

No ipak ne mogu reci da ne postoje, barem teorijski dokazi, zato ti slobodno mogu preporuciti pomenutu knjigu "Ekspanzija Zemlje" od P. Jordana u kojoj je iznijet teoretski dokaz nadimanja nase planete uz dosljedno izbjegavanje da se osnovni uslov (conditio sine qua non) bez koga je to namoguce, uopste pomene, te je sve ostalo u okovima "zanimljive" hipoteze.

Medjutim, iako je ovaj nesumnjiv dokaz ostao na razini hipoteze, svakog ko slobodno misli, ne samo da moze nego mora uputiti na nuznost postojanja alternative, da bi nasa planeta mogla imati oblik mjehura, bilo sa ili bez centralnog sunca. Ne samo planeta Zemlja vec i sva ostala nebeska tijela...

Jos na pocetku prosloga 20. stoljeca, jedan od veoma originalnih autora, Amerikanac Charles Frt, u jednoj od svojih knjiga (Knjiga Prokletih = The Book of the Damned"), uzgred je tvrdio da; kad mu neki Astronom dodje sa teorijom o meteorskim kraterima na Mjesecu kao posljedicama meteorskog bombardovanja, dodje mu isto kao kad bi mu neko ispricao da je vidio misha sa slonovskim ushima...

U medjuvremenu se ova teorija odrzava na mishice dokazivanjem razlicitih starosti i uslova, ali ako uzmemo da je, u pogledu Mjeseca i planete Merkur, prisustvo vod (leda!) potpuno zanemareno, onda se sve moze dovesti u pitanje.

U stvari nema boljeg dokaza ovoj neobicnoj teoriji od rasporeda mora i kontinenata... Najveca zagonetka u vanjskoj strukturi zemljine kore, jeste bas konstantna dubina njenih okeana koja, sa pojedinacnim izuzecima, krece oko 5.000 m dok prosjecne visine kopna ne prelaze 200 m. Otopljena magma se uglavnom nalazi na dubini vecoj od 10.000 m i po vladajucoj teoriji se prostire do 8pretpostavljenog, metalnog jezgra...

No, uvjerili smo se da najdublja bushotina ne prelazi 13.000 m te sve sto je dublje od toga, ostaje u okviru pretpostavke, pa makar iza nje stajali jednako visoki autoriteti kao oni u vrijeme Galilejevo...

medjutim, priroda se ionako ne obazire na autoritete i njine proracune, pa bi veoma lako moglo biti da, veoma dinamican omotac nase planete, ne bude deblji od pedesetak kilometara i da posjeduje identicnu strukturu sa obje strane plasticnog sloja magme, koji ujedno predstavlja i gravitaciono polje...

Danasnje doba je ionako nalik vremenima prije otkrica Amerike, kada se stanovnistvo Evrope, ne samo kriticno mnozilo vec duhovno i politicki zestoko previralo, sto je vladare gonilo u potragu za novim prostorima... danas je slicna dramatika dostigla svoj vrhunac a posto su pogodne planete daleko, ne preostaje drugo no pogledati oko sebe...

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 13:52   #137
gle, nemam vremena čitati knjige ljudi koji govore da je Zemlja šuplja. hipoteza je nevaljanih temelja i stvarno nemam ni vremena ni volje za takav pothvat. možda jednog dana, čisto da znam kako su neki ljudi nekad mislili.
postavio sam ti hrpu ogoljenih, egzistencijalnih pitanja za ovu hipotezu koja ju zapravo potpuno ruše i ni na jedno nisi odgovorio, štoviše, sad kažeš:
Quote:
Pa, pravo da ti recem, niti imam dokaza niti su mi oni toliko bitni a osim toga jedva i sebi mogu dokazati da sam ziv...
dakle, tko koga tu je*e u zdrav mozak? nemaš dokaza niti su ti bitni. zašto onda kažeš da je Zemlja (i svi ostali planeti, pa i zvijezde) šuplji?
mislim, mogli bi tu napraviti popis nevjerojatno čvrstih dokaza koji govore u prilog tome da je Zemlja (i ostali) puna kugla, ali kao da bi to nešto promijenilo? pretpostavljam da ti to ne bi ništa značilo, vjerojatno bi se uhvatio nekog "pisca" sa sredine 19.st., razdoblja kad su svi bili zaluđeni J.Verneom, koji je pisao ZF, a ne znanstvene radove. E pa od razdoblja Vernea, puno se toga promijenilo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 15:19   #138
Quote:
metuzalem* kaže: Pogledaj post
...
Jos na pocetku prosloga 20. stoljeca, jedan od veoma originalnih autora, Amerikanac Charles Frt, u jednoj od svojih knjiga (Knjiga Prokletih = The Book of the Damned"), uzgred je tvrdio da; kad mu neki Astronom dodje sa teorijom o meteorskim kraterima na Mjesecu kao posljedicama meteorskog bombardovanja, dodje mu isto kao kad bi mu neko ispricao da je vidio misha sa slonovskim ushima...

U medjuvremenu se ova teorija odrzava na mishice dokazivanjem razlicitih starosti i uslova, ali ako uzmemo da je, u pogledu Mjeseca i planete Merkur, prisustvo vod (leda!) potpuno zanemareno, onda se sve moze dovesti u pitanje.

U stvari nema boljeg dokaza ovoj neobicnoj teoriji od rasporeda mora i kontinenata... Najveca zagonetka u vanjskoj strukturi zemljine kore, jeste bas konstantna dubina njenih okeana koja, sa pojedinacnim izuzecima, krece oko 5.000 m dok prosjecne visine kopna ne prelaze 200 m. Otopljena magma se uglavnom nalazi na dubini vecoj od 10.000 m i po vladajucoj teoriji se prostire do 8pretpostavljenog, metalnog jezgra...

No, uvjerili smo se da najdublja bushotina ne prelazi 13.000 m te sve sto je dublje od toga, ostaje u okviru pretpostavke, pa makar iza nje stajali jednako visoki autoriteti kao oni u vrijeme Galilejevo...

medjutim, priroda se ionako ne obazire na autoritete i njine proracune, pa bi veoma lako moglo biti da, veoma dinamican omotac nase planete, ne bude deblji od pedesetak kilometara i da posjeduje identicnu strukturu sa obje strane plasticnog sloja magme, koji ujedno predstavlja i gravitaciono polje...

Danasnje doba je ionako nalik vremenima prije otkrica Amerike, kada se stanovnistvo Evrope, ne samo kriticno mnozilo vec duhovno i politicki zestoko previralo, sto je vladare gonilo u potragu za novim prostorima... danas je slicna dramatika dostigla svoj vrhunac a posto su pogodne planete daleko, ne preostaje drugo no pogledati oko sebe...
- M -
Bez uvrede, ali ti si ovdje nadrobio toliko gluposti da je to strašno...

Od čega su krateri na Mjesecu? Od miševa? Ili krtica?
__________________
I'm just preparing my impromptu remarks.
ice41000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 19:55   #139
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Bez uvrede, ali ti si ovdje nadrobio toliko gluposti da je to strašno...

Od čega su krateri na Mjesecu? Od miševa? Ili krtica?
AAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!1
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2007., 20:42   #140
Quote:
ice41000 kaže: Pogledaj post
Od čega su krateri na Mjesecu? Od miševa? Ili krtica?
Dobri moj, nema tu niceg strasnog... Strasne bi mogle biti sve one presude u ime vjere, koje su i stvarno kostale, a jos i danas kostaju, milione ljudskoh zivota.

Onaj ko je prvi ustvrdio da mjesecevi krateri poticu od udara meteorita, sigurno nije sluzio vojsku, jer bi znao da su puni pogotci veoma rijetki a ako je suditi po mjescevim kraterima, ocevidno je da drugih pogodaka, osim punih, nije niti bilo... Niti jednog jedinog, da je barem malo ukoso otisao, a kamo li nekog da je Mjesec samo okrznuo..

Pogledaj sam kakvih ogromnih kratera ima...!? iz obicnog iskustva znamo da bi se svaka kugla rasprsila kad bi je pogodio slican hitac ali Mjesecu nije bilo nista, nego je i samo dno kratera, ostalo jednako zakrivljeno kao i ostala vanjska ploha...

Sve i da imam bilo kakvih dokaza, umove istrenirane udbaskom pravovjernoscu ionako nije moguce uputiti na postizanje misaonih pretpostavki, posto i u modernoj naobrazbi postoji institucija samocenzure.

Da nije tako, meni bi bilo dovoljno da te uputim na planetu Mars i njene takozvane vulkane od kojih, kasnijom erozijom, nastaju krateri u ledenom oklopu te planete... No sto to vrijedi, kad ces ti i tebi slicni, odmah zahtijevati dokaz da voda na Marsu postoji. Meni je to bilo jasno vec kada sam, prvi put, bacio pogled na neki od snimaka planete Mars, dok se u sluzbenim naucnim izvjestajima prisustvo vode, veoma stidljivo, pocelo pominjati tek u posljednje vrijeme...

A sad jos jedna strasna hereza za tvoj uljudni i fino odgojeni um; Mjesecevi krateri su, u stvari, nastali otapanjem mjesecevog ledenog oklopa, a njihova dna u istoj ravni, zato sto su dio ogoljenog mjesecevog omotaca (litosfere..?)

Ipak, kad pomislim da je na ovaj tread bilo vise od 2.000 ulazaka, mogu biti zadovoljan da ima toliko mladih ljudi koji hoce misliti umjesto da pokorno vjeruju u "dokazane" istine...

Ko bio od njih mogao i pomisliti, da je bas mladi Karl Marx u svojim ranim radovima, objavio jednu vizionarsku odrednicu kad je rekao otprilike ovako:

"Planeta Zemlja je nase zajednicko vanjsko tijelo, dok su Sunce i ostale planete nasi vanjski zivotni organi...."

Danas je svakom iole obrazovanom covjeku jasno, da bez higijene svijesti i brige o samoj planeti, nece biti moguc opstanak...

- M -
metuzalem* is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:34.