Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2013., 22:08   #1621
Cheril, zato sto tema nije zamisljena da se razvija, vec da potvrdi unaprijed donesenu tezu da je glavni uzrok nedojenja neinformiranost i, eventualno, lijenost.
Eto, ja se potrudila da iznesem svoje razloge, nadajuci se da ce i druge nedojilje iznijeti svoje razloge, kako bismo maknule stigmu o glupacicama koje slusaju svoje svekrve i zato ne doje ("neinformiranost"), da nedojenje ne postane tabu u agresivnoj kampanji dojenja, nesto sto se skriva, taji.... Pa sad kao mrzim nekog i bla, bla... Ako je moc logickog zakljucivanja zena koje doje dvije godine zaista tako mizerna, nema jace antikampanje za dojenje. :-D

JFF, odlican post.
__________________
Nikad više nećemo pokušavati razlozima uvjeriti glupana; to je besmisleno i opasno.
nuklea500 is offline  
Old 08.09.2013., 22:25   #1622
Quote:
nuklea500 kaže: Pogledaj post
Ako je moc logickog zakljucivanja zena koje doje dvije godine zaista tako mizerna, nema jace antikampanje za dojenje. :-D
ali stvarno, nekad i ja na ovoj temi zaključim isto

prije par tjedana dala sam primjer žene koaj je ostavila bebu sa 3 mjeseca da ide u pekaru radit za siću da može prehranit ostalo 4 djece

i meni se jedna dojilja javlja kao šta si htjela reć, isključivo se doji samo 6 mjeseci, a kad kreneš radit, jede dijete i drugu hranu i još podrugljivo kao kakve ja gluposti pričam

da bi joj ja odgovorila da bolje pročita pa da neće postavljat glupa pitanja, da bi zatim ona mene dalje izvrijeđala i da bi taj njen uvredljiv post i prethodni moj (gdje sam rekla da bolje pročita) bili izbrisdani od strane moderatora

a ona se zakačila na izvučenu rečenicu iz kontelsta da je isključivo dojenje na zahtjev mit pa mi se htjela narugat

a inteligentna osoba koja je pročitala moj post sa razumijevanjem mogla je razumijeti da sam objasnila da žena iako je imala puno mlijeka uz 4tvero djece i posložen život kod kuće takav kakav jest i koji ju je gurnuo u pekaru 3 mjeseca iza poroda, jednostavno nije u mogućnosti isključivo dojit kao npr

žena sa malo boljim porodiljnim koju čeka posao nakog godinu dana, muž koji donosi dovoljno novaca, jedino dijete na prsima sa kojim se navlači po stanu po cijele dane i to joj je jedina briga, odnosno glavna briga

ali dobro ne možemo svi razumijeti jednostavne rečenice
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 08.09.2013., 22:42   #1623
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
Na stranu sve ostalo.. Zanima me ovaj boldani dio....
Jel to neko generaliziranje, iskustvo ili lupanje napamet samo da bi se nešto reklo?
Jer, valjda je svima jasno da ima ljudi koji paze na prehranu svoje djece i da dojenje nije isprika da netko dijete hrani smećem..
Moja je dojena skoro dvije godine, pa eto ne zna za pileće dinosaure (btw, šta je to?? Očito ni ja nisam upućena u trendove), ne jede pudinge, čak ni voćne jogurte, ne jede hrenovke,paštete, salame, nutelu.. Ne pije sokove.. Općenito, ne konzumira smeće..

Pa me sad zanima otkud ta pretpostavka da dojena djeca poslije žderu smeće?
Naravno da nisam htjela reći da da sva dojena djeca kasnije jedu smeće.Htjela sam reći da KOD NEKIH DOJILJA upravo dojenje bude izgovor za neke loše postupke u prehrani.Kao što sam rekla, i ja sam dojilja već 10 mj.
Slikovito govoreći, stvar je u tome da mi svi znamo da su kupus i leća zdraviji od čokolade i čipsa,a ipak 90% djece (školaraca) vrlo često jede čokoladu i čips,a vrlo rijetko kupus i leću.A pri tom su kupus i leća jeftiniji.I mi ovdje ne raspravljamo o roditeljima i majkama te djece i ne osuđujemo ih što stvaraju podlogu za pretitost i dijabetes.Već se naveliko osuđuje nedojenje,a kasnije pogreške u prehrani se nekako toleriraju (koje su po mom mišljenju mnogo drastičnije i dugoročnije jer više manje određuju što će dijete jesti cijeli život tj na što će naviknuti svoje nepce).Mislim da je licemjerno ovoliko osuđivati nedojenje...btw panirani pileći dinosauri su neki junk koji sam vidila na nekoj reklami i dobro sam se nasmijala
forumasica28 is offline  
Old 08.09.2013., 22:43   #1624
Meni se cini da se ova tema svodi na izravno i neizravno vrijedjanje, sto mi je zao, ali kao takva zaista nema smisla. ja napisem da mislim da je neinformiranost jedan od precestih razloga za prestankom dojenja i da je super sto se na to moze utjecati, za razliku od nekih drugih razloga i zauzvrat dobijem sprdanje, sarkazam i vrijedjanje.
ili sam ja to nesto krivo shvatila? jer ne znam jos hocu li dojiti 2 godine i je li vec sada moja sposobnost zakljucivanja ugrozena
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Old 08.09.2013., 22:52   #1625
ja mislim, da žena koja želi i planira dojiti, obično se informira dovoljno o dojenju, osim ako nije fizički u tome spriječena, a šta bi to bilo u današnje vrijeme ja stvarno ne znam, ta spriječenost

žena koja nije čula da postoji skok, koja nema ideju kako se reglira ponuda i potražnja itd... nije čitala o dojenju jer se ne zamara s tim hoće li dojit, ako bude bude, to joj uopće nije prioritet u životu, nekima igrom slučaja uspije, obično ne i to je to

a takve se ne javljaju na ovakve teme, moje mišljenje, jer se ne opterećuju previše s tim jesu li dojile i kolko

žena koja se ne informira, nije istina da misli da će sve ić glatko, jedino ako je dovoljno glupa da to misli, jer ako od većine tvojih poznanica i susjeda, samo nekolicina uspješno dugo doji, odakle ti ideja da će ići glatko?

a ovdje se polazi da žena koja ne uspje, nije se informirala, jer eto ona je glupača koja je zabrijala da će ić glatko i ništa o ničemu nije pročitala

hau jes no
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Old 08.09.2013., 23:02   #1626
A gdje onda svrstati, kako objasniti pedijatre, patronazne sestre &co koji okruzuju rodilju, a koji baljezgaju gluposti? prije nego sam rodila i ja sam ih dozivljavala kao osobe koje o nekim stvarima znaju vise od mene. da mi je patronazna rekla da mi bradavice ne valjaju, bome bi se zapitala. to navodim samo kao primjer koji mi je sad pao na pamet, ajmo se ne hvatati za svaku rijec. uglavnom, ja i dalje mislim da je neinformiranost velik problem. ne sjecam se bas da sam igdje, osim na forumu i rodinom portalu, cula da dojenje moze biti problem. zasto bi se uopce informirala o necemu tako prirodnom sto dodje nakon poroda, koji je ionako u centru zanimanja kako se blizi kraj trudnoce. ma drek nije problem
__________________
majmunčić
aannjaa is offline  
Old 08.09.2013., 23:02   #1627
tema se zatvara....poteskoce sa citanjem sa razumijevanjem.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:41.