Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2014., 01:34   #121
Quote:
LorenaLory kaže: Pogledaj post
sad kad sam čitala što je ovaj lupus pisao,toliko negativnosti sam osjetila da me trbuh počeo boliti a kako je tek onda njegovim bliskim osobama ne mogu ni zamisliti..ili su i oni takvi pa je to sve negativno prešlo i na njega..nama Bog ne određuje sudbinu.. I još nešto, misliti da je Bog osvetoljubiv je stvarno tužno...pusti bibliju, pusti crkvu..ni ja ne vjerujem u neke stvari vezane uz to što crkva govori itd.. znam da nas Bog toliko voli da nam je dao izbor želimo li biti zločesti ili dobri..uglavnom, u ovome što je lupus napisao se ne može vidjeti ništa drugo osim totalno krivog razmišljanja zato mu se i događa sve to loše.. slažem se s onim savjetom u vezi knjige i dokumentarca Tajna..i ja sam bila puna neke mržnje prema svemu dok nisam počela raditi na sebi. Sada kad znam sve ono što sam naučila kao da sam otvorila oći..čak ne mogu vjerovati kako sam uopće mogla živjeti sa onakvim pogrešnim i negativnim mislila u glavi. Kakve su ti misli takav će ti i život biti..kad to shvatiš počneš se jednostavno mjenjati
Dobro, onda sam bio u takvom mood-u pa sam tako pisao, ali ja ne mislim ni sada da je bog dobar. Pa zar ne vidite da nas sve iskorištava? Ako postoji sigurno nije dobar i da nas toliko voli kao što neki zaluđeni ljudi tvrde. Da nas stvarno toliko voli ne bi bilo ovoliko nepravde, jada i boli svud oko nas. Pa zaboga, pogledajte malo stanje u svijetu i stanje pojedinaca. Mnogi se mole tom toliko obožavanom bogu da prestanu njihove patnje i boli. Mole mu se da ih poštedi. Ali ne. Neće. Pa ja osjećam patnju tih ljudi, ali zašto ih ne osjeća taj bog?? Zar je toliko bezdušan i bez emocija? Kakav je u stvari taj bog kada dopušta to sve?? Zapitajmo se!

I kako onda da ja uz svu tu patnju, bol i negativnu energiju u svijetu ostanem pozitivan? Ajde kažite mi ! Čudim se Vama kad imate toliko pozitivnosti.

Živjeli !
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 12:48   #122
Ja se slažem s tim da se puno toga lošeg u svijetu događa ali opet ne želim za to kriviti Boga jer ja znam da za sve postoji razlog. Npr, ove poplave se nebi dogodile da su ljudi bolji jedni prema drugima i da si više pomažu međusobno. To se dogodilo upravo zbog toga da počnemo raditi dobra djela,.da postanemo bolje osobe. Ali ljudi to ne kuže pa im je lakše kriviti Boga i dalje širiti mržnju
LorenaLory is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 18:22   #123
Ma kako znaš da su poplave djelo boga? Meni je logičnije da se priroda i zemlja buni zbog nas ljudi jer ne držimo do planeta na kojem živimo već ga samo nemilosrdno iskorištavamo...

Mi možemo samo nagađati i nitko ne može reći sa sigurnošću jer nitko živ ni ne zna da li bog postoji. Ja samo kažem po ovome svemu da mi se ne čini da je bog (ukoliko postoji i svjestan je) dobar i milosrdan kakvim ga opisuje Biblija i svete knjige čovječanstva...

Tko zna, možda bog nije neki duh ili osoba nego sve što nas okružuje, cijela planeta, cijela galaksija pa i cijeli svemir... NE ZNAMO! Treba biti otvoren za sve mogućnosti kada je u pitanju okultno, nadnaravno itd....

pozz
lupus_est is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 20:10   #124
Bogovi u svim religijama su samo slike ljudske percepcije poimanja sveobuhvatnog svjesnog univerzuma...
svo zlo koje se dogadja na zemlji samo je uspostava ravnoteze univerzuma i to na nasoj zemlji Dobro i Zlo opet je samo pojam ljudske percepcije...u univerzumu dobro i zlo ne postoji...Svatko moze tvrditi sto zeli u svojim moralnim stavovima i svojoj percepciji ali sve je u ravnotezi...
I ovo na nasoj zemlji je samo djelic manji od atoma u usporedbi sa beskonacnoscu univerzuma...samo obicno titranje kao u atomu kruzenje elektrona i neutrona...

Spojite samo sve religije svjeta u jedno sve se bude medjusobno ponistilo u dijalektickim suprotnostima...

Dobro svako ima pravo na svoje misljenje o bogu dok ne spozna istinu...
Rjec bog je zemaljska rjec zemaljskog poimanja i nemoze biti potpuna da sve obuhvati i da nam sliku o Bogu

Zadnje uređivanje Akujiki : 02.10.2014. at 20:15.
Akujiki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.