Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2011., 08:28   #21
Moja mala je s nekih 3-6 mjeseci imala fazu da bi počela plakat na osobe koje bi joj naglo prišle..bilo je posjeta koje su od ushićenja odmah s vrata dolazile njoj preblizu i počele joj pričat, tepat, glasno se veselit... Na to bi se redovito rasplakala...među njima i na svekrvu koja je po prirodi temperamentna i glasna.. Na mirnije osobe koje ne bi odmah skočile na nju je super reagirala.. Mi smo to protumačili da dijete treba malo vremena da se prilagodi na lice.. Zapravo i danas s godinom dana je slično. Kad nam netko dođe je najbolje da ju malo pusti na miru a ne da ju odmah počne zapitkivati...onda se i sama počne boriti za pozornost, zove, smije se..pokazuje šta zna..
Dakle, mislim da dijete po nekom svom unutarnjem senzoru prema toj ženi osjeća nešto što joj trenutno ne paše..ali to će proć.
__________________
U kadi mi je pauk... u kadi mali vrag!
Puzi, plazi tu jer misli da je jako drag.
Margaretta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 08:41   #22
Moja V. je isto tako reagirala na baku,moju mamu,nije je mogla ocima vidjeti,prestalo je kad je skuzila da baka kad dodje joj uvijek nesto donese,sad je obozava.
Dok M. evo navrsila je godinu dana,ona ne podnosi nikoga,ni da je pogleda,a kamoli uzme u ruke,osim mene.
__________________
Alfa Romeo 147
Alfa Romeo Giulietta
Victoria 08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 08:57   #23
Nisam čitala sve odgovore, ali mogu ti reći jedno - to je samo faza
Mi smo ju prošli, plakala je na svoju krsnu kumu,
koja je isto često dolazila, čim bi ju čula, vidjela.. gotovo, plač..
i na jednu tetu koju je isto često viđala.
Ako bi slučajno bile dolje kod sveki kad bi ta teta došla, morale bi ići gore, jer se nije mogla smiriti koliko je plakala..
a isto joj nitko od njih dvije nije ništa napravio..
prošlo samo od sebe, odjednom
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 09:28   #24
djeca osjete tko je dobar,a tko ne
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 09:40   #25
Quote:
ivy7587 kaže: Pogledaj post
ma ništaaa, tj.ofarbala se al ono, ja nisan skužila, di će dite od 4 miseca...
nemoj bit previše sigurna u ovo..
frendica se tako ofarbala kad joj je mala imala 3 mj, muž joj nije skužio, a mala se rasplakala kad ju je vidjela.
ok, mama je bila u pitanju (i cica ) pa ju je brzo prošlo, ali mali klinci kuže i takve "sitnice"
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 09:47   #26
moja sestrična je kao beba od 4-5 mj imala fazu kad sam ja otvorila vrata i čula je da sam ja počela plakati,a kad bi bilo tko drugi ušo sve super...
nije me mogla smislit ni pod razno...
isto tako nisam ništa nažao djetetu napravila,nit išta što bi joj zasmetalo...
ali to je trajalo mjesec dana i tada je odjednom prestalo...
"friška mama" is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:16   #27
moj malac (8,5mj) je sad u fazi kad plače na sve muške koji nam dođu u posjet.. jučer se razcvilio na svog krsnog kuma i nemres ga smirit da si isus.. katastrofa..
__________________
Album
zlatna ivkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:26   #28
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
ovakvi scenariji odmah i meni padaju na pamet.
i neni je to odmah palo na pamet....stra drugo
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 10:37   #29
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Moja šmizla je mrzila muške općenito. A šogora posebno živog nije mogla smisliti iako joj čovjek stavrno ništa nije napravio. Nešto joj nije šmekalo i što sad.

Nekad nije htjela k meni, nekad nije htjela k ocu, nekad je ni vučnom službom ne bi odvukao baki na gornjem katu. Klinci su takvi. Dođe im i prođe ih.
potpis.
moja mala neki dan nije htjela mm nikako. on ju uzme, ona u plač.
a drugi dan je samo njemu htjela, cerekala mu se, uvlačila a mene nije ni 2% doživljavala (za divno čudo ) eto
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:48   #30
sad dok "nona" dođe, ti vjerojatno odmah u glavi imaš: "hoće li opet plakati?", "hoće li opet biti problema?", a dijete osjeti tvoju zabrinutost.
ja to rješavam tak da se maknem u drugu sobu, tenzije se smanje, ali ne prestanu. mala se razvedri i "priča" s bakom, ali čim ja prođem ili provirim ili nekaj, odmah plač.

znači, jedna opcija je da si ti uznemirena, pa dijete to preslikava. druga opcija je ono što su cure spomenule-da se "nona" nekako promjenila. a treća, isto spomenuto, da je napravila nekaj kaj djetetu nije pasalo. tko zna, možda ju je slučajno stisnula prejako, možda je u jednom trenutku bila preglasna, pa se dijete uplašilo... može biti milijun razloga.[/QUOTE]


vidiš,može i to biti...jer zbilja ja već unaprid očekujem da će joj plakati, pa dite to osjeti...
jer ova druga i treća opcija nisu sigurno, jer žena nije ništa minjala na sebi ista ka uvik, a ne virujen da ju je prejako držala, a mi smo doma svi preglasni, pa je na to i navikla. uvi je puna kuća :P
ne badiva baš jake zvukove...čak bolje zaspe...

al hvala ti na savjetima
__________________
''Nobody puts baby in the corner''
ivy7587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:49   #31
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
nemoj bit previše sigurna u ovo..
frendica se tako ofarbala kad joj je mala imala 3 mj, muž joj nije skužio, a mala se rasplakala kad ju je vidjela.
ok, mama je bila u pitanju (i cica ) pa ju je brzo prošlo, ali mali klinci kuže i takve "sitnice"
o svašta, hehehe, nemoš virovati što oni sve ne kuže
__________________
''Nobody puts baby in the corner''
ivy7587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:56   #32
Quote:
pikuleta kaže: Pogledaj post
Nisam čitala sve odgovore, ali mogu ti reći jedno - to je samo faza
Mi smo ju prošli, plakala je na svoju krsnu kumu,
koja je isto često dolazila, čim bi ju čula, vidjela.. gotovo, plač..
i na jednu tetu koju je isto često viđala.
Ako bi slučajno bile dolje kod sveki kad bi ta teta došla, morale bi ići gore, jer se nije mogla smiriti koliko je plakala..
a isto joj nitko od njih dvije nije ništa napravio..
prošlo samo od sebe, odjednom
ajde dobro i to čuti...
jer u jendo sam 100 posto sigurna, nana joj zbilja nije ništa loše napravila...do prije 15 dana jedino njoj ne bi plakla kad bi se kupala i presvlačila, tolko joj je pasala, samo odjednom se prominilo...
__________________
''Nobody puts baby in the corner''
ivy7587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 15:58   #33
Quote:
inoxica kaže: Pogledaj post
djeca osjete tko je dobar,a tko ne
ma nije to...žena je zbilja dobra. DA je do toga onda ne bi volila moju babu
al eto ona joj je zanimljiva...bar nekom
__________________
''Nobody puts baby in the corner''
ivy7587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 16:48   #34
hvala svima na savjetima, sad mi je puno lakše kad znam da je to samo faza i da nisam jedina.
na kraju kad san pročitala vaše situacije, najviše logike mi ima da je to samo faza, i da će proći, jer sve ovo drugo se jednostavno ne uklapa, ni promjena na baki, ni da ju je ova nešto naljutila (jer po tome, meni bi stalno plakala, ja ju stalno ljutim s presvlačenjem majice i piđame i spremanje u krevetić kad neće spava i s kupanjem i masu tih sitnica)
nemadruge neko pričekat,kako kažu ''kako došlo, tako prošlo'' valjda će i ovo
__________________
''Nobody puts baby in the corner''
ivy7587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 16:52   #35
Quote:
ivy7587 kaže: Pogledaj post
Dragi moi forumaši...
imam curicu koja će 1.2 imati 4 mjeseca, zove se Mia...
vesela je beba koja voli puno papati, pričati i smijati se...i naravno nositi se...

al eto čudna li čuda, od prije nekih 10-tak dana, svima se smije i veseli osim svojoj vlastitoj nani (majci moga muža).
ne znamo u čemu je problem ...mirna je i dobra i kog joj se javi, odvrati mu smješkom...al čim dođe nana, složi tužnu facu i u plač,ova ju digne a Mia još jače .

žena je jako dobra,medicinska sestra, zna s djecom...mlađa je, ugodan glas...ne razumijemo u čemu je problem..eto već 10-tak dana to traje...prema nikome nije takva, čak ni prema strancima koje prvi put vidi, al eto nju odjednom neće niti da pogleda.prije toga je uživala kad bi ju nana uzela.
pa ako imate kakvih savjeta iskustva, čisto da budemo mirni. jer već mi je muka gledati kako jadna žena uzima svoje prvo unuče u ruke,a ova vrišti kao da je ne znam što...

unaprijed hvala...
i mi kod nas na otoku baku zovemo nana
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 16:56   #36
Evo da te utješim, ima nas još!!!! I moja je plakala kod bake (mame od mm-a). Jer svaki put kad bi došli tam, još ju nismo ni skinuli, već bi bila izljubljena i kod nje na rukama, a i priča malenoj "plačnim glasom" (a to je njoj "tepajući glas"). Onda smo postali malo oprezniji, pa kad dođemo ju prvo raskomotimo, pa je još kod mene na rukama dok ne snimi okolinu, pa kad se opusti i počne zaigravat slijede poljupci i bakine ruke. Bolje je sad, a i ona je malo veća i kuži da tu često dolazimo, niš joj se neugodno ne dešava, pa je prihvatila da je i baka u redu. Sve bu sjelo na svoje mjesto s vremenom.
Helly7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 16:58   #37
Quote:
ridikul kaže: Pogledaj post
i mi kod nas na otoku baku zovemo nana
e moja mama je baka, a muževa je nana, jer je muž s Preka (ko ne zna to je otok preko puta zadra)
__________________
''Nobody puts baby in the corner''
ivy7587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 17:03   #38
Quote:
Helly7 kaže: Pogledaj post
Evo da te utješim, ima nas još!!!! I moja je plakala kod bake (mame od mm-a). Jer svaki put kad bi došli tam, još ju nismo ni skinuli, već bi bila izljubljena i kod nje na rukama, a i priča malenoj "plačnim glasom" (a to je njoj "tepajući glas"). Onda smo postali malo oprezniji, pa kad dođemo ju prvo raskomotimo, pa je još kod mene na rukama dok ne snimi okolinu, pa kad se opusti i počne zaigravat slijede poljupci i bakine ruke. Bolje je sad, a i ona je malo veća i kuži da tu često dolazimo, niš joj se neugodno ne dešava, pa je prihvatila da je i baka u redu. Sve bu sjelo na svoje mjesto s vremenom.
hahaha ovo mene podsjeća ma moju mamu, tako joj i ona priča...sva se rastopi :P
__________________
''Nobody puts baby in the corner''
ivy7587 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 17:17   #39
Quote:
ivy7587 kaže: Pogledaj post
e moja mama je baka, a muževa je nana, jer je muž s Preka (ko ne zna to je otok preko puta zadra)
Pag
ridikul is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 17:26   #40
Možda ima nešto i u ovome? http://www.net.hr/zdravlje/page/2010/12/28/0044006.html
__________________
It's the first day of the rest of your life...
Traburatorica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:50.