Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.03.2009., 23:19   #61
nego, mislio sam na onaj popularni Beresford (nije 100$, ali je 130€)
a i svidila mi se ideja da za male pare proradim mid-cheapo dvd player
i izbjegnem kupovinu cdp-a.
dovraga, puno ga nešto hvale vani da dosta doprinosi squeezu
je li ga netko od forumaša čuo?
quzma is offline  
Old 13.08.2009., 23:25   #62
Akcijska ponuda Cambridge audio

Jedno, većini ovdje vjerojatno glupavo pitanje, ali meni ljubitelju dobrog zvuka i početniku u Hi-Fi-ju prilično nejasno.
Naime namjeravao sam kupiti trenutno na akciji u Audio Cinema artu pojačalo azur 640a v2 uz CD player 640c v2.

http://www.audiocinema-art.hr/datast...7549/original/
http://www.audiocinema-art.hr/datast...7553/original/
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/page/4/

Zvučnici bi došli nešto kasnije kad se skupi još neka para.
E sad...:
1. Ako sad kupim navedeno, koju jačinu zvučnika mi to može pogoniti?
2. Jednog dana (a bit će to kad tad) kad ću uzimati nekakav AV receiver, a uz to i ostalo ozvučenje za gledanje filmova i sl., pretpostavljam da će mi stereo pojačalo (dakle gore navedeno Cambridge audio 640a v2) biti višak, jel? S obzirom da je receiver ujedno i pojačalo, jel?

Riješite moju početničku dvojbu, pliz.

Unaprijed zahvalan... mobius
mobius is offline  
Old 14.08.2009., 09:32   #63
2) Rijetko je kad AV receiver tako dobar u reprodukciji 2-kanalnog zvuka kao "posvećeno" 2-kanalno pojačalo, a opet uvjetno jer ovisiikave zvučnike spajaš...pitanje je da li ti čuješ razliku i koliko tije ta razlika važna, a to ćeš morat sam ustvrdit hodočastivši po dućanima i povlačeći za rukav da ti spoje kombinacije koje te zanimaju...osobno,pošto nisam tako "napaljen" na to da stereo zvuk bude najbolji što se može dobiti (dakle nisma audiofil), ja sam uvijek za opciju AV receivera (2 muhe jednim udracem), ali opet treba slušat između raznih ponuda...

dakle moraš se zapitati koliko si veliki audiofil pa da moraš imat stereo pojačalo (oni pravi prodaju žene i majke ne bi li nabavili najbolje :d)
MytByte is offline  
Old 15.08.2009., 10:44   #64
U tvom slučaju idealan bi izbor bio Cambridge Audio AV receiver 540 R zajedno s 540 DV2 DVD playerom. Ta kombinacija po mnogima dobro radi i u stereo modu.
stablok is offline  
Old 15.08.2009., 12:53   #65
Quote:
stablok kaže: Pogledaj post
U tvom slučaju idealan bi izbor bio Cambridge Audio AV receiver 540 R zajedno s 540 DV2 DVD playerom. Ta kombinacija po mnogima dobro radi i u stereo modu.
možda i bi, ali bi me to trenutno došlo dvostruko skuplje tj 7900kn
iako shvaćam što želiš reći...stavio si mi bubu u uho

hvala i MytByte-u

btw stablok (ili netko drugi)...koliko su DVD playeri kvalitetni u reproduciranju audio CD-a (jel ima razlike uopće)?

Zadnje uređivanje mobius : 15.08.2009. at 14:19. Reason: dodavanje
mobius is offline  
Old 15.08.2009., 17:30   #66
Ta kombinacija bi te došla 5500 kn na akciji (ako je još uopče ima). Sam DVD 540 DV2 je i kvalitetan cd plajer, vjerovatno u razini poznatog CA 540 V2 CD playera.
stablok is offline  
Old 15.08.2009., 17:50   #67
Quote:
stablok kaže: Pogledaj post
Ta kombinacija bi te došla 5500 kn na akciji (ako je još uopče ima). Sam DVD 540 DV2 je i kvalitetan cd plajer, vjerovatno u razini poznatog CA 540 V2 CD playera.
Bok!
Nikada CD i DVD player istog cjenovnog ranga nemaju istu stereo reprodukciju.
žoss is offline  
Old 15.08.2009., 21:07   #68
Quote:
mobius kaže: Pogledaj post
možda i bi, ali bi me to trenutno došlo dvostruko skuplje tj 7900kn
iako shvaćam što želiš reći...stavio si mi bubu u uho

hvala i MytByte-u

btw stablok (ili netko drugi)...koliko su DVD playeri kvalitetni u reproduciranju audio CD-a (jel ima razlike uopće)?
Za taj novac moguča opcija ti može biti Yamha Pianocraft E 810. (vidi recenziju Mobil Media br.87)
stablok is offline  
Old 17.08.2009., 14:32   #69
znam da je stara tema li nisam uspio naci alternativno misljenje na forum.hr pa ga evo postam: http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

komentari ljubitelja skupe žice?
psihoza is offline  
Old 17.08.2009., 15:39   #70
Quote:
psihoza kaže: Pogledaj post
znam da je stara tema li nisam uspio naci alternativno misljenje na forum.hr pa ga evo postam: http://www.roger-russell.com/wire/wire.htm

komentari ljubitelja skupe žice?
Lako štivo. Da je bar na svahiliju za razbibrigu u ljetno popodne.

P.S. Karikature su super.
žoss is offline  
Old 17.08.2009., 20:01   #71
Quote:
mobius kaže: Pogledaj post
Jedno, većini ovdje vjerojatno glupavo pitanje, ali meni ljubitelju dobrog zvuka i početniku u Hi-Fi-ju prilično nejasno.
Naime namjeravao sam kupiti trenutno na akciji u Audio Cinema artu pojačalo azur 640a v2 uz CD player 640c v2.

http://www.audiocinema-art.hr/datast...7549/original/
http://www.audiocinema-art.hr/datast...7553/original/
http://www.audiocinema-art.hr/akcije/page/4/

Zvučnici bi došli nešto kasnije kad se skupi još neka para.
E sad...:
1. Ako sad kupim navedeno, koju jačinu zvučnika mi to može pogoniti?
2. Jednog dana (a bit će to kad tad) kad ću uzimati nekakav AV receiver, a uz to i ostalo ozvučenje za gledanje filmova i sl., pretpostavljam da će mi stereo pojačalo (dakle gore navedeno Cambridge audio 640a v2) biti višak, jel? S obzirom da je receiver ujedno i pojačalo, jel?

Riješite moju početničku dvojbu, pliz.

Unaprijed zahvalan... mobius
pa sad AV-Receiver ti nije baš korak napred v HiFi-svietu. Korak napred bi ti bil naprimjer gramofon, ili cjevno pojačalo.

taj Cambridge je ok, ak si još zemeš neke stoječe zvučnike npr. Triangle (imaju/imeli su ih v Cinema AUdio na akciji), nema tog AV-Receivera koji bi se mogel meriti s tim soundom. osim ak nije neki Primare il tak nekaj vu toj klasi. a i unda to zvuči dosta artificijelno.

drš se ti 2 zvučnika i nebu ti loše v životu.

neznam sam da Triangle nisu presvetli za Cambridge Audio al to moraš njih pitati..odkad Musical Fidelity ne dela jeftine aparate, ostal je sam još Cambridge i NAD.
jimmy jazz is offline  
Old 19.08.2009., 13:58   #72
s obzirom na ucestalost savjeta o raznim zicama na ovom forumu, ocekivao sam vise komentara u obranu skupih zica. Znaci li ovo da sutnja znaci slaganje s tvrdnjom?

Ajd super, kucni budget ce mi malo odahnit, taman da plati ove nove krizne namete.
psihoza is offline  
Old 19.08.2009., 14:08   #73
Najjači su mi ovi cable supportevi - jednom sam u nekom hi-fi specialized shopu slušao polusatno predavanje o utjecaju istih na zvuk, vibracijama i sl. Na kraju sam pitao lika, a šta ako uzmem toliko kratak kabl da visi u zraku i ne dotiče pod. Kaže on: "E, to je još najbolje rješenje". A prije toga mi je pokušao uvaliti supporteve koji su koštali k'o sami zvučnici. Moš' mislit' koji je komentar dobio od mene
sick_boy is offline  
Old 20.08.2009., 14:22   #74
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
pa sad AV-Receiver ti nije baš korak napred v HiFi-svietu. Korak napred bi ti bil naprimjer gramofon, ili cjevno pojačalo.

taj Cambridge je ok, ak si još zemeš neke stoječe zvučnike npr. Triangle (imaju/imeli su ih v Cinema AUdio na akciji), nema tog AV-Receivera koji bi se mogel meriti s tim soundom. osim ak nije neki Primare il tak nekaj vu toj klasi. a i unda to zvuči dosta artificijelno.

drš se ti 2 zvučnika i nebu ti loše v životu.

neznam sam da Triangle nisu presvetli za Cambridge Audio al to moraš njih pitati..odkad Musical Fidelity ne dela jeftine aparate, ostal je sam još Cambridge i NAD.
puno zahvaljujem na objašnjenjima i prosvijetljenjima
a kaj se tiče DALI zvučnika...zna neko nešto o njima...navodno su kvalitetni
serija IKON ili MENTOR ...kaj bi bilo dobro uzet iz tih klasa?
ili od Trianglea kad si ih već spomenuo (makar o njima nisam ništa čuo) - kaj znači "presvetli za CA"?

unaprijed zahvaljujem

Zadnje uređivanje mobius : 20.08.2009. at 14:30.
mobius is offline  
Old 20.08.2009., 20:09   #75
ja volim Triangle jer su laki za pogoniti-citaj imaju velku osjetljivost od 91 dB.
tak da ti je za to dosta i pojacalo od 25W...pogotovo ak je v A klasi. ja svoje pojacalo nigdar ne pojacavam iznad 1 cetvrtine. znaci teoretski svira na otprilike 6-7 watta

razni zvucniki znaju naginjati svetlesem il tamneshem zvuku. Triangle daje malo svetliji zvuk. Sonus Faber tamniji. onda zavisi od pojacala kakav je zvuk..pojacala toplijeg zvuka poput cjevnih, ili npr. Musical Fidelityja zvuce dobro sa svetlijim, dok bi s nekim tamnijim zvucala pretamno..znaci visoko tonovi nebi zvucali dosta "svetlo". isto ovisi o kablima. evo meni bas Cinema art priprema Kimber kable, to su vishe svetliji kabli..znaci da imaju odlicne visoke tonove, tipa perkusija, cimbala, cinjele.
mislim da CA ima topliji zvuk, tak bi trebali pasati s Trianglima.

pogledal sam stranicu, CA ima i hrvatsku sviđa mi se 640A v2, dobar ulaz u HiFi sviet, još ak ga moreš dobiti novog za male pare..ovdi su ti Triangle

Zadnje uređivanje STony : 20.08.2009. at 21:21. Reason: Nauči koristit tipku Edit! Hvala!
jimmy jazz is offline  
Old 21.08.2009., 17:32   #76
Dobro stereo pojačalo nikad nije "višak" ako se kasnije kupi AV receiver.
Puno ljudi koji počnu sa AV receiverom i HT-om (kućno kino), se kasnije "navuku" na "čisti" Hifi stereo, a ti zapravo krećeš dobrim putem (recimo...)
Ako kupiš stereo amp, možeš ga kasnije upariti sa AV receiverom (ako taj ima preout itd.), a u početku za HT, ti može služiti i stereo amp u sprezi s subom.
Ako već ideš ka dobroj reprodukciji zvuka (neovisno jel stereo ili HT), najvažniji je dobar odabir zvučnika, pa pojačala (ili AV rece.), izvora zvuka (CDP), i tek onda ostalih komponenti.
Gramofon i cijevna pojačala (pa i kombinacije s predpojačalima), su već "finije" i složenije igre !
Poslušaj malo po dućanima, ne žuri, raspitaj se, te odluči čemu zapravo stremiš......
olif is offline  
Old 22.08.2009., 17:25   #77
Sve je to strava jednostavno... Ako čuješ razliku, iz bilo kojeg razloga, i to ti je bitno, platiš... Ako ne, onda ne...

A ako ti se neda niti tražit, onda u startu kupiš neki kabel od OK proizvođača, tipa Straight Wire serija WaveGuide u Technomaxa, ili AudioQuest serija FLX u Media Audio, razni modeli single i biwire u par debljina od 10 do 40 kn metar, i eto riješenog problema...

A ako ikad proradi crv može li to bolje, probaš i saznaš...

DoomsdayST is offline  
Old 22.08.2009., 17:59   #78
posto znam da je tebi proradio crv... sto si ti osobno saznao?
psihoza is offline  
Old 22.08.2009., 18:22   #79
Ništa... Ja san ti tu jako inertan...

10-15 godina san bija miran sa svojin Wharfedale Modus One i Sansui pojačalom u sobama od cca. 10-15 kvadrata...

Počeja se nema niti godinu dana ponovo interesirat kad san uselija u stan te sa time proba 'ozvučit' 40+ kvadrata tinela+blagavaonica+kužina... nema šanse...

Ali, kako san stuka svu lovu, pa i viška, u stan, nije se moglo sve šta se tilo... kupljeni Mission M34i samostojeći da donekle poprave 'prezens' u prostoru, ali je sad pojačalo izgubilo 'muda' u nižim područjima koje WH nije niti dava vanka, niti mi je u malin prostorijama bilo potriba... a love nema...

Kabeli su, kako san i reka, no-worries biwire Straight Wire WaveGuide 3.5 a za bolje se nije uvatilo ni vrimena ni love...

A prije misec dana i koji dan, rodila se moja princeza... Zlato tatino... Sad je sve stalo... Do daljnjega...

DoomsdayST is offline  
Old 22.08.2009., 18:55   #80
haha, zato tebe ne vidim previse na forumu, jos od onog threada di si mi pomaga u odabiru (kao i obicno na kraju zavrsi sve naopako).

Inace, o ovoj temi kabela nemam prakticnog iskustva, niti mislim da bi mogao organizirati pravi (double) blind test cak i kad bi zelio. Ono sto znam iz srednje elektrotehnicke i zdravog razuma naginje me na slaganje sa ekipom koja misli da je to "myth". Doduse, kad sam bumpao ovaj thread, ocekivao sam neku diskusiju, pro et contra, ali daljnjim trazenjem po webu u principu sam ustanovio da tu neke diskusije i nema. Velika vecina ljudi koji toliko vremena polazu u analizu - slazu se da je to mit, nitko im ne konktrira osim ako nije financijski vezan za taj biznis. Tako sam ja zlocesto ocekivao flejmanje, kad ono mrtav thread.

A ja hvalim bugu sto sam tada davno, prije godinu dana iskoristio svoje osnovno znanje elektrotehnike, kad sam mestrima pri izgradnji stana samo nalozio "podebljanje" obicnih kabela koje su htjeli provuci na AWG16 (jos da sam im rekao da ostave 2 metra van kutije a ne samo 50 cm )
Tako sam sad sebi ustedio posao provlasenja kroz buzire, a i kupnje skupih kabela.
psihoza is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.