Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2013., 19:58   #101
On je kao moja curka-3.5g, 16.5kg, 104cm. Njoj je 14'' idealan-12'' joj je već bio malo mali, a 16'' ipak malo prevelik i teži za upravljanje, s tim da i na ovom sic ima na najnižem položaju i ima pomoćne kotače (u našem slučaju nema šanse da bi bila bez njih). Mislim da je 14'' super, ali bih ti ipak preporučila da s njim isprobaš i veći da ne bi opet za godinu dana kupovala novi. Cure su već pisale gore o markama, Schwinn, Explorer...pogledajte u Intersportu, Hervisu, ali i Intersparu, Konzumu, Metrou...cijene se uvelike razlikuju. Ja sam gledala prije koji tjedan, i ono što mi je zapelo za oko je bilo oko 600-700kn (i na kraju nismo kupili već dobili od susjede, star par godina ali nama super za sad ).
__________________
LadyMo Foto album
LadyMo is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 00:32   #102
Definitivno 14".
Ja sam mladjem uzela 12 (sa 2god i 10mjeseci), starijeg 16" (sa 4godine i 10mjeseci).
Navodno oni lakše nauče voziti na manjem, al mislim da bi vama 12 bio premali a 16 ipak još malo prevelik, ili bolje reci pretezak.

Mi smo uzeli u hervisu, zadovoljni smo, al s dodacima su nas ta dva dosla 1500kn, a još smo uletili i u vikend popust.
Vidila sam nedavno da su imali dobre akcije i baby center i hervis....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 15:00   #103
tihonsee najbolje je isprobati.
Veličina se ne gleda samo po kotačima nego i po rami.

Meni mlađi sada vozi 14", ne sjećam se koja je rama.
Rama se računa tako da od unutarnje dužine noge oduzmeš 3 cm i pretvoriš to u inče.
Evo otprilike tabele http://keindl-sport.hr/content/10-ka...licinu-bicikla
http://roditeljstvo.com/vijesti/kako...cikl-za-dijete

Mi smo starijem kupili sad 20" gume i 15" rama (6 godina, 125 cm).
Rama je nakošena, spuštena prema stražnjem dijelu pa mu je ok. Da je štanga ravna bio bi mu previsok za cca 5 cm.

Manji je nasljedio Haro 14", on ima istu visinu kao i tvoj, samo je malo teži
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2013., 23:26   #104
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
evo i mene s pitanjima

mali ima 3.5g, visok je nekih 105 cm, težak 17kg.
ako sam dobro skužila po vašim postovima, najbolje za njega bilo bi 14'', jel tak?
planiram odmah bez pomoćnih kotača pa bi mu 16'' bilo preveliko, a 12'' bi mu bilo premalo, jel?

drugo pitanje, koje marke su dobre i gdje ih u zg ima za kupiti?
limit mi je 500kn, možda malo više.
Javi ako i gdje nadjes nesto zgodno. Mojoj isto treba bicikl, ja bi slicno kao ti 14'' i bez pomocnih, znaci mora biti lagan i torpedo kocnica, i naravno prave gume ne one plasticne. Mislim da bi joj to bilo taman, za 12'' je prevelika a 16'' mi se cini preveliko, pogotovo jer je do sada vozila onaj bez pedala s 10'' kotacima

Proslu jesen je probala na slicnom se voziti ali to je bio neki dobiveni s koma gumama bez zracnica i tezak jer je bio namijenjen za voznju s pomocnim i kao normalan bicikl je bio totalno neupotrebljiv
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 18:01   #105
? sad sam u nedoumici...nisam vidjela ovu tablicu
mali ima 2,5god i 96 cm....mislila sam mu uzet 12 a sad da li bi mu 14 bio prevelik?
miana2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2013., 21:42   #106
Moj mlađi je 105cm i oko 13kg, njemu je 12 taman. Stariji je oko 112cm i oko 20kg, ja sam htjela 14",al Muz prevagnuo sa 16", mislim da nismo pogriješili. Al težak je bicikl i premda već 2godine vozi ruše a bile 12" bez frke ovaj se ne usudi još bez pomocnih....
Dancica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 09:49   #107
Mi smo na kraju nasoj (4,5g ali nije medju visokima) ipak kupili djecji 16'', prvo je vozila naslijedjeni 14'' od sestricne sa skinutim pomocnim i to je skoro odmah svladala, ali taj nema torpedo kocnicu i nema zracnice nego nekakve plasticne gume pa sam se bojala da ce se ubiti na tome.

Uglavnom ovih 16'' joj je taman ako je sjedalo na najnizem tocno vrhovima prstiju je do tla. No ono sto me smeta je da je bicikl uzasno tezak po mojoj procjeni ( prethodo je imala haro z10 i to je ispod 5kg) ovaj je tako tezak da kad ga gura preko ceste i dodje do rinzola pola puta ne uspije dici prednji kotac na rinzol nego moram ja. Jesu svi ti biciklici tako teski? Jel ima koji alu? Ili joj je bildanje sudbina?

PS - znaci ona je s 10'' presla direkt na 16'' sto je u stvari prilicno smijesno, jedan trenutak je skoro koljenima strugala o pod a iduci je na prsticima sad moramo na ovom malo maskirati roze segmente jer bu mi junior inače iduce tri godine valjda "curica" u parkicima

Zadnje uređivanje proab : 19.05.2013. at 09:55.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 14:27   #108
evo i mi bili jučer u shoppingu

mi smo ostali pri 14ici, nadam se da će nam se to pokazati kao najbolje rješenje.
sic mu je na najnižem i stopalima je taman na podu.
trebao bi ga voziti ove i slijedeće godine, a junior bi za to vrijeme trebao voziti njegov ride a bike.
naravno, za 2g mlađi bi trebao naslijediti ovu 14icu, a starijem ćemo onda kupiti valjda 18 ili eventualno 20, zavisi koliko naraste.
glava me boli od razmišljanja o veličini kotača dječjih bicikala i pronalaženja najboljeg, ali i najekonomičnijeg rješenja

kupili smo ga u x-ploreru u west gateu, 700kn, ima standardno zračnice i torpedo kočnicu, nadam se da će biti dobar.
bili smo još u intersportu i hervisu, nije me baš očarala njihova ponuda.
u intersportu je bio jedan zgodan schwinnov, ali cijena je 1300kn
nažalost, nismo stigli do DSGa u slovenskoj, al dobro sad.

inače, još ne kuži pedale , tak da ćemo pomoćne ostaviti dok to ne skuži, a onda će mu rideabikerske vještine nadam se pomoći u svladavanju održavanja ravnoteže.

a što se tiče boja i dizajna, mi s tim nećemo imati problema
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2013., 19:46   #109
Moja je pedaliranje svladala na triciklu. Pa je samo trebala iskombinirati ravnotezu s like-a-bike i pedaliranje s triciklica. Pomocne joj uopce nismo ni dali da proba, bilo je ili pedaliraj ili evo tvoj stari bike Ostaje joj jos za svladati potpuno kocenje noznom kocnicom, to ponekad zaboravi i koci nogama. A jucer se na parkiralistu vec isla utrkivati s neko dvoje djece, bit ce nam veselo...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 01:13   #110
kako naučiti dijete da pedalira?
biti strpljiv i čekati ili se može nešto pokušati?

on refleksno krene odgurivati se nogama, a kad stavi noge na pedale, niš ne radi.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 12:19   #111
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
kako naučiti dijete da pedalira?
biti strpljiv i čekati ili se može nešto pokušati?

on refleksno krene odgurivati se nogama, a kad stavi noge na pedale, niš ne radi.
digni sic
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:27   #112
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
kako naučiti dijete da pedalira?
biti strpljiv i čekati ili se može nešto pokušati?

on refleksno krene odgurivati se nogama, a kad stavi noge na pedale, niš ne radi.
Pa podsjecaj ga stalno, malo podigni sic i obavezno skini pomocne. I pokazi mu okolo ekipu kako pedalira, malo za motivaciju. I onda
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 01:11   #113
sic dignut, može samo prstima se osloniti, pomoćni skinuti, podsjećam ga i pokazujem stalno na pedale.
ekipe iza naše zgrade baš i nema, a dalje mi se ne da ići, morat ću naći nešto na youtubeu.
i čini mi se da će biti puno heklanja
dok se ne naprave nove sinapse

njemu je za ride a bike trebalo sto godina da sjedne na njega, a onda još sto da se počne odgurivati.
a malac ga je dvaput vozio i već se odguruje
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 10:36   #114
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
sic dignut, može samo prstima se osloniti, pomoćni skinuti, podsjećam ga i pokazujem stalno na pedale.
ekipe iza naše zgrade baš i nema, a dalje mi se ne da ići, morat ću naći nešto na youtubeu.
i čini mi se da će biti puno heklanja
dok se ne naprave nove sinapse

njemu je za ride a bike trebalo sto godina da sjedne na njega, a onda još sto da se počne odgurivati.
a malac ga je dvaput vozio i već se odguruje
pomocni skinuti? ucis ga odmah voziti bez pomocnih? to zato jer rideabike vozio prije?
ja bi mu stavila pomocne i digla skroz sic da ne moze do dole uopce.
Jel vi vozite bicikle?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2013., 18:18   #115
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
pomocni skinuti? ucis ga odmah voziti bez pomocnih? to zato jer rideabike vozio prije?
ja bi mu stavila pomocne i digla skroz sic da ne moze do dole uopce.
Jel vi vozite bicikle?
Ja bas te pomocne ne bih nikako, da se ne navikne oslanjati na njih i onda opet mora učiti ravnotezu. Nek ga vozi ko ridebike pa ce vec uhvatit pediranje, bitnije je svladati ravnotezu odnosno ne zaboraviti kad vec zna... Mi nasoj nismo ni ponudili pomocne pa se malo odgurivala dok nije svladala pedaliranje
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 21:04   #116
Pozdrav,

Jel zna netko gdje kupiti bicikl za dijete 14"

Gdje god pitamo imaju 12 pa 16.

Ima 3,5g i cca 106cm, trenutno vozi 12" bez pomocnih ( a na 16 jedva vrhovima prstiju takne tlo).

Ako itko zna, moze i Italija i Slovenija i Rijeka i Zagreb itd... I naravno Istra.
sarari is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2013., 21:13   #117
hervis interspar
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 12:51   #118
jel ima netko cije je dvogodisnje dijete vozilo bicikl? mislim, mogu li oni u toj dobi uopce okretati pedale?
moja trokolice ne yebe ni pol posto i opsjednuta je s biciklima. a ja si nekak mislim da joj je mozda prerano kupovati bicikl
znam, znam, mogu joj kupiti onaj bez pedala, al bojim se da bi ga sustigla ista sudbina kao i trokolicu. jer je ona jednostavno opsjednuta biciklima..
sestricna joj ima 12" bicikl ali nismo mogli isprobati bi li mogla vrtiti pedale jer nismo imali alata za spustiti sic...
di uopce ici gledati bicikle, di je najveci i najbolji izbor? sto gledati, giant, explorer kak im se uopce krecu cijene? ne bih neki srot, al opet ne bih pljunula nit soma kn za nesto sto ce moguce brzo prerasti..
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2013., 13:00   #119
moja je okretala, u ducanima se obavezno vozila
dobila ga je za 3 rockas jer je do tada vozila trokolicu.
ugalvnom, buduci d aimas vremena (ne isplati ti se sad na pol ljeta kupovati ) cekaj akcije. u hervisu i intersportu znaju biti fina snizenja na jesen.
najglavnije od svega je da bic ima torpedo iliti noznu kocnicu.
drugo, nek mala isproba, na exploreru nasa mala nije mogla okretati pedale.
moje osobno misljenje je da je 14. najbolja opcija, 12tica postane premala brzo a 16 je ogroman bic za ove male.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 12:00   #120
zna li itko ima li ovaj vikend kakva akcija u kojem centru tipa konzum, plodine itd. na bicikle za djecu, one najmanje? najjeftiniji, po mogucnosti do 300 kn...
myya is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:02.