Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2014., 14:00   #241
Quote:
aaria kaže: Pogledaj post
Bok curke

evo mm i ja se mucimo vec 2 godine i nista...
trebala bi dobiti sad u subotu (nazalost osjecam da stize iako smo se pokrili po tko zna koji put), u pon idem vaditi hormone.. sad mene zanima ako netko zna, imam 2 uputnice jednu za od 3-5 dan ciklusa a drugu za progesteron 21.dc. Ono sto mene kopka je taj progesteron na 21.dc, dakle to bi po nekom "skolskom ciklusu" trebala biti tocno polovica lutealne faze, kad je progesteron najvisi. Medjutim meni su ciklusi produzeni, recimo ovaj ciklus mi je O bila 19.dan, dakle 21.dc bi mi bio tek 2dpo, moze li se onda takav nalaz uzeti kao mjerodavan?
Znam da kompliciram, ali evo stvarno me to kopka..
progesteron treba vaditi 7 dana nakon ovulacije.tako da ti je najsigurnije odrediti ako možeš kada ti je ovulacija pomoću lh trakica i onda nakon 7 dana ići izvaditi..jer inače ti nalaz neće biti vjerodostojan..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 14:09   #242
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
progesteron treba vaditi 7 dana nakon ovulacije.tako da ti je najsigurnije odrediti ako možeš kada ti je ovulacija pomoću lh trakica i onda nakon 7 dana ići izvaditi..jer inače ti nalaz neće biti vjerodostojan..
Hvala, nisam se sjetila to pitati ginekologicu zadnji put, ona mi je mahinalno rekla da idem 21dc. Imam trakice, tako cu i napravit onda.
aaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 14:18   #243
Quote:
aaria kaže: Pogledaj post
Hvala, nisam se sjetila to pitati ginekologicu zadnji put, ona mi je mahinalno rekla da idem 21dc. Imam trakice, tako cu i napravit onda.
ma da,svaku stvar moramo sami istraživati i proučavati nažalost..kao da sve žene imaju ovulaciju na 14.dan..vjerojatno su te koje imaju školske cikluse totalna manjina..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 16:59   #244
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Da, to vidim da je PCOS--LH ti je dosta visok za 3 dc, i AMH je vrlo visok.

No, što god radila, morat ćeš prvo štitnjaču dovesti u red. Nitko te neće uzeti u postupak, prirodni ili stimulirani, s tako visokim TSH, no imalo bi smisla ponoviti nalaz. Ako je i dalje visok, morat ćeš na tiroksin, i trebat ćeš ponavljati nalaze dok se ne istitrira doza i ne dovede TSH na 2 ili niže.
ma nebi ja ni išla si tako visokim nalazom TSH u postupak. bila u četvrtak u Vinogradskoj i endokrinologica mi dala terapiju, pa ponavljanje nalaza za 6 tjedana. a i moj mpo-ovac isto misli. hvala ti svejedno. a ostali nalazi kako vam se čine?
__________________
"I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
IKAR0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 17:04   #245
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
progesteron treba vaditi 7 dana nakon ovulacije.tako da ti je najsigurnije odrediti ako možeš kada ti je ovulacija pomoću lh trakica i onda nakon 7 dana ići izvaditi..jer inače ti nalaz neće biti vjerodostojan..
odmah, da i ja pitam, kada da napravim taj progesteron da bude vjerodostojan, kada ja ni nemam ovulacije, bar mislim, jer nema nikakvih naznaka iste, i kada su ciklusi totalno zbrkani 30 dana- 45 dana - 28 dana- 50 dana...
__________________
"I believe in pink. I believe that laughing is the best calorie burner. I believe in kissing, kissing a lot. I believe in being strong when everything seems to be going wrong. I believe that happy girls are the prettiest girls. I believe that tomorrow is another day and I believe in miracles."
IKAR0808 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 23:35   #246
Moguce je da imas ovulaciju,ali da nemas nikakve simptome ili da te simptome ne povezujes sa ovulacijom..progesteron ti je na 21.dan ciklusa ili 7.dan nakon ovulacije samo pokazatelj da li je ovulacija bila taj konkretan mjesec..tako da on nije nikakav dugorocni pokazatelj..najbolje da negdje,od 12 dc pocnes koristiti lh trakice,u pocetku svaki 2.dan,a kad primjetis da tamni pocnes svaki dan..i kada je lh trakica pozitivna racunaj iduci dan kao dan ovulacije..i onda odes izvaditi nakon 7 dana..a ako nikako ne potamni do negdje 24 dana ciklusa ja bi zakljucila da nista od ovulacije taj mjesec i otisla izvaditi onda da se uvjerim da nije bilo ovulacije,ali to mora biti opet par dana prije menstruacije jer neposredno prije menstruacije progesteron pada pa neces dobiti pravo stanje..uf jesam zakomplicirala..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 07:17   #247
Bok, cure!
Muz i ja smo tek prije nekoliko mjeseci krenuli raditi na trudnoci, ali nas koci njegov los nalaz spermiograma i moji mikrocisticni jajnici.
Godinama sam zbog njih pila kontracepcijske tablete i kada sam prestala, prestala mi je dolaziti i menga jer mi se opet taj poremecaj vratio.
Pijem Duphastone jer bez njega nemam mengu.
Ovaj sam jesec vadila hormone pa me zanima jedna stvar.
Neke sam vadila 5. dan ciklusa, a jedan (progesteron u serumu) 20. dan ciklusa.
Tada mi je bio progesteron 1.7.
Jel to los nalaz?
Sto to znaci?
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 07:25   #248
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Bok, cure!
Muz i ja smo tek prije nekoliko mjeseci krenuli raditi na trudnoci, ali nas koci njegov los nalaz spermiograma i moji mikrocisticni jajnici.
Godinama sam zbog njih pila kontracepcijske tablete i kada sam prestala, prestala mi je dolaziti i menga jer mi se opet taj poremecaj vratio.
Pijem Duphastone jer bez njega nemam mengu.
Ovaj sam jesec vadila hormone pa me zanima jedna stvar.
Neke sam vadila 5. dan ciklusa, a jedan (progesteron u serumu) 20. dan ciklusa.
Tada mi je bio progesteron 1.7.
Jel to los nalaz?
Sto to znaci?
U neredovitim ciklusima kao što je tvoj nema smisla vaditi progesteron 20dc jer ni ovulaciju još nisi imala. Po nalazu u folikularnoj si fazi.
http://www.poliklinika-stela.hr/Progesteron.html
21dc se vadi u 28.dnevnom ciklusu.
Kod tebe bi trebalo pratiti kad je o i 7 dana nakon toga vaditi progesteron da se vidi imaš li ovulaciju.
__________________
If I lay here
If I just lay here
Would you lie with me and just forget the world?
Zhuta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 09:27   #249
Quote:
Reina kaže: Pogledaj post
Bok, cure!
Muz i ja smo tek prije nekoliko mjeseci krenuli raditi na trudnoci, ali nas koci njegov los nalaz spermiograma i moji mikrocisticni jajnici.
Godinama sam zbog njih pila kontracepcijske tablete i kada sam prestala, prestala mi je dolaziti i menga jer mi se opet taj poremecaj vratio.
Pijem Duphastone jer bez njega nemam mengu.
Ovaj sam jesec vadila hormone pa me zanima jedna stvar.
Neke sam vadila 5. dan ciklusa, a jedan (progesteron u serumu) 20. dan ciklusa.
Tada mi je bio progesteron 1.7.
Jel to los nalaz?
Sto to znaci?
a ja nisam baš sigurna da si trebala vaditi progesteron ako piješ duphaston..duphaston je progesteron tako da ti nalaz hormona neće biti realan..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 17:36   #250
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
a ja nisam baš sigurna da si trebala vaditi progesteron ako piješ duphaston..duphaston je progesteron tako da ti nalaz hormona neće biti realan..
Ginekolog me uputio vaditi hormone.
A morala sam poceti piti Duphastone, a i morala sam vaditi hormone.

Ali vam hvala na odgovorima!

A na koju bih temu mogla staviti rezultate muzeva spermiograma da i to prokomentirate jer u nalazima nismo dobili referentne vrijednosti.
Reina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 20:17   #251
Mislim da imas posebnu temu spermiogram..imam ja referentne vrijednosti zapisane pa stavi pa cu ti odgovoriti..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2014., 12:55   #252
Pozdrav cure! Predočila bih tu svoje nalaze ako mi je koja cura voljna protumačiti (posebno zadnji rezultat)
21dc (7dpo):
Progesteron 51.60 nmol/L ref. interval 5.3-86

5dc
LH 5.65 IU/L ref interval 2.4-12.6
FSH 7.48 IU/L ref interval 3.5- 12.5
Prolaktin 251.4 mIU/L ref interval 102-496
SHBG 65.35 nmol/L ref interval 26-110
Ukupni testosteron 0.961 nmol/L ref interval 0.29-1.67
Slobodni testosteron 0.011 nmol/L ref interval 0.004-0.039
Slobodni testosterin 1.12% ref interval 0,76-2.06
DHEA-S 6.58 μmol/L ref interval 2.68-9.23

nalaz androstendiona dobih danas nakon skoro mjesec dana:
8,89 nmol/L ref int 1,05- 8,38

Unaprijed hvala!
__________________
Mother of 3
Cro_Heidi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 15:32   #253
Pozdrav

Uputile me moje wannabe curke ovdje s obzirom da moram čekati tjedan dana da mi se ginekologica vrati, a nestrpljiva sam.
Imam PCOS, pokušavamo više od godinu dana i gin. me poslala vaditi hormone 22. DC. Nalaz:

Prolaktin 334.78 (108.78-557.13)
Progesteron 2.10 (folikularna faza: 0.32-0.95; lutealna: 3.82-50.6)
Fsh 4.09 (fol. 3.03 - 8.08; ovulacija 2.55-16.69; lut. 1.38-5.47)
Lh 18.13 (fol. 1.80 - 11.78; ovul: 7.59-89.08; lut. 0.56-14)
Estradiol 273 (fol. 77-922; ovul. 139-2382; lut. 77-1145)
Testosteron 2.56 (0.38-1.97)

Hvala unaprijed
petra3005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 15:50   #254
Ma zasto te poslala vaditi hormone na 22 dc? Hormoni se vade 3-5 dc kada su najmirniji..jedino se progesteron vadi 7 dana nakon ovulacije..ali po ovome ti si skolski primjer pcos po omjeru fsh-lh i povisenom testosteronu..nizak progesteron pokazuje da do tog dana nisi jos ovulirala..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 16:09   #255
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
Ma zasto te poslala vaditi hormone na 22 dc? Hormoni se vade 3-5 dc kada su najmirniji..jedino se progesteron vadi 7 dana nakon ovulacije..ali po ovome ti si skolski primjer pcos po omjeru fsh-lh i povisenom testosteronu..nizak progesteron pokazuje da do tog dana nisi jos ovulirala..

Mda. Ni ne ću vjerojatno
A ne znam, valjda bude objasnila kad dođem... Hvala na odgovoru.


Sent from my iPhone using Tapatalk
petra3005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2014., 23:04   #256
cro heidi, ti radiš kaj urica!
hel muzic odradio spermiogram, bez obzira na to sto imate dijete..pretpostavljam da idete na drugo?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 16:06   #257
Evo me nazad sa novim nalazima...

jos mi se jucer ujutro pojavio menstrualni prist na faci, dodje mi da ga iskasapim od ocaja, a da ne pricam kako mi je usrao cijeli dan, okolo idem ko zlocesta nadrkana baba, mogu mislit kakav dojam ostavljam.....

Zanima me ako mi netko moze pomoci protumacit nalaze, zanima me dio sa stitnjacom tj. jel se zanemaruje "visi" tsh ako su t3 i t4 ok?

dakle 3-5 dc

T3 1.81nmol/L (1.3 - 3.1)
fT4 17.5pmol/L (12 - 22)
TSH 3.73mIU/L (0.27 - 4.2)
FSH 5.8 IU/L (3.5 - 12.5)
LH 10.8 IU/L (2.4 - 12.6)
estradiol 84.24 pmol/L (46 - 607)
DHEA-S 3.68 mikromola/L (2.68 - 9.23)
testosteron 0.81 nmol/L (0.29 - 1.67)
SHBG 75.9 nmol/L (24.6 - 122)
FAI 1.07 (0.297 - 5.62)

6DPO progesteron 60.4 nmol/L (5.3 - 86)

hvala
aaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:34   #258
Ti si imala postenu ovulaciju prema nalazu progesterona..sto se stitnjace tice ja bih za pocetak to pustila tako i ponovila za par mjeseci pa ako i dalje tsh bude tako visi onda bih isla endokrinologu..malo visi tsh uz uredne ostale hormone stitnjace moze ukazivati na potencijalne probleme u buducnosti u smislu da se stitnjaca trenutno samo malo vise napora ulaze da bi funkcionirala..preporuka je da u mpo tsh ne ide preko 2,5 jer ga stimulacija moze dodatno povisiti..

Inace,jesi bila na konzultacijama?koji vam je plan?
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:45   #259
Quote:
red pepper kaže: Pogledaj post
Ti si imala postenu ovulaciju prema nalazu progesterona..sto se stitnjace tice ja bih za pocetak to pustila tako i ponovila za par mjeseci pa ako i dalje tsh bude tako visi onda bih isla endokrinologu..malo visi tsh uz uredne ostale hormone stitnjace moze ukazivati na potencijalne probleme u buducnosti u smislu da se stitnjaca trenutno samo malo vise napora ulaze da bi funkcionirala..preporuka je da u mpo tsh ne ide preko 2,5 jer ga stimulacija moze dodatno povisiti..

Inace,jesi bila na konzultacijama?koji vam je plan?
Nisam jos, evo planiram sad pocetkom 6. Cekala sam ipak da mi budu gotovi nalazi prije nego se narucim.

Meni je tsh prije cca 2god kad sam prvi put radila hormone bio otprilike toliki, tako da mislim da se meni to ne mijenja bas u tolikoj mjeri, vjerojatno mi je to tako.

A ovulacija da, ja u pravilu svaki ciklus jedan dan nakon O osjetim cicke, i znam da je prosla, tako da vjerujem da mi je progesteron ok. I tako zadnjih 28 cikusa prema FF-u
aaria is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2014., 22:52   #260
Pa cuj,svaka osoba je drugacija..mozda je tebi taj tsh savrseno normalan,narocito ako nemas nikakve smetnje..pusti tako i to je to..
red pepper is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:47.