Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2016., 23:46   #821
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Mislim da je ipak ona njih nadmudrila. Dok su oni cekali u redu ona se zabavila penjenjem uz tobogan. I pritom je, dok se ona penjala, morao cekati onaj tko je bio na redu.
Cisto sumnjam da je itko ikoga pokusao nadmudriti. Samo su se igrali. Zamisli, zabavljala se penjanjem. Mudrica mala. Mislim.... A oni siroti jos moraju gore cekati. Kaj to znaci? Jadnici cekaju 3 sekunde da se ona popne. Koji unfair zivot. Koje pretjerivanje.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2016., 11:02   #822
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
A kako je u vrtiću?
Vidim kod nas veliko igralište, hrpa klinaca vani. Tete uglavnom stoje ili sjede, nisu uz njih na spravama. Znači kod nas vidim vani su ovi i od 3 godine i od 6 u isto vrijeme
kaze nosorogica da normalno da se penju i sa te strane i da im tete nis ne kazu.
i da nema sukoba.

par puta sam promatrala na onoj penjalici (ne znam kak da opisem, s jedne strane su ljestve, s jedne samo stanga, s jedne uze, u sredini na vrhu one poprecne prek kojih ides ko majmuncic...)
kako jedni druge cekajuili se samo gledaju, al u svakom slucaju, i kad ih je puno i kad je guzva, ne cini mi se da jedni druge ometaju ili ugrozavaju ili se neki lose osjecaju jer "moraju cekati", a sprava mi se, pogotovo kad se popenju na vrh i vise naopacke, cini vise ugrozavajuca nego tobogan ako se netko penje u "krivom smjeru"
i jos, na toj spravi nema smjera, pa tek tu moze nastati kaos, a ipak, izgleda da klinci komuniciraju i da se mogu dogovoriti.

Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
Cisto sumnjam da je itko ikoga pokusao nadmudriti. Samo su se igrali. Zamisli, zabavljala se penjanjem. Mudrica mala. Mislim.... A oni siroti jos moraju gore cekati. Kaj to znaci? Jadnici cekaju 3 sekunde da se ona popne. Koji unfair zivot. Koje pretjerivanje.
bas
pretjerivanje
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 11:12   #823
Eto. Gotova skola,invazija neodgojene (da,neodgojene) skolske djece po parkicima. 10-ak njih siluje sprave. Posljedica-jutros strgana ona velika okrugla ljuljacka.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2016., 10:35   #824
Osnovnoškolci ne znaju kaj će sa spravama?
Pa iz neznanja trgaju ljuljačke, tobogane i penjalice?
Bit će da im trebaju upute za korištenje na svakoj spravi, onda bi ih koristili sukladno uputama.
Jesu ovi koji se penju kontra po toboganu ti koji su cijele dane u učionici i vide sprave tek zadnji dan škole?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 07:51   #825
jedna mala crtica :

mm (dolazi iz parka sa sinekom): danas ti je sinek postao huligan.
ja: kaj je bilo?
mm: popeo se na tobogan u suprotnom smjeru.
ja: to se ne smije, jesi mu rekao da to ne radi.
mm: nisam, bio sam ponosan kaj to može!
ja:
__________________
26111984.27032003.23102004.22092012.29092013.22082016.
M.B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2016., 11:36   #826
Ja sam pisala isto kako me smetaju ti koji idu u suprotnom smjeru i sad to moja mala radi naravno.
Znaci imam blizance od godinu i pol, ujutro idem sama u park, ona s jedne strane se penje u suprotnom smjeru, mali s druge strane po ljestvama...pa se ne moze spustiti jer mu ona smeta. Opominjem je, ali nema sanse da me poslusa dok je fizicki ne udaljim.
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 18:33   #827
Odgajati u neodgojenom svijetu

Dakle, u parku ispred naše zgrade gradi se novo dječje igralište. Svakodnevno prolazimo a i vidimo s balkona majstore kako ga rade. Prvo je postavljen tobogan. Igralište je ograđeno trakama, postavljeni su znakovi da je zabranjeno igrati se na nedovršenom igralištu. Moja trogodišnjakinja je htjela isprobati tobogan prvi dan kad ga je vidjela na sto sam joj ja objasnila da igralište nije završeno i da se još ne smije igrati jer to može biti opasno. Ona svaki dan čeka i promatra s balkona kad će majstori završiti. Ne moram ni reci da je svaki dan na igralištu hrpetina djece s roditeljima. Šta je s njima? Da li nisu u stanju zabraniti nešto svom dvogodisnjaku ili trogodišnjaku? Kakvu poruku daju svojoj djeci? Koji je k.. s ljudima ? Jesam li ja u krivu sto branim djetetu da se igra na nedovršenom igralištu? Ona me stalno zapitkuje kako to da se druga djeca igraju...
AnaDeVill is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 07:55   #828
Kad moje djete pita za nesto opasno sto drugi ljudi rade ja mu kazem da oni nisu bas pametni i da ne razmisljaju sto se sve moze dogoditi i da nije u redu to sto rade
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 08:56   #829
Ja tak imam sve manje tolerancije na drugu djecu i roditelje... tip sam "poluhelikoptera" moram imat malog na oku i biti blizu, ali nastojim se sto manje petljati. Pustim ga da sam rijesi problem, ali do neke granice. Kako je stariji i verbalno jaci, granica se pomice.
Al ima bezobraznih i bahatih klinaca da je to strasno. Od vokabulara do ponasanja.
A staraca nigdje na vidiku. Muka mi je parkova.
I nije problem u klincima, roditelji su uzas. Ko i ovi o kojima pise AnaDeVill. Imam osjecaj da mnogi idu linijom manjeg otpora. Jel im se ne da ili ne zele... nemam pojma. I ja bi hrpu stvari pustila jer ga ne vidim vise od pol dana i onda mi se ostatak dana ne provodi u svadi s njim nego zelim provesti lijepo zajednicko vrijeme. Al jebi ga, nekad nejde... s obzirom na to da se i tak socijalizira u vrticu, cesce nastojim naci alternativu, da ne idemo bas u park, ali nekad nemres izbjeci... pocet cu nositi rakiju u bocici s vodom, da si spustim tlak

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 15:25   #830
Quote:
Nykas kaže: Pogledaj post
Ja tak imam sve manje tolerancije na drugu djecu i roditelje... tip sam "poluhelikoptera" moram imat malog na oku i biti blizu, ali nastojim se sto manje petljati. Pustim ga da sam rijesi problem, ali do neke granice. Kako je stariji i verbalno jaci, granica se pomice.
Al ima bezobraznih i bahatih klinaca da je to strasno. Od vokabulara do ponasanja.
A staraca nigdje na vidiku. Muka mi je parkova.
I nije problem u klincima, roditelji su uzas. Ko i ovi o kojima pise AnaDeVill. Imam osjecaj da mnogi idu linijom manjeg otpora. Jel im se ne da ili ne zele... nemam pojma. I ja bi hrpu stvari pustila jer ga ne vidim vise od pol dana i onda mi se ostatak dana ne provodi u svadi s njim nego zelim provesti lijepo zajednicko vrijeme. Al jebi ga, nekad nejde... s obzirom na to da se i tak socijalizira u vrticu, cesce nastojim naci alternativu, da ne idemo bas u park, ali nekad nemres izbjeci... pocet cu nositi rakiju u bocici s vodom, da si spustim tlak

Poslano sa mog HUAWEI LYO-L21 koristeći Tapatalk
Ovo za klince.. Naisla sam na puno primjeraka drskih, bezobraznih i bas zločestih klinaca. I redovno otkrijem da je problem u roditeljima, dapace da cak i poticu takvo ponasanje. Rijetki su koji ce reci djetetu da dijeli igracke u igri, ali kad uzme mojem sve pet, on je mali hahar, hehe kako simpa. I meni je muka jer vidim kako se djeca "odgajaju" i kakvim "vrijednostima" ih se uci. Npr. maleni je donio fidget spinner u park i pokazuje djeci sav sretan (on uvijek daje igracke) a dva klinca mu se bas onako bezobrazno i grubo rugaju i govore kako ne zna reci "r" i kako oni imaju 10 spinnera (svega treba imati puno, balkanski mentalitet). Bilo je tu jos svega, vratila sam im ja i to pred mamama, jer imam nula tolerancije na neodgojenu djecu. Uopce se ne igraju, samo natjecu tko ima vise, a najčešće ne zele dijeliti. Moj maleni je u ovoj situaciji rekao kako je jos mali pa ne zna reći "r",a na ruganja ne reagira, mislim da jos ne shvaca pojam zlobe. I nisam sigurna sto mu reci kako da se postavi. Ne zelim da bude svadljiv (sto i nije),ali opet da ne da na sebe. Uh. Problem je u tome sto se moj maleni uvijek zamrzne u agresivnim situacijama jer ne zna sto se događa (citaj: nije vidio doma).
Kako vi rijesavate takve situacije? Kako ih oceliciti, a opet da ostanu svoji?
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 16:21   #831
Esence kad saznas javi
Moj je turbo dobrica i svi ga izvozaju i izmanipuliraju kako njima pase
Svaku tu situaciju doma prokomentiramo ali badave kad on tom trenu ne odreagira

Trenutno nemamo neku stalnu ekipu u parkicu ni stalni part pa nije ni stalno izlozen toj nekoj zlocestoj dieci
U vrtic ide u drugi kvart a imamo par parkica koje mjenjamo ili se vozimo biciklom ili romobilom po kvartu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:02   #832
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Esence kad saznas javi
Moj je turbo dobrica i svi ga izvozaju i izmanipuliraju kako njima pase
Svaku tu situaciju doma prokomentiramo ali badave kad on tom trenu ne odreagira
Ajme, ista stvar i kod nas, ista! Jednostavno je dobre i mirne naravi i ne podnosi viku i konflikte. Zbog toga se bojim skole i huligana ko vraga. Ja mu kazem doma da nitko ne smije vikati na njega (osim mame ) ni govoriti mu kuda da ide i sl. Kima on, i to je to. Sto ti svome kazes?
Meni je dodatna briga sto nema oca a kakvih sve derišta ima, mogu mislit sto ce mu govoriti. Mada tu vise znam sto reci jer sam imala vremena razmisliti. A on je takav emotivac i brizne, dobre naravi. A svijet sve okrutniji..
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 17:51   #833
Mislim da dijete, osim što je očito sam po sebi nježno i povučeno, itekako osjeća ove vibracije koje odašilješ: moj je dobrica/ emotivac/ brižan/ nježan/ dijeli igračke, a druga djeca su neodgojena/ huligani/ derišta/ balkanci/ drska/ bezobrazna itd.

Jako ružno pišeš o drugoj djeci, a to su ipak samo djeca, ma koliko ih loše odgajali kod kuće. Svoje dijete možeš (i trebaš) učiti da bude hrabro i samouvjereno, da voli i cijeni sebe i ne dopušta da ga diraju uvrede nekog random djeteta u parku, a ne da su sva druga djeca ovakva i onakva.

Ako se osjeća i zrači kao vječna žrtva i dežurna dobrica, tek tada postaje idealna meta, čega se na kraju krajeva bojiš, ako sam dobro shvatila.
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 20:36   #834
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Mislim da dijete, osim što je očito sam po sebi nježno i povučeno, itekako osjeća ove vibracije koje odašilješ: moj je dobrica/ emotivac/ brižan/ nježan/ dijeli igračke, a druga djeca su neodgojena/ huligani/ derišta/ balkanci/ drska/ bezobrazna itd.

Jako ružno pišeš o drugoj djeci, a to su ipak samo djeca, ma koliko ih loše odgajali kod kuće. Svoje dijete možeš (i trebaš) učiti da bude hrabro i samouvjereno, da voli i cijeni sebe i ne dopušta da ga diraju uvrede nekog random djeteta u parku, a ne da su sva druga djeca ovakva i onakva.

Ako se osjeća i zrači kao vječna žrtva i dežurna dobrica, tek tada postaje idealna meta, čega se na kraju krajeva bojiš, ako sam dobro shvatila.
Fulala si apsolutno sve. On je emotivan (sto,zamisli nije negativno niti automatski znaci da je mimoza, to je taj balkanski mentalitet )ali uopće nije povučen, dapace odlicno komunicira i s odraslima i s djecom. Jako je otvoren i komunikativan, igracke daje bez problema, a ako zeli tudje, sam pita dijete. S nekima, cesto i nepoznatima se lijepo zaigra i ima svoje dobre prijatelje. Ali u situaciji kad netko urla, udara (danas jedan svoju mamu), baca igracke ili krene na njega, se zamrzne. Nece nikad udariti ili se čupati. Djeca nisu kriva, krivi su roditelji koji ih ne odgajaju ili čak poticu negativno ponasanje. A takvih je puno. Moj sin nije nikakva zrtva, niti ce biti. Naucit cu ga s vremenom kako se i u tim situacijama postaviti, a i samom ce mu doci. Ubuduće se kloni takvih ad hoc etiketa.
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:29   #835
Ok, fulala sam, sorry... A i balkanskog sam mentaliteta, što ću... Samo ne znam gdje sam napisala da je tvoje dijete mimoza ili da je emotivnost negativna osobina, ali ok.

Bilo bi lijepo da ni ti nepoznatoj djeci ne lijepiš ovakve etikete kao u postu prije jer nikad ne znaš hoće li tvoje do jučer miroljubivo dijete koje nikad neće udariti ili počupati imati npr. agresivnu fazu pa te iznenaditi svojim ponašanjem. Nije nemoguće, dapače, događalo se već.

A sad slobodno nastavi djecu častiti pogrdnim nazivima, neću te ometati.
pink panthera is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2017., 23:53   #836
tema su parkici i ponasanje u parkicima.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 01:17   #837
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
Ovo za klince.. Naisla sam na puno primjeraka drskih, bezobraznih i bas zločestih klinaca. I redovno otkrijem da je problem u roditeljima, dapace da cak i poticu takvo ponasanje. Rijetki su koji ce reci djetetu da dijeli igracke u igri, ali kad uzme mojem sve pet, on je mali hahar, hehe kako simpa. I meni je muka jer vidim kako se djeca "odgajaju" i kakvim "vrijednostima" ih se uci. Npr. maleni je donio fidget spinner u park i pokazuje djeci sav sretan (on uvijek daje igracke) a dva klinca mu se bas onako bezobrazno i grubo rugaju i govore kako ne zna reci "r" i kako oni imaju 10 spinnera (svega treba imati puno, balkanski mentalitet). Bilo je tu jos svega, vratila sam im ja i to pred mamama, jer imam nula tolerancije na neodgojenu djecu. Uopce se ne igraju, samo natjecu tko ima vise, a najčešće ne zele dijeliti. Moj maleni je u ovoj situaciji rekao kako je jos mali pa ne zna reći "r",a na ruganja ne reagira, mislim da jos ne shvaca pojam zlobe. I nisam sigurna sto mu reci kako da se postavi. Ne zelim da bude svadljiv (sto i nije),ali opet da ne da na sebe. Uh. Problem je u tome sto se moj maleni uvijek zamrzne u agresivnim situacijama jer ne zna sto se događa (citaj: nije vidio doma).
Kako vi rijesavate takve situacije? Kako ih oceliciti, a opet da ostanu svoji?
Ne znam, ali imam feeling da mu tvoj stav kako je nesposoban, odnosno to što mu se uplićeš u komunikaciju s prijateljima kako bi ga "obranila" narušava ego mnogo više od zločestih komentara druge djece u parku.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 07:57   #838
Meni se čini da bi neke odrasle ovdje trebalo podsjetiti na kulturu ponašanja i na činjenicu da su parkovi za druženje svakakve djece, a ne za tračanje i nametanje vlastitih odgojnih stavova ili "moj ne bi nikad" praznih fraza.

Agresija je u djece urođena i normalna pojava, kao i u svakom čovjeku, često se u mirne djece ispoljava kao verbalna u starijoj dobi. Nekoj djeci treba duže, nekoj kraće da ovladaju svojim emocijama na sebi dobročineći način, to također ne znači da sva ona moraju imati iste načine nošenja s njom.

I ne vidim ništa loše u tome da se djeca uspoređuju, nisam ni ja ista kao ostali i ne mislim da se trebam uklapati u ičiju sliku, katkad imam potrebu istaknuti se, nekad sam i egoistična, nekad materijalist, nekad zavidna, nekad kvarna... nemojte kenjkati tu kao da ste s oltara izgmizale. Djeca, neš ti beda što jedan ima sve gormite pa se time hvali jer ima, ono, 5 godina, jebote.
MMovca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 09:14   #839
Quote:
pink panthera kaže: Pogledaj post
Ok, fulala sam, sorry... A i balkanskog sam mentaliteta, što ću... Samo ne znam gdje sam napisala da je tvoje dijete mimoza ili da je emotivnost negativna osobina, ali ok.

Bilo bi lijepo da ni ti nepoznatoj djeci ne lijepiš ovakve etikete kao u postu prije jer nikad ne znaš hoće li tvoje do jučer miroljubivo dijete koje nikad neće udariti ili počupati imati npr. agresivnu fazu pa te iznenaditi svojim ponašanjem. Nije nemoguće, dapače, događalo se već.

A sad slobodno nastavi djecu častiti pogrdnim nazivima, neću te ometati.
Aha, ovo nece biti neki thing. Ne bih nastavila komunikaciju. Imam pravo komentirati ponasanje djece (ne djecu) kao što ti imas pravo moje dijete odnikud proglasiti žrtvom, što sve govori o tebi. Pa cemo na tome stati, niti malo me ne zanima sto imas za reci.

Za ovo da uskacem malome u komunikaciju isto nije istina i ne znam otkud vam herca da tako brzate sa zakljuccima. On je samostalan i sam komunicira i to jako dobro, a ja uskacem u agresivnim situacijama, i imam dobar razlog za to.

Ali sve pet, djeca nikad bolja. Ovo zatvaranje ocima pred nekim alarmantnim pokazateljima u ponasanju djece je i dovelo do toga. Samo nastavite, ja idem s malenim u bicikliranje ☺
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2017., 13:34   #840
Quote:
essence kaže: Pogledaj post
Ovo za klince.. Naisla sam na puno primjeraka drskih, bezobraznih i bas zločestih klinaca. I redovno otkrijem da je problem u roditeljima, dapace da cak i poticu takvo ponasanje. Rijetki su koji ce reci djetetu da dijeli igracke u igri, ali kad uzme mojem sve pet, on je mali hahar, hehe kako simpa. I meni je muka jer vidim kako se djeca "odgajaju" i kakvim "vrijednostima" ih se uci. Npr. maleni je donio fidget spinner u park i pokazuje djeci sav sretan (on uvijek daje igracke) a dva klinca mu se bas onako bezobrazno i grubo rugaju i govore kako ne zna reci "r" i kako oni imaju 10 spinnera (svega treba imati puno, balkanski mentalitet). Bilo je tu jos svega, vratila sam im ja i to pred mamama, jer imam nula tolerancije na neodgojenu djecu. Uopce se ne igraju, samo natjecu tko ima vise, a najčešće ne zele dijeliti. Moj maleni je u ovoj situaciji rekao kako je jos mali pa ne zna reći "r",a na ruganja ne reagira, mislim da jos ne shvaca pojam zlobe. I nisam sigurna sto mu reci kako da se postavi. Ne zelim da bude svadljiv (sto i nije),ali opet da ne da na sebe. Uh. Problem je u tome sto se moj maleni uvijek zamrzne u agresivnim situacijama jer ne zna sto se događa (citaj: nije vidio doma).
Kako vi rijesavate takve situacije? Kako ih oceliciti, a opet da ostanu svoji?
Moja je dobrica, nije svadljivog karaktera i tek sad, s 9 i pol godina uči kako se postaviti ako je netko povrijedi/uvrijedi/agresivan je prema njoj.

Kad je bila manja nikako joj nije uspjevalo zauzet se i izborit za sebe, ali moram priznati da (koliko ja znam) nije imala situacija u kojima bi netko bio agresivan prema njoj ili je namjerno išao povrijedit ili uvrijedit. Ok, opet ne računam u to ono kad joj dvogodišnjak otme igračku, govorim o namjernoj "zloći".
Naravno da je bilo situacija kad bi prostajala kraj tobogana "pol sata" jer se nije htjela ubacit nijednom djetetetu isprad njega,ali sve je to dio procesa učenja i socijalizacije. Ne mislim da sam je trebala JA ugurati ispred nekoga, niti skidati nekog klinca s ljuljačke jer ova moja ne zna sama pitat nekog da se malo makne.

Ono u čemu sam joj pomagala je da nauči kako se ubacit u igru ili pozvat nekog na igru jer je bila dosta sramežljiva. No djeca s kojima se susretala su uglavnom bila dosta intuitivna i kad su shvatili kakav joj način igre odgovara i kakvog je povućenog karaktera, pristupala su ona njoj. Više puta sam se uvjerila da su i sami smirivali igru ili opominjali druge ako bi se moja mala rasplakala i sl. Ja, za razliku od Vas, imam malo više povjerenja u djecju dobrotu (vjerojatno imam više pozitivnih iskustava s djecom u parku nego VI, zato takav stav). Ne kažem da neodgojene ili agresivne djece nema. Ima ih. Ali nisu sva djeca takva.

A boldana rečenica...znači li to da djeca koja se znaju postaviti kad je netko agresivan prema njima to znaju jer su doma prisustvovali agresivnim situacijama pa su naučili??
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.