Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija > Teologija i religijska praksa

Teologija i religijska praksa Religije/denominacije, teološka i ostala vjerska pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2014., 10:17   #1
Biskupska sinoda: Homoseksualce treba prihvatiti u službu Katoličke Crkve?

Otvaram ovu temu u cilju da iskažemo svoje mišljenje da li osobe homoseksualne orijentacije treba prihvatiti u službu Katoličke Crkve,ali prihvatiti u potpunosti njihovu osobu.Izvanredna biskupska sinoda u Vatikanu će trajati od 5.do 19.listopada,s tim da će o dokumentu (relatio post disceptationem) sastavljenom nakon jednotjedne rasprave,oci glasovati 18.listopada.
Osobno smatram da je ovo ogroman blagoslov i za Crkvu i općenito za sve ljude homoseksualne orijentacije koje žele živjeti i raditi u krilu Katoličke Crkve.
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:43   #2
Levitanski zakonik

18/22
Ne lijegaj s muškarcem kako se lijega sa ženom.To bi bila grozota!

18/30
Zato držite moje Zapovijedi;ne podajte se ni jednome od onih odvratnih običaja što su se održavali prije vas,tako se njime nećete onečistiti!Ja sam Jahve,Bog vaš!


Poništava se dakle zakonik!

Što je Bog dao crkvi znak da povlači ili poništava vlastite Zapovijedi?
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:48   #3
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
18/22
Ne lijegaj s muškarcem kako se lijega sa ženom.To bi bila grozota!

18/30
Zato držite moje Zapovijedi;ne podajte se ni jednome od onih odvratnih običaja što su se održavali prije vas,tako se njime nećete onečistiti!Ja sam Jahve,Bog vaš!


Poništava se dakle zakonik!

Što je Bog dao crkvi znak da povlači ili poništava vlastite Zapovijedi?
Ok,ti dakle citiraš Stari Zavjet.U Starom zavjetu postoji i zakon o određenim situacijama gdje se ljudi moraju kamenovati,da li bi ga ti OSOBNO ispoštovala danas?
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 10:53   #4
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
18/22
Ne lijegaj s muškarcem kako se lijega sa ženom.To bi bila grozota!

18/30
Zato držite moje Zapovijedi;ne podajte se ni jednome od onih odvratnih običaja što su se održavali prije vas,tako se njime nećete onečistiti!Ja sam Jahve,Bog vaš!


Poništava se dakle zakonik!

Što je Bog dao crkvi znak da povlači ili poništava vlastite Zapovijedi?
Quote:
adorabile kaže: Pogledaj post
Ok,ti dakle citiraš Stari Zavjet.U Starom zavjetu (cut)
A ova Božja zapovijed iz Isus Kristova NOVOGA ZAVJETA?
..., a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja.
"Znaju za odredbu Božju - da smrt zaslužuju koji takvo što čine - a oni ne samo da to čine nego i povlađuju onima koji čine."
Rimlj. 1, 22-27

Ovo je odredba Božja (zapovijed) na koju se poziva poslanica Rimljanima:

Levit. 20, 13
"Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih."


Ali kako hetero/bi/homoseksualni svećenik/biskup/Papa/časna sestra ionako ne smiju upražnjavati sex (lijegati) s drugim osobama (a niti se samozadovoljavati), ne vidim zašto se digla prašina oko svega toga. Ako "ne osuđuju osobe nego samo čin".
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:03   #5
Quote:
adorabile kaže: Pogledaj post
Ok,ti dakle citiraš Stari Zavjet.U Starom zavjetu postoji i zakon o određenim situacijama gdje se ljudi moraju kamenovati,da li bi ga ti OSOBNO ispoštovala danas?
Mda,sjeti se Krista:

Tko je bez grijeha nek baci prvi kamen..
i tko bi to trebao biti tko bi taj prvi kamen bacio?
Pa valjda je jasno zašto se barem u kršćana ne može naći osoba bez grijeha..a i ja sam kršćanka!

...ali bilo bi zanimljivo da pred crkvama stoje hrpe kamenja..

Riječ je o Božjim Zapovjedima,pa ako crkva smatra da se one mogu poništiti...
samo naprijed.. no blagoslovom to nikako ne bih nazvala!
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:03   #6
Panika u redovima.
Svijet je otišao dalje oni ostali ukopani na mjestu pa se sami sebe čude gdje su
Homoseksualci ionako nisu toliko bitno koliko rastavljeni, sastavljeni i razne druge inačice braka.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:09   #7
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Mda,sjeti se Krista:

Tko je bez grijeha nek baci prvi kamen..
i tko bi to trebao biti tko bi taj prvi kamen bacio?
Pa valjda je jasno zašto se barem u kršćana ne može naći osoba bez grijeha..a i ja sam kršćanka!

Riječ je o Božjim Zapovjedima,pa ako crkva smatra da se one mogu poništiti...
samo naprijed.. no blagoslovom to nikako ne bih nazvala!

Znači Bog je donio zapovijed da se moraju kamenovati vanbračne trudnice i homoseksualci, ali kamenje mogu nabacivati samo oni koji su bez grijeha.

Po tome to je mogla učiniti samo Isusova majka Marija i sam Isus. Koji je onda smisao takve zapovijedi?

Poruka da će ih sve takve Bog pobacati u pakao?
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:10   #8
Nema mjesta panici, tko bi zamjenio sve te stotine zaposlenih radnika?
Taman posla da Evropi nakaleme NKV tražitelja posla, imamo dovoljno problema s Islamom.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:12   #9
Quote:
amary kaže: Pogledaj post

Riječ je o Božjim Zapovjedima,pa ako crkva smatra da se one mogu poništiti...
samo naprijed.. no blagoslovom to nikako ne bih nazvala!
Slažem se.Pokušaj dodvoravanja svjetini,na uštrb jasnih naputaka Biblije,može prouzročiti nesagledive posljedice po KC.
Markanm is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:13   #10


Tema je na Teologiji stoga, pripazite na način rasprave.


Drugo, mislim da smo već uzduž i poprijeko prožvakali sve općenito o homoseksualnosti u prošloj temi, tako da o tome ovdje nema potrebe, a tema ima naglasak na tome

treba li nečija homoseksualna orijentacija biti prepreka službi unutar KC.
Meadow is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:26   #11
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Mda,sjeti se Krista:

Tko je bez grijeha nek baci prvi kamen..
i tko bi to trebao biti tko bi taj prvi kamen bacio?
Pa valjda je jasno zašto se barem u kršćana ne može naći osoba bez grijeha..a i ja sam kršćanka!

...ali bilo bi zanimljivo da pred crkvama stoje hrpe kamenja..

Riječ je o Božjim Zapovjedima,pa ako crkva smatra da se one mogu poništiti...
samo naprijed.. no blagoslovom to nikako ne bih nazvala!
Jesi kršćanka ali nisi katolkinja.Riječ je o Božjim zapovijedima iz Starog Zavjeta.Ti dakle želiš reći da se držiš Starog Zakona i njegovih odredbi?I da homoseksualcima nije mjesto u Crkvi?
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:40   #12
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Znači Bog je donio zapovijed da se moraju kamenovati vanbračne trudnice i homoseksualci, ali kamenje mogu nabacivati samo oni koji su bez grijeha.

Po tome to je mogla učiniti samo Isusova majka Marija i sam Isus. Koji je onda smisao takve zapovijedi?

Poruka da će ih sve takve Bog pobacati u pakao?
Zaboravio si preljubnike!
I naravno da nema živog čovjeka bez grijeha!
A Isus je rekao što je rekao!
A time je automatski i poništio kamenovanje,bilo koga...
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:47   #13
Quote:
adorabile kaže: Pogledaj post
Jesi kršćanka ali nisi katolkinja.Riječ je o Božjim zapovijedima iz Starog Zavjeta.Ti dakle želiš reći da se držiš Starog Zakona i njegovih odredbi?I da homoseksualcima nije mjesto u Crkvi?
Mene u biti ne zanima jel je ili nije njima mjesto u crkvi,jer su i onako vrlo prisutni u službi crkvi.
Meni je zanimljivije poništavanje nauka RKC,odnosno zakonika,koji su tisućama godina važili..odnosno Božjih/Kristovih riječi.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 11:59   #14
Quote:
amary kaže: Pogledaj post
Mene u biti ne zanima jel je ili nije njima mjesto u crkvi,jer su i onako vrlo prisutni u službi crkvi.
Meni je zanimljivije poništavanje nauka RKC,odnosno zakonika,koji su tisućama godina važili..odnosno Božjih/Kristovih riječi.
Pa znam,po tome se odmah da zaključiti da dolaziš iz nekih sfera protestantizma,ja bih ipak više voljela čuti mišljenje rimokatolika.
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:19   #15
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
A ova Božja zapovijed iz Isus Kristova NOVOGA ZAVJETA?
..., a tako su i muškarci napustili naravno općenje sa ženom i raspalili se pohotom jedni za drugima te muškarci s muškarcima sramotno čine i sami na sebi primaju zasluženu plaću svoga zastranjenja.
"Znaju za odredbu Božju - da smrt zaslužuju koji takvo što čine - a oni ne samo da to čine nego i povlađuju onima koji čine."
Rimlj. 1, 22-27

Ovo je odredba Božja (zapovijed) na koju se poziva poslanica Rimljanima:

Levit. 20, 13
"Ako bi muškarac legao s muškarcem kao što se liježe sa ženom, obojica bi počinila odvratno djelo. Neka se smaknu i krv njihova neka padne na njih."


Ali kako hetero/bi/homoseksualni svećenik/biskup/Papa/časna sestra ionako ne smiju upražnjavati sex (lijegati) s drugim osobama (a niti se samozadovoljavati), ne vidim zašto se digla prašina oko svega toga. Ako "ne osuđuju osobe nego samo čin".
Poslanica Rimljanima se poziva na grijeh pohote!
Ali zato sam rekla da se vrati moj naslov teme jer uopće nisam mislila SAMO NA SLUŽBU!Kler je obavezan na celibat tako definitivno si u pravu,ovo nema nikakve veze s njima!Mislila sam upravo onako kako sam stavila na početku teme,homoseksualci koji su rimokatolčke vjeroispovijesti ako bude izglasano će biti prihvaćeni u potpunosti i moći će ići na sakramente ispovijedi i pričesti.Dakle h.o. koji nisu prakticirali odnose realno mogu na ispovijed i pričest.Oni koji su prakticirali idu na ispovijed i poslije to opet rade i opet na ispovijed čine veliki grijeh!A da ne kažem da se za takvu ispovijed nisu mogli čestito pričestiti.I stvar koja mene zanima da li će izglasati da h.o. koji su u vezama mogu napokon valjano primiti ove sakramente?!
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:26   #16
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Panika u redovima.
Svijet je otišao dalje oni ostali ukopani na mjestu pa se sami sebe čude gdje su
Homoseksualci ionako nisu toliko bitno koliko rastavljeni, sastavljeni i razne druge inačice braka.
Mislim da nije panika,nego upravo suprotno.
Ti misliš da se Crkva mijenja pod pritiskom,ali to ovdje nije slučaj.
Prije bi onda dopustili ženama da se zarede kao svećenice.
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:37   #17
Quote:
adorabile kaže: Pogledaj post
Mislim da nije panika,nego upravo suprotno.
Ti misliš da se Crkva mijenja pod pritiskom,ali to ovdje nije slučaj.
Prije bi onda dopustili ženama da se zarede kao svećenice.
A da?

Iz čista mira i dosade imaju sinodu o obitelji?

Ređenje žena nije ovdje problem.
Sad samo očekujem nešto opet o meni...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:42   #18
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
A da?

Iz čista mira i dosade imaju sinodu o obitelji?

Ređenje žena nije ovdje problem.
Sad samo očekujem nešto opet o meni...
Ne,nego je zapalo Jorgea da se pozabavi ovim pitanjem koje je kao što Medow kaže prožvakano sto puta.Nije se mogao Ratzinger pozabaviti time kad nije dobio tu zadaću.
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 12:52   #19
Quote:
adorabile kaže: Pogledaj post
Ne,nego je zapalo Jorgea da se pozabavi ovim pitanjem koje je kao što Medow kaže prožvakano sto puta.Nije se mogao Ratzinger pozabaviti time kad nije dobio tu zadaću.

Od koga nije dobio zadaću?

Rast broja rastava, rađanje u vanbračnim i samohranim zajednicama je trend koji ide
uzlaznom putanjom već dva desetljeća.
Treba čačkati mečku samo što onda treba imati dovoljno jake ruke za držanje uzda.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2014., 13:01   #20
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
Od koga nije dobio zadaću?

Rast broja rastava, rađanje u vanbračnim i samohranim zajednicama je trend koji ide
uzlaznom putanjom već dva desetljeća.
Treba čačkati mečku samo što onda treba imati dovoljno jake ruke za držanje uzda.
Šef mu nije dodijelio tu zadaću.
Ne zanima me rastava,vanbračna,samohrana zajednica,flora,fauna itd.Ne na ovoj temi.
__________________
Vuk je životinja,a i medo.
adorabile is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.