Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li je potrebno ponovo otvoriti temu o Nibiru?
Da 19 51.35%
Ne 18 48.65%
Glasovatelji: 37. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2016., 16:35   #21
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pih, dva sunca, u Sankt Petersburgu u utorak se vidjelo tri sunca:
https://www.gismeteo.ru/news/stihiyn...o-tri-solntsa/
može biti merkur i venera
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 16:36   #22
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
može biti merkur i venera
To je fenomen zvan sundog.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 16:45   #23
To gore je optička pojava nazvana lažno sunce, nastaje kada:

"Sunce svijetli kroz rijedak oblak heksagonalnih kristalića leda, koji su orijentirani tako da im je glavna (heksagonalna) os usmjerena vertikalno."
ITGuy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 16:50   #24
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
može biti merkur i venera
Tamo, kao sto je poznato, zive Merkurci i Venericari......
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2016., 18:32   #25
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Tamo, kao sto je poznato, zive Merkurci i Venericari......
žive izvanzemaljci
Brutalis is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 11:58   #26
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
Pih, dva sunca, u Sankt Petersburgu u utorak se vidjelo tri sunca:
https://www.gismeteo.ru/news/stihiyn...o-tri-solntsa/
Wow, orekrasni sundogsi! Iliti na HR - pasunce ili lažno sunce.



Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Ovo bi ipak moglo biti nešto drugo. Ne kažem da jest. Ali.

http://www.unilad.co.uk/video/footag...ernet-stumped/
To je čista refleksija od neke od leća objektiva s kojim je snimano.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 18:06   #27
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
To je čista refleksija od neke od leća objektiva s kojim je snimano.
Ne znam @astrobobo. Ako dobro pogledaš video, vidi se da se jedan mali dio '' toga '' pri vrhu nalazi iza oblaka, odnosno prekriven je oblakom. Može li takvo nešto biti s refleksijom, ne znam. Nisam stručnjak za to. I koliko sam ja shvatio, žena je to vidjela u trenutku snimanja. Pita se je li to Merkur.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 20:45   #28
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Znam engleski bolje od tebe, nego vidim da ga ti ne razumiješ zato i ne znaš odgovorit na moje pitanje.
Super onda ti ovo neće trebat objašnjavati:

Quote:
withdrawn until further data is available.
memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 22:03   #29
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Super onda ti ovo neće trebat objašnjavati:
A što je ovo?

Sundog? Lens flare?

https://www.youtube.com/watch?v=RFJ7e7PGlFk
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 23:08   #30
Quote:
memulica kaže: Pogledaj post
Super onda ti ovo neće trebat objašnjavati:
Ne vidim ništa čudno u tome, šta je to tebe fasciniralo ?
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2016., 23:11   #31
Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Pa Nibiru što bi drugo bilo ?

Svako jutro je vidljiv golim okom preko youtuba.
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 05:12   #32
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Pa Nibiru što bi drugo bilo ?

Svako jutro je vidljiv golim okom preko youtuba.
Trolaš.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 09:13   #33
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Ne znam @astrobobo. Ako dobro pogledaš video, vidi se da se jedan mali dio '' toga '' pri vrhu nalazi iza oblaka, odnosno prekriven je oblakom. Može li takvo nešto biti s refleksijom, ne znam. Nisam stručnjak za to. I koliko sam ja shvatio, žena je to vidjela u trenutku snimanja. Pita se je li to Merkur.
Nisam bio dovoljno jasan - to je refleksija Sunca od neke površine na leći. Dakle slika Sunca. Ako je Sunce djelomično prekriveno oblakom i slika će, logično, biti takva. Niti jedna leća nema 100% propusnost svjetlosti već se dio uvijek odbija. Sunce je vrlo jaki izvor svjetlosti i takva refleksija nerijetko rezultira slikom Sunca negdje drugdje na fotografiji ili snimci.

Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
A što je ovo?

Sundog? Lens flare?

https://www.youtube.com/watch?v=RFJ7e7PGlFk
Isto kao što sam gore napisao - reflektirana slika Sunca. Čak se fino vidi i jedna pjega na fotosferi.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 16:24   #34
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Nisam bio dovoljno jasan - to je refleksija Sunca od neke površine na leći. Dakle slika Sunca. Ako je Sunce djelomično prekriveno oblakom i slika će, logično, biti takva. Niti jedna leća nema 100% propusnost svjetlosti već se dio uvijek odbija. Sunce je vrlo jaki izvor svjetlosti i takva refleksija nerijetko rezultira slikom Sunca negdje drugdje na fotografiji ili snimci.
Koliko sam ja shvatio, žena je to prvo uočila svojim očima, onda je išla to snimiti i pitala je ljude na kraju o kojem planetu je riječ.
toma juda is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2016., 22:19   #35
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post
Nisam bio dovoljno jasan - to je refleksija Sunca od neke površine na leći. Dakle slika Sunca. Ako je Sunce djelomično prekriveno oblakom i slika će, logično, biti takva. Niti jedna leća nema 100% propusnost svjetlosti već se dio uvijek odbija. Sunce je vrlo jaki izvor svjetlosti i takva refleksija nerijetko rezultira slikom Sunca negdje drugdje na fotografiji ili snimci.



Isto kao što sam gore napisao - reflektirana slika Sunca. Čak se fino vidi i jedna pjega na fotosferi.
Hm.
Ne znam jesi li detaljnije gledao.
Na snimci se pokazuje i objašnjava lens flare i točno se vidi što je lens flare a što nije.
I nije fotografija nego video snimka, kada gledaš frame po frame da se točno razlučiti što je optika a što je ipak nešto što nije do optike.

Sad ne tvrdim da je išta bitnoga, ali snimka definitivno daje jasnu distinkciju između onoga što je do objektiva kamere a što nije, a također reflektirana slika sunca ovisi o oblacima o koje će se reflektirati, što znači da bi na videu trebali postojati barem mali pomaci u toj refleksiji koje ja nisam uočio.

Daleko da ja vjerujem da su dva sunca, ali snimka lagano ima sve aspekte koji objašnjenja tipa lens flare ili odsjaj sunca dovodi u sumnju kao opravdane.

Meni je žao što nemam kamere za dobro snimanje noćnog neba, jer bi rado podijelio na analizu neke stvari koje sam tokom godina vidio a koje nemaju baš neko racionalno objašnjenje. Barem ga ja do sada nisam našao.
Zadnje prije kojih mjesec dana na zapadu zagreba, sasvim slučajno u predvečerje.

Ne govorim o planetima nego o čudnim svjetlima i njihovom kretanju kao i porastima i smanjenjima sjajnosti po nimalo racionalnim i logičnim modelima. Uz naravno promjene putanje i brzine koje koliko je meni poznato niti jedna postojeća letjelica trenutno ne može izvoditi.

Vrlo rado bi te neke stvari dao na analizu kad bi ih imao čime kvalitetno snimiti...
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 08:15   #36
Quote:
toma juda kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja shvatio, žena je to prvo uočila svojim očima, onda je išla to snimiti i pitala je ljude na kraju o kojem planetu je riječ.
Nisam nigdje vidio da je žena to vidjela svojim očima. A na kraju krajeva, ljudsku percepciju je vrlo lako zavarati.

Quote:
HvalaNaRibama kaže: Pogledaj post
Hm.
Ne znam jesi li detaljnije gledao.
Na snimci se pokazuje i objašnjava lens flare i točno se vidi što je lens flare a što nije.
Da ponovim - nisam rekao da je lens flare već reflektirana slika Sunca. Zato se ispred toga fino vidi lišće i grane.

Quote:
I nije fotografija nego video snimka
Napisao sam dovoljno jasno "fotografiji ili snimci".

Quote:
reflektirana slika sunca ovisi o oblacima o koje će se reflektirati,
Slika Sunca se ne može reflektirati od oblaka jer nemaju glatku površinu da bi napravili oštru sliku. Refleksija je nastala od leća kamere.

Quote:
Uz naravno promjene putanje i brzine koje koliko je meni poznato niti jedna postojeća letjelica trenutno ne može izvoditi.
Evo opet osnovni problem NLO očevidaca - netko vidi nešto što im se čini neobično odmah puca po vanzemaljcima umjesto da propitaju svoju percepciju ili pokušaju naučiti nešto novo.
Astrobobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 10:49   #37
E moj Astrobobo, zaradit ćeš sijede vlasi, a nikako ne budeš uspio uvjeriti likove da obični otisak prsta na leći ili samo jedna kapljica vode naprave cijeli sunčev sistem, uključujući i E.T.-ja, ALF-a plus Nibiru i smeđe, plave i crvene patuljke.
Najbolja fora je puštati lampione. Začas 112 podivlja. :klap:
monty-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:54   #38
Quote:
Astrobobo kaže: Pogledaj post



Slika Sunca se ne može reflektirati od oblaka jer nemaju glatku površinu da bi napravili oštru sliku. Refleksija je nastala od leća kamere.
Ajde dobro pročitaj što sam napisao.

Kako kamera reflektira ono što vidiš zjenicom oka?

Quote:


Evo opet osnovni problem NLO očevidaca - netko vidi nešto što im se čini neobično odmah puca po vanzemaljcima umjesto da propitaju svoju percepciju ili pokušaju naučiti nešto novo.
Krivoga si našao kome ćeš docirati.
I to još bez ikakvog pokrića.

Begemontice, ja ovo smatram čistim ad hominemom. A ti?

Mislim nije da nisam navikao na licemjerje i dvostruke standarde moderature foruma ha-er.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:56   #39
Quote:
monty-zg kaže: Pogledaj post
E moj Astrobobo, zaradit ćeš sijede vlasi, a nikako ne budeš uspio uvjeriti likove da obični otisak prsta na leći ili samo jedna kapljica vode naprave cijeli sunčev sistem, uključujući i E.T.-ja, ALF-a plus Nibiru i smeđe, plave i crvene patuljke.
Najbolja fora je puštati lampione. Začas 112 podivlja. :klap:
Činjenica je da sve što gledaš , gledaš kroz leće. A čak ni to nije sve nego gledaš naopako pa mozak mora interpretirati i izokretati da ti ne bi visio sa zemlje.
HvalaNaRibama is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 20:57   #40
Priče za malu djecu i ne dolazite mi sa tim cgi slikicama. Čak niti od Zemlje nemamo niti jednu pravu sliku, a da nije slikana od Nase. Nema ih sve izmišljeno.
Nakamai is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.