Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nekretnine

Nekretnine Vlasništvo, posjed, gruntovnica, porezi i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.03.2017., 12:37   #7521
oprosite koja adresa se otipka internet da se nadje orto snimka? Hvala
Anicamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:20   #7522
Opraštamo
https://ispu.mgipu.hr/ ili https://geoportal.dgu.hr/
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 19:23   #7523
Quote:
Anicamar kaže: Pogledaj post
Dala sam zabunom krivi broj parcele za legalizaciju u istoj katastarskoj opcini. Da li znate da li se to moze popraviti? Hvaaalaaa
Naravno, osobno ili kad se bude dopunjavala dokumentacija za legalizaciju
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 20:55   #7524
dobila sam rješenje za plaćanje vodnog doprinosa ali na trećinu više kubika nego što je stvarna veličina legaliziranog proširenja. (nije mi jasno kako su došli do tog broja. vanjske mjere zgrade?)

ima li smisla žaliti se?
s druge strane, ako se ne žalim, hoće li me onda jednako tako odrati i za komunalnu naknadu?

Zadnje uređivanje tanveer : 01.03.2017. at 20:57. Reason: ADE?
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2017., 21:00   #7525
Javi se osobi koja ti je radila nacrte da to provjerite.
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 22:34   #7526
zivim u zagrebu mjesto jezdovec.dobili smo za platit vodnu naknadu za kucu od 680 kubika 7600 kuna.komunalno nije doslo.dali ce uopce vise dolazit uopce kakav racun? vidim da kuce do 600kubika su oslobodjene placanja naknade komunalne.znaci ja samo placam za ostatak od 80 kubika? da ili ne? dali daju kakav popust na vodnu naknadu ili je to gotova cifra? iskustva.hvala
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2017., 21:38   #7527
zali se direktno njima prvo
__________________
"The difference between stupidity and genius is that genius has its limits" Albert Einstein
sheldooon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2017., 20:40   #7528
Quote:
mack1 kaže: Pogledaj post
Naravno, osobno ili kad se bude dopunjavala dokumentacija za legalizaciju
hvala
Anicamar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 17:05   #7529
Imam pitanje za vas iskusne.

Činjenice:
Građevinska dozvola iz 1970. Kuća građena generacijama i napokon dovršena 1996. Napravljene su preinake u odnosu na građevinsku. Kuća je manja plus ima dodanu verandu.
Tada (1996.) je na temelju elaborata (snimanje stvarnog stanja) upisana na katastar i u gruntovnicu, uz zabilježbu da nema uporabnu.
Od tada nije ništa mijenjano.

Pitanje:
Da li je upisom 1996. ozakonjeno stvarno stanje ili nije?
mali_mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 19:31   #7530
Nije
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 15:01   #7531
Sljedece pitanje
Ako ne nadjem doma potvrde o placenom vodnom i komunalnom doprinosu u vrijeme odobrenja gradjevinske (1970.), gdje te podatke mogu izvuci iz arhiva?
Povukla sam gradjevinsku iz drzavnog arhiva, ali nisu prilozene potvrde. Pise da je dano odobrenje od sanitarne inspekcije, al nekako imam osjecaj da je to zbog kanalizacije/septicke..
mali_mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:04   #7532
Za što bi ti to trebalo? Nema toga, ono što je po građevinskoj (i eventualno projektu ako ga ima) su kubici koje imaš "plaćeno". Ako je kuća veća, doplatiš, ako je manje, e jbg...
Fitz is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2017., 22:32   #7533
Pozz,mozda netko zna.
Za kada se predviđa da bi trebao stupiti na snagu novi rok za legalizaciju objekta?
Hvala na info.
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 08:38   #7534
Quote:
Fitz kaže: Pogledaj post
Za što bi ti to trebalo? Nema toga, ono što je po građevinskoj (i eventualno projektu ako ga ima) su kubici koje imaš "plaćeno". Ako je kuća veća, doplatiš, ako je manje, e jbg...
To mi i tata govori, da je to bilo "ugrađeno" u građevinsku tada. Al govorio mi je i da nam je sve legalno pa ...

Imam još pitanja

Čitala zakon, razlika je u dokumentaciji snimke izvedenog stanja ovisno radi li se o kući >400m2 ili <400m2. Arhitekt/građevinac, statika, instalacije..

E sad, kuća je dvojni objekt (zajednički krov, mislim da jednostruki zid). Kuće su geod. elaboratom podijeljenje, svaka je na svojoj čestici. Svaki dio je manji od 400m2, ali ukupno malo prelaze tih famoznih 400m2.
Kakva je praksa u tim situacijama?
mali_mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 08:40   #7535
Quote:
modiana kaže: Pogledaj post
Pozz,mozda netko zna.
Za kada se predviđa da bi trebao stupiti na snagu novi rok za legalizaciju objekta?
Hvala na info.
Tražila po netu, ne našla. Izmjena zakona prošla prvo čitanje, sad ga moraju finiširat i poslat na drugo čitanje i usvajanje.
S obzirom da najavljuju rok do kraja 06/2018, rekla bih da ciljaju od 01/06/2017.
mali_mrav is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 09:15   #7536
Wink

Quote:
mali_mrav kaže: Pogledaj post
Tražila po netu, ne našla. Izmjena zakona prošla prvo čitanje, sad ga moraju finiširat i poslat na drugo čitanje i usvajanje.
S obzirom da najavljuju rok do kraja 06/2018, rekla bih da ciljaju od 01/06/2017.

Puno hvala na info mali_mrav
i ja tako nekako mislim.
vidim stalno nesto kao trebalo bi ali nigdje točnog datuma.
Nista pratit ćemo
modiana is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:34   #7537
Bok ekipi ,

Evo nakon četiri godine od predaje mog zahtjeva za legalizaciju dobi sam riješenje o izvedenom stanju (PGŽ ) , na temelju članka 8. stavak 2.Zakona o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama . Na početku se unaprijed ispričavam , naime nisam Vas dugo pratio , a vjerojatno ste o ovom što mene zanima već pisali , pa ako bude volje može mi netko ponovo odgovoriti što mi je dalje činiti kada platim obračunati komunalni i vodni doprinos. Znači , poslije pravomoćnosti rješenja moram li legalnost provesti kroz katastarske i gruntovne knjige , kako i na koji način, a da ne naletim na financijske izdatke kojih mi je pun kufer . Naravno , da bude sve po zakonu.

Hvala lipi pozdrav ,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 22:37   #7538
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Bok ekipi ,

Evo nakon četiri godine od predaje mog zahtjeva za legalizaciju dobi sam riješenje o izvedenom stanju (PGŽ ) , na temelju članka 8. stavak 2.Zakona o postupanju s nezakonito izgrađenim zgradama . Na početku se unaprijed ispričavam , naime nisam Vas dugo pratio , a vjerojatno ste o ovom što mene zanima već pisali , pa ako bude volje može mi netko ponovo odgovoriti što mi je dalje činiti kada platim obračunati komunalni i vodni doprinos. Znači , poslije pravomoćnosti rješenja moram li legalnost provesti kroz katastarske i gruntovne knjige , kako i na koji način, a da ne naletim na financijske izdatke kojih mi je pun kufer . Naravno , da bude sve po zakonu.

Hvala lipi pozdrav ,
Potrebno je zgradu/e upisati u katastar i zemljišnih knjigu. Javite se geodetu koji vam je snimao za legalizaciju.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2017., 23:46   #7539
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
Potrebno je zgradu/e upisati u katastar i zemljišnih knjigu. Javite se geodetu koji vam je snimao za legalizaciju.

Hvala za ekspeditivnost.

Lp,
__________________
Ne pačajte moje more,moju valu , moju staru grotu.Ma ni za sto let vi nećete znat ča je to " ČA " va mojen životu !
patafljengo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 08:31   #7540
Quote:
patafljengo kaže: Pogledaj post
Znači , poslije pravomoćnosti rješenja moram li legalnost provesti kroz katastarske i gruntovne knjige , kako i na koji način, a da ne naletim na financijske izdatke kojih mi je pun kufer . Naravno , da bude sve po zakonu.

Hvala lipi pozdrav ,
Ne morate
mack1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:11.