Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.01.2012., 00:09   #1
Grad Zagreb- novi način plaćanja produženog boravka!

Dragi roditelji dragih mališana koji idu u produženi boravak unutar Grada Zagreba.
Gradska skupština je na svojoj sjednici 19. prosinca 2011. godine odredila novi način plaćanja produženog boravka pa evo izvadak iz Službenog glasnika koji će vam dati smjernice o novom modelu plaćanja - eto nekima možda će biti supač a neki će se pitati čemu sve ovo. Mislim da ovakva naplata budući da je Skupština službeno objavila odluku počinje od ovog mjeseca tj. siječnja.

-u nastavku nova odluka:

Za 2012. planira se jedinstven mjesečni iznos sudjelovanja roditelja učenika s prebivalištem na području Grada Zagreba u cijeni programa produženog boravka u iznosu 200,00 kuna.
Olakšice u plaćanju imaju roditelji učenika s prebivalištem na području Grada Zagreba za:
- dijete invalida (100% i 90%) - oslobađa se obveze sudjelovanja u cijeni programa,
- dijete invalida (80% do 60%) - plaća 50% od iznosa sudjelovanja u cijeni programa,
- dijete invalida (50% i manje) - plaća 75% od iznosa sudjelovanja u cijeni programa,
- treće i svako daljnje dijete iste obitelji u programu produženog boravka - oslobađa se obveze sudjelovanja u cijeni programa,
- dijete samohranog roditelja - plaća 75 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programa,
- dijete čija se obitelj koristi pravom na stalnu novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi plaća 20 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programa.

Iznos sudjelovanja roditelja učenika u cijeni programa utvrđuju osnovne škole na temelju dokumentacije koju dostavljaju roditelji prije potpisivanja ugovora što ga osnovna škola sklapa s roditeljem učenika za svaku školsku godinu.
Za mjesec u kojem je učenik/ca boravio/la u školskoj ustanovi do najviše 5 dana, a izostanak je unaprijed najavljen ili kasnije opravdan, roditelj plaća 40% iznosa sudjelovanja u cijeni programa.
Sredstva za opremanje produženog boravka raspoređuju se na osnovi iskazanih potreba škole u okviru sredstava osiguranih u Proračunu Grada Zagreba za 2012.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 09:35   #2
- dijete čija se obitelj koristi pravom na stalnu novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi plaća 20 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programa.

Da li tu spadaju i oni koji primaju dječji doplatak, imaju li pravo na kakve olakšice, može netko pojasniti?
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 09:55   #3
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Dragi roditelji dragih mališana koji idu u produženi boravak unutar Grada Zagreba.
Gradska skupština je na svojoj sjednici 19. prosinca 2011. godine odredila novi način plaćanja produženog boravka pa evo izvadak iz Službenog glasnika koji će vam dati smjernice o novom modelu plaćanja - eto nekima možda će biti supač a neki će se pitati čemu sve ovo.
A kako je bilo do sada?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 12:20   #4
Quote:
*Flower* kaže: Pogledaj post
- dijete čija se obitelj koristi pravom na stalnu novčanu pomoć u sustavu socijalne skrbi plaća 20 % od iznosa sudjelovanja u cijeni programa.

Da li tu spadaju i oni koji primaju dječji doplatak, imaju li pravo na kakve olakšice, može netko pojasniti?
Evo ja ću. Korisnici dječjeg doplataka plačaju punu cijenu PB a to je 200 kn.
To se ne odnosi na prehranu. Za prehranu učenika imate olakšicu zavisno koliki vam je d.d.
Ove odredbe stupile su na snagu ove školske godine. Iz cijene produženog boravka (ne prehrane - nemojte to dvoje mješati) sada se djelomično plaća i rad učitelja u produženom boravku.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:35   #5
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Evo ja ću. Korisnici dječjeg doplataka plačaju punu cijenu PB a to je 200 kn.
To se ne odnosi na prehranu. Za prehranu učenika imate olakšicu zavisno koliki vam je d.d.
Ove odredbe stupile su na snagu ove školske godine. Iz cijene produženog boravka (ne prehrane - nemojte to dvoje mješati) sada se djelomično plaća i rad učitelja u produženom boravku.
Hvala na odgovoru, u školi nam nisu ništa znali reći...što mi je nevjerojatno, uputili su nas na gradski ured, koji se naravno ne javlja na telefon...

Ne znam kako je bilo prije ali čula sam da je do nedavno bilo 400 kn boravak, plus prehrana, sve zajedno preko 600 kn.
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2012., 22:43   #6
Obratite se u školu - računovodstvo - oni to obračunavaju. Na temelju čega obračunaju ako ne znaju ni sami? Vjerojatno ste pitali učitelja oni možda baš i ne znaju točne podatke.
E sada vidjet ćemo što će izmisliti za školsku godinu 2012/2013...(mislim na Banditosa)
Za sada ostaje ovako. Nikada nije bilo 400 kn. Prvi post vam je izvadak iz Glasnika Grada Zagreba.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2012., 00:26   #7
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Obratite se u školu - računovodstvo - oni to obračunavaju. Na temelju čega obračunaju ako ne znaju ni sami? Vjerojatno ste pitali učitelja oni možda baš i ne znaju točne podatke.
E sada vidjet ćemo što će izmisliti za školsku godinu 2012/2013...(mislim na Banditosa)
Za sada ostaje ovako. Nikada nije bilo 400 kn. Prvi post vam je izvadak iz Glasnika Grada Zagreba.
Jučer sam pričala s jednom mamom koja mi je tako rekla, zadnje dvije uplatnice su po 200 kn a sve do tada od 400kn, plus prehrana.

Razgovarali smo s pedagogom na upisu i on je rekao da u principu nema pojma, tj. nešto su dobili od grada ali ni sami ne znaju što i kako, nego da se raspitamo u gradskoj upravi koja prava imamo i koje sve papire trebamo, pa da s tim dođemo u školu.

Po meni čista glupost, kako će onda oni znati da sam baš te papire trebala donjeti ako ni sami ne znaju koje, zar ne?

Sve mi je to nešto mutno i čudno..
*Flower* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 13:29   #8
Ne znam da li sam na pravom mjestu ali da ne otvaram novu temu ipak ima veze sa produženim boravkom.. Ako sam na krivom mjestu molim premjestite me.

Prije koji dan smo dobili uplatnicu za boravak za 06/2012 u punom iznos od 200 kn iako svi znamo da školska godina traje do 15.06.
Kada sam nazvala računovodstvo škole nisu mi znali objasniti zašto (ili po kojoj odluci) su fakturirali puni iznos za samo pola mjeseca korištenja usluge!

Totalno nebulozno!

Samo su rekli da njima grad na osnovu uplate uplaćuje onaj dio koji sufinaciraju i ako se uplati manje grad će manje sufinancirati a onda neće imati za plaće djelatnika i zato su fakturirali puni iznos iako nemaju nikakvu odluku ili nešto slično.


Kako je u vašim školama?

Kome se žaliti?

Koga zvati ako škola nije dobila valjano objašnjenje i idu sa sistemo ako prođe, prođe.. a vjerojatno tako radi i grad..
šipak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2012., 15:15   #9
Quote:
šipak kaže: Pogledaj post
Ne znam da li sam na pravom mjestu ali da ne otvaram novu temu ipak ima veze sa produženim boravkom.. Ako sam na krivom mjestu molim premjestite me.

Prije koji dan smo dobili uplatnicu za boravak za 06/2012 u punom iznos od 200 kn iako svi znamo da školska godina traje do 15.06.
Kada sam nazvala računovodstvo škole nisu mi znali objasniti zašto (ili po kojoj odluci) su fakturirali puni iznos za samo pola mjeseca korištenja usluge!

Totalno nebulozno!

Samo su rekli da njima grad na osnovu uplate uplaćuje onaj dio koji sufinaciraju i ako se uplati manje grad će manje sufinancirati a onda neće imati za plaće djelatnika i zato su fakturirali puni iznos iako nemaju nikakvu odluku ili nešto slično.


Kako je u vašim školama?

Kome se žaliti?

Koga zvati ako škola nije dobila valjano objašnjenje i idu sa sistemo ako prođe, prođe.. a vjerojatno tako radi i grad..
Ako je u pitanju Zagreb, zvati Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport i pitati tko je zadužen za taj dio.
Sada sam pitala - da to rade u svim školama ali nije do škola (naredba) nego do Gradskog ureda pa hitno svi zovite tamo i perite ih jer fakat nije fer!
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 09:57   #10
Post treće dijete plaćanje boravka???

Zna li netko razjazniti formulaciju treće dijete koje se oslobaća plaćanja boravka?

Po meni to znači, ako imaš troje djece, i ako svi idu na boravak, onda za trećeg ne trebaš ništa platiti? što je u praksi vrlo teško, odnosno rekao bih nemoguće ukoliko nemaš blizance trojčeke. Jer razlika između sve troje djece mi je 2,5 godine, što će reć da nema šanse da svi u isto vrijeme idu na boravak.

Ili se to tumači na način da treće dijete u obitelji, neovisno idu li ostali na boravak ili ne, ima pravo na besplatni boravak?

može pomoć ako netko ima nekih iskustava???
galito is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2012., 14:36   #11
treće i svako daljnje dijete iste obitelji u programu produženog boravka - oslobađa se obveze sudjelovanja u cijeni programa

Ja ovo tumačim da troje djece mora biti u boravku da bi se jedno oslobodilo od plaćanja. To bih potkrijepila činjenicom da imam troje djece u istoj školi, od kojih dvoje u boravku - koji plaćam. Nije da mi ne bi bilo drago da ne plaćam bar za jednog..ali....
__________________
Never underestimate the power of stupid people in large groups!
mama Dalton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2012., 04:19   #12
Quote:
galito kaže: Pogledaj post
Zna li netko razjazniti formulaciju treće dijete koje se oslobaća plaćanja boravka?

Po meni to znači, ako imaš troje djece, i ako svi idu na boravak, onda za trećeg ne trebaš ništa platiti? što je u praksi vrlo teško, odnosno rekao bih nemoguće ukoliko nemaš blizance trojčeke. Jer razlika između sve troje djece mi je 2,5 godine, što će reć da nema šanse da svi u isto vrijeme idu na boravak.

Ili se to tumači na način da treće dijete u obitelji, neovisno idu li ostali na boravak ili ne, ima pravo na besplatni boravak?

može pomoć ako netko ima nekih iskustava???
Gle te više zavrzlame dragi bog ne bi razumio niti odgonetno. Možemo ti ovdje jedno reći a Gradski ured za obrazovanje, kulturu i šport - Ilica 25 (namjerno stavljam sve podatke da znaš kuda zvati) će ti moći dati najbolje informacije. Lijepo nazoveš i pitaš tko je zadužen za plaćanje produženog boravka i tražiš direktan broj jer ćeš vjerojatno na internetu naći broj centrale. Ako oni ne znaju - onda ne znam uistinu tko zna...možda Bandić ali do njega bi malo teže čovjek došao
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:54.