Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Vaš komentar na seriju Crno-bijeli svijet
Oduševljen sam. 32 19.51%
Neloša serija sa puno pogrešaka. Msm, zulufi u JNA.. Halo? 42 25.61%
Smeće, za koje smo platili 12 milijuna kuna. 30 18.29%
Serija je krunski dokaz, da ne znamo snimiti poštenu seriju. 41 25.00%
Antihrvatska i jugonostalgičarska propaganda!!!!!1111 19 11.59%
Glasovatelji: 164. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2015., 15:07   #1741
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
To je Ljubo Jurčić izjavio na HRT-u tako da se na njega pozivam i još je rekao da smo tada propustili povijesnu šansu da ti 10 milijardi uložimo u razvoj.
Ulozilo se u kupovinu glasaca .
__________________
2
vuci i hajduci is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 15:20   #1742
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
To je Ljubo Jurčić izjavio na HRT-u tako da se na njega pozivam i još je rekao da smo tada propustili povijesnu šansu da ti 10 milijardi uložimo u razvoj. Inače znam da je tada to bilo jer sam imao solidnu plaću u privatnoj firmi, znatno veću od ovih u državnoj da bi meni sljedeće godine plaća pala na pola, a državnim službenicima narasla jednako toliko i otada počinje naš pad.
Naš pad počiva na čvrstim temeljima postavljenom davno prije 1998
__________________
"The government means industry, if you know what I mean." - Jacque Fresco
segregator is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 22:32   #1743
Quote:
Anton kaže: Pogledaj post
Jesi siguran?



Ili imaš zaleđe ( kojega možda nisi svjestan ), ili ne živiš tamo, ili nešto treće. Znam preko pet slučajeva iz mog društva koji su najebali zbog sukoba sa vlastima te su dobili otkaz, morali otići iz grada ili im je netko od obitelji najebao ( dobio otkaz ).



Svi u mojoj obitelji su provodili Božiće kući i nitko nikada nije dobio otkaz. Nitko nije bio nikada u partiji, ni s mamine ni s tatine strane.



Je, kao što su pendrečili Feralove novinare koji su pravili fotomontaže golog Tuđmana i slična sranja. De molim te.



Da, sad ih se ideološki siluje sa nekim drugim sranjima.
Nitko nije pendrečio feralove novinare zbog toga nego su dobili porez na šund.
U yu nisi mogao ostati na božić doma jer je to bnio radni dan. Išao sam u školu na božić pa znam iz prve ruke.
Caligula Caesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2015., 23:25   #1744
Quote:
premužić kaže: Pogledaj post
Po običaju gluposti i neistine..kao prvo privatizacijsku pljačku nije omogućila samostalna RH nego LJUDI koji su bili na pozicijama..osnove logike..privatizacija i dioničarstvo su bili nepoznat pojam radnicima i tu su većinom "uskakali" bivši direktori koji su imali uvid u imetak i poslovanje tvrtke,svd pa i u Slavoniji pa nemoj sam sebe lagati...kao drugo isto tako je većina političara bila visokopozicionirana u skh i bili su partijski drugovi sa tim direktorima i omogućili su im da ozakone te pljačke-pretvorbe a nerijetko su to odradili i za nekog političara...do polovine 80-ih je zakonski mogao nepartijac biti direktor ali u praksi je to bilo neostvarivo i te bajke pričaj djeci,i točno je da je za bilo koji posao partija birala ideološki bližeg kandidata pa se nerijetko dešavalo da "poslovođa" npr. vrhunskom tokaru bude čoban koji nije znao ni upaliti stroj!!Zapamti da Slavoniju nije uništila slobodna RH nego upravo političari koje ste vi birali,imali ste ih puno i jako moćnih i svi su redom prošli partijsku školu jbt-a pa im se živo jblo za Slavoniju i Slavonce...nisu oni postali lopovi 90-e već su "zanat" ispekli u vrijeme yuge..i prije su djeca ostajala u roditeljskoj kući,pa pazi ironije,i njihovi roditelji su naslijedili imanja od svojih roditelja koji su ga naslijedili od prethodnih...pa ne shvaćam što je "pjesnik" želio reći? Možda da u Slavoniji nije bilo ni kuća,ni ambara,ni oranica,ni stoke do "spasonosnog" režima jbt??Koje je samo vrijedne ljude zbog narodnosti pobio i protjerao a njihova za to vrijeme vrhunska gospodarstva podijelio "brđanima" sa Kozare i cijele Bosne(ti ne voliš doseljenike iz Bosne ako se ne varam?) koji nisu imali pojma o zemljoradnji i vođenju gospodarstva niti su ih održali..I ja sam dao zdravlje za svoju državu ali mi nije ni na kraj pameti da svoju zemlju optužujem za zlo koje su učinili upravo oni čiji smo sustav i rušili jer politike i vlade nije birala zemlja nego ljudi pa su tako i Slavonci birali pogrešne..
u praksi je bilo izvedivo da direktori ne moraju biti u partiji.
Moja prva dva direktora, jedan OOUR-a (a koji je imao 700 zaposlemih) nije bio član partije, drugi OUR-a (cca 1000 ljudi) - sve u jednoj velikoj firmi.
To kaj je za tebe bajka i kaj ti ne znaš za to ne znači da nije postojalo.

Ovo sa poslovođom i radnikom - davno su neki naučili da nisu svi za sve, pa tako zgodno je da poslovođa zna upaliti stroj, no nije nužno. kao i "pušiona" kad se dobrog radnika stavilo za poslovođu pa si dobio dvije loše stvari - izgubio dobrog radnika i dobio poslovođu koji ne zna taj posao.

Quote:
premužić kaže: Pogledaj post
Ja zasigurno znam a da li ti znaš zaključi sam.... jedino si u pravu da 90-e nisu ostali kao direktori već su postali vlasnici a hvala Bogu da su učeni lopovi iz yuge jako brzo promijenili i dres i boju...a prliku da postaneš lopov moraš stvoriti pa su oni to i učinili jer "prilika" ne pada s neba niti dolazi sama od sebe...Podobnost??U yugi nisi mogao biti ni "deficitaran" ukoliko te komitet nije tako ocijenio ili ukoliko nisi završio jugoslavenski "Oxford"-Kumrovec,i za smetlara(častan posao bez uvrede) je odlučivao sekretar partije tako da vidim kako nemaš pojma o tim vremenima...i usprkos tvojim pričama,iako je uistinu teško,mladi ljudi i danas sklapaju brakove,stvaraju djecu,preživljaju i snalaze se kako mogu i znaju svud pa i u Slavoniji gdje je problem novac a ne hrana...jer nijedan Slavonac i njegova obitelj,sa bar malo zemlje NISU i ne mogu biti gladni uz svoj trud a novac je već druga priča..lička zemlja je puno "škrtija" od slavonske,klima nam je puno surovija,novca nema kao ni u Slavoniji ali ljudi žive,crnče ali žive i ne pate za tim vremenima..
pa eto su Hrvati razjebali firmu od 7000 ljudi, spustili na 2000 , rasprodali sve što njima nije trebalo i konačno firmu prodali strancima.
Koliko je to sekretara partije bilo da su odlučivali o radnim mjestima????
Prvo se tada skoro nisi mogao zaposliti ako nisi bio prijavljen na burzi. Odnosno, vrlo teško jer su firme imale obavezu primati ljude sa burze.
Dobro, ne sve firme, ali firma u kojoj sam se ja zaposlila ( a slično je bilo u velikim firmama) prvo su kandidati išli na psiho test (i danas tamo ljudi prvo idu na psihotest). Tek onda su pozivani na razgovor. I nisu tu bili komunisti ni sekretari nego netko iz odjela u koji si zapošljavan.
Ajd unesi malo objektivnosti u tu zaluđenost partijom

off
Quote:
jer nijedan Slavonac i njegova obitelj,sa bar malo zemlje NISU i ne mogu biti gladni uz svoj trud...
današnje vrijeme te pobija
Slavonija je na mjestu, još uvijek plodna, a Slavonci gladni
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.