Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.01.2017., 12:40   #761
Evo već su se dosjetili i opleli porezom i prirezom studente a obećavali im pred izbore boljitak.Jesu li glasali?
Država oporezuje sve studente koji zarade više od 15.000 kuna godišnje
@Naime, studenti preko svojih studentskih ugovora od 1. siječnja 2017. godine mogu zaraditi tek 15 tisuća kuna, a da im država ne uzme dio te zarade. Kad tu magičnu granicu prekorače, svaka sljedeća plaća bit će oporezivana s čak 24 posto uz dodatak prireza, ovisno o stopi prireza u gradu koji je prebivalište studenta. Ipak, taj novac neće biti zauvijek u vlasništvu države, već će ga oni vratiti studentu kao povrat poreza u kolovozu 2018. godine, navodi Studentski.hr.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...normalno-zivim
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 13:17   #762
mislim da na ovaj zakon nije pogrešno gledati kao na fiskalne blagajne. Neće moći biti ni lipe viška, a uz programe (a ne zaposlenice na šalterima) moguće je provjeriti svaku transakciju svakog građana... uz obavezu posjedovanja tekućeg računa za svaku zaposlenu osobu, ovo je definitivno plus za rad na crno. GOvorim o osobama koji rade z aminimalac. Ako ne odu van, a bore se za svaku kunu prije će izabrat rad na crno za 200 kn više od legalnog zasposlenja jer će imat novce neophodne za život u rukama.svojim, a ne banke, porezne, države....
Osim toga, ako se nametne nek novi porez, ovo je način da se građane bez imalo brige o njihovoj egzistenciji, a o kvaliteti života da i ne pričam, natjera da prvo podmire sve obaveze prema državi. Lako je u tom slučaju povisit neoporeziv dio kad će ljudima ostati samo onaj dio koji se ne može ovršiti.
ovaj sistem "ruka ruku mije" između banaka, države i, nedaj bože , agencija za naplatu kao i sporog pravosuđa je maestralno mafijaški odrađen.
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 14:41   #763
Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Na svakom nalogu se točno vidi da je osoba x primila plaću u banku y i da je to plaća.
Ako se prijenos na drugi račun vrši elektronski postoji trag novca i tu problema nema.
Nekako sam skeptičan u vezi toga. Naime, po tekstu tog članka zakona, dostavljaju se samo kumulativni podaci, ne pojedinačne transkacije, tako da porezna vidi samo da imaš duplo više uplata od prijavljenog. Nekako mi se ne čini da će to oni sami ići kopati i uparivati podatke, već se zvati tebe da im dostaviš ispise.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 18:19   #764
na ovoj temi puno "strucnjaka", a redom svi pisu facta umjesto fatca (nebitno sad jel velikim ili malim slovima).
cinjenica je da se po izlikom prikupljanja podataka za fatcu prikupljaju i podaci koji s tim nemaju nikakve veze.
isto tak je cinjenica da gotovo sve firme nastoje prikupiti podatke o svojim korisnicima koje apsolutno nemaju pravo prikupljati jer nikako nemaji veze s njihovim poslovanjem.
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:10   #765
Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Kumpa jerbote a ja sam naivno mislio da su samo komunjare nadzirale svoje građane.Kaj je ovo.Najprije kamere po svakom čošku a sad i ovo.
Je li komunizam neka vrsta balkanske priraslice ili proteze bez koje nije moguce raspravljati ni o jednoj temi? I sto ti mislis da je drzava nadzirala gradjane samo u komunistickim zemljama? Drzavi ne mozes pobjeci ni na "onom svijetu", tj. dohvatit ce se tvojih nasljednika dok ne iscrpe i posljednjeg zivuceg.

Quote:
Siva ekonomija?Možeš si misliti,radiš fuš a gazda te plati preko tekućeg računaBit će povećan uvoz čarapa.
Siva ekomonija i porezni neplatise ostecuju drzavni proracun (necu sad ulaziti u razloge: ne mogu placati ili jednostavno ne zele). Nekoliko mojih skolskih kolega ima po pola milijuna poreznog duga (svaki). Taj novac trebao bi biti u drzavnom proracunu (to ti je ona velika kasa koja ti omogucava da u svakom trenutku budes minimalno zdravstveno zasticen i da netko zakrpa veliku rupu na cesti kako ne bi upao u nju i slomio vrat), ne mislis li?

Kako sam uvijek bio blizu financija nagledao sam se kako na brdovitom Balkanu vole varati i lazno se predstavljati (covjek bi iz njihovih poreznih kartica zakljucio da svaki drugi dan glodju kosti krzljavih pilica, a vidjao sam ih u novim komadima odjece, obuce i s ne bas jefitnim gadgetima u ruci).

Daleko od toga da kazem kako to rade svi, ali postoji neka losa navika bjezanja od odgovornosti (pa onda imamo milijarde poreznih i kreditnih dugova) zaziranje od polaganja racuna (pa nastane hajka kada treba platiti razliku poreza, prijaviti podstanara ili dobiti pojacani nadzor nad financijama) i iznad svega uzasno mnogo (ekonomskog) neznanja (koje zivi u savrsenoj simbiozi s financijskom neodgovornoscu). Da sam zakonodavac, jos bih vise pojacao taj nadzor kako bih zastitio djecu od njihovih neodgovornih roditelja (kojima sam upravo ja pomagao nakon sto su uvalili i nerodjenu unucad). Cak bih bio sklon eksperimentu da roditelji moraju pravdati svaki potroseni iznos za svoju djecu (pa bi djeca bila zbrinutija, a porezni obveznici mirniji po pitanju odgovornog trosenja djecjih doplataka koji ne bi sluzili i za kupovanje alkohola i duhana). Skoti su imali neki takav eksperiment i, naravno, bilo je otpora.

Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Boze dragi. :-/

Koji idiotizam.

Znaci odsad u kesu i bok. Lol

Btw, ja također sebi prebacujem svoju plaću koju primam u jednoj banci radi kredita, na račun u drugoj banci jer imam tamo besplatne transakcije, stedionicu i jos neke stvari... Jel' to smijem raditi?

(Najbolje da ne smijem. Moja plaća je vec oporezovana i smatram da mogu s njom sto hocu između svojih vlastitih računa. Pih)
Ne znam citas li uopce sto pises jer postavljas cudna pitanja (o tome sto mozes sa svojim novcem). Sredstva koja su ti uplacena na ime place imaju svoj legalan izvor. Kad bi ti na jednom racunu ostao cijeli iznos place, a na drugi bi racun sjeo neki drugi iznos, naravno da je suvislo pitati se odakle ti (ne mora odmah biti kriminal u pitanju). Cijenio bih da ljudi vise brinu o tome zasto nema veceg lova i kazni za sve one koji izbjegavaju proracun u sirokom luku.

Quote:
Putnik92 kaže: Pogledaj post
Idući korak bi mogao biti da država ima uvid u sve naše mailove, da vidi da li možda i dogovaramo kakve poslove na koje nismo platili porez, a opravdanje da ako ništa ne radiš kontra zakona šta te ima smetati ako ti netko čačka po mailovima...
Ti jos uvijek vjerujes da nesto mozes raditi inkognito?

Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Po tebi i poreznoj mi smo javne kurve.Svi smo sumnjivi.Mene to vrijeđa jer cijeli život u RH pošteno radim i živim,dok "domoljubi,državna tajnica i zaslužni građani" drže lovu u Monaku.
Cega te strah ako posteno radis i zivis? Jesi li prijavio te s novcem u Monaku ili su ti oni stilska figura?

Quote:
saracela kaže: Pogledaj post
Svi mi muljamo nešto, samo nikome ne treba oko velikog brata da vršlja po svakoj transakciji. Vjerovatno ni neće, ali sama pomisao na to je zabrinjavajuća. Sad se svatko imalo inteligentniji, koji zna koristiti blagodati interneta i moderne tehnologije, mora brinuti da ga neće neka brkata baba iz porezne, koja ni word ne zna koristiti, rešetati sa glupim pitanjima o podrijetlu nekih par tisuća mjesečno koje su zarađene, ili od oglašavanja ili od sto drugih stvari.
Zabrinjavajuca je pomisao da ljudi jos uvijek nisu svjesni da su u svakom trenutku pod povecalom (plus sto vecina podataka ustanovama nije tajna, a i sto mnogo informacija ljudi daju i bez da ih se pita). Pa danas nije problem pronaci nekog u registru biraca, bazi katastarskih podataka, sudskom registru, financijskom izvjescu za odredjeno obracunsko razdoblje, pa sve do slika clanova obitelji (koje obilato dijele po drustvenim mrezama).

Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
pravo na privatnost, trodioba vlasti, pretpostavka nevinosti
Kako je tvoje pravo na privatnost ugrozeno?

Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
U krivu si. Mene je banka uvjeravala da im moram dati podatke o porijeklu sredstava i gomilu drugih informacija (ne lazem). Pozivali se na factu, zakone, medjudrzavne ugovore i slicno. Na srecu se razumijem u te stvari ali gomila ljudi se prepadne i nasjedne na tu prijevaru. Zapanjujuce je koliko je niska razina svijesti kod potrosaca, cesto se iz neznanja i straha stavljaju u podredjeni polozaj i ne koriste ni instrumente koji su im na raspolaganju.
Ne znam kakve si ti to podatke davao banci, no mene su samo pitali o dodatnim prihodima i nekretninama koje posjedujem (i tako u svim bankama ciji sam klijent). Ako mogu MUP-u dati otisak svojih prstiju s pripadajucim bioloskim tragom (sto je mnogo osobnije i zadire u bice samog organizma), onda mogu dati i par podataka o prihodima. Ionako necu u grob sa svom tom sitnom imovinom.

Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Na ovom gornjem primjeru se donekle ocituje tragedija o kojoj govorimo.
Imamo situaciju da ja u Austriji placam kamatu od 1%, prijatelj u Hrvatskoj placa 4,8%. Tragicno je kako smo dosli do toga da moj prijatelj (ili ovaj forumas gore) smatra da kamata od 4,8% nije ogromna jer pazi: "nikada nije bila niza"? Ono, kolicina kojom su ljudima isprani mozgovi je zabrinjavajuca. Toliko dugo se zivi u odredjenoj izolaciji da se prihvaca sve sto je bolesno u drustvu i nalazi se nacina da se i sranja realtiviziraju i prikazu kao nesto pozitivno. S takvim mindsetom je bankarska tajna jos i najmanji problem.

Ja osobno ne znam niti za jednu drugu drzavu koja ima zakone koji uopce ne uzimaju u obzir osobnost podataka i njihovu zastitu. Hrvatska mi izgleda kao neciji pilot-projekt kako bi se vidjelo na koji nacin se ljude moze porobiti a da oni to uopce ne primjete. Ne vjerujem da je Hrvatska odabrana slucajno.
Kako su tocno Austrija i Hrvatska politicki, socijalno i ekonomski usporedive?

Quote:
Mephisto kaže: Pogledaj post
Ne znam kako je u drugim državama, ali po meni ovdje ima nedorečenih stvari.
Primjerice, kad jednom objasniš izvor prihoda, da li to vrijedi samo za prethodne uplate ili i za buduće?
Npr., netko je ovdje spomenuo da prima plaću na račun u jednoj banci i onda cijelu plaću prebaci na račun u drugoj (zbog povoljnijih naknada i sl.). Tu će se naravno upaliti lampica poreznoj jer ispada da ta osoba svaki mjesec dobiva dupli iznos plaće. Kad ta osoba objasni što radi, hoće li jednom biti dovoljno ili će ju pozivati ponovno svakih par mjeseci (budući da će se te uplate nastaviti).
Tu je i problem s dobicima iz kladionice/kockarnice, za koje se navodno ne daju isplatnice (iako mi je to čudno). Kako dokazati njihovo porijeklo?
Objasni mi ovu matematiku: ako imas placu od 6.000 kuna i s jednog racuna je prebacis na drugi, odakle ti dupla placa? Kad iznos s naznakom "placa" prebacis na svoj drugi racun, taj iznos vise nema istu oznaku (to je transakcija izmedju dva racuna istog klijenta).

Quote:
Poštarko kaže: Pogledaj post
Evo već su se dosjetili i opleli porezom i prirezom studente a obećavali im pred izbore boljitak.Jesu li glasali?
Država oporezuje sve studente koji zarade više od 15.000 kuna godišnje
@Naime, studenti preko svojih studentskih ugovora od 1. siječnja 2017. godine mogu zaraditi tek 15 tisuća kuna, a da im država ne uzme dio te zarade. Kad tu magičnu granicu prekorače, svaka sljedeća plaća bit će oporezivana s čak 24 posto uz dodatak prireza, ovisno o stopi prireza u gradu koji je prebivalište studenta. Ipak, taj novac neće biti zauvijek u vlasništvu države, već će ga oni vratiti studentu kao povrat poreza u kolovozu 2018. godine, navodi Studentski.hr.
http://www.novilist.hr/Vijesti/Hrvat...normalno-zivim
Da je uspjelo, to bi bio krajnji bezobrazluk.
Hongrie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:21   #766
Quote:
Hongrie kaže: Pogledaj post
Objasni mi ovu matematiku: ako imas placu od 6.000 kuna i s jednog racuna je prebacis na drugi, odakle ti dupla placa? Kad iznos s naznakom "placa" prebacis na svoj drugi racun, taj iznos vise nema istu oznaku (to je transakcija izmedju dva racuna istog klijenta).
Ali kako će se vidjeti da je to prijenos između računa istog klijenta, kada banke dostavljaju samo kumulativne podatke? Sve što porezna vidi je da ti imaš dvostruki iznos uplata od prijavljenih, i to svaki mjesec. Naravno da se porezna neće zamarati time da sama provjeri kakve su to uplate, već će zvati tebe i tražiti da sam dokazuješ.
Čak i da se šalju pojedine transakcije, ta tvoja logika bi mogla proći samo ako se prebacuje s računa na račun. Ako se isplata i uplata na drugu račun radi u gotovini, logika više ne vrijedi.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:23   #767
Quote:
Hongrie kaže: Pogledaj post
Daleko od toga da kazem kako to rade svi, ali postoji neka losa navika bjezanja od odgovornosti

Cega te strah ako posteno radis i zivis? Jesi li prijavio te s novcem u Monaku ili su ti oni stilska figura?

.
Svi bi to bilo OK kad vladajući koji donose ovakve odluke ne bi prvi bježali od odgovornosti.
Samo to oni ne rade za koju stotinu ili tisuću kao normalan narod sa doslovnim ciljem preživljavanja nego se radi o milijunima da bi mogli živjeti čim luksuznije.
da im se divimo i na snalažljivosti?

Gdje je poštenje političara? čija si ti mladež?
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 18:31   #768
Quote:
Hongrie kaže: Pogledaj post
Je li komunizam neka vrsta balkanske priraslice ili proteze bez koje nije moguce raspravljati ni o jednoj temi?



Kako sam uvijek bio blizu financija nagledao sam se kako na brdovitom Balkanu vole varati i lazno se predstavljati (covjek bi iz njihovih poreznih kartica zakljucio da svaki drugi dan glodju kosti krzljavih pilica, a vidjao sam ih u novim komadima odjece, obuce i s ne bas jefitnim gadgetima u ruci).
Ocito da je ....

Jebe se drugu Savi, on u japankama a mi bosi....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 20:55   #769
Quote:
Hongrie kaže: Pogledaj post
Cega te strah ako posteno radis i zivis?
Kolega nije rekao da ga je strah. Rekao je da ga vrijedja sto je sumnjiv iako nikome nije dao povod da bude sumnjiv.
Ja te pitam: gdje je granica? Jel bi imao sta protiv da ti MUP u dnevni boravak stavi mikrofon i da sve slusa? Naravno pod izlikom suzbijanja kriminala. Ako posteno zivis i radis, nema te cega biti strah i nemas sta kriti, zar ne?

Quote:
Zabrinjavajuca je pomisao da ljudi jos uvijek nisu svjesni da su u svakom trenutku pod povecalom
Meni je jos vise zabrinjavajuca cinjenica da ljudi nemaju nista protiv toga da su povecalom. Posteni ljudi koje se kontrolira kao da su nekakvi kriminalci. Danas ti vire u novcanik, sutra ce ti virit u dnevni boravak. Da, realnost je da smo svi pod poveclom, ali ti si fakat ravnodusan prema tome?

Quote:
Ne znam kakve si ti to podatke davao banci, no mene su samo pitali o dodatnim prihodima i nekretninama koje posjedujem (i tako u svim bankama ciji sam klijent).
Ma naravno da im nisam davao te podatke (trazili su me, nisu znali da znam zakon napamet), pa tko bi im normalan svojevoljno dao te podatke? Zakon jasno definira sto smiju traziti, malo su se "zaigrali" i dobili su packu od AZOPa. Kaj su tebe i za nekretnine pitali? Ajme majko, koje su to banke ako smijemo znat? Ja se ne sjecam tog pitanja (PBZ, Zaba, Erste, mislim ni ex-Hypo). Tebi nije sumnjivo sto te banka pita za nesto sto drzava ionako i sama vec zna? Banka ocito prikuplja podatke kako bi te podatke komercijalizirali, znaci ti tvoji podaci njima predstavljaju nekakvu vrijednost. Jesu li ti platili za to sto si im dao te podatke ili si ih im poklonio?

Quote:
Ako mogu MUP-u dati otisak svojih prstiju s pripadajucim bioloskim tragom (sto je mnogo osobnije i zadire u bice samog organizma), onda mogu dati i par podataka o prihodima. Ionako necu u grob sa svom tom sitnom imovinom.
Ma ne govorimo o MUP-u, govorimo o privatnoj firmi koja na prijevaru pokusava izvuci osobne podatke na koje nema pravo. Kako
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2017., 00:32   #770
Quote:
Hongrie kaže: Pogledaj post
Je li komunizam neka vrsta balkanske priraslice ili proteze bez koje nije moguce raspravljati ni o jednoj temi? I sto ti mislis da je drzava nadzirala gradjane samo u komunistickim zemljama? Drzavi ne mozes pobjeci ni na "onom svijetu", tj. dohvatit ce se tvojih nasljednika dok ne iscrpe i posljednjeg zivuceg.



Siva ekomonija i porezni neplatise ostecuju drzavni proracun (necu sad ulaziti u razloge: ne mogu placati ili jednostavno ne zele). Nekoliko mojih skolskih kolega ima po pola milijuna poreznog duga (svaki). Taj novac trebao bi biti u drzavnom proracunu (to ti je ona velika kasa koja ti omogucava da u svakom trenutku budes minimalno zdravstveno zasticen i da netko zakrpa veliku rupu na cesti kako ne bi upao u nju i slomio vrat), ne mislis li?

Kako sam uvijek bio blizu financija nagledao sam se kako na brdovitom Balkanu vole varati i lazno se predstavljati (covjek bi iz njihovih poreznih kartica zakljucio da svaki drugi dan glodju kosti krzljavih pilica, a vidjao sam ih u novim komadima odjece, obuce i s ne bas jefitnim gadgetima u ruci).

Daleko od toga da kazem kako to rade svi, ali postoji neka losa navika bjezanja od odgovornosti (pa onda imamo milijarde poreznih i kreditnih dugova) zaziranje od polaganja racuna (pa nastane hajka kada treba platiti razliku poreza, prijaviti podstanara ili dobiti pojacani nadzor nad financijama) i iznad svega uzasno mnogo (ekonomskog) neznanja (koje zivi u savrsenoj simbiozi s financijskom neodgovornoscu). Da sam zakonodavac, jos bih vise pojacao taj nadzor kako bih zastitio djecu od njihovih neodgovornih roditelja (kojima sam upravo ja pomagao nakon sto su uvalili i nerodjenu unucad). Cak bih bio sklon eksperimentu da roditelji moraju pravdati svaki potroseni iznos za svoju djecu (pa bi djeca bila zbrinutija, a porezni obveznici mirniji po pitanju odgovornog trosenja djecjih doplataka koji ne bi sluzili i za kupovanje alkohola i duhana). Skoti su imali neki takav eksperiment i, naravno, bilo je otpora.



Ne znam citas li uopce sto pises jer postavljas cudna pitanja (o tome sto mozes sa svojim novcem). Sredstva koja su ti uplacena na ime place imaju svoj legalan izvor. Kad bi ti na jednom racunu ostao cijeli iznos place, a na drugi bi racun sjeo neki drugi iznos, naravno da je suvislo pitati se odakle ti (ne mora odmah biti kriminal u pitanju). Cijenio bih da ljudi vise brinu o tome zasto nema veceg lova i kazni za sve one koji izbjegavaju proracun u sirokom luku.



Ti jos uvijek vjerujes da nesto mozes raditi inkognito?



Cega te strah ako posteno radis i zivis? Jesi li prijavio te s novcem u Monaku ili su ti oni stilska figura?



Zabrinjavajuca je pomisao da ljudi jos uvijek nisu svjesni da su u svakom trenutku pod povecalom (plus sto vecina podataka ustanovama nije tajna, a i sto mnogo informacija ljudi daju i bez da ih se pita). Pa danas nije problem pronaci nekog u registru biraca, bazi katastarskih podataka, sudskom registru, financijskom izvjescu za odredjeno obracunsko razdoblje, pa sve do slika clanova obitelji (koje obilato dijele po drustvenim mrezama).



Kako je tvoje pravo na privatnost ugrozeno?



Ne znam kakve si ti to podatke davao banci, no mene su samo pitali o dodatnim prihodima i nekretninama koje posjedujem (i tako u svim bankama ciji sam klijent). Ako mogu MUP-u dati otisak svojih prstiju s pripadajucim bioloskim tragom (sto je mnogo osobnije i zadire u bice samog organizma), onda mogu dati i par podataka o prihodima. Ionako necu u grob sa svom tom sitnom imovinom.



Kako su tocno Austrija i Hrvatska politicki, socijalno i ekonomski usporedive?



Objasni mi ovu matematiku: ako imas placu od 6.000 kuna i s jednog racuna je prebacis na drugi, odakle ti dupla placa? Kad iznos s naznakom "placa" prebacis na svoj drugi racun, taj iznos vise nema istu oznaku (to je transakcija izmedju dva racuna istog klijenta).

Da je uspjelo, to bi bio krajnji bezobrazluk.
Jebote,što si namlato bedastoča.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 10:57   #771
Je li tko ovih dana dobio ljubavno pisamce od Zabe i što ste napravili?

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:00   #772
Što kažu?
__________________
Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
the.elles.d is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:11   #773
Traže da im se dostave osobni podaci, podaci o naravi poslovanja s bankom i potvrdu o rezidentnosti inače zatvaraju račun.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:18   #774
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Traže da im se dostave osobni podaci, podaci o naravi poslovanja s bankom i potvrdu o rezidentnosti inače zatvaraju račun.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
Napiši im da je "narav poslovanja" njihovo deranje na svakoj mogućoj naknadi i tvoja zakonska obaveza (prisila).
Stavi index ili tako nekoga u CC.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 11:21   #775
Nemam volje ni energije pisati im. Samo su mi jako digli živac pa rekoh da vidim jesu li stvarno svima slali pisma i da razmotrim što više opcija o koracima koje ću poduzeti.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk
erin78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 17:31   #776
Quote:
aspiriniks kaže: Pogledaj post
Ma ne mogu mi ni bankarice ni porezna nista.
Da mogu, veci bi napravili to sto mogu.
Razumijes li ti da mi jednostavno ne mogu nista.
Evo bas cekam da mi banka isplati lovu sa tekuceg, ziro i stednog racuna i kazu da je to zato jer nisam ispunio njihovu anketu ...
Ajde uozbilji se.
Nego, u kojoj to vukojebini ti zivis ?
Evo godinu i nešto nakon tvojeg zaključka da ti banka ne može ništa, ja sam danas dobio dopis Zagrebačke u kojem me pozivaju da dođem i dam podatke inače će mi onemogućiti podizanje novaca s bankomata i u poslovnici. Dopis je cirkularni, znači dobile su ga tisuće građana. Dakle, ovo zlostavljanje klijenata od strane ZABE došlo je do razine izravnih prijetnji i ucjena uskraćivanjem naših vlastitih novaca. Tko ne vjeruje, mogu poslati skenirani dopis. Demonski sustav se zaoštrava, kontrola se pojačava... Jednoga dana ovako će isto zaprijetiti svima koji ne budu bili mikročipirani da neće moći raspolagati svojim bankovnim računima.
Etnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 17:34   #777
Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Traže da im se dostave osobni podaci, podaci o naravi poslovanja s bankom i potvrdu o rezidentnosti inače zatvaraju račun
Ja sam dobio danas. Ne zatvaraju račun nego ti neće dati novce ni na bankomatu ni u poslovnici. Pročitaj bolje.
Etnolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:05   #778
Quote:
Etnolog kaže: Pogledaj post
Evo godinu i nešto nakon tvojeg zaključka da ti banka ne može ništa, ja sam danas dobio dopis Zagrebačke u kojem me pozivaju da dođem i dam podatke inače će mi onemogućiti podizanje novaca s bankomata i u poslovnici. Dopis je cirkularni, znači dobile su ga tisuće građana. Dakle, ovo zlostavljanje klijenata od strane ZABE došlo je do razine izravnih prijetnji i ucjena uskraćivanjem naših vlastitih novaca. Tko ne vjeruje, mogu poslati skenirani dopis. Demonski sustav se zaoštrava, kontrola se pojačava... Jednoga dana ovako će isto zaprijetiti svima koji ne budu bili mikročipirani da neće moći raspolagati svojim bankovnim računima.
Nista, sjuri se odmah, digni lovu i zaboravi ih. Sto bi oni tebe zajebavali....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:06   #779
Radoznale banke

Quote:
erin78 kaže: Pogledaj post
Nemam volje ni energije pisati im. Samo su mi jako digli živac pa rekoh da vidim jesu li stvarno svima slali pisma i da razmotrim što više opcija o koracima koje ću poduzeti.

Poslano sa mog HTC Desire 620 koristeći Tapatalk


Ja sam im odmah napisala mail, osobnoj bankarici. Samo je odgovorila da je moj upit proslijedila dalje, bez komentara i odgovora na moja pitanja. Nikakav sluzbeni odgovor jos nisam dobila.
Mislim da bi ove prijetnje trebalo prijaviti. Nema nikakve osnove da uskracuju pristup racunima i novcima.


Sent from my iPad using Tapatalk
Spinster is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 18:26   #780
Quote:
Spinster kaže: Pogledaj post
Ja sam im odmah napisala mail, osobnoj bankarici. Samo je odgovorila da je moj upit proslijedila dalje, bez komentara i odgovora na moja pitanja. Nikakav sluzbeni odgovor jos nisam dobila.
Mislim da bi ove prijetnje trebalo prijaviti. Nema nikakve osnove da uskracuju pristup racunima i novcima.
Mislim da, nažalost, imaju osnove jer navode da će tražiti podatke prema Zakonu o sprječavanju pranja novca i financiranju terorizma te Zakonu o administrativnoj suradnji u području poreza te Općem poreznom zakonu i njihovim provedbenim propisima. To podrazumijeva: ažuriranje identifikacijskih podataka, statusu zaposlenja, svrsi poslovnog odnosa s bankom, podataka o poreznoj rezidentnosti i sl. Dakle, lako je moguće da zakonski utemeljeno smiju uvjetovati poslovni odnos ovakvim podacima.

Treba, međutim, primijetiti da nigdje ne spominju onu vrstu podataka koje su prošle godine tražili a odnosili su se na bračno stanje, broj djece, politički angažman, broj ukućana i sl., što znači da je pritisak javnosti pridonio da razgraniče onu prvobitnu muljažu kad su pod agendom prikupljanja zakonom obaveznih podataka prikupljali i podatke koji su njima kao banci bili zanimljivi u sumnjive svrhe, ali ih nisu imali pravo tražiti.
Etnolog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:10.