Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Osnovne i srednje škole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.07.2014., 16:47   #141
Quote:
sancchan kaže: Pogledaj post
etika ništa posebno, tu samo dođeš na sat i pričaš s profesoricom oko nekakvih etičkih pitanja, tu i tamo moraš napisat nekakav sastavak, dobiješ ocjenicu za to, sve lagano i ščilano skroz
vi dekači ste pisali neke eseje?

ja sam skroz zadovoljna školom, bila sam veliki kampanjac i učila kad je trebalo ali upisala sam prvi izbor. škola da stvarno odlično znanje ako si spreman učit.
Klovićevi su prekoputa škole a ne u školi, LAP SE OBNAVLJA?!?!?! Zašto nije kad smo mi bili
__________________
🦁
flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 10:45   #142
Ja sam se upisala u Titus ove godine i znam da nisam pogriješila.Jedino sto me brine je ekipa i da se neću uklopiti.Please help me.Ako možete nešto reći o ekipi bila bih vam jako zahvalna.
__________________
Money is the reason we exist.Everybody knows it,it's a fact kiss, kiss.
Gimnazijalka66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 13:35   #143
Quote:
Gimnazijalka66 kaže: Pogledaj post
Ja sam se upisala u Titus ove godine i znam da nisam pogriješila.Jedino sto me brine je ekipa i da se neću uklopiti.Please help me.Ako možete nešto reći o ekipi bila bih vam jako zahvalna.
Ma daj, nemoj se brinuti za ekipu! Škola ima preko 400 ljudi sigurno ćeš naći nekoga tko ti odgovara
Ne znam kakvi će ljudi doći, ja sam sad završila prvi razred i prezadovoljna sam s ekipom
Sretno! Sigurno ćeš se skompati s nekim. Isto tako, sigurno ti neki neće odgovarati.
Tak ti je to u srednjoj
__________________
"If there are any other worlds out there, why did we end up in this one?"
MissEverdeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2014., 14:42   #144
Quote:
MissEverdeen kaže: Pogledaj post
Ma daj, nemoj se brinuti za ekipu! Škola ima preko 400 ljudi sigurno ćeš naći nekoga tko ti odgovara
Ne znam kakvi će ljudi doći, ja sam sad završila prvi razred i prezadovoljna sam s ekipom
Sretno! Sigurno ćeš se skompati s nekim. Isto tako, sigurno ti neki neće odgovarati.
Tak ti je to u srednjoj

Hvala ti puno.Sada mi je barem malo lakše.
__________________
Money is the reason we exist.Everybody knows it,it's a fact kiss, kiss.
Gimnazijalka66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2015., 23:22   #145
Jel ima netko tko je ove godine upisivao ovu gim ? Da mi moze reci jel tezak upad , kakvi su profesori i to ?
Marija2401 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2015., 18:37   #146
Ja sam upisala prošle godine. Ove godine je upad bio nešto lakši nego prošle, ali svejedno je bilo dosta teško upasti naspram drugih škola. Točni broj bodova ti ne znam reći. Mislim da je oko 79 (nemoj me hvatati za riječ).
Većina profesora je odlično. Mislim da imaš par stranica ranije o svakom posebno ako te baš interesira.
__________________
"If there are any other worlds out there, why did we end up in this one?"
MissEverdeen is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2015., 20:06   #147
Može li mi netko napisati popis djela koje ste obrađivali na satovima lektire prošle godine, nebitno koji si razred bio/bila. Naglašavam, ne popis lektire (koji možda dobijete na početku godine), nego samo djela koja ste morali pročitati. Hvala!
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 18:36   #148
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Može li mi netko napisati popis djela koje ste obrađivali na satovima lektire prošle godine, nebitno koji si razred bio/bila. Naglašavam, ne popis lektire (koji možda dobijete na početku godine), nego samo djela koja ste morali pročitati. Hvala!
Tek sam 1. raz, tak da ti mogu napisat samo ono kaj smo do sad citali. Nadam se da ce ti pomoc
Ilijada, Satni mehanizam (Ullman), Cvijet s raskrsca (Matos), Dobri duh Zagreba (Pavlicic), Zlatarevo zlato (Senoa), Lovac u zitu (Salinger), Skrtac (Molliere), Bez treceg (Begovic) i sad cemo imat Knjigu o Juditi i jos neke kniige iz Biblije koje cemo kratko obradit na satu.
Palacinke is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2015., 21:36   #149
Quote:
Palacinke kaže: Pogledaj post
Tek sam 1. raz, tak da ti mogu napisat samo ono kaj smo do sad citali. Nadam se da ce ti pomoc
Ilijada, Satni mehanizam (Ullman), Cvijet s raskrsca (Matos), Dobri duh Zagreba (Pavlicic), Zlatarevo zlato (Senoa), Lovac u zitu (Salinger), Skrtac (Molliere), Bez treceg (Begovic) i sad cemo imat Knjigu o Juditi i jos neke kniige iz Biblije koje cemo kratko obradit na satu.
Hvala ti!

Nikad čuo za ovaj "Satni mehanizam" (Pullman, ne Ullman), ali sad vidim da je to knjiga iz 2003. Nije toga bilo dok sam ja išao u srednju (2000.-04.), logično jel, ali dobro je da se taj popis mijenja i prilagođava vremenu.

Ubuduće ako se sjetiš i ako ti se bude dalo, napiši što ste još morali čitati tijekom godine.
moždasutra is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 18:19   #150
Quote:
moždasutra kaže: Pogledaj post
Hvala ti!

Nikad čuo za ovaj "Satni mehanizam" (Pullman, ne Ullman), ali sad vidim da je to knjiga iz 2003. Nije toga bilo dok sam ja išao u srednju (2000.-04.), logično jel, ali dobro je da se taj popis mijenja i prilagođava vremenu.

Ubuduće ako se sjetiš i ako ti se bude dalo, napiši što ste još morali čitati tijekom godine.
Može
Palacinke is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 20:43   #151
pozz zanima me da li cu moc upast u neku gimnaziju, stanje je sljedeće:
5. raz - 4.6 prosjek, hj, mat = 4 , geo, pov = 5 , eng-4 nj - 5 bio 5
6. raz - 4,6 prosjek, hj,mat=4, geo,pov=5, eng 5 nj 4 bio 4
7. raz - 4.5 prosjek, hj, mat= 4, geo,pov = 5, eng 4 nj 5 kem 4 bio 4
8.razz - 4.3 prosjek, hj,mat=4, pov 5, geo 4, eng 4, nj 4, kem 5, bio 4
ako treba jos što reći recite, zanima me oce li biti dovoljno da upišem ovu gimnaziju, ako necu moc ovu ocu li moc neku drugu jer sam totalno neupucen u to..?
destro321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 22:10   #152
Ovak napamet ne znam, al za upis ti se gledaju mat, hrv, pov, geo, 1.strani jez. i FIZ. Ak mi napises kolko si imao iz fiz i koji ti je 1. jezik mogu ti probat izracunat bodove, pa onda gledaj gdje mozes upast
Palacinke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 10:39   #153
Quote:
flor kaže: Pogledaj post
vi dekači ste pisali neke eseje?
aha, tu i tamo
__________________
~ Why am I not like the wind, like the mist; why are there no feathers that float up to the sky? ~
sancchan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2015., 15:25   #154
Jel mi moze neko reci nesto o skoli(profesori,ekipa,izleti,ekipa,izgled skole)
Etika/vjeronauk i talijanski/njemacki
i kqk te pripremi za maturu
qwerty789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2016., 16:00   #155
Jel bi netko molim vas bio ljubazan i rekao mi u kojem su se rangu bodova kretali oni zadnji na ljestvici prošle godine?
mc555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2016., 13:10   #156
Quote:
mc555 kaže: Pogledaj post
Jel bi netko molim vas bio ljubazan i rekao mi u kojem su se rangu bodova kretali oni zadnji na ljestvici prošle godine?
odeš na stranicu upisi.hr i tamo se može otvoriti tablica za sve škole koliko je trebalo bodova prošle godine.
mahunacarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2016., 23:14   #157
Ovako...upisala sam osmu gimnaziju... jeeeej!!!
Znam da nisam pogriješila,ali me samo interesira društvo...naravno da sam se bila raspitala i prije upisa,ali nisam uspjela stvoriti baš neku sliku.Neki su mi rekli da je društvo koma i da su sami snobovi,a neki su mi pak rekli da je super i čisto normalno i ok društvo uz par iznimki.Znam da možda ponovno otvaram temu i da mnogo piše na stranicama prije (sve sam pročitala) ,ali isto tako znam da se škola jako promijenila tijekom godina (što se tiče društva) pa bih tražila nekakav možda opis ljudi i atnosfere u školi od nekog tko ide ili je nedavno završio. Unaprijed hvala.
DoraIsTheBest is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 09:56   #158
pozdrav svima,
idem u 8.r i 8.gimnazija mi je jedna od opcija za srednju školu, zanima me je li gimnazija zahtjevna( u smislu je li škola dovoljno zahtjevna da se poslije nje upiše npr. medicina ili arhitektura)?
unaprijed hvala
skatergirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2017., 09:13   #159
VIII. gimnazija [ZG]

Ovako, ja se ove godine upisujem u srednju skolu i jedna od izbora bila bi mi Gimnazija Titusa Brezovackog. E sada, htjela bih saznati sto vise moguce o njoj (prethodne sam stranice procitala); kakva je skola, atmosfera, profesori, predmeti poput kemije/fizike, drustvo, izleti.. I jos jedna stvar- kakvo iskustvo imate s jutarnjom smjenom jer ja mislim da meni uopce nece odgovarati i to mi je jako vazno. Takodjer, zanima me koji je jezik najbolje/najlakse za uciti. Hvala unaprijed


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zadnje uređivanje xxNxx : 05.05.2017. at 10:17.
xxNxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 17:16   #160
Hello...
Dakle, ove godine upisujem srednju školu i nakon puno muke, uspjela sam naći 6 njih koje mi se sviđaju. Jedna od njih je i Tituš Brezovački. Sviđa mi se to što je samo jutarnja smjena, ima malo učenika i što se nalazi na Gornjem Gradu. Pročitala sam sve prijašnje postove, ali pošto je prošlo već neko vrijeme od toga kad su napisani, htjela bih znati je li se nešto promijenilo.
Kakvi su profesori, kakav je odnos jezika i prirodoslovnih predmeta (pošto je fizika 6. predmet pretpostavljam da je jaka, a to mi je bitno), kakav je bio odaziv na francuski jezik (stvarno bih ga htjela učiti), kakav/a je profesor/ica iz njemačkog (njemački učim 8 godina), jesu li profesori iz prirodoslovnih predmeta dobri, mislim ne smeta mi ako su strogi, ali znaju li objasniti, imate li kabinete za fiziku, kemiju i biologiju, kakvi su izleti, gdje se putuje, kakvi su vam međuljudski odnosi...
Treba li puno učiti u smislu hoću li trebati probdijeti cijelu noć da naučim nešto ili mogu pročitati sa malo više koncentracije (sve razrede sam prošla sa 5.00 (nadamo se i 8.)).
Postoji li nekakav pristojan dućan u kojem bih mogla kupitit nešto za jesti pošto sam putnik i nisam baš blizu.
Što je sa astronomijom? Je li to stvarnost ili sam samo sanjala da imate astronomiju i ako ju stvarno imate, je li zanimljivo?
U prošlim postovima ste preporučivali vjeronauk umjesto etike i ja sam stvarno htjela etiku, ali kad ste rekli da se skoro ništa ne radi i samo priča, odustala sam od etike i razmišljam da bih uzela vjeronauk. Je li još uvijek tako?
Traže li učitelji da se puno javljate i dižete ruku?
Je li moguće upisati se na neki dobar fakultet (PMF, FER i ostatak...)?
Kakva je atmosfera? Tjeraju li vas učitelji ko stoku ili je opuštena atmosfera, ali da se opet zna red?
Ima li poklanjanja ocijena? Diskriminacije?
Forsiraju li se sportovi?
Izgleda li škola kao da je zadnji puta čišćena za vrijeme Austro-ugarske?
Znate li što o đačkim domovima, kakvi su i sl.?
Što je sa razmjenom učenika?
Iz čega sve možete dobiti dodatne bodove (bila sam prva na državnom, ali ne iz predmeta važnih za upis i nisam se natjecala u grupi nego pojedinačno)?

Mislim da sam uglavnom pitala sva pitanja, ako se još nečega sjetite, svaka informacija je dobrodošla. Hvala.
Atoms is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:40.