Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2014., 18:04   #3601
Najgore mi je jer mi na taj račun sjedaju novci za djete od grada zagreba u 6,7 mjesecu.Kako to mogu uopće saznat?
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:05   #3602
I dali idu nekakve zatezne kamate do naplate duga.
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 18:50   #3603
I još nešto,jel mogu već sad otvoriti zaštičeni račun,ili tek kad mi sjedne ovrha na račun?
anđel_ić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:18   #3604
Quote:
lurkers kaže: Pogledaj post
Zanima me dal zbog duga telekomu od 70 000 kn....mogu uzeti nekkre
tninu u kojo zivis?
Sorry, ali moram - kako, za ime boga, dođeš do cifre od 70 somova kuna kod teleoperatera?

Quote:
anđel_ić kaže: Pogledaj post
Najgore mi je jer mi na taj račun sjedaju novci za djete od grada zagreba u 6,7 mjesecu.Kako to mogu uopće saznat?
Na razne načine.. npr. provjeriš kod ovrhovoditelja.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:32   #3605
Quote:
anđel_ić kaže: Pogledaj post
I još nešto,jel mogu već sad otvoriti zaštičeni račun,ili tek kad mi sjedne ovrha na račun?
Može se i prije ovrhe otvoriti zaštićeni račun, samo nek muž sa sobom u finu ponese taj ovršni prijedlog.
Ovršni prijedlog je na muža pa on otvara zaštićeni račun.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2014., 19:55   #3606
[QUOTE=kiss me;49790147]Sorry, ali moram - kako, za ime boga, dođeš do cifre od 70 so
mova kuna kod teleoperatera?


dvije ovrhe po 15 000 i kamate toliko....iz 2006 je prijedlog ovrhe.....jos nema ovrhe u fini...sad bi trebao dobiti stan pa me zanima dal telekomi mogu uzet nekretninu neggdje sam citao da telekomi nemogu....???????
lurkers is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2014., 23:55   #3607
Quote:
lurkers kaže: Pogledaj post
dvije ovrhe po 15 000 i kamate toliko....iz 2006 je prijedlog ovrhe.....jos nema ovrhe u fini...sad bi trebao dobiti stan pa me zanima dal telekomi mogu uzet nekretninu neggdje sam citao da telekomi nemogu....???????
Prvo provjeri da lije došlo do zastare na kojoj ovrsi, ako nisu spojene u jedan predmet.
Drugo - ovrha je ovrha, nije važno od koga i sve se jednako mogu naplatiti. Različiti su samo rokovi zastare.
Ne moraju ti prodati, ni oduzeti stan, mogu ti se i samo zapisati u teret i onda se te ovrhe nećeš moći nikako riješiti dok je ne platiš.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 18:56   #3608
a zašto se ne bi mogla pokrenuti ovrha prodajom nekretnina koje su u vlasništvu ovršenika? Koja je prepreka? Zašto pružatelji telekomunikacijskih usluga ne bi mogli promjenit sredstvo ovrhe na nekretninu?
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 14:06   #3609
Na račun u banci (koji je u minusu) uplaćena je alimentacija/dohodak. U međuvremenu sam dobio rješenje FINA-e o ovrsi na novčanim sredstvima zbog neuplaćenog duga za PDV.
Sada sam dobio obavijest banke da bez odlaganja obavijestim FINA-u (i popunim obrazac Obavijest o primanjima, naknadi ili iznosu izuzetom od ovrhe) ili će taj novac biti usmjeren na namirenje ovrhe.
I što da radim: smanjivati minus (svaki mjesec će se na taj račun uplaćivati alimentacija) ili da ta alimentacija ode na smanjivanje ovrhe?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2014., 17:41   #3610
Pozdrav,

Imam samo jedno pitanje.
Da li je moguce da radi duga od nekih 20 000 kn za doprinose u obrtu bude zaplijenjeno nesto sto je iz kuce od roditelja ili sama kuca jer nemam nist na sebi a prijavljen sam normalno kod njih? Znaci nemam nista na sebi niti sam vlasnik icega u toj kuci. Ovrha mi je sjela na placu i olacam je 1000kn mjesecno.

Hvala
siljo91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 00:30   #3611
Quote:
siljo91 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Imam samo jedno pitanje.
Da li je moguce da radi duga od nekih 20 000 kn za doprinose u obrtu bude zaplijenjeno nesto sto je iz kuce od roditelja ili sama kuca jer nemam nist na sebi a prijavljen sam normalno kod njih? Znaci nemam nista na sebi niti sam vlasnik icega u toj kuci. Ovrha mi je sjela na placu i olacam je 1000kn mjesecno.

Hvala
Ne mogu zapljeniti ništa što nije tvoje. I kako si došao do pljenidbe? Je l pokrenuta ovrha nad pokretninama?
I zašto se nisi dogovorio sa poreznom za reprogam duga, prošle godine?

Zadnje uređivanje File : 02.05.2014. at 13:48.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 01:19   #3612
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Ne mogu zapljeniti ništa što nije tvoje. I kako si došao do pljenidbe? Je l pokrenuta ovrha nad pokretninama?
I zašto se nisi dogovorio sa poreznom za reprogam duga, prošle godine?
Nije pokrenuta ovrha nad pokretninama nego su mi samo primanja ovrsena. Nedavno su me zvali na nekakvo savjetovanje na kojem me je gospoda u poreznoj uvjeravala da cijeli dug moram podmiriti u roku od 8 dana (a vec mi je bila ovrsena placa i vec sam poceo otplacivati dug) ili ce u protivnom biti pokrenuta plijenidba te cu morati donijeti pokazni popis imovine (ili tako nesto slicno) na sta sam joj odgovorio da je to nemoguce jer sam tada bio prijavljen na pola radnog vremena i nisam jednostavno imao otkuda platiti na sta mi je odgovorila da ju ne zanima i nek dizem kredit za otplatu toga.

A reprogram duga je druga prica. To je problem kad imas knjigovodu koji sve zna i savjet svima je da ne stede na knjigovodama

Sent from my TPC-7151 using Tapatalk
siljo91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 13:27   #3613
Quote:
siljo91 kaže: Pogledaj post
Nije pokrenuta ovrha nad pokretninama nego su mi samo primanja ovrsena. Nedavno su me zvali na nekakvo savjetovanje na kojem me je gospoda u poreznoj uvjeravala da cijeli dug moram podmiriti u roku od 8 dana (a vec mi je bila ovrsena placa i vec sam poceo otplacivati dug) ili ce u protivnom biti pokrenuta plijenidba te cu morati donijeti pokazni popis imovine (ili tako nesto slicno) na sta sam joj odgovorio da je to nemoguce jer sam tada bio prijavljen na pola radnog vremena i nisam jednostavno imao otkuda platiti na sta mi je odgovorila da ju ne zanima i nek dizem kredit za otplatu toga.

A reprogram duga je druga prica. To je problem kad imas knjigovodu koji sve zna i savjet svima je da ne stede na knjigovodama

Sent from my TPC-7151 using Tapatalk
Savjetovanje?
To još nisam čula.. zbilja će svašta smisliti ovi jebivjetri na državnoj sisi
S obzirom na visinu duga i na to da otplaćuješ taj dug, ne vidim na temelju čega bi netko pokretao ovrhu nad pokretninama, a pogotovo ne zato, jer je nekakvo državno piskaralo sa dna hranidbenog lanca rekla da budu..tako da teta u poreznoj kaki
A i ne mogu ti ništa, jer nekretnina je od roditelja, pa je pokretnina - odnosno, bar tako možeš tvrdti i ne mogu ti ništa.
Međutim, zbog sebe samog razmisli o mogućnosti zatvaranja duga nekim kratkim kreditićem u banci -jeftinije će ti biti.
Om toga, uputi pismenu zamolbu središnjici Porezne i pitaj ih da li postoji mogućnost da ti ipak oproste kamate ako jednokratno otplatiš dug... ono, posudio bi ti netko tvoj..

I bez obzira na to kakvi telci se primaju knjigovodstva (a fakat i ima), kako ti je knjigovođa kriv za to?
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 13:57   #3614
Quote:
siljo91 kaže: Pogledaj post
Nije pokrenuta ovrha nad pokretninama nego su mi samo primanja ovrsena. Nedavno su me zvali na nekakvo savjetovanje na kojem me je gospoda u poreznoj uvjeravala da cijeli dug moram podmiriti u roku od 8 dana (a vec mi je bila ovrsena placa i vec sam poceo otplacivati dug) ili ce u protivnom biti pokrenuta plijenidba te cu morati donijeti pokazni popis imovine (ili tako nesto slicno) na sta sam joj odgovorio da je to nemoguce jer sam tada bio prijavljen na pola radnog vremena i nisam jednostavno imao otkuda platiti na sta mi je odgovorila da ju ne zanima i nek dizem kredit za otplatu toga.

A reprogram duga je druga prica. To je problem kad imas knjigovodu koji sve zna i savjet svima je da ne stede na knjigovodama

Sent from my TPC-7151 using Tapatalk
vjerovatno je gospođa mislilia da će se promjenit srestvo ovrhe na nekretninu/pokretninu (ako je imaš), iako naravno ako si imao dogovorenu otplatu na rate i nisi je ispoštovao (nebitno iz kojeg razloga) realno mogli su odma krenuti-pokušati krenuti na druga sredstva naplate.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 17:52   #3615
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Savjetovanje?
To još nisam čula.. zbilja će svašta smisliti ovi jebivjetri na državnoj sisi
S obzirom na visinu duga i na to da otplaćuješ taj dug, ne vidim na temelju čega bi netko pokretao ovrhu nad pokretninama, a pogotovo ne zato, jer je nekakvo državno piskaralo sa dna hranidbenog lanca rekla da budu..tako da teta u poreznoj kaki
A i ne mogu ti ništa, jer nekretnina je od roditelja, pa je pokretnina - odnosno, bar tako možeš tvrdti i ne mogu ti ništa.
Međutim, zbog sebe samog razmisli o mogućnosti zatvaranja duga nekim kratkim kreditićem u banci -jeftinije će ti biti.
Om toga, uputi pismenu zamolbu središnjici Porezne i pitaj ih da li postoji mogućnost da ti ipak oproste kamate ako jednokratno otplatiš dug... ono, posudio bi ti netko tvoj..

I bez obzira na to kakvi telci se primaju knjigovodstva (a fakat i ima), kako ti je knjigovođa kriv za to?
Malo me bodu stalno ovi komentari "jebivjetri na državnoj sisi", prošli put kad su tako slično odvjetnike nazvali taj je ban dobio... al dobro...
To što mu je pružena mogućnost na rate i dogovor o otplati ja ne bih tako olako popljuvao, doduše s druge strane mislim da na taj način hoće "zeznut" ljude da prekinu zastaru a davanje otplate na rate prekida zastaru. Doduše ni porezna ni ništa radila ovih godina pa sad drž nedaj samo da naplate.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2014., 19:53   #3616
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
Malo me bodu stalno ovi komentari "jebivjetri na državnoj sisi", prošli put kad su tako slično odvjetnike nazvali taj je ban dobio... al dobro...
To što mu je pružena mogućnost na rate i dogovor o otplati ja ne bih tako olako popljuvao, doduše s druge strane mislim da na taj način hoće "zeznut" ljude da prekinu zastaru a davanje otplate na rate prekida zastaru. Doduše ni porezna ni ništa radila ovih godina pa sad drž nedaj samo da naplate.
Pa komentar je bio onako, općenit..
Za odvjetnike to ne mislim, odnosno, vjerovatno neka manjina i je, ko u svakom zanimanju, ali za ove u poreznoj nitko nema lijepu riječ - između ostalog i zbog toga što si i sam nabrojao.

Koliko sam shvatila, on uopće nije ušao u program reprogama
Gadi mi se ovo zastrašivanje ljudi i to čovjeka za kojeg vidiš da ti plaća - dobro da ne traže bubreg ili jajne stanice. I to jaše po leđima ljudi koji su bili dovoljno blesavi da otvore obrte, umjesto da su otvorili firme, nabili dugovanje, zatjerali u stečaj i pa-pa.
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2014., 14:30   #3617
KAKO SPASITI OTPREMNINU OD OVRHE

Pozdrav...hitno trebam pomoć pa nekog od vas hitno molim odgovor. Ovu temu sam tražio i šalju me na 117 stranicu ali tamo nema toga.
Dobio sam otkaz i imam pravo na otpremninu ali se ona kak ti mora isplatiti na tekući račun, iako imam i zaštićeni. Ako ta lova sjedne na tekući mogu se pozdraviti sa njom. Ima li načina da je spasim?
barivica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 13:41   #3618
Zaštičeni račun...?

Ovako, naletio danas na jedan problem, pa me zanima ima li netko normalan odgovor, jer ovi na Fini su sve samo ne uljudni...

Znači, imam blokiran račun, tj. ovrhu na računu, ali kako sam čuo to ide preko OIB-a, uglavnom, nebitno... Jednom prilikom sam zaradio preko interneta cca 1000 kn i naravno da mi je ovrha to pojela u roku stotinke i od tada uzimam ček i zaobilazim banke u širokom luku...

Danas sam na natječaju za fotografiju osvojio drugo mjesto i 800 kn, ali problem je što mi moraju uplatiti preko žiro računa i sličnih gluposti, a to sve vodi tome da mi dug pojede taj novac...:/

E sad, u banci su mi rekli da postoji nešto što se zove zaštičeni račun koji zaobilazi ovrhu, te da odem u Finu pitati detalje... Da skratim priču, rekli su mi da ne mogu, sa jako malo objašnjenja jer sam imao crne nokte na rukama, pa sam postao zadnji ološ u očima glupe šljakerice na šalteru te ustanove..

Pa, dali zna netko dali mogu otvoriti taj račun, a ako ne, zašto ne...?:d

Hvala...


*Ako je tema u krivom podforumu, onda premjestite...
__________________
https://www.instagram.com/dark_indigox
Staplen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2014., 14:27   #3619
Zaštićeni račun se otvara u FINI i njegova je funkcija zapravo ta da se na njega uplaćuju SAMO ona primanja koja su zaštićena od ovrhe ili su izuzeta.


Od ovrhe su u cijelosti izuzeti (zaštićeni):
primanjima po osnovi zakonskoga uzdržavanja, naknade štete nastale zbog narušenja zdravlja ili smanjenja odnosno gubitka radne sposobnosti, naknade štete za izgubljeno uzdržavanje zbog smrti davatelja uzdržavanja;
primanjima po osnovi naknade zbog tjelesnoga oštećenja prema propisima o invalidskome osiguranju;
primanjima po osnovi socijalne skrbi;
primanjima po osnovi privremene nezaposlenosti;
primanjima po osnovi dječjega doplatka;
primanjima po osnovi stipendije i pomoći učenicima i studentima;
naknadama za rad osuđenika, osim za tražbine po osnovi zakonskoga uzdržavanja te za tražbine naknade štete prouzročene kaznenim djelom osuđenika;
primanjima po osnovi odličja i priznanja;
rodiljnim i roditeljskim novčanim potporama, osim ako posebnim propisom nije drugačije određeno;
ostalim primanjima izuzetim od ovrhe po posebnim propisima (npr bolovanja, naknade za novorođenčad iz proračuna i slično).

Djelomično su od ovrhe izuzete plaće i mirovine.

Sve drugo nije zaštićeno i ne smije se uplaćivati na zaštićeni račun.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2014., 11:47   #3620
Quote:
barivica kaže: Pogledaj post
Pozdrav...hitno trebam pomoć pa nekog od vas hitno molim odgovor. Ovu temu sam tražio i šalju me na 117 stranicu ali tamo nema toga.
Dobio sam otkaz i imam pravo na otpremninu ali se ona kak ti mora isplatiti na tekući račun, iako imam i zaštićeni. Ako ta lova sjedne na tekući mogu se pozdraviti sa njom. Ima li načina da je spasim?
Poštovani,

Molim da se otpremnina isplati na tekući račun IBAN ................. vlasnik računa Marko Marković, Markovićeva bb, 156964 Drpina Donja.

Ali prvo se raspitaj kod onoga tko će ti uplatiti otpremninu da li možeš tako iako ne vidim razloga zašto ne bi mogao jer većina ljudi radi upravo ovako kako sam ti napisao.
knedlaugrlu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:35.