Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2006., 10:49   #41
Nekako mi se čini da njoj ne treba marginac
spy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 10:52   #42
Trebam gotovinski nenamjenski kredit, a založila bih dionice Ine. Ima li tko iskustva ili saznanja tko to odobrava najpovoljnije i najbrže?
Hvala
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 10:56   #43
Quote:
daisy123 kaže:
Trebam gotovinski nenamjenski kredit, a založila bih dionice Ine. Ima li tko iskustva ili saznanja tko to odobrava najpovoljnije i najbrže?
Hvala
Pa prodaj ih na burzi i uzmi novce.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 10:57   #44
Quote:
walter kaže:
Pa prodaj ih na burzi i uzmi novce.
Hehe, zanimljivo... treba mi ovaj kredit kratkoročno, a dionice Ine ne bi još prodavala.... ima vremena...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2006., 11:10   #45
pa probaj u RBA....
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2007., 20:33   #46
više manje sve banke ti daju lombardne kredite na temelju zaloga dionica ili uloga u njihove fondove.

ovisno koliko tvoj zalog smatraju sigurnim toliki postotak daju kredit

dionice spadaju u visokorizične (kao i dionički fondovi) pa ti daju samo 50%. banke pri lombardnim kreditima ne rangiraju dionice kao pri marginu
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2007., 10:04   #47
Znam raspitala sam se već, uglavnom neisplativo posebno što se tiče Ininih dionica jer bi time gubila pravo na dodatne 2 dionice, tako da sam odustala od toga...
Anyway hvala na informaciji Edgare
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2007., 22:22   #48
Nenamjenski kredit, gdje?

Potreban mi je nenamjenski kredit u iznosu 30000 kn(za kupnju polovnog vozila), pa me zanima savjet upućenih koja banka daje najpovoljnije uvjete(kamate, papirologija)?

Hvala
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 10:17   #49
Najbolji i najpovoljniji možeš dobiti u banci u kojoj primaš plaću ( ne nužno)...
Odi na stranice banaka sve ti to lijepo imaju objašnjeno pod nenamjenskim kreditima. Par puta klikneš i eto ti informacija...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 17:46   #50
Prvo pitaj u svoju banku,a onda u Zabi,moje misljenje...
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 22:11   #51
Je li dovoljan uvijet za dobivanje takvog kredita otvoren račun u određenoj banci? Mislim da sam nasao najpovoljniju, ali do sada nisam imao veze s tom bankom.
 
Odgovori s citatom
Old 12.02.2007., 23:42   #52
Gledajte,pstoje dvije stvari
1) Kako se računa kreditna sposobnost
Neki kazu da si kreditno sposoban ako svi krediti zajedno ne prelaze 1/3 place.
Druge banke,cini mi se Zaba,trazi da ti ostane bar 2800 kn (uh,sad ce Lavica opet skociti ako sam pogrijesio ).To ovisi i o tome da li ces uzeti gotovinski ili autokredit

2) Što traže kao osiguranje kredita?
Hypo ima super kta,ali traze jamce,pa makar samo 500 eura kredita mislis dignuti,dok Zaba zahtijeva 12% depozita na pr

Tek kao trecu stvar gledam kamatu.
Ne znam za koju banku si se odlucio,ali svakako se moraš otkoturati u tu banku,ispitati sve zivo,sjesti,razmisliti i tako to
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 00:27   #53
Ako ti treba samo toliko, a imaš i AMEX, digni gotovinski kredit.
Jedan telefonski poziv i jedan dolazak u banku, za ekspeditivnost u tom (ali i potrošačkom kreditu) svaka im čast !
__________________
"Wenn uns die Menschen, die wir lieben, genommen werden, dann können wir sie trotzdem behalten, indem wir nie aufhören sie zu lieben"
Goleo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 10:18   #54
Da,samo prvo moraš imati zeleni Amex,pa ga moras 12 mjeseci uredno plaćati,pa onda sve ostalo...
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 10:43   #55
Quote:
Danijel24 kaže: Pogledaj post
Je li dovoljan uvijet za dobivanje takvog kredita otvoren račun u određenoj banci? Mislim da sam nasao najpovoljniju, ali do sada nisam imao veze s tom bankom.
Ne nije ti dovoljno imati samo otvoren račun u banci nego moraš biti i kreditno sposoban, a kriteriji ti se razlikuju od banke do banke...
daisy123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 13:38   #56
Nije problem kreditna sposobnost, nego samo hocu to napravit u najpovoljnijoj banci. Trenutno mi se cine Splitska ili Kreditna, ali nemam racun kod njih. Nista raspitat cu se tamo, ali mislim da je dovoljna kraditna sposobnost + evantualno da se mora otvorit racun.
 
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 14:09   #57
http://www.volksbank.hr/
kamate od 6,9 na dalje, biras KN, CHF ili EUR, kreditna sposobnost 1/2, max rok otplate 12 god.
Cini mi se trenutno najpovoljnija varijanta
syrius1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2007., 15:02   #58
čitam danas da ZABA namjerava dići kamate (vjerojatno na kredite, sigurno ne na oročenja - iako ne piše eksplicitno) a sve vezano iz kreditne restrikcije HNB-a. Navodno se i ostale banke spremaju dizati kta.

Možda bi onda bilo zgodno uzeti neki kredit sa fiksnom kta, mislim da ih ZABA ima po 8% na kune. sad potpišeš na fiksnu kta i ne mogu ti više ništa. A ne da potpišeš na promjenjivu pa ti onda nakon par mjeseci dignu za koji %
Edgar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 13:57   #59
i ja bi nenamjenski kredit - malo za novi namještaj, zatvorit kredit za auto, nešto investirati...
zna li itko za nenamjenski kredit u bilo kojoj banci koji bi se mogao dobiti bez jamaca i sudužnika (obzirom da radim u obrtu) ?

Lako je ako si u državnoj firmi, ili d.d.-u, ali meni se stvarno nikoga ne da tlačiti sa sudužništvom, pa svi su i sami u nekim kreditima i kombinacijama... a i sama nebi baš rado bila nekome jamac..

dakle, kredit bez jamaca za osobe zaposlene u obrtu? ima li toga?
lonicera is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 23:43   #60
gle.lonicera ako je manje od 40 000-to mozes dobiti na zeleni Amex,DC plus ili Zaba Master Individual
zvonkotelefonko is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:52.