Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2014., 11:59   #61
Radio sam reprogram kredita radi dužeg bolovanja,rekli su mi da nakon godine dana mogu zatražiti dozvoljeni minus ;međutim moram još čekati jer navodno ne postoje uvijeti za to.......prošlo je 13 mijeseci.......
amerdin is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 20:21   #62
Jedna informacija mi treba. Pred tjedan dana podnjela sam zahtjev za minus u PBZ-u..... Koliko vremenski trebam čekat da mi ga odobre?
Hvala ...
mala zvijezdica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2015., 23:21   #63
Par dana, ako ne isti.
Javi se voditelju poslovnice ili voditelju smjene u poslovnici u kojoj je predan zahtjev jer ga oni odobravaju.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 19:36   #64
Ekipa,

zanima me kako se može dobiti dopusteni minus po tekućem računu u PBZ-u ukoliko sam tek počela raditi.


( pripravnički staz u drzavnoj firmi mjesec i pol)..
Trebala li ikakva potvrda iz firme ili?!??!
anita_4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:21   #65
Odmah ne možeš dobiti. Na osnovu čega? U vrijeme kada sam ga ja dobio trebala je potvrda da radiš na neodređeno vrijeme, i računalo se prema prosjeku primanja(ne mogu se sjetiti koliko mjeseci). Kada je taj prvi posao prestao, minus sam i dalje imao i nisu trebale nikakve potvrde, čak ni kada su bila primanja nevezana za ikakav posao(npr, u jednom slučaju je bio dobitak od kladionice koji mi je podigao dopušteni minus u tom razdoblju).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 10:59   #66
može i odmah nakon prve plaće samo ako ima sve uvjete, što će pak vidjeti u poslovnici temeljem uvida u ugovor o radu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2015., 14:28   #67
Ako je tako, ok, samo bojim se da nema prosjeka primanja(meni u PBZ minus ovisi i o tome, možda je nekom drugom, ili u nekoj drugoj banci drugačije).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 11:15   #68
Ne treba imati prosjek primanja nakon prve plaće. Prvi minus se odobrava u visini jedne i pol primljene plaće, a drugi (nakon 6 mjeseci) će biti prema prosjeku.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 14:43   #69
Dugogodišnji sam korisnik pbz-a, prvo sam imao dozvoljen minus 4900 kn, naokon 6 mjeseci povecali su mi dozvoljeni minus na 13000, placa mi je 4500 kn+prijevoz
ingchef is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 14:48   #70
dobio si osim plaće još neko stalno primanje (regres, božićnica i sl) što je povećalo prosjek u tom polugodištu.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2015., 16:49   #71
Mislim da ne mora biti. Znam da mi je prvi minus bio cca polovina primanja. Sada je to na razini cca 250% prosjeka plaće. A vjerujem da faktora ima još, jer ima osoba sa sličnim primanjima, a bitno različitim odobrenim minusima.
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 13:12   #72
Meni su dozvolili minus od 5%
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 12:12   #73
Definitivno je u pitanju mnogo više faktora. Trenutni dopušteni minus mi je oko 3-4 plaće. S druge strane znam za kolege na poslu da imaju od 50% pa do 150% plaće. Uglavnom očito ovisi od osobe do osobe.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 11:11   #74
Na stručnom sam osposobljavanju, točnije primanja su mi oko 2800kn mjesečno.. Sad treći mjesec ću dobiti plaću. Imam li pravo na odobreno prekoračenje ili ne?
__________________
A ja? Ja ću stajati sa strane i voljeti te. Više od svih.
Dreamer Forever is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 13:16   #75
Kad budeš na bankomatu, traži potvrdu, na potvrdi ti piše odobreno prekoračenje, odnosno raspoloživi iznos(ako nemaš pravo na prekoračenje, piše 0kn).
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 17:03   #76
Meni je u Zabi na temelju primanja sa stručnog osposobljavanja bilo odobreno dopušteno prekoračenje i to automatski, po primitku prve "plaće".
mokry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 08:12   #77
Quote:
Dreamer Forever kaže: Pogledaj post
Na stručnom sam osposobljavanju, točnije primanja su mi oko 2800kn mjesečno.. Sad treći mjesec ću dobiti plaću. Imam li pravo na odobreno prekoračenje ili ne?
Ne, osobe na stručnom osposobljavanju nemaju pravo na minus.
shurlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 18:54   #78
Mene zanima suprotno -mogu li na neki način otkazati minus u PBZ? Pitala sam jednom, prije par godina, ali su mi lakonski odgovorili "pa nemojte ga koristiti." A znamo kako to ide -zagrabiš malo, pa još malo... Pooodlo!

Uzela bih neki kredit da pokrijem minus, i to na cca. 12-24 mjeseci. Dosta mi je balansiranja u minusu i plaćanja kamate 150kn mjesečno, za ništa, i tako unedogled.
*Arnica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2016., 23:40   #79
Možeš, odi kod osobnog bankara u poslovnicu i s njime se sve dogovoriš.

Poslano sa mog D2303 koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2016., 03:43   #80
Mislim da bi oni možda smjeli pitati zašto ti želiš smanjiti/potpuno ukinuti minus, ali odgovor da ga prestaneš koristiti nema smisla, ako ga želiš ukinuti. Ja sam svoj prije dvije godine limitirao na stari iznos, kada su mi ga(znatno) povećali, baš radi toga da se ne bih zaletio

Dakle, moguće je. I bolje to rješavaj sama, nego da te oni dovedu u situaciju da moraš misliti kako ćeš ga zatvarati
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:43.