Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.03.2008., 18:53   #41
Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
''Prolaznost'' implicira neko prije i poslije, dakle razliku između prošlosti i budućnosti. Isto tako i ''kretanje'', ''promjena'', itd.

Osim toga, ne vidim smisla (a zapravo ni načina) razdvajati ''vlastitu vremenitost'' od neke ''objektivne vremenitosti''. Naravno da se iskustvo vremenitosti odnosi na moju vlastitu vremenitost - ali na što bi se drugo trebala odnositi? Kako bih ja to trebao sagledavati pitanje vremena osim kao svoje vrijeme?
Trebam se pitati koje sve prolaznosti nosim...Recimo, posljednji Mohikanac je osim vlastite prolaznosti, konačni, krajnji nositelj prolaznosti vlastitog plemena i naroda. Ja sam, recimo, osim što sam nositelj vlastite prolaznosti, nositelj prolaznosti hrvatskog naroda, nositelj prolaznosti mog prezimena, mog muškog roda, itd., a sad zamisli sve druge prolaznosti koje nosim, a tiču se ideja, tiču se bolesti, tiču se kemijskih elemenata....Neke se prolaznosti rađaju i umiru unutar moje fizičke prolaznosti, a neke su se rodile prije mene, ja im služim kao nositelj, i umiru u nositelju dalekog sadašnjeg trenutka, neke se rađaju unutar mene a umiru daleko iza mene, neke su započele davno a umiru mnome.

Nisam, čini mi se, nigdje spomenuo „objektivnu vremenitost“ kao pojam, nego naš pojam prolaska vremena upućuje na subjektivnost, kao što je subjektivan pojam vremenitosti kornjače, Gupčeve lipe, kamena ili zvijezde. Npr. mi određene pojave razumijemo kao vječne, a neke pojave našu pojavnost razumiju kao vječnu.


I da iskoristim svoje vrijeme, svima čestitam sutrašnji Uskrs!
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:08   #42
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Dakle, na prvu se liniju kao pojavu nižu različiti „sada“, druga je linija „sada“ na koju se nižu različite pojave.
Ako sam dobro shvatila, postoje samo pojave. A vrijeme je zapravo zrenje jedne pojave, kroz svoju strukturu, ili njena struktura sama? Vrijeme kao struktura u kojoj se zbivaju promjene nje same...


I pridružujem se također, čestitkama za sretan Uskrs svima, s malim vremenskim zakašnjenjem.
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 14:40   #43
Nema primjedbi, onda pretpostavljam da odgovori zadovoljavaju.
Znači, mali rezime; prošlost, sadašnjost i budućnost jedna je dimenzija – vremena kao tijeka. Radi se o slijedu jedne dimenzije u kojem budućnost ne „siječe“ sadašnjost, niti prošlost može „siječi“ budućnost, jer leže na istoj „liniji kretanja“.
Tijek vremena siječe jedna druga dimenzija, dimenzija „sada“,
Tako, kad pogledamo noćno zvjezdano nebo „siječemo“ prošlost, sadašnjost i budućnost zvijezda ravninom presjeka „sada“ našeg trenutnog pogleda – siječemo ga okomitnom ravninom na smjer odašiljanja svjetlosti zvijezda.

Idemo dalje.... Nešto o našem poimanju sadašnjosti unutar vremenskog tijeka; kad govorimo o sadašnjosti, onda uglavnom ne mislimo na dimenziju „sada“ nego na dogledan kraći odsječak prošlosti i budućnosti.
Npr. gledamo kroz prozor i vidimo autobus kako staje na stanici, te čovjeka kako iz zgrade nasuprot naše žurno izlazi iz stubišta, silazi niz par stepenica i nakon par koraka uz zgradu spotiče se i pada, a desetak metara od njega autobus odlazi, jer ga vozač ne vidi, a možda i vidi, ne znamo.
Ovo se sve zbiva u sadašnjosti, tj. teško da ćemo i nakon završetka cijele scene reći da se dogodila u prošlosti, ona se uzročno-posljedično još odvija pred našim očima u slijedu kod kojeg za izlazak čovjeka iz zgrade ne kažemo da je prošlost, i iako vidimo da se čovjek žuri na bus i znamo da će bus sa stanice otići, ne smatramo da se taj odlazak autobusa odvija u nekoj budućnosti.

Kao tijek, sadašnjost je omjer psihološki sagledive prošlosti i sagledive budućnosti. Tako, paralelnih sadašnjosti ima raznih i događaju se u dužem ili kraćem intervalu vremena. Sadašnjost političkog trenutka Svijeta je intervalom jedna sasvim druga sadašnjost (npr. recimo proizvojno da je ova aktualna započela 11.9.2001.) ili pak sadašnjost ekološkog položaja Svijeta, od sadašnjosti ovog mog današnjeg dana, uskrsnog ponedjeljka, za kojeg utorak kao prekretnica predstavlja ipak budućnost. Asocijacije?

Volver, jesam li uspio objaniti s "rezimeom" (pisao sam u toku pristizanja tvog posta)?
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2008., 17:57   #44
Evo mene na obali, gdje pratim tok tvojih misli napisanih u toku pristizanja mog posta, i nemam primjedbi nego samo riječi da si ovim rezimeom uspio objasniti ono što je meni bilo važno da bude razjašnjeno.
Asocijacije?

Od prvog retka ovog tvog posta već i sama riječ " tijek " asocirala me na rijeku, pa onako kao što ništa ne siječe i ne odvaja na budućnost i prošlost ni njen tijek, tako i ono što si napisao da su prošlost, sadašnjost i budućnost jedan tijek vremena... - vidim kao rijeku...

Također, dobro si napisao i to bih izdvojila: " Kao tijek, sadašnjost je omjer psihološki sagledive prošlosti i sagledive budućnosti ", a što mi uz prethodni odgovor dat blue bird, da " nije prošlost otišla, već upravo kulminira u "sada" svojim djelovanjem... ", upotpunjuje cijelu sliku...
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2008., 12:02   #45
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Sad, Lorentzove transformacije...molim te objasni mi vezu onog što si od mene pročitao s Lorentzovim trnaformacijama – ti vjerojatno aludiraš na različit osjećaj protoka vremena, no moja je metafora jednostavnija – ili se kreće onaj s kojim se uspoređujem (vrijeme) a ja stojim, ili se zapravo ja krećem a vrijeme stoji. S obzirom da se ja, očito, mijenjam, ipak je vjerojatnije da se ja krećem, jer je moja mjena ujedno moja kretnja.
Sve je to u redu. Ali u lorentzovim jednadžbama i jednadžbama unutar Einsteinove specijalne teorije relativnosti, vremenska koordinata ravnopravno sudjeluje sa prostornima, tj. isprepliću se. Vremenka utjeća na prostornu, a prostorne utječu na vremenske. Potpuno su ispremješane, i čak se mogu izvesti rotacije kojima zamjenjuju mjesta. Druga je sad stvar što živimo u takvim uvijetima gdje se te stvari ne zapažaju. No to je već stvar iskustva, vrlo ograničenog ljudskog iskustva.

Quote:
Zatim, kažeš da je iluzija i da sam prolazan, ja ti velim da nije. Tj. ja osim što sam u mnogočemu drugačiji, ja sam i prolazan, dakle u nekom kontekstu promatranja prolazan sam, u nekom kontekstu promatranja nisam.
To ne možeš znati iz pozicije "ovdje i sad". Ti ovdje i sad ne možeš umrijeti, a niti bi, bez memorije koja je iz prošlosti uopće znao da ćeš ikada umrijeti.
Duhovnjaci vole to "ovdje i sada" ali samo zato što je to izvrstan način da se brane kada ih napadnu za neodgovornost, i po meni, spominjanje toga, i takva obrana govori o gluposti toga koji se brani, i čak bih rekao o bezobrazluku. Jer, braniti se nečim što ne postoji, a samo zato što je to rekao nekakav propalitet iz Zakavkazja...nije dobar način za stvoriti reputaciju mislioca.
Ti nisi takav (da ne pomisliš da zato što idem u digresiju, to ide tebe, nisam sklon ad hominem diskusiji), ti ipak promišljaš na drugačiji način, ti prihvaćaš vrijeme kao tijek i to je dobro. No tijek se može zarotirati.



Quote:
Da odaberem najjednostavniji primjer; ja sam sljednik-pronositelj gena, ali sam i slijed gena – kao nositelj sam prolazan, kao slijed neprolazan.
Kako znaš da imaš gene? Iz "ovdje i sada" to je nemoguće spoznati. Samo iz prošlosti u kojoj si sjedio u klupi, na biologiji, i to učio.
Također opet idem malo oprati gurđijevljeve sljedbenike: bivanjem ovdje i sada, opravdavamo se i za lijenos i to što nismo ništa naučili u prošlosti. Znam neke mentalno inertne likove, koji blate um, blate znanje, a sve samo zato što su u tome slabi. Iako je i sam Gurđijev zagovarao rad ("Čovek ne sme da bude lenj"), njegovi sljedbenici teško da se mogu okarakterizirati kao radišni ljudi. Licemjerje toliko prisutno u duhovnosti, kod njih je na najvišem nivou.

Quote:
Nema ti značenja da je budućnost određena silnicama djelovanja iz sadašnjosti, koja je za budućnost prošlost? Nisi bio konkretan koji ti dio pasusa nije smislen.
Početni uvijeti u fizici. Ako znaš o čemu govorim, dobio si odgovor. Ako ne znaš, pitaj. Pojasnit ću.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 10:04   #46
Batt X, objasnio sam ti u prijašnjem postu da nema potrebe prizivati duhove nekakvih i nečijih učenika, ali ti ih i dalje vidiš i guraš u razgovor...Zatim, uopće mi sad nije bitna nečija sintagma «ovdje i sad», ja je nisam spomenuo, dakle, samo je ti spominješ, još kao razlog repliciranja meni. Govorim o «sada» u kojem su skupljena sva vremena. Bojim se da imaš višak informacija koje vode zaseban "život" i ometaju koncentraciju.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 11:35   #47
I, pomalo dolazim na poantu...može li se sadašnjost (kao kratki odsječak omjera vidljive prošlosti i pred-vidljive budućnosti) proširiti u svojoj vidljivosti? Dakle, ako opažamo silnice prošlosti kao «djelujuće sad» čime prošlost još nije «završila» i još ne «završava», i opažamo mogućnost budućnosti po čemu je ona već sad, pa i prije, «počela», može li to opažanje zaći dalje u prošlost i budućnost i što time dobivamo?

Dobili bismo, po vlastitoj moći opažanja proširenu sadašnjost.
Kako bi to izgledalo – pričao sam prije kako vizualno izgleda tijelo četvrte dimenzije opažanja, kao niz pokreta trodimenzionalnog tijela smjerom nesadržanim u trodimenzionalnom tijelu; pa onaj primjer sjemena u kojem je «sve već zapisano» - vidjeli bismo u jednoj slici stogodišnje stablo u svom rastu od sjemena do sad, kao neprekinuti niz trodimenzionalnih kretnji, s tim da je sjeme jednako toliko «sad» koliko i vrhovi grančica.

Dakle, "moć" koja bi maksimalno "proširila" sadašnjost, ukinula bi na taj način vrijeme kao tijek, jer bi pretvorila svu prošlost i budućnost u sadašnjost. Time i sadašnjost prestaje biti opazivi vremenski odsječak tijeka, sadašnjost postaje «sada» koje nije tijek i nije vrijeme, jer u «sada» je sadržana, obuhvaćena sva prošlost, sadašnjost i budućnost - svo vrijeme.
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 12:00   #48
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Dakle, "moć" koja bi maksimalno "proširila" sadašnjost, ukinula bi na taj način vrijeme kao tijek, jer bi pretvorila svu prošlost i budućnost u sadašnjost. Time i sadašnjost prestaje biti opazivi vremenski odsječak tijeka, sadašnjost postaje «sada» koje nije tijek i nije vrijeme, jer u «sada» je sadržana, obuhvaćena sva prošlost, sadašnjost i budućnost - svo vrijeme.
Lijepo si poantirao.
Volver is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:14   #49
Quote:
volver kaže: Pogledaj post
Lijepo si poantirao.
Hvala, ako vidiš ljepotu, tu je u oku tvog promatranja...a jedina joj je svrha razumijevanje.
A vidim da sam negdje ipak spomenuo "objektivnu vremenitost", nitko i ništa, isprika...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 13:42   #50
Vreme?

Nesto sto mi pada na pamet su apsolutne i relativne koordinate vremena... Sve sto se desilo u Proslosti je Apsolutno, Sadasnjost je prelomna tacka izmedju Apsolutnog i Relativnog, a Buducnost je samo relativna... Ali je odredjuju Proslost koja je konstantna, i Sadasnost koja ima odredjeni stepen slobode odabira.

Sto se tice dimenzionalnosti vremena ocegledno je da vreme nije jednodimenzionalna velicina. Ako je potrebno izvesno konacno vreme da se prostorno telo pomeri iz tacke A i tacku B, smatram da je moguce pomeriti to isto telo iz tacke B u tacku A potpuno drugo vreme (recimo 100x krace). Svakako pricam i velikim rastojanjima velicina kosmickih galaksija.

Svakako glane premise vremena su odnosu Apsolutnog i Relativnog...

(Vremenska Teorija Relativiteta)
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 14:25   #51
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Vreme?

Nesto sto mi pada na pamet su apsolutne i relativne koordinate vremena... Sve sto se desilo u Proslosti je Apsolutno, Sadasnjost je prelomna tacka izmedju Apsolutnog i Relativnog, a Buducnost je samo relativna... Ali je odredjuju Proslost koja je konstantna, i Sadasnost koja ima odredjeni stepen slobode odabira.
...
Pa to bi bilo točno i pomalo ljulja planinarevo da je u sjemenu, drvo s obje strane tijeka vremena. Naime samo iz zanemarivo malog broja sjemena nikne stabalce, a zanemariv broj stabalaca raširi grane i pošalje sjeme na put neizvijesnosti. Ajd' s drvetom je malo drukčije, prošlost mu je u sjemenu - ali ne bih baš ruku stavio u vatru da će baš od svakog drveta biti i sjemenja.

Budućnost je neizvjesna.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 15:04   #52
Quote:
slavko kaže: Pogledaj post
Pa to bi bilo točno i pomalo ljulja planinarevo da je u sjemenu, drvo s obje strane tijeka vremena. Naime samo iz zanemarivo malog broja sjemena nikne stabalce, a zanemariv broj stabalaca raširi grane i pošalje sjeme na put neizvijesnosti. Ajd' s drvetom je malo drukčije, prošlost mu je u sjemenu - ali ne bih baš ruku stavio u vatru da će baš od svakog drveta biti i sjemenja.

Budućnost je neizvjesna.

Slavko, ne treba zaboraviti da gledamo i objašnjavamo istu stvar, a da objašnjenja mogu biti razna...ne natječemo se, nego nadopunjujemo.

A sjeme - misliš li da, ako su sjemenom zapisane baš sve njegove mogućnosti, neklijanje i truljenje ne ulaze u "kuvertirane poteze" sjemena?
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 17:43   #53
Misao stvara mislioca, misao uvijek traži postojanu formu svoje vlastite tranzicije, nepostojanosti i prolaznosti... Misao stvara entitet i zove ga mislioc, duša, atman... Misao stvara entitet i zove ga posmatrač, onaj koji iskušava, postojani mislioc kao kontrast prolaznih misli... udaljenost između mislioca i misli stvara konflikt vremena.

Thought creates the thinker, thought is always seeking a permanent state seeing its own state of transition, of flux, of impermanence, thought creates an entity which it calls the thinker, the Atman, the Paramatman, the soul - a higher and higher security. That is, thought creates an entity which it calls the observer, the experiencer, the permanent thinker as distinct from the impermanent thought; and the wide distance between the two creates the conflict of time.

Bolju definiciju vremena još nisam vidio.
__________________
Mind Over Matter WikiLeaks Operation Payback
If being sarcastic means you're rude .. does being obvious mean you're stupid?
shamantrixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2008., 19:37   #54
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
Slavko, ne treba zaboraviti da gledamo i objašnjavamo istu stvar, a da objašnjenja mogu biti razna...ne natječemo se, nego nadopunjujemo.

A sjeme - misliš li da, ako su sjemenom zapisane baš sve njegove mogućnosti, neklijanje i truljenje ne ulaze u "kuvertirane poteze" sjemena?
Ma daj planinar, kakvo natjecanje. Samo razmišljam o nizu slučajnosti. Slučajnosti da mi je život uopće započeo, da je ovo moje sada baš takvo kakvo je i da je jedino točno da su sve te slučajnosti zbog mene bile i bit će.

Za sjeme nisam siguran, ali ne brinem za DNK.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 09:24   #55
Quote:
slavko kaže: Pogledaj post
Ma daj planinar, kakvo natjecanje. Samo razmišljam o nizu slučajnosti. Slučajnosti da mi je život uopće započeo, da je ovo moje sada baš takvo kakvo je i da je jedino točno da su sve te slučajnosti zbog mene bile i bit će.

Za sjeme nisam siguran, ali ne brinem za DNK.

A....onda dobro . Slučajnosti; nekom događaju ili pojavi dodjeljujemo karakteristiku slučajnosti onda kad je ne možemo drugačije objasniti. Ali, nemoj misliti da bih htio strukturno «raskrinkavati» slučajnosti, tj. oduzimati mogućnosti neočekivanom i neobjašnjivom, jer bi to bio uzaludan trud – objašnjenja se kreću tek u zonama razuma, a čovjek nije samo razumsko biće. Kad bi čovjek sebi odredio, ograničio se samo na razumno ponašanje, okrnjio bi sebe na mjeru sjene kompletnog bića u odnosu na onakvo kakvo je sad. Zato, ne brini, ne oduzimam ti ja tvoje slučajnosti...
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 11:43   #56
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Vreme?

Nesto sto mi pada na pamet su apsolutne i relativne koordinate vremena... Sve sto se desilo u Proslosti je Apsolutno, Sadasnjost je prelomna tacka izmedju Apsolutnog i Relativnog, a Buducnost je samo relativna... Ali je odredjuju Proslost koja je konstantna, i Sadasnost koja ima odredjeni stepen slobode odabira.
Da, ili aristotelovski rečeno, prošlost je nužna a budućnost moguća. Iliti ''ni Bog ne može promijeniti prošlost''.

Odnosno, i prošlost jest, i budućnost jest, ali to ''jest'' nije isto za oboje.
__________________
nitko i ništa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2008., 19:12   #57
Quote:
planinar kaže: Pogledaj post
A....onda dobro . Slučajnosti; nekom događaju ili pojavi dodjeljujemo karakteristiku slučajnosti onda kad je ne možemo drugačije objasniti. Ali, nemoj misliti da bih htio strukturno «raskrinkavati» slučajnosti, tj. oduzimati mogućnosti neočekivanom i neobjašnjivom, jer bi to bio uzaludan trud – objašnjenja se kreću tek u zonama razuma, a čovjek nije samo razumsko biće. Kad bi čovjek sebi odredio, ograničio se samo na razumno ponašanje, okrnjio bi sebe na mjeru sjene kompletnog bića u odnosu na onakvo kakvo je sad. Zato, ne brini, ne oduzimam ti ja tvoje slučajnosti...
U potpunosti se slažem planinare s ovim tvojim postom .
Dozvoli da malo tupim, nastavljajući zadnju tvoju rečenicu ...

Ma ne brinem, samo mi smeta u primjeru sjeme ↔ drvo ↔ sjeme.
Kad bi promjenili u sjeme ↔ šuma ↔ sjeme, slučajnost bi ostala kod prvog sjemena, a prošlost sadašnjost i budućnost šume egzistirali bi u divnoj slozi. Naravno do dolaska čovjeka s motorkama i bagerima.

Što će prekinuti tu idilu kod sapiensa pojma nemam.

__________________
Do čitanja
slavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 13:57   #58
Arrow

Quote:
nitko i ništa kaže: Pogledaj post
Da, ili aristotelovski rečeno, prošlost je nužna a budućnost moguća. Iliti ''ni Bog ne može promijeniti prošlost''.

Odnosno, i prošlost jest, i budućnost jest, ali to ''jest'' nije isto za oboje.
Sve zavisi od tacke gledista, od tacke posmatranja vremena. Mi smo 3dimenzionalna bica (ne znam koliko je ovo tacno, mozda smo i 4dimenzionalna). Ta 4ta dimenzija je linearna i zove se Vreme.

Pitanje je da li i vreme nema svoje tri dimenzije, u kome ne postoji samo Proslost, Sadasnjost i Buducnost, nego postoje trodimenzionalni oblici Vremena koji su za nas nepojmljivi. U tom istom slucaju onaj koji poima takvo vreme ce se setati kroz beskonacan broj paralelnih Univerzuma, kreirajuci Proslost i Buducnost kroz projekcije trodimenzionalnog Vremena u vremenske dve dimenzije, i onda u simplifikovanu jednu, pravu... Kojih je teoretski ogroman broj.

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 10:52   #59
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Pitanje je da li i vreme nema svoje tri dimenzije, u kome ne postoji samo Proslost, Sadasnjost i Buducnost, nego postoje trodimenzionalni oblici Vremena koji su za nas nepojmljivi. U tom istom slucaju onaj koji poima takvo vreme ce se setati kroz beskonacan broj paralelnih Univerzuma, kreirajuci Proslost i Buducnost kroz projekcije trodimenzionalnog Vremena u vremenske dve dimenzije, i onda u simplifikovanu jednu, pravu... Kojih je teoretski ogroman broj.
Nije mi baš ovo jasno, ali pokušat ću razmišljati...kao što se dimenzija vremena može shvatiti kao «okomica» na trodimenzionalni prostor, čime se dobiva četverodimenzionalnost, «okomica» na trodimenzionalno vrijeme (shvaćeno dakle kao odnos onog što jest, što je bilo i što će biti) bila bi misao. Misao tako u različitim trenucima kao odnosima vremena stvara različite «prostore misli».

Što se tiče «paralelnih svjetova» - ako opažamo četvrtu dimenziju (mislima) opažamo sasvim drugačiji svijet od onog opažanog u tri dimenzije. Tako ne postoji više svjetova, nego više razina opažanja (mišljenja) jednog svijeta, koje se međusobno razlikuju kao prostori bivanja, kao različiti svjetovi..
planinar is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2008., 13:21   #60
Quote:
_nobody_ kaže: Pogledaj post
Pitanje je da li i vreme nema svoje tri dimenzije, u kome ne postoji samo Proslost, Sadasnjost i Buducnost, nego postoje trodimenzionalni oblici Vremena koji su za nas nepojmljivi. U tom istom slucaju onaj koji poima takvo vreme ce se setati kroz beskonacan broj paralelnih Univerzuma, kreirajuci Proslost i Buducnost kroz projekcije trodimenzionalnog Vremena u vremenske dve dimenzije, i onda u simplifikovanu jednu, pravu... Kojih je teoretski ogroman broj.

_nobody_
Da pokusam da pojasnim ovu moju misao. Onaj ko poima 3dimenzionalno vreme ce se setati kroz beskonacan broj paralelnih Univerzuma, observirajuci ISTOVREMENO Proslost i Buducnost svakoga od njih.

Za njega vreme postaje forma, a ne linearna osa, forma kao sto mi, ljudi, pojmimo/razumemo forme u 3 dimenzionalnom Prostoru.

_nobody_
_nobody_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.