Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2008., 13:02   #1
Realizacija kredita u inozemstvu

Piatm da li netko mozda ima iskustva sa istim...

Naime, imam ponudu preko posrednika (koji kakti radi za proviziju) doci do kredita od Raiffeisen banke, ali ne kod nas vec iz austrije. Navodno, isti posrednik je ujedno i procjenitelj i sve, a i trazi odredjenu paporologiju tipa...platna lista, BON...ovo, ono. Radi se o hipotekarnom kreditu na nekretninu uz rok otplate od 15god uz ok kamatu i odnos hipoteke:kreda 2:1, sto je s obzirom na praksu kod nasih banaka u drzavi dosta povoljno. Ujedno, gosp. garantira i vrlo brzu (3-5 tjedana) i laksu realizaciju nego kod nas. Sad me znamima ima li tko kakvih iskustava sa takvom vrstom kredita, dal su to mutna posla ili to zbilja najnormalnije funkcionira???
2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2008., 01:56   #2
Prednost je što ne gledaju HROK i "Crnu listu"...
Gospodin vjerojatno nije i službeni procjenitelj, nego je princip da skupiš svu moguću dokumentaciju, na osnovu čega se radi procjena u Austriji da li će uopće obići tvoju nekretninu. Kada se skupi par interesenata, službenik banke (Austrijanac) dolazi u izvid i procjenu za nekoliko lokacija u gradu. Nakon toga ti rade službenu ponudu za iznos kredita.

Do tada bi SVE trebalo biti besplatno.
Ako su svi parametri ok, daju do 60% od procijenjena vrijednosti nekretnine...
Rate kredita uplaćuješ u Sloveniji.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 07:21   #3
Quote:
2008 kaže: Pogledaj post
Piatm da li netko mozda ima iskustva sa istim...

Naime, imam ponudu preko posrednika (koji kakti radi za proviziju) doci do kredita od Raiffeisen banke, ali ne kod nas vec iz austrije. Navodno, isti posrednik je ujedno i procjenitelj i sve, a i trazi odredjenu paporologiju tipa...platna lista, BON...ovo, ono. Radi se o hipotekarnom kreditu na nekretninu uz rok otplate od 15god uz ok kamatu i odnos hipoteke:kreda 2:1, sto je s obzirom na praksu kod nasih banaka u drzavi dosta povoljno. Ujedno, gosp. garantira i vrlo brzu (3-5 tjedana) i laksu realizaciju nego kod nas. Sad me znamima ima li tko kakvih iskustava sa takvom vrstom kredita, dal su to mutna posla ili to zbilja najnormalnije funkcionira???
treba vidjeti u Austriji njihove Opće uvjete davanja kredita. Inače pravno je moguće po načelu reciprociteta (stranom državljaninu Austrijancu daju sva prava jedino ako i ti kao Hrvat kod njih imaš sva prava kao Austrijanac kod nas)

Zato, odi u RBA kod nas i raspitaj se da li Austrijanac može dići kredit u Hrvatskoj pod istim uvjetima kako tebi nudi taj posrednik u Austriji.


usporedi to dvoje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 07:24   #4
iako malo mi je čudno osim hipoteke koje će sredstvo osiguranja uzeti još. Naša mjenica kod njih ne vrijedi a trasira ti se ne cjelokupnu imovinu.
očito će omjer biti za tebe puno nepovljniji (a ne kako ovaj priča) jer mi nema logike.

Naš instrumentarij kod njih ne vrijedi jer se sa našom mjenicom i mjeničnim očitovanjem može sjesti na sve račune kod njih naša mjenica nema pravnu osnovu tako da bi kao sredstvo osiguranja išla samo nekretnina.

kamate ti mogu biti manje ali onda će ti omjer procjenjene vrijednosti nekretnine biti u većem omjeru jer banka štiti samu sebe.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2008., 13:40   #5
Pa naravno da je omjer nepovoljan sto se hipoteke tice. Samo bi razlika trebala biti u tome sto radi provizije tih. tzv. agenata (koje nisu male) sve ide jednostavnije i gladje. A i sama procjena nekretnine bi trebala biti bolja i brza. Kod nas je praksa da je omjer od oko 1:2.5 pa navise, ZABA cak ima 1:3 i vise. Sto znaci procjena stana 150.000 eur, hipoteka na stan, jos tisucu i jedan papir glede kreditne sposobnosti (tipa visina place, koliko u radnom odnosu, BON1/2 firme, polica zivotnog i bla, bla, bla...) sve za do max 50.000 eur krede. Pa si sad misli. Naravno i kod ovakvih kredita izvana se traze papiri ii garancije placanja, ali je kakti sve jednostavnije i brze. Svi znamo da se kod nas treba na trepavice postavit da dobijes kakvu lovu koju realno imas pravo trazit, a kad im treba dat onda su gotovi u 5 min.
Ono sto me zanima jest dal su ti krediti iz vana koji se reklamiraju po oglasnicima legalni, dal su ti agenti iliti agencije stvare osobe ili muljatori. Tj. dal to zbilja funkcionira. Trenutno se raspitujem da cujem dal netko ima iskustva kao korisnik takvih kredita jer je u takvom deal-u najteze nac osobu od povjerenja.
S obzirom na to da svima novaca treba i da je takvih oglasa pun oglasnik cisto mi je nevjerojatno da se nitko ne javlja po tom pitanju.
2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2008., 15:32   #6
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
iako malo mi je čudno osim hipoteke koje će sredstvo osiguranja uzeti još. Naša mjenica kod njih ne vrijedi a trasira ti se ne cjelokupnu imovinu.
očito će omjer biti za tebe puno nepovljniji (a ne kako ovaj priča) jer mi nema logike.
???
Sve je isto kao i u Hrvatskoj: osnovni instrument osiguranja povrata kredita je redovna plaća, gdje rata kredita može biti 50-60% od prosjeka plaće...

Ako klijent ne plaća dulje vrijeme- ode nekretnina.
Ugovor se ovjerava preko ovlaštenih javnih bilježnika + poseban ugovor kod hrvatskog odvjetnika.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 16:24   #7
Ima li netko vise informacija o ovakvoj vrsti kredita
Dali je isplativije uzeti hipotekarni kod nas ili u inozemstvu, gdje se raspitati za takvu vrstu kredita, dali je to sigurno, ili isto ima " agenata " muljatora????
Hvala unaprijed
pitbull is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 11:16   #8
Quote:
pitbull kaže: Pogledaj post
Ima li netko vise informacija o ovakvoj vrsti kredita
Dali je isplativije uzeti hipotekarni kod nas ili u inozemstvu, gdje se raspitati za takvu vrstu kredita, dali je to sigurno, ili isto ima " agenata " muljatora????
Hvala unaprijed
U Hrvatskoj, naravno...
Ovi "Ausrtijanci" su ti za ljude koji su kod nas prezaduženi, ili na crnim listama, ili nešto treće, pa ne zadovoljavaju osnovne uvjete za kredit...
Uglavnom- cijela priča je polu-legalna, zbog toga jer ti zapravo s kešom prelaziš preko granice-neprijavljen...
A "agente" možeš lagano "pročitati" već na prvom sastanku.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:42   #9
Nasi su prezahtjevni, oni bi i hipoteku 2,5x vecu vrijednost od krede, i jamce- suduznike, i osiguranja i ...., nakraju valjda nista od toga
Sto kazete na ovo??? http://krediti.savjeti.com/hipotekarni_krediti.htm
pitbull is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 15:03   #10
ja imam iskustva s austrijskom rba bankom
uzela sam kredit kod njih prije godinu dana 50000 E
tu kod nas nisam mogla dobiti, premalo prijavljena, dvoje djece, ugrožen socijalni minimum
neznam šta sve nisu izmislili i obratila sam se u austriju
bez problema na kuću koju sam dala pod hipoteku dobila bi 75000 €
uzela sam 50000 na 15 godina i rata je 658 E sa policom životnog osiguranja
troškove procjene nemam, troškovi advokata su kako kod kojeg većina ima svoga
provizija je 6%
nisu ništa komplicirali kao naši i bio je realiziran za 1,5 mj
sve u svemu zadovoljna sam
no iako bi mi tu kod nas negdje rata bila oko 2000 kn na 25 godina
sasa00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 05:32   #11
molba

Quote:
2008 kaže: Pogledaj post
Piatm da li netko mozda ima iskustva sa istim...

Naime, imam ponudu preko posrednika (koji kakti radi za proviziju) doci do kredita od Raiffeisen banke, ali ne kod nas vec iz austrije. Navodno, isti posrednik je ujedno i procjenitelj i sve, a i trazi odredjenu paporologiju tipa...platna lista, BON...ovo, ono. Radi se o hipotekarnom kreditu na nekretninu uz rok otplate od 15god uz ok kamatu i odnos hipoteke:kreda 2:1, sto je s obzirom na praksu kod nasih banaka u drzavi dosta povoljno. Ujedno, gosp. garantira i vrlo brzu (3-5 tjedana) i laksu realizaciju nego kod nas. Sad me znamima ima li tko kakvih iskustava sa takvom vrstom kredita, dal su to mutna posla ili to zbilja najnormalnije funkcionira???
Ajde molim te napiši mi podatke od tog posrednika koji radi na proviziju.Naime ja nigdje ne mogu doći do posrednka koji radi na proviziju nego samo do ovih muljatora sa oglasa koji svi govore da su plačeni od banke, što bi rekli ne naplačuju, ali i ne naprave kredit nego samo zavlače.
Bit ću ti do groba zahvalan za podatke.
uzeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 00:00   #12
Quote:
uzeljko kaže: Pogledaj post
Ajde molim te napiši mi podatke od tog posrednika koji radi na proviziju.Naime ja nigdje ne mogu doći do posrednka koji radi na proviziju nego samo do ovih muljatora sa oglasa koji svi govore da su plačeni od banke, što bi rekli ne naplačuju, ali i ne naprave kredit nego samo zavlače.
Bit ću ti do groba zahvalan za podatke.
Poslao sam ti ja podatke od kolege koji ima ugovor-pogledaj PM...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 02:13   #13
Ako ikome išta znači, radi se o posve ilegalnim transakcijama, jer se krediti iz inozemstva ne mogu plasirati u domicilnu zemlju bez registracije kod Narodne banke.

Nije nemoguće da se realizira, ali ako je legalno:

1. banka vam isplaćuje novac na vaš račun, a ne u gotovini na ruke preko posrednika, i za to ima sve potrebne dokumente koji odobravaju takvu transakciju od narodnih banaka Hrvatske i zemlje iz koje kredit dolazi

2. ne treba vam nikakav posrednik, koji očigledno služi kao prijelazna karika između banke i vas, odnosno on banci vjerojatno garantira nekom imovinom u npr. Austriji, a vi njemu svojom imovinom u Hrvatskoj i ako mislite da je to easy way onda ste stvarno naivni i zaslužujete sve što vas eventualno čeka kao posljedica svoje odluke.

Pa zar baš nikome ne pada na pamet da bi, da je to sve OK, bilo koja banka iz inozemstva te kreditne linije legalno i oglašavala u našim medijima, jer interesenata očito ima?
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:30   #14
ja imam jedno pitanje koje vas mozda zbuni, ali i meni nije bas sve jasno, pa molim za bilo kakav odgovor! dali je moguće dignuti nenamjenski gotovinski kredit u inozemstvu, te na postojećem računu u istoj banci ići u minus? ako da, koliki minus u odnosu na kredit može biti odobren? jeli znate sto o austrijskoj banci Posojilnica Zila iz Villacha? jel ona povezana s Raiffaisenom?
ejla.rose is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 00:04   #15
Quote:
NemremSeSjetit kaže: Pogledaj post
Ako ikome išta znači, radi se o posve ilegalnim transakcijama, ...
Uglavnom prema tekstu se vidi da ne znaš na koji način posluju, a voliš teoretizirati...

Dakle radi se o sivoj ekonomiji, a prijenos novaca je moguće legalno napraviti i platiti za to određene provizije Hrvatskoj...

Najbolji savjet je da im ne treba posrednik. Naravno da ne treba- mogu ljudi direktno otići sutra u Austriju i sami pokrenuti proces informiranja o realiziraciji kredita! Gdje, kako, kada, zašto i svi ostali uvjeti - e, samo to im fali!??

Ja ne hvalim taj način kreditiranja, ali za ljude koji zbog bilo kojeg razloga ne mogu dobiti kredit u Hrvatskoj, a treba im - to nije loše rješenje...
Jer svaki kredit je nužno zlo. Koliko je nužno i u kojoj mjeri je zlo- to odlučuje zajmoprimac.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 23:01   #16
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Uglavnom prema tekstu se vidi da ne znaš na koji način posluju, a voliš teoretizirati...

Dakle radi se o sivoj ekonomiji, a prijenos novaca je moguće legalno napraviti i platiti za to određene provizije Hrvatskoj...

Najbolji savjet je da im ne treba posrednik. Naravno da ne treba- mogu ljudi direktno otići sutra u Austriju i sami pokrenuti proces informiranja o realiziraciji kredita! Gdje, kako, kada, zašto i svi ostali uvjeti - e, samo to im fali!??

Ja ne hvalim taj način kreditiranja, ali za ljude koji zbog bilo kojeg razloga ne mogu dobiti kredit u Hrvatskoj, a treba im - to nije loše rješenje...
Jer svaki kredit je nužno zlo. Koliko je nužno i u kojoj mjeri je zlo- to odlučuje zajmoprimac.
Pa ajde nam onda ti objasni na koji način posluju.

Mislim, kako je sve legalno, onda valjda nije tajna A možda bude još klijenata.
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 18:58   #17
Imaš na ovoj temi dobrih odgovora po tom pitanju, a samo na ovoj stranici sam odgovorio već 3-4 puta, pa malo scrolaj...

Nemam namjeru nasjedati na neargumentirane provokacije, osim toga ponovo pročitaj predzadnju rečenicu u mojem zadnjem postu...

Zadnje uređivanje Lucas PG : 23.11.2008. at 19:05.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 01:11   #18
Quote:
lucas_taf kaže: Pogledaj post
Imaš na ovoj temi dobrih odgovora po tom pitanju, a samo na ovoj stranici sam odgovorio već 3-4 puta, pa malo scrolaj...

Nemam namjeru nasjedati na neargumentirane provokacije, osim toga ponovo pročitaj predzadnju rečenicu u mojem zadnjem postu...
Sory, al ja sam malo glupa i baš ne kužim.

Ali i dalje ne kužim kako to legalno funkcionira
NemremSeSjetit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 20:15   #19
molba

Quote:
sasa00 kaže: Pogledaj post
ja imam iskustva s austrijskom rba bankom
uzela sam kredit kod njih prije godinu dana 50000 E
tu kod nas nisam mogla dobiti, premalo prijavljena, dvoje djece, ugrožen socijalni minimum
neznam šta sve nisu izmislili i obratila sam se u austriju
bez problema na kuću koju sam dala pod hipoteku dobila bi 75000 €
uzela sam 50000 na 15 godina i rata je 658 E sa policom životnog osiguranja
troškove procjene nemam, troškovi advokata su kako kod kojeg većina ima svoga
provizija je 6%
nisu ništa komplicirali kao naši i bio je realiziran za 1,5 mj
sve u svemu zadovoljna sam
no iako bi mi tu kod nas negdje rata bila oko 2000 kn na 25 godina
Ajde , života Vam , ako se nađete još koji put na forumu pokušajte mi dostaviti podatke tog posrednika koji Vam je realizirao takav kredit.
Ja bi jednog takvog sposobnjakovića platio do neba.
Zahvalan do groba na pomoći.
uzeljko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 07:49   #20
Povoljni inozemni krediti

Čitajući o gospodarskom oporavku koji je predložila premijerka Kosor, čujem da će kamata biti oko 7 %. Onda čujem u vijestima gospodarstvenike koji kažu da mogu u inozemstvu dobiti kredite od 3-5 %. Ima li netko informacije kome i gdje se može obratiti za takve stvari i koja je procedura. Hvala!
spike24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:20.